Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi nálatok egy átlag nátha ideje? fórum

Mennyi nálatok egy átlag nátha ideje? (beszélgetős fórum)


24. Oneday
2020. okt. 14. 20:04

Hmmm.. Nálam az utóbbi években másfél - két hónapig tart összesen :( (ebből kifolyólag pár hónapja elmentem tüdőszűrőre, régen voltam és nehogy visszamaradjon valami), ebből az utolsó egy hónap köhögéssel telik.

Mindig torokfájással indul, onnan tudom, hogy na,itt van újra.. Ez tart két napig,elviselhetetlen, közben /utána orrfolyás, orrdugulás, rekedtség, érzem, hogy "tele a fejem", gyengeség, rossz közérzet,esetleg fejfájás. A szemem könnyezik, fényérzékeny ilyenkor, aztán jön az ilyen-olyan köhögés.. És tulajdonképp a betegség nagy részét a végén ez teszi ki.

Most épp jövök ki belőle, a légkonditól megfáztam. Pár napig elég rossz volt, de érdekes módon ez most nem fog úgy elhúzódni, mint szokott.

23. tumbo2 (válaszként erre: 21. - Amaunet)
2020. okt. 14. 18:41
köszönöm szépen
2020. okt. 14. 18:10
Két hét v. több, de az én immunrendszerem mesterségesen gyengített.
21. Amaunet (válaszként erre: 18. - Tumbo2)
2020. okt. 14. 17:38

Jobbulást! És Boldog születésnapot! 🎂🍾🥂


(ha jól emlékszem ma van)

20. globus (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 14. 17:12
Hát most elszégyelltem magam, mennyire nem vigyázok magamra.
19. tumbo2 (válaszként erre: 17. - 71ddaa07fa)
2020. okt. 14. 16:59
ne irigykedjünk.láttam én a buszon télen nyitott kabátban egy lányt,szinte csak csöcsiben.mindenkin sapka,sál,na majd 50 év múlva.
18. tumbo2
2020. okt. 14. 15:02
egy év
17. 71ddaa07fa (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 14. 15:01
Csak egy harisnya volt rajtad? Merész... :))
2020. okt. 14. 14:41
Már két hete bokacsizmában járok, de az sem melegebb
2020. okt. 14. 14:16
Én tegnap áztam szarrá, de érdekes módon attól semmi bajom nem lett, pedig teljesen átázott a cipőm meg a nadrágom meg mindenem. Ma meg azt hittem rendesen felöltözve indultam el, aztán nem. De mindig eljátszom ezt az első hidegebb napokon, nálam ez már minden évben hagyomány 😒
2020. okt. 14. 14:03
Köszi, én hétfőn oda vissza áztam meg :( Tanulság: Soha ne induljak el esős időben egy szál harisnyában :)
2020. okt. 14. 13:58

Köszi, gyors jobbulást neked is! :)


Én reggel alábecsültem a hőmérsékletet, éreztem is hogy hideg van és tuti betaknyosodom... Ilyenkor van hogy pár óra alatt el is múlik, de most mintha úgy maradt volna. 😤

2020. okt. 14. 13:32
Mintha magamat olvasnám, nekem hétfőn reggel kezdődött. Saját irodám van úgyhogy dolgozom benne. Én most ugyanúgy ment Te nem mehetek haza. Ezt én is mondtam a többieknek, hogy most pár napig ne jöjjenek be hozzám, ha tehetik. Jobbulást, remélem hétvégére Neked is megszűnik, és nem mész bele jobban, hogy egy hétig tartson :) Te hol fáztál meg?
11. Kacsahercegno (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 14. 13:24
Én ma reggel betaknyosodtam, jelentem, itt ülök az irodában. :D Általában emiatt nem mennék még haza azonnal, csak ha felmenne a lázam vagy annyira rosszul lennék hogy nem tudok dolgozni. Most hogy itt a korona, lehet haza kéne menni, de most meg olyan dolgom van hogy itt kell lennem még egy darabig. Ha holnapra sem múlik el, akkor viszont otthonról fogok dolgozni. Igaz, nekem kevés kollégám van és mindenki saját irodában van. Meg szóltam nekik hogy reggel meghűltem és azért vagyok taknyos, úgyhogy nem kapom a rosszalló pillantásokat senkitől amiért "betegen" dolgozom. :D Ha valami 30 fős nyíltterű irodában dolgoznék, akkor szerintem inkább hazamennék, azért csak tüsszögök meg szórom a bacikat, akkor is ha nem korona.
2020. okt. 14. 13:18
Orrfolyás miatt nem fogok hazamenni. Lázas viszont nem dolgozhatok
9. andi6020 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 14. 13:15
30 éve volt utoljára hagyományos munkahelyem, de lázasan tuti befejezem a munkát, azaz hazamennék.
2020. okt. 14. 13:04
Ha munka közben kezdene folyni az orrotok, vagy lázasodnátok be, akkor azonnal hazamennétek, vagy azt a napot még ledolgoznátok?
2020. okt. 14. 12:20
Én sokszor vagyok beteg. Most lábaltam ki egy hétig bőven tart a nátha. A rossz közérzet a láz 2 napig tart jobb esetben. Rosszab esetben az is több nap.
6. Magdi985 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 14. 11:29

Évente egyszer jön ki rajtam ez a megfázás.

Általában itthon maradok, mert nem akarok terjeszteni a munkában, meg olyankor azért jól esik a pihenés. De utána megyek dolgozni.

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Magdi985)
2020. okt. 14. 11:16
Milyen gyakran vagy beteg? Azt a két napot otthon töltöd?
2020. okt. 14. 11:10
2 nap a viszonylag rosszabb. Amíg a hőemelkedés tart. Utána fokozatosan javul, egy hét alatt rendszerint elmúlik teljesen.
2020. okt. 14. 11:08
Nekem is ezt szokta mondani :) De annyi már zavarna nagyon.
2. Kacsahercegno (válaszként erre: 2. - Kacsahercegno)
2020. okt. 14. 11:04
Ja és mindig azt mondja hogy aludjak délután, mert az sokat segít, 1 délutáni alvás annyit ér mint +1 pihenéssel töltött nap. :D Meg a lilahagyma! Meg persze sok folyadék de azt írtad is hogy iszol.
2020. okt. 14. 10:51
Szerencsére régen voltam megfázva, de úgy emlékszem 1 max.2 nap amikor nagyon rossz. Ezzel szemben ez a harmadik nap, hogy nagyon sokat fújom az orrom, tüsszentek, tök süket a fülem.... lázam semmi nincsen. kezelem is forróital, tea, méz, citrom... nem értem kinek mennyi ideig tart egy "szimpla nátha"? Köszönöm!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook