Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi kiflit ehet egy 9, 5 hónapos baba egy nap? fórum

Mennyi kiflit ehet egy 9, 5 hónapos baba egy nap? (tudásbázis kérdés)


2011. nov. 28. 19:02
Nem olvastam végig a hozzászólásokat.Biztos kaptál már sok választ.:) Az én véleményem,hogy annyit kaphat amennyit megeszik.Nem fog többet enni,mint amennyi neki jól esik.:) Ennyi idős korban még nem jellemző,hogy túleszik magukat és elhíznak.Az majd csak később jön,akkor kell odafigyelni.
2011. nov. 28. 18:49
JA,a rizottónál nem kell felönteni az egész literrel, csak folyamatosan, amennyi ahhoz a kismennyiségű rizshez kell:))))
2011. nov. 28. 18:48

Bébirizotto (rizottínó:D)


1 liter vízben megfőzök fél kg zöldséget kb. fél óráig, vegyesen cukkini, sárgarépa, zöldborsó. Ez az alaplevem. Só nélkül


Egy icipici olívaolajon, vagy vajon megpirítok 3deka rizst, felöntöm az előbb elkészített levessel úgy, hogy menjen a sűrűje is, de finnyás babáknak inkább csak a leve. Addig főzöm, míg a rizs megpuhul, és behabarom reszelt parmezánnal:)))


Bébi-tészta:

Megfőzöm a betűtésztát, vagy más pici tésztát, nagyon picit kell csak sózni a vizet.


Elkészítem a szószt: 1 kiskanál olívaolaj, 1-2 evőkanál paradicsompüré. A tésztával összekeverem, rá egy kiskanál parmezán.


Az enyémek ilyeneket ettek kb. Lényeg, hogy amikor még nincs foguk, akkor pici legyen a tészta, máskülönben öklendeznek

16. f758a7200f (válaszként erre: 11. - 432d0af620)
2011. nov. 28. 18:40

fél éves korban meg kell dupláznia, egy évesen tripláznia a születési súlyt. Ezután lassul egy picit, és 2 évesen 4x annyi kellene, hogy legyen mint a születési súly, később évente 2-2,5kg a hízás. Sztem tök normális a súlya:) Azt is mondják, egy évesen a max az kb 12 kg.


A bébifasírtot én mindig úgy csináltam nekik, hogy kihagytam, amit esetleg nem szeretnek, pl a nagyobbik megette ha volt benne hagyma, a pici kevésbé, de nagyjából a recept az olyan mint a hagyományos, szóval darált husi, tojás, zsemle (vagy zabpehely tejbe áztatva), és ehhez keverhetsz még só helyett inkább reszelt parmezánt (mert a só nem ajánlott még nekik annyira, a parmezánt meg elég jól emésztik a picik), esetleg, kihagynám a tojásfehérjét és csak a sárgáját tenném bele (ha pl attól félsz, hogy allergiás, szóval biztonság kedvéért most még ne tedd bele), és mustárt azt nem tettem nekik, de pici ketchupot igen.


Úgy sütöttem ki, hogy nem rántva, hanem rolót formáltam belőle, és becsavartam alufóliába, be a sütőbe egy pici vízzel. Másik módja, hogy párolva stb. Semmiképp sem bő olajban! És fantázia kérdése, hogy belekeversz olyan zöldséget, amiről tudod, hogy szereti (sárgarépa, zöldborsó, kukorica, stb.). Ezt feltétként adhatod a főzelékhez. Nagyjából olyan 3deka husi egy étkezésre bőven elég, szóval egy kis szeletke fasírt(leginkább csirke, pulyka, sovány marha a darált hús)

15. homern
2011. nov. 28. 18:40

Szerintem is le kellene váltani valamelyik étkezést,egész nap csak tehéntejet kap :( ez már nem igazán tápláló/energiadús,kb fél éves gyereknek való az étrendetek.

A kiflit nyugodtan adhatod,napi 1 kiflitől tuti nem lesz kövér baba :) kölesgolyó volt nálunk még a kedvenc :)

14. b-zs (válaszként erre: 11. - 432d0af620)
2011. nov. 28. 18:32

a 9 kg nem sok, sőt, az az ideális:)

csirkemellfilét amikor megveszem, felkockázom, és egyesével becsomagolva lefagyasztom, amikor pedig főzöm a főzeléket, csak beledobom, együtt hamar megfől, nagyon szerették a gyerekeim, amikor ennyi idősek voltak, mint most a Tiéd:)

2011. nov. 28. 18:30

Az én kisfiam 8 hónapos kora óta ugyan azt eszi, mint mi. Úgy ette a pörköltet, lecsót, paprikás krumplit és bármi mást, mintha születése óta azt ette volna:-)

Most 15 hónapos a kedvence a csülök, a lecsó és a töltött káposzta:-)

Most a reggelije pl. egy szelet májkrémes kenyér

80 cm és 10,6 kg, tehát egyáltalán nem kövér.

Lehet, hogy csak én voltam nagyon bátor, de ennyi idősen nálunk már sem tápszer, sem tejpép nem volt. Reggel is és este is iszik 3 dl kakaót. Joghurtot 3 hónapos kora óta eszik, de mindig is azt ette amit mi.

Úgyhogy szerintem ha megeszik egy egész kiflit attól sem lesz semmi baja:-)

Gondoljunk csak bele, hogy mi ennyi idősen mit ettünk:-)

2011. nov. 28. 18:28
egyébként szoktam kekszet beletenni a gyümölcsébe v bulátát, ma a tejpép mellé kapta a kiflicsücsköt, sajt megy a főzelékébe, stb...
2011. nov. 28. 18:27

Most 9 kg, 3-al született.

Azt mondják legyen meg a napi félé liter tápszer, csak ezért kap reggel este tápszert.


bébifasírtot hogy kell csinálni?

10. f758a7200f (válaszként erre: 1. - 432d0af620)
2011. nov. 28. 18:25

9,5 hónaposan már este is adhatod neki a főzeléket vagy más "rendes" étkezést, enyémek egy hónappal az ebéd bevezetése után már vacsira is főzeléket ettek (vagyis inkább zöldségleves/húsleves volt tésztával, rizzsel stb. pici husi, vagy reszelt sajt, ilyenek)


És délben is tehetsz már valamilyen feltétet a főzelékbe, szóval fehérje váltakozva amiket megeszik pl bébifasírt amit csak neki csinálsz.

9. b-zs (válaszként erre: 3. - 432d0af620)
2011. nov. 28. 18:21
mekkora a súlya?
8. b-zs (válaszként erre: 1. - 432d0af620)
2011. nov. 28. 18:20

amennyi jól esik neki:) szerintem kevés, amit adsz neki, lehet, hogy nem lakik jól. én tízóraira tartalmasabbat adnék, én akkor szoktam a tejpépet és uzsonnára a gyümölcsöt, esetleg joghurtot, de előtte is tartalmasabbat, mondjuk kis vajas kenyér, felvágott stb, vacsira mégegy adag főzelék, és lefekvéskor tápszer.

ne aggódj, nem fog elhízni:)

7. 432d0af620 (válaszként erre: 6. - Macskossz)
2011. nov. 28. 18:15
igen, szoktam keverni gyümölccsel, meg kombinálom a dolgokat
2011. nov. 28. 18:12

Én sem számolom. Amennyi jól esik neki, annyit kap.

De ha az elhízás miatt félsz, akkor tejpép helyett inkább gyümölcsöt adj neki, vagy legalább keverve.

De szerintem nem eszik sokat a gyerkőcöd. Teljesen jó. Emellett nyugodtan adhatsz neki kifli csücsköt ha szereti.

2011. nov. 28. 18:11
Nem a kiflicsücsöktől fog elhízni.
2011. nov. 28. 18:11
és joghurtból eheti azt amit mi, felnőttek eszünk? eddig csak babajoghurtot adtam neki
3. 432d0af620 (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2011. nov. 28. 18:10
nem, dehogy, csak így is kis puffancs, nem szeretném ha még jobban elhízna. Hátha van valami heti limit. lehet-e minden nap adni?
2011. nov. 28. 18:08

Én sosem számoltam a csücsköket.

Csak evett a gyerek. Felelőtlen lennék?

2011. nov. 28. 18:05

Ehet egyáltalán minden nap kiflicsücsköt? A kislányom imádja, de nem szeretném ha elhízna, napi 5x eszik ennyit, és e mellé eszi a kiflit 2 étkezés között, napi max.1 csücsköt kap, ami nem szó szerint csücsök, mert nagyobb.


reggeli: ~250 ml tápszer

tízórai: ~200 ml gyümölcs v 1,5 doboz bébijoghurt

ebéd: ~200 ml főzelék

uzsonna: ~180 ml tejpép

vacsora: ~250 ml tápszer

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook