Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi zsebpénz az ideális egy 10-11 éves gyermeknek? fórum

Mennyi zsebpénz az ideális egy 10-11 éves gyermeknek? (tudásbázis kérdés)


2012. márc. 26. 19:34
Mi ocsemmel mindig ugy kaptunk "zsebpenz" amikor meg picik voltunk, h apu minden vasarnap kivette az osszes aprojat, fej vagy iras, majd eszerint megkaptuk:) Szerencse kerdese is volt, igy volt olyan het, amikor nem fagyiztam, de olyan is volt, mikor mekibe mentem:) Megtanultam, hol van, hol nincs...
2012. márc. 25. 20:26
Lányom 14 éves és ő sem nagyon akar otthonról tizórait vinni.Mi naponta 2 eurót adunk neki...
27. dus (válaszként erre: 17. - Malkata)
2012. márc. 7. 14:27
Egyet értek. :)
26. dus (válaszként erre: 14. - Kangaroo Island)
2012. márc. 7. 14:26
Akkor én rosszul járnék, mert a fiam csak 5-t kap, olykor napi hármat is. De szerintem ne pénzért tanuljon, hanem önmagáért.
25. Sly7105 (válaszként erre: 1. - Wanda8)
2012. márc. 6. 12:35
12 éves a lányom. Eddig mindig csomagoltam neki kaját, de mostanában rendszeresen hazahozza és inkább pénzt szeretne venni, hogy a suli büfében vásároljon vimpit, vagy fánkot, vagy melegszendvicset. 500.-Ft-ot szoktam neki adni, ebből tud venni ennivalót és kakóitalt szokott még vagy teát. De ez természetesen nem minden nap. Megosztom, hogy egy-két napig én csomagolok, heti 1x2szer pedig pénzt adok neki.
24. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 14. - Kangaroo Island)
2012. márc. 6. 12:32
Ha mi ezt alkalmaznánk,a gatyánk rámenne,mert szerencsére szinte csak 5-öst hoz haza :))
23. Nikice (válaszként erre: 12. - 3f5c7e70e6)
2012. márc. 6. 10:02

Köszi!


Szerintem a pénzzel való bánást időben meg kell tanítani a gyerekeknek. Van aki megtanulja, ha fősikolára kerül (következetes szülőknél), hogy azt kell beosztani, ami van. De szerintem az ilyen fokú eladósodottságot az indokolja, hogy az emberek felelőtlenül költekeznek. Nem akarom a zsebpénz témába belekeverni a jelenlegi gazdaságot, de valahol a gyerekenél kell elkezdeni a nevelést, hogy ne jussanak oda, mint sok felnőtt társunk. Egyre több helyen hallom, hogy tanítják rá az embereket alapítványok, egyesületek. Akinek gyerkőce van, annak ez is feladata.

22. Nikice (válaszként erre: 17. - Malkata)
2012. márc. 6. 09:57

Kezdetben én is így láttam.

Használható lehet a módszer, ha előbb megtanítjuk a gyereknek, hogy a feladatait el kell végeznie. Nagyon fontos tudatosítani bennük, hogy vannak kötelességeik (rendrakás, házi írás). Akkor helytelen, ha pusztán a pénz a nevelési eszköz. Vagyis, nincs mellette beszélgetés, magyarázat, csak lerázzuk a gyereket vele.

Nálunk ezért nincs rendszeres kétszázas osztogatás.

Végeredmény: a feladatait ellátja (nem mondom, hoyg maradéktalanul) de nem követel (na, szép is lenne) érte pénzt, ellenben ha kap, megbecsüli, "nem ver nyomban a seggére", és bizony azért motiválja. Visszajelzés neki, hogy elégedettek vagyunk. Természetesen szóbeli dicsérettel együtt.

Mi is a pénzért dolgozunk, és sokszor nem az a pár ezres a fontos, amit emelnek, hanem mégis visszajelzés, hogy értékelik a munkánkat. A hibát ott követjük el, mi szülők, ha nem indokoljuk kellően, miért kap, miért nem kap. Akkor visszaüthet.

Szerintem :)

21. 1d97508455 (válaszként erre: 14. - Kangaroo Island)
2012. márc. 6. 09:25
Nálunk is így volt gyerek koromban. S szerintem ha nagyobb lesz a gyerkőc, mi is ezt fogjuk bevezetni. Így legalább van miért tanulni, ha másért nem is. :)
2012. márc. 6. 09:18

A zsepénzből tízórait?

Akkor az kajapénz, nem zsebpénz.

Szerintem.

19. Kangaroo Island (válaszként erre: 17. - Malkata)
2012. márc. 6. 09:16
szerintem semmi durva nincs ebben. a takarításért meg szemét kivivésért én se adnék pénzt, az más, de a tanulást lehet díjazni, a nem tanulást meg büntetni.
2012. márc. 6. 09:08
Havi 2000Ft!
17. malkata (válaszként erre: 14. - Kangaroo Island)
2012. márc. 6. 09:07
Ez szerintem durva, ne a pénzért tanuljon, ugyan így rossznak tartom, ha a gyerek azért kap pénzt, mert rendet rak vagy kiviszi a szemetet.
16. Kangaroo Island (válaszként erre: 15. - Kicsiharang)
2012. márc. 6. 09:06
ja tényleg, így volt, hogy a hármas volt a középút amiért nem kapott semmit, az egyes kettesért a gyereknek kellett fizetnie
15. kicsiharang (válaszként erre: 14. - Kangaroo Island)
2012. márc. 6. 09:04
:))) ez jó, bár hármasért én nem adnék semmit, kettesért meg visszavennék :)))
2012. márc. 6. 09:01
rokonomék egyébként úgy csinálták, hogy minden ötösért kapott 200 Ft-ot, 4-esért 100-at, hármasért 50-et, kettesért és egyesért neki kellett fizetnie. :-D Szerintem mi is ezt fogjuk alkalmazni, ha nagyobb lesz a gyerkőc.
2012. márc. 6. 08:59
én ennyi idősen nem kaptam zsebpénzt, csak ha anyukám mondjuk nem csinált uzsonnát és akkor kaptam uzsira valót...természetesen hülyeségre költöttem :-D
2012. márc. 6. 08:56

Bár még nincs gyerkőcöm, de ...

Valószínű felmérném, vele együtt, hogy mire költené a pénzt. Aztán dönteném el a kérdést. Olyanért nem adnék neki, amit én is megvennék neki. Tehát a tízórait ha elviszi, a teát ha elviszi, arra nem kell neki. De mondjuk ha a barátaival be akar ülni egy fagyira, arra azért legyen neki.

Kortól függ az igény, és persze pénztárcától.


Nikice! Szerintem nagyon jó az ötlet, már most látja mi a helyzet és tudatosul benne.

11. homern
2012. márc. 6. 08:56
Én sosem kértem zsebpénzt (azért írom így mert adni akartak,de feleslegesnek tartottam),ha valamire be kellett pénzt befizetni,vagy kinéztem magamnak valamit akkor szóltam,megbeszéltük és ha belefért a keretbe megkaptam.Ez érettségiig így volt.(ami nem volt olyan nagyon régen :) )
10. wanda8
2012. márc. 6. 08:52
Nos az iskolában kap tízórait,de van hogy külön csomagolok neki szendvicset vagy egy almát és az innivalót is itthonról viszi.Én heti 500ft-nál többet nem szoktam adni.
9. Nikice (válaszként erre: 2. - Dus)
2012. márc. 6. 08:49

Nagyjából nálunk is ez a helyzet.


Mellette havonta tudatosítjuk benne, hogy van egy megtakarítási számlája egy banknál. Megmutattam neki, hogy ha van egy kis pénz, azt nem kell rögtön elkölteni, ott gyűjtögetjük valami fontos dologra. Megnézzük, mennyit kamatozott (tényleg csak tanmesének jó), és a jutalom matricákból (azért cserében, hogy nő a havi egyenlege) választhat valami apróságot.


Mondjuk ez eléggé felügyelt takarékoskodás, de talán tanul valamit arról, hoygan bánjon a kis pénzével. A nagyszülők, dédik is adnak neki, azt teljesen önállóan gyűjti, és nem szólunk bele, mire költi, de elégedett vagyok a döntéseivel. Tűlönk pár kétszázast kap, nem rendszeresen, igyekszünk kötni valamihez. Az is perselybe megy.

8. kicsiharang (válaszként erre: 1. - Wanda8)
2012. márc. 6. 08:41
Az én gyerekem még kicsi, de egy 10 év körüli gyereknek szerintem heti max 500 Ft, ha kajapénz nincs benne.
2012. márc. 6. 08:40

Amikor ennyi idős volt a fiam (nem volt rég,hisz még csak 13éves) nem volt fix zsebpénz összeg.Attól függ hova ment(sokszor egyedül versenyre pl).De havi 1500-2000 ft-ot mindig kapott,normális dolgokra költötte.

Mára a zsebpénz összege már kb. 5e ft. Ez sztem a mai világban reális.

2012. márc. 6. 08:40
Én gimi elsőben kaptam először zsebpénzt ('89-ben 50 Ft/hét). Reggelit pedig mindig vittem magammal.
2012. márc. 6. 08:39
Nálunk még korai a téma, de barátnőmék úgy csinálják, hogy heti annyiszor 100 Ft-ot kap ahány éves, náluk 10 és 14 évesek a gyerekek. Ebből vesz magának a büfében valamit (bár azt hiszem visznek tízórait), vagy gyűjti fontos dolgokra, ajándékokra a családnak stb.
2012. márc. 6. 08:33
Havi 1000..?
3. Syksy (válaszként erre: 2. - Dus)
2012. márc. 6. 08:29
A zsebpénz nem egyenlő a kajapénzzel szerintem.
2. dus
2012. márc. 6. 08:27

Attól függ.

Ha csak reggelire kell, elég 150 Ft, bár ez is igényfüggő. (kiflire kevesebb, de egy kakaós csigára, briósra kell a 150Ft) És ha innivalót is vesz, még több. De otthonról vitt tea a legjobb. :)


Én legalább is ennyit adok a fiamnak reggelire.

2012. márc. 6. 08:23
Mennyi zsebpénz az ideális egy 10-11 éves gyermeknek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook