Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyi pénzt szoktak testvérnek adni nászajándékba? fórum

Mennyi pénzt szoktak testvérnek adni nászajándékba? (tudásbázis kérdés)

2009. dec. 14. 22:37
Ja, amikor férjhez mentem a húgom még tanult, nem kaptam tőle pénzt, viszont személyreszabott ajándékot adott,ami még mindig megvan, a sógórnőm pénze, meg elfolyt vmire. (az is jól jött, de az elmúlt)
15. 3f09b36c49 (válaszként erre: 2. - Scorpiolady)
2009. dec. 14. 22:31
A saját húgomnak mi nem adtunk ennyit, de meg vettem neki az ékszerét. Mi 50e-et kaptunk sógórnőmtől.
2009. dec. 14. 00:01

Így van! Ne hallgas másra! Adjatok annyit, amennyit ti gondoltok, de ne éhezzetek a hónap hátralevő részében azért mert egy pénzéhes anyós megmondta a tutit!

Én már csak azért is valami utalványt adnék, amit le lehet vásárolni, vagy valami tárgyi ajándékot.

2009. máj. 19. 17:25
Mindenki anyit adjon amenyit tudd.
12. 72f62a66ed (válaszként erre: 2. - Scorpiolady)
2009. máj. 19. 13:46

Aki megteheti, adjon százezret. Anyósod fizeti a lagzit hogy ilyen nagy szája van? Ha nem, kérdezd meg tőle, ő mennyit ad.

Mi mindkét öcsémnek 40.000 Ft-ot adtunk. Ennyire futotta.

Amikor én férjhez mentem, ők még tanultak, így eszembe sem jutott hogy pénzt kérjek valamelyiktől is. Gyönyörű szép étkészletet kaptunk tőlük, és nekem az volt a legszebb ajándék.

11. Yulcsy
2009. máj. 19. 12:07
Nem ír senki véleményt?
10. Yulcsy
2009. máj. 18. 13:05

Nekünk nyáron lesz az esküvőnk, de nekem a pofámról leszakadna a bőr, ha az anyósom bárkivel is közölné, hogy mennyit illene adni.Ez butaság.Annyit adj, amennyit jószívvel adnál.Ha nincs pénzed, akkor ne kelljen már emiatt adósságba verni magad.Vegyetek valamilyen ajándékot, vagy vásárlási utalványt.Ja és mégegyszer.NE hallgass másra!!!!

Beszéljétek meg a pároddal, és az lesz a legjobb.Másra meg nem tartozik, hogy Te mennyit adtál.

(mi jobban állunk, mint a Tesómék így nem fogadnék el tőlük nagyobb összeget.)

9. supin (válaszként erre: 8. - MMea)
2009. máj. 18. 11:26
Így igaz.
8. MMea
2009. máj. 18. 10:58

Szerintem is, mindenkinek az anyagi körülményeitől függ, hogy mi az ami nem megterhelő számára. Az ember tesvére úgyis tudja, hogy az ember hogyan áll és nem sok pénzért hívja meg.

Egy rokonnál volt, hogy az egyik nagymama 300e Ft-t adott, a másik meg "csak" 50e Ft-t és rosszul érezte magát, de nem tudott többet. Ez marhaság, tényleg mindenki annyit ad amennyit tud, senki nem vár el tőle semmit.

7. scorpiolady (válaszként erre: 5. - Salabakter)
2009. máj. 18. 10:46
nekünk csak eljegyzésünk volt arra egy 3000ft körüli értékű tárgyat kaptunk.
6. scorpiolady (válaszként erre: 3. - Beathryche)
2009. máj. 18. 10:44

Persze, csak előre látom hogy majd hallgathatjuk a morgást, meg a nemtetszést, nem könnyű természet a sógornőm. Ezért kérdeztem, meg tudom hogy vannak íratlan szabályok stb. pl. szüléstért mennyit adnak(mi nem adtunk, nem is volt fogadott dokink)stb...

és kíváncsi vagyok hogy ezen a téren mi a szokás. Mi nem vagyunk házasok a párommal, így saját bőrünkön nem tapasztaltuk hogy hogyan műkszik ez.

2009. máj. 18. 10:43
Szerintem annyit adj megközelítőleg,amennyit te kaptál,de ne vidd túlzásba.
4. 5e76004fb5 (válaszként erre: 3. - Beathryche)
2009. máj. 18. 10:43

Valóban annyit, amennyit jó szívvel tudsz adni. Az alap, hogy a vacsora költségét fedezze, az általában fejenként 3-6 Ft között áll meg.

Az anyós meg feltételezhetően minél több pénzt szeretne látni a kasszában,nem kell rá hallgatni.

2009. máj. 18. 10:40
Mindig is furcsálltam az ilyen kérdéseket. Mennyit szoktak? Mennyit illik? Csak és kizárólag attól függ, hogy mennyit tudsz adni jó szívvel, anélkül, hogy az neked komoly megterhelést okozzon. Én épphogy lediplomáztam mikor a testvérem megnősült, állásom még nem volt, úgyhogy én odaadtam a diplomaosztómra kapott pénz nagy részét. Ez ötvenezer forint volt. Én akkor ennyit tudtam adni. Nem is várták el. Van aki megteheti és 2-300.000. Ft-ot ad. Ez csak az anyagi helyzetedtől függ, és főleg egy testvér viszonynál nem hiszem, hogy magyarázkodni kellene miatta.
2009. máj. 18. 10:38
A párom húga nyáron megy férjhez és azt megbeszéltük hogy pénzt kapnak nászajándékba. Na de mennyit adjunk? Anyósom szerint 100 000 ft körül illik adni, mert xy is annyit kapott nemrég. De mi annyit nem tudunk és nem is akarunk adni.
2009. máj. 18. 10:36
Mennyi pénzt szoktak testvérnek adni nászajándékba?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook