Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyi most átalányadóba a havi fizetnivaló? fórum

Mennyi most átalányadóba a havi fizetnivaló? (tudásbázis kérdés)

15. tixtina (válaszként erre: 14. - Tixtina)
2013. nov. 9. 12:16
Ha jól emlékszem,volt egy időszak,amíg nem lehetett szüneteltetni a vállalkozóit.
14. tixtina (válaszként erre: 12. - 17aadc1082)
2013. nov. 9. 12:15

Így van-pontosan.A férjem nem engedte,hogy leadjam.


Szerencsére találtam egy ismerős könyvelőt,aki nagyon jutányos áron megcsinálta az öt évet.

Hála az égnek gyeden,és gyesen voltam sokáig,így csak másfél évet kellett kifizetnem-de ez is nagyon sok(k) volt.

Mindenesetre egy előnye,hogy 10 évre megvan a munkaviszonyom.Rendeztem a nyugdíj,és a társadalombiztosítási járulékom.

Most,magam után fizetem az egészségügyi járulékot.

13. Gabóca10 (válaszként erre: 12. - 17aadc1082)
2013. nov. 9. 11:16

Köszi,így már oké,értem..


Én már 10 éve az vagyok,csak még ilyet nem hallottam..én dolgoztam rendesen,és a 2 szülés között is fizettem a járulékokat..a gyest meg kaptam rendesen..februárig van most geyesem..csak időbe elkezdem a felkészülést mi vár rám..természetesen megyek könyvelővel is egyeztetni,meg hogy mit ajánl,de gondoltam addíg körbeérdeklődöm egy kicsit,hátha tud valaki valami okosat mondani!

12. 17aadc1082 (válaszként erre: 11. - Gabóca10)
2013. nov. 9. 08:35
Nem. Azert, mert nem szuneteltette a vallalkozast, ergo a nav ugy vette, mintha dolgozott volna, es az elmaradt jarulek plusz a kesedelmi kamat. Ezert kell neked, vagy a konyvelonek tisztaban lenni a dolgokkal.
11. Gabóca10 (válaszként erre: 6. - Tixtina)
2013. nov. 9. 08:23
Hú,ez nagyon durva...azért kellett befizetned 1,5 milliót mert nem dolgoztál vállalkozóként?Bocs ha értetlenkedem,de ilyet még nem hallottam..
10. Cippora (válaszként erre: 9. - Gabóca10)
2013. nov. 8. 14:14
Ki kell ábrándítsalak sehol...ezt sehol nem nézik jó szemmel :( nekem a meló nem jött össze,most tanfolyamra járok,de az is kínkeserves,mert 1 nap gyakorlat után le is betegedett a lányom.Hó végén levizsgázok,és meghoztam a döntést,hogy a jó idő beköszöntéig itthon maradok vele,hátha addigra megerősödik az immunrendszere (fél éve bölcsis).Igaz én még kapok rá gyest,mert még nincs 3.Ő is eléggé beteges.Megkérdezhetem milyen baja van a gyermekednek? Asztma?
2013. nov. 8. 09:55
Elmennék én alaklmazottként is,de hol nézik jó szemmel hogy állandóan táppénzen vagyok a kisfiammal?Általában havonta 2 hetet beteg..és ez nem is fog változni valószínű...eddíg megkaptam a tartós beteg papírt,de most nem fognak hosszabbítani...
2013. nov. 7. 22:29
Én Kata-s vállalkozó vagyok. Alkalmazott nem lennék, annyit nem tudnának fizetni, hogy megmondják, hogy mikor menjek, meddig maradjak, és ugráltassanak. 1 év kell, hogy kialakuljon a vendégkör, de ha jó helyen kezd az ember, már az első hónap kijön nullásba.
7. Cippora (válaszként erre: 5. - Gabóca10)
2013. nov. 7. 22:18
Én is gyesről mentem vissza kozmetikusnak,nem érte meg nagyon nem.Kis gyerek mellett is iszonyú nehéz.Soha többet.
6. tixtina (válaszként erre: 5. - Gabóca10)
2013. nov. 7. 22:03

Nos,én nem dolgoztam,mert mikor kiváltottam 2002-ben a vállalkozóimat,utána jöttek a gyerekek-azután nem adtam vissza-majd jött egy válság,mikor is már nem kezdtem bele a munkába,holott itthon megcsináltam az üzletem.

Szóval,tavaly jött a NAV-től egy levél,hogy öt évre visszamenőleg jelentsem le elektronikus úton a bevallásokat.

Másfél milliót kellett befizetnem,és mivel nincs dokumentált jövedelmem,nem kaptam részletfizetést sem:O

Soha többet nem váltom ki,mert ha elmegyek valahova dolgozni,akkor igénybe tudom venni a családi adókedvezményt a gyerekek után,és szinte nem ,vagy alig vonnak pár ezret,és egy százas a zsebemben marad.

Míg,ha várom a kuncsaftokat,ahhoz száz ezreket kéne keresnem bruttóban,hogy megérje:OO

2013. nov. 7. 21:48

Köszi hogy írtok!


Gyesről "megyek vissza"ill.az üzlet az saját...de mégis újrakell kezdenem,7 éve itthon vagyok..természetesen majd beszélek a könyvelővel.

Hallottam erről a Katáról is...sajnos a kisffiammal sokat kell táppénzen lennem,mert beteg,és ezért voltam eddíg itthon...na nem azért kell dolgoznom mert meggyógyúlt,csak az állam szerint nem jár tovább a tartós-beteg státusz...nem tudom hogyan tovább...ennyi pénzt feladni havonta?

4. Cippora (válaszként erre: 1. - Gabóca10)
2013. nov. 7. 21:30
Járulék olyan 50.000 ha vállalkozó az ember + bérleti díj,rezsi stb.
2013. nov. 7. 20:11
Idén vezettek be egy új adózási rendszert, a KATA-t. Azzal havi 50 ezret kell befizetni, és minden letudva.
2013. nov. 7. 19:48
Nekem csak a járulékaim voltak havi ötvenesben-és még nem adóztam semmit.Le is adtam a vállalkozóimat:OO
2013. nov. 7. 19:04
Elsősorban fodrász,kozmetikus érdekelne...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook