Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi most a szülési pénz? Nem tudom a pontos nevét, amit szülés után kapunk?! fórum

Mennyi most a szülési pénz? Nem tudom a pontos nevét, amit szülés után kapunk?! (tudásbázis kérdés)


24. Panna07 (válaszként erre: 23. - Krisztina30)
2021. márc. 6. 14:34
Anyasági támogatás címén 64.125 Ft-ot adnak.
2021. márc. 6. 12:40
Sziasztok. Valaki tudja hogy most mennyi a szülési pénz?
2013. júl. 16. 09:51
Én sajnos még úgy is jártam, hogy nincs tejem, így a babóm az első pillanattól kezdve tápszeres, ami szintén nem csekély összegű. Az a baj, hogy mivel muszáj megvenni, ezt ki is használják a gyártók. Pedig hallottam már olyat is, hogy külföldön ingyenesek a tápszerek. Mi meg 2200 forintért vesszük, és 1 dobozzal kb 4-5 napig elég.
2013. júl. 16. 09:50
És abban is igazad van, hogy nagyon sokba kerül egy baba. Csak a kezdéshez több száz ezer forintot elkölt az ember (már ha van miből). Ez nálunk is így volt, pedig egy csomó dolgot használtan vettünk, csak az volt a probléma, hogy a családban sehol nincs kisbaba, így nem tudott senki segíteni abban, hogy ezt vagy azt adtak. Muszáj volt mindent megvenni. És nálunk a család se olyan, hogy bármiben is tudnának segíteni, és nem is várom el senkitől, hogy anyagilag segítsenek bármiben is. Én vállaltam ezt a gyereket, és fel is fogom nevelni.
20. esther78 (válaszként erre: 19. - Evamaria0803)
2013. júl. 16. 09:46
Ez sajnos pontosan így van, ezért van az hogy a magyar fiatalok nem mernek gyereket vállalni. Mi négyen vagyunk testvérek. A legfiatalabb testvérem is lassan 33 éves és csak nekem van eddig gyerekem, igaz ő is még csak 6 hónapos lesz. Négyünk közül egyedül az egyik öcsém van egyedül, a másik két tesóm évek óta párkapcsolatban él. Mindegyiküknek van munkahelye, mégsem mernek gyereket vállalni. Én is már most azon agyalok, hogy mit fogok csinálni ha nem vesznek vissza a munkahelyemre. Sajnos elég nagy a valószínűsége annak, hogy azt mondják majd hogy elegen dolgoznak ott, és valami sokkal rosszabb helyet fognak felajánlani.
19. evamaria0803 (válaszként erre: 17. - Esther78)
2013. júl. 15. 19:29
Nem egy kismama van az ismerőseim között, de ez a juttatás még csak fel sem merült, nem e körül forog a világ, hanem a pici fejlődése körül. Ezt tartom normálisnak. Egyébként pedig bármennyi is, semmit nem fedez. Ma egy baba vállalása bizony komoly erőpróba ilyen és olyan értelemben is. Soha nem volt könnyű, ma viszont még annál is sokkal nehezebb.
2013. júl. 15. 19:27
És szerintem jól teszik, hogy korhoz kötik majd az anyasági támogatást. Remélem hogy így fogják majd elfogadni.
17. esther78 (válaszként erre: 16. - Evamaria0803)
2013. júl. 15. 19:26
Sajnos igazad van, mert nagyon sokan csak a pénzért szülnek, sőt annak örülnek ha beteg a gyerekük, mert akkor emelt a családi pótlék összege is. És nem egyszer hallottam, hogy az olyan beteg gyerekeket, amelyeket esetleg lehetne kezelni, nem kezeltetik. Nem használják például a merevítőket, nem adják rá a gyerekekre a mindenféle gyógyeszközöket, nehogy meggyógyuljanak. Mi nem a kisebbséghez tartozunk, de a férjem nevéből adódóan amikor kértem időpontot az ortopédiára, az asszisztensnő rögtön hozzátette, de ha már kértek időpontot mindenképpen el kellene hozni a gyereket. Még szép, én nem szeretném, ha a picimnek bármi baja is lenne. Sőt bele is őrülnék ha valami baja lenne.
2013. júl. 15. 19:21
Nem akartam általánosítani, de a kérdésből valahogy adta magát ez a dolog!
2013. júl. 15. 19:14
Az emelt összeget csak az első gyerekre és ha jól tudom 18 év feletti anyáknak adják. Tehát ha valaki 12-13-14 évesen szül, az nem fog kapni. Nem a pénzért szül az ember, de azért szerintem mindenkinek jól jön egy kis pénz a kezdéshez, főleg első gyereknél. De amúgy meg mire kiutalják az összeget, már úgyis megvan minden. Legalábbis mi nem vártunk erre az összegre, hogy majd ebből fogunk megvenni valamit is.
2013. júl. 15. 18:43

Szerintem csak a romák szülik agyba-főbe a pénzért a gyerekeket!

Meg persze pár kivétel,de egy értelmes gondolkodású mai ember nagyon jól tudja,hogy nem a 64ezer ft anyasági támogatásból egy gyereket felnevelni!!!


Most bocsi,de mi pont a pénz miatt akartuk a babát elvetetni-de a pénz nemléte miatt.

Úgyhogy nem értek teljesen egyet....

13. pzm3 (válaszként erre: 12. - Evamaria0803)
2013. júl. 15. 18:16
Nem mindenki,de mondassz valamit!!!
2013. júl. 15. 18:15
Ez itt a baj, nem azért szülünk, mert óhatatlan vágyat érzünk egy gyermek után, hanem a pénzért! - tisztelet a kivételnek! Lehet dobálni rám a köveket!!!
11. Carpediem* (válaszként erre: 10. - Kriszti0327)
2013. júl. 15. 18:04

igen, de csak az elsőszülöttre adnák meg!

ezt ne felejtsük el.

2013. júl. 15. 17:35

Elvi síkon most tervezik,hogy felemelik,kb. 220 ezer forintra,de benne volt múltkor a hírekben is.Jó lenne,ha belehúznának,és még idén elfogadnák ősszel a tervezetet......

[link]

9. ccf0283561 (válaszként erre: 1. - Marika2214)
2013. júl. 15. 16:31
Én egy hete adtam fel postán az igénylést,és ma át is utalták az összeget.
8. Cucicsillag (válaszként erre: 7. - Cucicsillag)
2013. júl. 15. 16:23
* valtozik...
2013. júl. 15. 16:23

Roza hsz-e igaz :)

Jvore most lozik vegul vagy marad ennyi?

2013. júl. 15. 16:14
Sőt, ezen felül, ha a biztosításod erre kiterjed, akkor a biztosítódtól is kapsz pénzt - az összegnek persze utána kell járni. Én anno így jártam, igaz, hogy nem sok a tízezer, ha már gyerek is van, de azért jól jött :)
5. marika2214 (válaszként erre: 2. - Jozsi.38)
2013. júl. 15. 15:38
nem erre alapozom a szülést csak egy páran beszélnek össze vissza!:) am köszi
2013. júl. 15. 15:32
64125 ft, anyasagi tamogatasnak hivjak, a szukseges dokumentumok leadasa utan kb. 2 het mulva megkapod.
2013. júl. 15. 15:28
gondolom megvan az igazolás a terhesgondozásról és minden egyéb, következő hónapban megkapod
2013. júl. 15. 15:27
Anyasági segélynek hívják, és kb 70000ft. azért ne erre alapozd a szülést :)
2013. júl. 15. 15:20
Mennyi most a szülési pénz? nem tudom a pontos nevét, amit szülés után kapunk?!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook