Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mennyibe kerül egy 90m2-es ház felépítése? fórum

Mennyibe kerül egy 90m2-es ház felépítése? (tudásbázis kérdés)


13. Vivvv
2014. márc. 25. 00:01
Csatlakozom az elottem szolokhoz. Mi nem reg ujitottunk fel 100 m2 - t es epitettunk is hozza, ezert meg frissen benne vagyok a temaban. Epitkezessel / felujitassal kapcsolatban nagy mereszseg a pontos reszletek hianyaban arat mondani, mert rengeteg dolgot kell kivalasztani es a hatar a csillagos eg. Szeles skalan mozognak az arak.
12. inta (válaszként erre: 11. - Rozin)
2014. márc. 24. 22:14
Attól függ, mit szeretnél, és milyen állapotú a felújításra szoruló ház. Például alapozást javítani nem nagyon lehet, de aljzatszigetelést is nehéz. Szóval ez így kicsit megint túl "széles" kérdés.
11. Rozin
2014. márc. 24. 20:56

Köszönöm a hozzászólásokat, ezek szerint lehet jobban megérné, egy felújításra szorúló házat átépíteni, teljesen felújítani?

Szeretnénk már a panelból "szabadulni" mindenképp családiházat tervezünk, csak még nem döntöttünk, hogy egy használtat "szétverünk" , vagy inkább újat építünk.

10. jstefan (válaszként erre: 1. - Rozin)
2014. márc. 24. 20:23
Húsz milliótól ötven millióig, ha a lakóterület a 90m2.
9. inta
2014. márc. 24. 20:20

Szia, mi éppen építkezünk. Nincs ember a talpán, aki ezt érdemileg meg tudja becsülni neked. A mi esetünkben például rengeteget dobott az összegen, hogy generálkivitelezővel csináltatjuk, nem ismerősök segítségével, hogy agyagos a föld, hogy keskeny földút ami ráadásul zsákutca) vezet csak a telekre.

Nekünk nagyon nagyon fontos volt a szigetelés, a minőségi téglafalak, erre kemény milliók mentek el.

És ezek csak a nagyon nagyon alapdolgok, de milliós különbségek lesznek abban is, hogy fa vagy műanyag nyílászárókat akartok, abból milyen minőségűt stb...


Még egy kivitelező sem tudja neked +/- 5 M tévedés nélkül - de akár még többel - megbecsülni, ha nincsen földmérés, kiviteli terv... Még egy készház építő is azt mondaná neked, hogy hát pl ennyi és ennyi a szerkezetkész vagy a kulcsrakész ár, ezen felül persze módosít az áron, ha te másfajta burkolatot szeretnél ÉS mindezek mellé jön még az alapozás ára, amit előre, látatlanban nem tudnak megmondani, de több millás tétel. Ha még pincét is akarsz, akkor meg pláne.


Szóval csak azt akarom mondani, hogy csak a csillagos ég a határ, ezt nem lehet így kijelenteni, hogy egy ekkora ház ennyi és annyi.

8. Regin_a (válaszként erre: 7. - 0e40d7eb14)
2014. márc. 24. 19:41

Spórolósan, házi összedolgozással szerintem 100-110 körül kijön."


Aha és a berendezés akkor még hol van? Akkor is csengetnek a százezrek, milliók


Spórolósan kalákában a legdrágább

Dolgoztam egy kliensnél, vett egy lerobbant nagy mikrobuszt és az anyagot ő szállitotta

Viszont a feleség is jól keresett, tehát napközben ő "lóghatott"

KAláka mellett nem lehet dolgozni, pénzt előteremteni. Akinek meg van dögivel, miért melózna a házon?


Házépités kalkulátor

[link]


És egy olcsó ház, de nem hiszek benne

[link]

2014. márc. 24. 18:30
Nézd meg az építési vállalkozók hirdetéseit, mennyiért cinálják négyzetméterét.(Legutóbb amikor kezembe került ilyen, akkor 130-150ezer volt 1 m2, kulcsra készen)Spórolósan, házi összedolgozással szerintem 100-110 körül kijön.(juditkecskemét apósa jól saccolt)
2014. márc. 24. 18:28
Egyébként, akiket én ismerek, kiváló anyagokkal, kiváló szakemberekkel, sajna egyik sem úszta meg 30 millió alatt. És ebből kettő csak 70 nm hasznos alapterülettel rendelkezik. Nekik a vége 34 millió lett, igaz, abban benne volt már az útbeálló, járda is és a kert feltöltése.
5. bowie (válaszként erre: 3. - Rozin)
2014. márc. 24. 18:24
Telekkel vagy telek nélkül? Közművesítve van e a telek vagy sem?
2014. márc. 24. 18:22
Mi csak hozzáépítünk a házunkhoz kb. 90 m2-t. A tervező szerint 16 millió a kivitelező (apósom) szerint 10-12-ből meglesz, sok saját munkával...
2014. márc. 24. 17:53

Sziasztok!

Épitkezett valaki a közelmúltban? Mennyiből lehet egy kb 90-100nm2-es házat kihozni? Mennyibe kerül a tervezés, engedélyezés,egyéb "kötelező" papírmunka?

Köszönöm a segítő hozzászolásokat!

2014. márc. 24. 17:53
kb.15-20MFt ha valóban jól meg van csinálva.
2014. márc. 24. 17:49
Mennyibe kerül egy 90m2-es ház felépítése?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook