Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 11 főre mennyi hús kell az ebédhez? fórum

11 főre mennyi hús kell az ebédhez? (tudásbázis kérdés)


1 2
13. 4de07ed93f (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 5. 18:11

Tehát akkor egy picukra, gondolom a szülinapos. Fél adag.10,5 ember. Fiatal felnőttek javarészt.


Sertésből 20 dkg-t szoktunk számolni, csirkéből inkább 25.


A besamel, kukorica is tömény. Még azt is figyelembe venném,hogy van -e előtte leves, utána sütik,desszertek. Anyától azt tanultam: vendégségben egy picivel inkább több legyen,minthogy mindenki kínosan nézegessen,hogy na most akkor az utolsó szeletet ki vegye ki. Vidéki lánykaként nekem ezt mondta anya.



Még egy jó tipp egy sima bulira: bepácolni előre a husikat,aztán süsse ki mindenki magának a grillen.

Persze a szülinap az kicsit más.Ott meg kell adni a módját. Előbbi tipp inkább házibulira való.

Boldog szülinapot a Kicsinek!!Örülök,ha segítettem.

12. Napsugár8 (válaszként erre: 4. - NomNom)
2021. júl. 5. 18:11

Én is így tudtam, mint ahogyan a link írja: fejenként minimum 0,5 kg hús. Erre számolunk valami pluszt, ráadást, hogy szégyenben ne maradjunk.


Ha karaj, akkor abból vennék

fejenként 2 szeletet, és a csirke mellből fejenként a 35-40 dkg-ot számolnék.

11. aszparagusz (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 5. 18:06

2 kg csirkemellfilé és 1,5 kg karaj. ez 12 felnőttre és a kisgyerekre szerintem elég.

A karajra csak sima besamelt teszel, vagy lesz esetleg rajta más (sajt, sonka, stb.) is?

10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Dfc04c70e4)
2021. júl. 5. 17:03

Szia. Tök egyszerű ételeket fogok csinálni, ami gyorsan megvan! :) Nem fogom magam megszivatni.

A húst anyukám állja(neki van szép kártyája, amin tud venni a húsboltban)

Falucskában élünk, ahova nem szállítanak ételeket :( 😪

Nem vettem okoskodásnak, ez is egy tipp volt!

Köszönöm szépen! 😊

9. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 5. 16:55

Nem okoskodni akarok, csak egy tippet adni.


14 főre főzni (szerintem) ebben a kánikulában több, mint megerőltető. Nem beszélve az időről. Mert ennyi emberre főzni időrabló dolog ám! Ott állsz egész délelőtt a tűzhely előtt, mint valami kis konyhatündér, és ne adj isten valami félresikerül...nálam már történt ilyen.

Nem gondolkodsz esetleg rendelésben? Én már teljesen átálltam erre. Kényelmes, nincs feszültség, hogy jaj csak minden jól sikerüljön! Tapasztalatom szerint még nem is sokkal drágább, mintha én vettem volna a hozzávalókat.

Csak tipp volt, de hátha hasznos.


Boldog szülinapot a kisfiadnak! :)

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - NomNom)
2021. júl. 5. 16:55
köszönöm szépen! 😊
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - 4de07ed93f)
2021. júl. 5. 16:54

Kor : 1 fő, aki 2 éves

6 fő 20-33 év,

1 fő 70 év

3 fő 50 év

+ 2 fő(én és a férjem) 28-30 év

Csirkemellet, karajt szeretnék készíteni. Besameles karaj, kukoricás csirkemellet

Nagyon szépen köszönöm a válaszod! :)

6. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 5. 16:54
Csinálhatsz pl töltött csirkét,,,az pl 1 egész comb /fő,,,plussz pár db ráadás ha valaki szeretne még.Ha pl pörkölt félét főzöl akkor 15 dkg fejenként ,,,de mondjuk legyen 2 kg ,,nem baj ha marad és nem jöhetsz zavarba ha jobban fogy.Szelet húsból is ha kettőt adsz 7-8 dkg 1 szelet.
5. 4de07ed93f (válaszként erre: 3. - 4de07ed93f)
2021. júl. 5. 16:44
Tipp még: vendégségben inkább legyen kicsivel több ,persze nem extrém módon,de inkább kicsi maradjon,simán el lehet másnapra tenni családnak.
4. NomNom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 5. 16:40

Találtam egy ilyen cikket:

[link]

3. 4de07ed93f (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 5. 16:40

Fontos lenne tudni a vendégeket összetételét: kor,nem,étvágy

10 éves kor felett felnőtt adagot számolunk(kamasz többet eszik,mint felnőtt)

Ja és milyen húsból 1 kg, mert pl halból,csirkéből többet számolnak, mint pl mARHÁBÓL

és milyen módon lesz elkészítve(natúr, vagy sonkával töltve, rántva,pörköltnek) 11 felnőttnek mondjuk 2-2,5 kg sertés, persze, ha nem extrém étvégyúak

Extra tipp: megnézni az időjárás-jelentést, hétközben35 fok lesz, akkor pl a nagyobb étvágyúak is kevesebbet esznek, hűvősebb időben pedig étkesebbek

2. NomNom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 5. 16:39
Mit főzöl?
2021. júl. 5. 16:34

Sziasztok, a segítségeteket kérném!

Kisfiam születésnapját hétvégén fogjuk ünnepelni, ahova 11 főt várunk. Mit gondoltok hány kg húst vegyek az ebédhez? Sosem főztem ekkora társaságra,így fogalmam sincs mennyi lenne a megfelelő. :/

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook