Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi pénzt adnál a választott orvosodnak, ha csak akkor érne be a szülőszobába, amikor a baba már a hasadon van? fórum

Mennyi pénzt adnál a választott orvosodnak, ha csak akkor érne be a szülőszobába, amikor a baba már a hasadon van? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. júl. 19. 13:35
Legfőképp semmit!
23. kitta73 (válaszként erre: 6. - Kicsimakk)
2010. júl. 19. 13:25
fölösleges bármit is hozzá fűzni,szerintem magától is tudni fogja.
22. dius81
2010. júl. 19. 13:24

nálam hasonló volt az eset, de nem a dokim hibájából...


Az ügyeletesnek beintettem a sznőm megkapta a pénzét, a 6 hetes kontrollra meg a dokimhoz mentem vissza és kapott egy "kis" ajándékot, úgy kb.12-13 forint értékben...

tudtam mi a hobbija és olya dolgot vettem neki.

nem is akarta elfogadni...

2010. júl. 19. 13:16
Semennyit!!
2010. júl. 19. 13:00
Miért kéne neki akkor adni pénzt???
2010. júl. 19. 12:54
semennyit
18. kevian
2010. júl. 19. 12:53
Én megkérdezném tőle, hogy így elkésve mennyit gondol. Ha sokat mondana otthagynám, ha reálisat, odaadnám.
17. tixtina (válaszként erre: 8. - Kitrákotty)
2010. júl. 19. 12:25

Veled értek egyet.


Attól is függ persze,hogy ügyeletes volt-e akkor,vagy behívták a szabadnapján.


Lehet,adnék neki borítékban egy jelképes összeget -mégis választott orvos::D

16. Tina87
2010. júl. 19. 12:23

0 forintot.

Én mindet a gyerekemre költeném, nem vkre aki éppen beesik mikor a lényeg már lezajlott.

2010. júl. 19. 12:10
Felezd meg! És magára vessen h "elkésett"... :)
2010. júl. 19. 12:09
Én sem adnék Neki! Jól írják a többiek, költsd a gyerekidre!
2010. júl. 19. 12:00

Én sem adnék neki semmit vagy ha mégis adni akarsz akkor már inkább a szülésznőnek.

Azt írod magánrendelésre jártál terhesgondozásra nem kevés pénzért,akkor most minek adnál úgy hogy ott sem volt..?!

Én meg is bolondultam volna ha nem jött volna be annak idején a dokim,elvégre azért választunk orvost,mert nála szeretnénk szülni.

Csatlakozom az elöttem szólóhoz,költsd a babára azt a pénzt.

12. kitrákotty (válaszként erre: 9. - Kicsimakk)
2010. júl. 19. 11:49

Szerintem inkább költsd a gyerekeidre azt a pénzt. :-)


engem nagyon felháborítanak azok az orvosok, akik előre megszabják a szülés tarifáját! mégis milyen alapon?


(s mit tud csinálni, ha nem kap pénzt? a gyermek úgyis megszületett, és hálistennek egészséges!)


jó egészséget és sok boldogságot nektek!

2010. júl. 19. 11:49
Semmit sem adnék neki. Egyrészt nem dolgozott meg érte, másrészt megkapja a rendes fizetését a munkájáért. És minden siránkozásuk ellenére mondom, hogy az sem kevés. Nagyon sok ember sokkal de sokkal több munkáért lényegesen kevesebb pénzt kap mint az orvosok. Azért annyira nem kell sajnálni őket.
2010. júl. 19. 11:38

Szia


Az enyém épp csak beesett, végül még időben, de nekem kb. 20 éve ő a dokim, mindkét babó nála született, mentségére legyen irva, hogy nagyon beteg volt, láz meg minden, a végén úgy voltam vele, hogy jobb lett volna ha nem jön be:) az ügyeletes orvos megmondom őszintén sokkal jobban csinálta a dolgát, végül is adtam neki pénzt, annyit amennyit gondoltunk az elején:) egyébként ahol én szültem, ő az egyedüli doki aki nem mondja meg előre a tarifát...

2010. júl. 19. 11:37

Látom, a "semennyit" válasz van többségben.

Még arra is gondoltam, hogy a 6 hetes kontrollon - úgyis akkor látom először szülés után és a pénzt is akkor adnám oda - esetleg megkérdezem, hogy ő ebben a furcsa esetben milyen összegre gondolt? Két éve a vizitdíjának tízszeresét kérte (illetve ezt adta irányadónak, de rám bízta, hogy végül mennyit adunk) egy szülésért, ebből az alapból indulok ki most is. Csak akkor oda is ért időben... :-)

2010. júl. 19. 11:34

semennyit.


dolgozott azért a pénzért? külön szolgáltatást nyújtott, bejött?

NEM.


A terhesgondozás során gondolom szabott tarifája volt, és fizettél rendesen neki.

2010. júl. 19. 11:33

Nem adnék neki.


Én eleve nem is mennék olyan dokihoz aki előre megmondja szülés árát. Az én dokim azt mondta nem kér semmit a szülésért csak havonta járjak hozzá a terhesség alatt magánrendelésre. Már az is szép összeg, de mivel meg voltam vele elégedve a szülés alatt így adtam neki hálapénzt is. Ha nem jött volna be vagy elkésik vagy nem foglalkozik velem biztos nem adtam volna egy fillért sem.

6. kicsimakk (válaszként erre: 2. - Kitta73)
2010. júl. 19. 11:32
Igen, én is erre gondoltam eredetileg. Szerinted fűzzek a borítékhoz magyarázatot, amikor átadom, vagy csak annyi legyen benne, aztán kész? Úgysem fogja ott helyben megnézni (az első babánál se tette...).
5. kicsimakk (válaszként erre: 3. - BeaÉrd)
2010. júl. 19. 11:31
Én a terhesgondozásért minden alkalommal fizettem egy nem csekély összeget, így esetünkben marad a kérdés...
2010. júl. 19. 11:30
én nem fizetnék semmit.
2010. júl. 19. 11:29
én igazából a 9 hónapért fizettem neki nem a szülésért!én a szülésznőt nem ismertem tehát ő csak minimálisat kapott!
2010. júl. 19. 11:28

szia!

Hát elég bonyolult,de én megfelezném és az egyik felét a szülésznőnek adnám.

2010. júl. 19. 11:27
A dokim csak éppen beesett a szülőszobára, mire a szülésznőm levezette a szülést és már a hasamra tette a babát. Utána ugyan ő "nézett körül", hogy minden rendben van-e odabent, de mást nem kellett tennie. Ti az ún. "rendelkezésre állási díjának" hány százalékát fizetnétek ki neki? Nagyon érdekelnek a vélemények, mert eléggé tanácstalan vagyok... (Szívem szerint a szülésznőnek adnám legalább a felét, ha nem többet...)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook