Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mennyi kosszal jár a cserépályhával való fűtés? fórum

Mennyi kosszal jár a cserépályhával való fűtés? (beszélgetős fórum)


1 2
39. doxikri (válaszként erre: 38. - Sokcsoki)
2011. okt. 6. 11:26

Fát tetess rá inkább, és hidd el, bírja a meleget!

A hamuzáshoz hamuzólapátot vegyél. Konkrétan ez a neve és hááááát, vidéken a mezőgazdasági, meg műszaki boltokban lehet kapni, Pesten meg nem tudom. A szettek nagyon szépek, de baromi drágák és használhatatlanok. Ja! Vegyél egy fém(!) vödröt is a hamuzáshoz!!!!!

38. syria (válaszként erre: 38. - Sokcsoki)
2011. okt. 6. 11:17

Na, akkor neked kellemesek lesznek a hideg téli esték. :)

Kérdezd meg azt, aki építette, biztosan sok hasznos dolgot tud mondani.

37. doxikri (válaszként erre: 24. - Sokcsoki)
2011. okt. 4. 14:52
Ezt ne így fogd fel. A cserépkályhát folyamatosan kell fűteni. Ezt úgy értem, hogy nem szabad hagyni, hogy csontra kihűljön. Ha reggel, mielőtt munkába mész jól megpakolod, akkor nem hűl ki a lakás délutánra. Kellemes meleg lesz. Amikor hazaértél újra befűtesz, este lefekvés előtt megint megpakolod. Akkor reggel van, hogy csak a parázsra kell újra tenni és ég tovább. Én legalábbis így szoktam.
36. doxikri (válaszként erre: 23. - Sokcsoki)
2011. okt. 4. 14:49
Ha még most állsz választás előtt, akkor praktikusabb a kő. Szerintem.
35. doxikri (válaszként erre: 16. - Sokcsoki)
2011. okt. 4. 14:47

Néha van, de nem jellemző. Ha kifutkosik összeszeded, aztán annyi. Ezerből egy!

Amelyik fában bogarak futkosnak az fűteni nem is nagyon jó.

34. syria (válaszként erre: 19. - 04e95f637a)
2011. okt. 4. 06:16
:D
33. Timicicaanyuka (válaszként erre: 17. - Anyucika3)
2011. okt. 3. 17:06
A mienk 400e körül volt, de ebből kb. 300e volt a csempe. Nagyon szép, nem bántam meg. Reggel és este szoktunk befűteni, mert itthon vagyok babával. Nem vészes a kosz, csak amikor hamuzik a férjem hetente, akkor nagyobb a por.
2011. okt. 3. 12:13
Köszönöm mindenkinek a sok segítséget!
31. csgybzs (válaszként erre: 26. - Sokcsoki)
2011. okt. 3. 12:12
Pakold meg és "zárd le", hogy csak nagyon kis levegő jusson be. Akkor jó nagy parázs lesz és meleg is, nem kell újra begyújtanod, hanem parázson rakhatod tovább a fát.
30. csgybzs (válaszként erre: 23. - Sokcsoki)
2011. okt. 3. 12:11
Kályha elé követ rakni.
29. Havran (válaszként erre: 27. - C3f39fd03b)
2011. okt. 3. 11:33
Ezt irtam én is,hogy sokáig,nekünk majdnem 2 napig meleg 2 tejesláda fától.De attól is sokat függ milyen fát használ az ember.
28. Havran (válaszként erre: 26. - Sokcsoki)
2011. okt. 3. 11:31
Kérd ki a tanácsát a szakembernek,hogy használd nekünk elmondta, úgy használjuk és nagyon müködik.Én nem értek hozzá a párom szokta csinálni,de azt látom megpakolja húzatot ad neki 2-szer pakolja meg megvárja amig leég a fa és utána csukja be az ajtót.Idő kell neki amig átmelegszik,mondjuk a mienk elég nagy.Azt mondja kb 4 óra mire ontja a meleget.De amikor beindul nem lehet mellette megmaradni.
27. c3f39fd03b (válaszként erre: 26. - Sokcsoki)
2011. okt. 3. 11:31
Nagyon sokáig tartják a meleget.
2011. okt. 3. 11:25
De ha reggel rakom meg, aztán elmegyek dolgozni, akkor nem vész kárba a melege? Du. 5 előtt nemigen érek haza. Cserékályhát raknak, hagyományosat.
25. Havran (válaszként erre: 24. - Sokcsoki)
2011. okt. 3. 11:20
Szerintem sokára,de nem mindegy miről beszélünk cserépkályháról vagy kandallóról.Cserépkályhánál ha mondjuk reggel rakod meg akkor 5-órára tuti jó meleg lesz.
2011. okt. 3. 11:16
Még egy kérdés: ha kb 5-kor hazamegyek, és befűtök, mire lezs majd meleg?
2011. okt. 3. 11:15
Akinek van cserépkályhája: mi a jobb, és szebb szerintetek, parkettára tűzfogót tenni, vagy a kályha elé követ rakatni?
22. Havran (válaszként erre: 13. - Syria)
2011. okt. 3. 11:13
Ez igaz ha jól felvan fütve ontja a meleget.Mi reggel megpakoljuk monjuk 2 tejesládányi fával és még másnap délben is adja a meleget úgy,hogy utána hozzá sem nyúlunk.Sőt mi úgy épitettük,hogy van benne egy olyan rész ahova belehet tenni akár egy rakott krumplit és ott megsütni,nagyon jó.
21. Sokcsoki (válaszként erre: 17. - Anyucika3)
2011. okt. 3. 11:12
A munkadíj, plusz a belső anyag (samott, agyag, cserép), az kb 150-200 ezer ft. A csempe attól függ, hogy bontott, vagy új, kb. 50-300 ezer. Aztán kell még ytongtégla az aljához és az ülőkéhez. Az enyém, úgy számolom, olyan 300 ezer ft lesz.
20. Sirga (válaszként erre: 1. - Sokcsoki)
2011. okt. 3. 11:10
Természetesen van vele munka és kosz, de megéri! Nálunk bogarak nem szaladgálnak a kályhából - ilyet még nem is hallottam! :o A hamu kiszóródhat, de ez sem törvényszerű, ahogy a parketta megégése sem. Párom végzi a "piszkos" munkát - hamuzás, fahordás -, ez egy kisebb söpréssel orvosolható, nem jelent gondot.(Ha ügyes vagy, még a hamu se szóródik ki.)Persze, van kényelmesebb megoldás, de a hangulat sokszorosan kárpótol! :)
19. 04e95f637a (válaszként erre: 13. - Syria)
2011. okt. 3. 11:09
na,ez eszembe sem jutott,köszi a tippet,már régóta tervezzük a hatalmas gázszámla miatt :S
2011. okt. 3. 11:09
Ha csak én leszek itthon, nem a gázzal fogok fűteni, hanem a fával. Tavaly télen iszonyú sok volt a gázszámlám, és akkor még nem is volt olyan meleg!
17. anyucika3 (válaszként erre: 1. - Sokcsoki)
2011. okt. 3. 11:08

Adnál nekem infót róla,hogy mennyiért raknak manapság egy kályhát?Persze azt is,mekkorát.

Köszönöm.

Amúgy szerintem nem kell feltétlen,hogy nagy kosszal járjon.Mi régen fűtöttünk cserépkályhával,nem volt tőle kosz.Akárkit ismerek akik fával fűtenek,nekik sem okoz problémát.A nagy gázszámla sokkal problémásabb:D

2011. okt. 3. 11:07
Nekem a gázfűtés is megmarad, hogy ha hétvégére hazajönnek az egyetemről a gyerekek, náluk is hamar meleget tudjak csinálni. Különben meg a cserépkályhával fogok fűteni. Most rakják, néhány nap múlva kész. A parkettára azért kérdeztem rá, mert parkettázás is lesz abban a szobában, de akkor lehet, hogy a kályha elé követ kellene rakni? A fából kifutkosó bogarakból mi igaz?
15. Havran
2011. okt. 3. 11:06
Mi egy tél alatt 3-4 szer takaritjuk azt mondta az ember aki épitette benne kell hagyni a hamut.Mi betartunk mindent ahogy javasolta negyedik éve használjuk,nincs vele semmi gond.Igaz van vegyestüzelésü kazánunk is azt mindennap használjuk a cserépkályhát kb hetente egyszer.Ha olyan lenne a házunk akkor központibb helyre került volna és akkor csak ezt használnánk nagyon kevés fa kell bele és borzasztóan jó meleget ad.Mi nem bántuk meg nagyon szeretjük.Viszont ha választani kéne,hogy kandalló vagy cserépkályha akkor a cserépkályhára szavazok.
2011. okt. 3. 11:01
Nem lehetne a kályhádat Héra vagy más gázégésű készülékkel üzemeltetni. Nekem az van, és ennél tisztább és olcsóbb megoldást nem igazán tudok elképzelni. Ég félórát maximumon és utána tartalékon megy egésznap. Nem kell ott lenni vele , és nem megyek hideglakásba haza.
13. syria (válaszként erre: 7. - 04e95f637a)
2011. okt. 3. 11:00

Na és? Ha napokra elmégy, bekapcsolod a nagyinak a konvektort, ha meg otthon vagy, nekidőlsz a finom meleget árasztó kályhának.


A fórum indítójának:

Életed egyik legjobb döntése, nem fogod megbánni!

Amennyi kevés kosszal jár, azt eltünteted a szokásos napi takarítás keretében.

Valóban nem kell naponta hamuzni, s ha jól fel van fűtve, fél napokon át, meg egész éjszaka ontja a meleget.

Rettentően sajnálom, hogy nem úgy alakítottuk a házat, hogy lehessen benne legalább egy kandalló.

2011. okt. 3. 10:57

Ha most rakatod a kályhát, kérd meg a mestert, hogy jó nagy tűzteret és nagy hamuzóteret rakjon bele.Akkor elég hetente hamuzni, vagy 5-6 naponta. Csináltass alá vagy mellé egy fatárolót, amit meg tudsz pakolni, akkor nincs gond a becipeléssel. Egyáltalán nem koszol szerintem, azt meg kell szokni, hogy rögtön felsöpröd a koszt körülötte, mikor fűtesz. A kályha elé meg feltétlenül tegyél vagy járólapot, vagy hamufogót, hogy a kipattanó parázs fel ne gyújtsa a parkettát.

Szerintem sokkal jobb a kályha, mint a gázfűtés. De erre majd akkor jössz rá, amikor használod. A kályhát is meg kell ismerni, ki kell tanulni. Sok sikert hozzá és jó meleget!!!!

2011. okt. 3. 10:54

Egyáltalán nem vészes. sok függ attól, hogy milyen fával tüzelsz benne. Hetente 1-2 alkalommal elég kihamuzni. Bármilyen burkolat lehet a szobában ahol van, de érdemes elé 2-3 sor járólapnégyzetet tenni, hogy ha esetleg kipattan parázs, semmit ne perzseljen meg. A fát tarthatod a kályha mellett egy dekoratív kosárban, vagy rekeszben, amit bélelj ki újságpapírral, hogy a faforgács ne potyogjon ki.

Nagyon kellemes melege van, össze se lehet hasonlítani mással. A virágok viszont nem bírják a közelében. Ha van párologtatásra alkalmas edényed tedd a tetejére sok vízzel és nem lesz száraz a levegő sem. Ha nem hagyod kihűlni, hanem mindig parázson tartod a tüzet, akkor a begyújtással sem kell vesződnöd, elég akkor hagyni leégni, ha hamuzni kell.

2011. okt. 3. 10:52
éjszakai:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook