Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi kiadásra lehet számítani gyermekvállalásnál? fórum

Mennyi kiadásra lehet számítani gyermekvállalásnál? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
33. Szeklice (válaszként erre: 30. - Vikó 26)
2010. júl. 10. 21:02
Persze,nem is mondom,hogy így nem helyes.Csak szerintem a nagy átlag fogad orvost,(nincs rossz véleményem arról,aki nem),de én fogadtam.Nekem nagyon drága volt a 4d- uh (12 ezer körül),és azt sztem egy kismama sem hagyja ki,ezért mondtam,hogy a sok-sok rejtett költség...
32. mandulacska2 (válaszként erre: 26. - Szeklice)
2010. júl. 10. 21:00
Nem is akarok drága cuccokatb venni. Én is egyetértek veled, hogy inkább a szeretet számít, nem az , hogy Nike vagy milyen márkás holmikat kapjon. Mondjuk egy óvónő ismerősömtől viszont azt hallottam, hogy cipőbe fontos, milyen minőség, mivel elég sok olyan gyerekkel találkozik, akik sajnos ortopédiára kerülnek, mert nem jó a cipő minősége. Úgyhogy ezzel kapcsolatban nem tudom , mit tegyek majd, hiszen ahogy látom, azok a pöttömnyi cipők drágábbak, mint a felnőtt cipők. Pedig mennyire kevés anyag kell hozzá.
31. Szeklice (válaszként erre: 21. - 240309c047)
2010. júl. 10. 21:00
Én júli végén szültem,és én is alig használtam a babakocsit.Én is a teraszon levegőztettem(minden nap),sétálni viszont a nagy hóba ritkán mentünk.Mire észbekaptam,már kinőtte a babaülést,a mózest,csak a sportrészt használtuk,de azt se sokáig.Most van neki egy használt (v.terás),6000 ft-os 3 kerekű babakocsija,ami legalább olyan (sőt!sokkal) jobb,mint a 80 ezres,amit nagyon megkímélt állapotban adtam el..Mondhatni,ahogy én vettem:-)
30. Vikó 26 (válaszként erre: 26. - Szeklice)
2010. júl. 10. 20:59

A 4D-s UH szerintem nem elengedhetetlen,jó voltam én is,de ez nem elsődleges!

Amúgy meg vanak kórházak,ahol ez is ingyenes,nem kell érte fizetni!

Én mindkét gyereket ügyeleten szültem,épek,szépek egészségesek és nincs rosz élményem az ambuláns szüléssel kapcsolatban!

Amit meg a dokinak adtam volna inkább ment a gyerekekre!

Nem kötöszködésből írtam,ne érts félre ez az én véleményem!

2010. júl. 10. 20:59

JAAA, de a legfontosabb, hogy ez nem szabad, hogy elvegye a kedved, mert egy gyermek a legcsodálatosabb lehet az életedben. Bár, még én csak a pocimban érzem, de sose felejtem el, mikor először éreztem a rugdosását:)

Szóval, vágjatok bele, aztán amikor összejött, lehet kezdeni nézelődni.

28. f77a773716 (válaszként erre: 26. - Szeklice)
2010. júl. 10. 20:57
Az biztos, hogy a kismamaruhák baromi drágák. És nincs is sok üzlet, még Bp-n sem.
27. f77a773716 (válaszként erre: 23. - Mandulacska2)
2010. júl. 10. 20:54

Nem biztos, hogy a mosható textilpelus annyira megéri. Csomó mososzer, víz. És rengeteg kellhet belőle, rengeteget kell mosnod és nem biztos, hogy lesz rá időd, hangulatod, erőd. Én legalábbis így gondolom.

Amugy meg ha nem fizetsz a dokinak, akkor máris bentebb vagy egy csomó pénzzel.

Nézz körbe az aukciós oldalakon. Tényleg jó árak vannak.

Talán itt is van apróhirdetéses rész.

2010. júl. 10. 20:53
Én is sokmindent kaptam családtagoktól,a rokon gyerekektől.Kiságy,ruhák,játékok,matrac,pelenkázó,stb,de így is több százezerben van (húú,de csúnya dolog ilyet írni),a gyerek.Kezdődik ugye a terhességgel,amikor szinte minden hónapban kell ruhát venned,mert nem jön rád semmi.Minden,ami kismama,2-szer annyi,mint a sima.Akkor a dokit fizesd,a 4D-s uh-ot (legalább 2-szer),ami több 10 ezer...A szülés,és ahogy az előttem szóló is írta,a sok-sok rejtett költség...Egy biztos,ne hagyd ki ezt az élményt az anyagiak miatt,ahogy az egyszeri ember mondta:Olyan még nem volt,hogy sehogyan sem volt.:-)És tényleg nem attól vagy jó szülő,ha mindenből a legdrágábbat veszed,hanem attól,hogy szereted,imádod a gyereked,és érzelmi biztonságban tudod felnevelni.De ez már egy másik téma...
25. Vikó 26 (válaszként erre: 22. - Nicolekeg)
2010. júl. 10. 20:53
A tápit felirják receptre igen!
24. Vikó 26 (válaszként erre: 17. - Nicolekeg)
2010. júl. 10. 20:52

Szerintem nagyon sok felesleges sz@rt megvetetnek az emberrel potyára!

Én nem emlékszem,hogy a kislányomnál 200 000ft-ot költöttem volna!

Biztos,hogy még százat se,de meg volt mindene hiánytalanul ami kellett és mindene szép volt és új!

A kisfisamat két hónapja szültem,de rá még ennyit sem költöttem!

Persze a nővére után már nem kellett a nagyobb dolgokra költeni!

23. mandulacska2 (válaszként erre: 19. - F77a773716)
2010. júl. 10. 20:50
Köszi szépen. Hát, elég húzós. Nem tudom, mi kitől kapunk majd, mert családban nincs baba jelenleg. Szükség esetén akár használom majd a mosható textilpelenkát, bár majd a helyzet adja magát.
22. nicolekeg (válaszként erre: 16. - Vikó 26)
2010. júl. 10. 20:49
Egyetértek. Tökre mindegy neki, hogy milyen ruci van rajta, ha az kényelmes, akkor OK. A pelusnál szintén... Pl csomóan esküsznek a teszkós pelára... Most itt töröm a fejem, de tényleg nem nagyon van más, talán a gripe w ater, ha pocifájós... vagy espu... Meg, ugye ha nem cicis a tápi, de arra van támopgatás, nem?
21. 240309c047 (válaszként erre: 11. - Szeklice)
2010. júl. 10. 20:49
A babakocsi valóban nagy szívás. Én szeptemberben szültem, mire kimentem sétálni a babával már eltelt 1 hónap,aztán jött a hideg meg a hó, latyak stb. Igaz minden nap levegózött a teraszon de ahoz nem kellett volna drága babakocsi. Aztán 6 hónapos korától már venni kelett egy sport kocsit mert ült és sokkal jobban belefért az autóba ha mentünk valahova. Szóval alig használtuk,még jó,hogy nem ujonnan vettük.
20. Vikó 26 (válaszként erre: 12. - Nicolekeg)
2010. júl. 10. 20:49

Igen meg kell tanulni takarékoskodni az biztos!

De ha tényleg van kitől megörökölni cuccokat,akkor nem kell hú de nagy összegeket költened!

Internetes aukciókon,ha ügyes vagy szinte fillérekért beszerezhetsz mindent!

A gyógyszereken,popsikrémen stb na azon tényleg nem tudsz spórolni,egyszerűen kell és kész!

19. f77a773716 (válaszként erre: 1. - Mandulacska2)
2010. júl. 10. 20:47

Szia

Mi most várjuk első Bogyónkat.

Kb. már előre tudjuk, mit akarunk venni.

Butor: kb 150eFt - ez egy pelenkázoskiságy (ami később ifivé alakítható), 2 szekrény

Fürdetőkádat kapunk.

Babakocsit nem akarok, mert kertesben lakunk és úgyse tologatnám. Viszont babahordozót igen. Az egyik licitelős oldalon találtam egyet, ha sikerül megvenni, akkor 8eFt, ha nem sikerül, akkor ebből egy komolyabbra ruházunk be, az olyan 30eFt. Ja és kell majd hordozókendő, de az majd csak tavasz környékén.

Ruhákra nem kell költenünk, mert rengeteget kapunk majd.

Pelus kell majd, meg egyéb tisztálkodási szerek, sztem ez kb 70-80eFt lesz a kezdetén.

Ja, és ott van még a szülés - ami szintén nem két fillér (100 a dokinak, 50 a szülésznőnek).

Ja, és még apróságok a kicsi szobájába, mint pl. lámpa, diszítés a falra. Ez kb. 30eFt.

Amúgy, ha sikerül kifognod, akkor jó áron kaphatsz jó cuccokat a licitelős oldalakon. Bátyámék ott vettek babakocsit és szuper.

Huha, msot más hirtelen nem jut eszembe.

18. 240309c047 (válaszként erre: 10. - Homern)
2010. júl. 10. 20:44
Nálunk is ez volt. Kaptunk kiságyat, hordozót, pelenkázót,rengeteg ruhát, a babakocsit használtan vettük, és igy is benne volt 200-ba a szülésen kívül amit a dokinak adtunk. Azóta is nagyon sok, pedig mi sem szórjuk a pénzt, nem is tudjuk. Igaz tápszeres baba lett, de 5-6 hónapos kortól már amugyis meg kell kezdeni a hozzá táplálást. Majd naponta 5-ször eszik a kicsi. A pelenkát igaz én a liberót adom rá, mert nem lenne szivem azon spórolni. Inkább akkor magamnak nem veszek meg valamit. Ezeken kívül elképesztő,hogy mikre megy el a pénz. Olyan dolgokra ami szinte semmiség,mégis fontos a babának. ..és hát sok kicsi sokra megy. :)
2010. júl. 10. 20:43
Tényleg ilyen gáz? 200 ezrek... Én nem tudom... Mi mindent újonnan vettünk, de nem egyszerre, hanem 4-5 hónap alatt. Annyira nem húzós szerintem.
2010. júl. 10. 20:43

Az biztos,hogy ezt nem lehet kiszámolni!

A te pénztárcádon múlik,hogy mire mennyit szánsz!

De ha meglesz a pici,úgyis maj mindenből ami tőled telik a a legjobbat szeretnéd majd neki!

De nem az nyagi része lesz a fontos,hanem az hogy nyugalmat és szeretetet biztondágot tudjatok neki adni,mert neki az lesz a legfonotsabb,ezt fogja ígényelni!

Kummára nem fogja fel róni,ha csa 7000ft-os kiságya lesz és nem 70 000-res!

Az anyagi háttér félreértések elkerülése végett hangsúlyozom,EGY BIZONYOS HATÁRIG másodlagos!

És igen ha minden jól megy és anyatejes a pici,a pelenkán kívül másra nem nagyon kell majd költened 4-6 hónapig!

Persze a ruhákat hamar cserélni kell,mert gyorsan nő,dehát nincs szüksége hatalmas ruhatárra!

15. mandulacska2 (válaszként erre: 11. - Szeklice)
2010. júl. 10. 20:43
Semmi gond, köszi a választ. így legalább több infót kapok.
14. 656f03db60 (válaszként erre: 1. - Mandulacska2)
2010. júl. 10. 20:40
Akkor még nem is beszéltünk az esetleges gyógyszerekről.
13. mandulacska2 (válaszként erre: 10. - Homern)
2010. júl. 10. 20:40
És hogy sikerült megoldani egy fizetésből? Nekünk van lakásunk, de nekünk is hitelre. Rengeteg elmegy a törlesztésekre. Nekem van munkám, de csak határozott idejű mindig, mivel megbízási szerződéses óraadói állás.
2010. júl. 10. 20:38
A "kezdőcsomag" lehet egy nagyobb kiadás, de ha vannak családtagok, vagy barátok, akiktől örökölhet a kicsi, akkor az sem húzós... Inkább az a gáz, hogy a te fizud egy része kiesik, azt nehezebb "korrigálni"... ugyebár:) mégha a maxot is kapod, akkor is kb - 40-50 ezer...
2010. júl. 10. 20:38
Óriási piac a bababiznisz.Nem is tudod,mennyi minden hülyeséget árulnak,amit anyuka megvesz (én is,első gyerek),aztán feleslegesnek bizonyul.Itt van pl.a babakocsi.Most 1 éves a lányom,de már nem használjuk,mert nem marad meg benne,hogy el kezdett járni.De én hülye,kiadtam érte 80 ezret tavaly...Most a feléért alig bírtam eladni.De sorolhatnám a méregdrága babaruhák,és játékok hadát,amiről azt hittem,nélkülözhetetlen,mostanra inkább a turikba járok,ahol igényes,minőségi,kb.1-szer használt szép ruhákat kapni.Persze most is van neki 1-2 "drága",elmenős ruhája,de slussz.A játékokról annyit,hogy 2 fakanállal joban leköti magát,mint az ajándékba kapott Fi.cher Price játékkal.Nem mondom,hogy olcsó dolog a gyerekvállalás,(pelus,babakaja,tápszer,rucik),de sokmindent feleslegesen rátukmálnak anyukára.Az biztos,hogy a második babánál másképp csinálok egy-két dolgot.Bocs,h.sokat írtam...
10. homern
2010. júl. 10. 20:37

Nekünk minimum 200e ment el,úgy,hogy kaptunk kiságyat,pelenkázót,szinte az összes ruháját,babakocsit,mérleget,játszószőnyeget,zenélő forgót,hordozókendőket,mikrós sterilizálót,légzésfigyelőt,kiskádat és egy csomó játékot.

Meg nem tudnám mondani mire ment el ennyi..nélkülözhetetlen apróságokra..nem szórtuk feleslegesen a pénzt,csak a párom fizetése volt,és albérletben laktunk....

9. mandulacska2 (válaszként erre: 5. - 31b7b5919f)
2010. júl. 10. 20:37
Erre nem is gondoltam. Csak nem értem sokszor, hogy miért mondják azt, hogy mennyire drága egy gyerek. Hiszen régen is felnőttek a gyerekek. Nem akarok mindent tervezni, csak nekünk fontos, hogy azért ne a semmibe szülessen a gyerek. Nem hiszem, hogy a GYED és a pótlék fedez mindent, hiszen kevés. Csak érdeklődök tapasztalt anyukáktól.
8. mandulacska2 (válaszként erre: 2. - Mamcili)
2010. júl. 10. 20:34
nem akarunk drága cuccokat venni, a lényeg, hogy strapabíróak legyenek. Babakocsi mondjuk jó lenne, ha tényleg jó lenne, de 100 ezret biztos nem adnék ki rá. Mennyibe kerül egy jól használható babakocsi? Ruhákat szerintem bababörzérővel, vagy hasonló. Kiságyba inkább a matrac lenne fontos, hogy levegőt áteressze.
2010. júl. 10. 20:34
Nagyon-nagyon sokba. Anno mi is kimatekoztuk,hogy kb mennyibe lesz majd a kicsi, és most hogy már meg van igy azt mondom,hogy a triplája annak amit mi kiszámoltunk, a havi költség is.
2010. júl. 10. 20:34
Nekünk már igaz nemsokára 7 éves lesz de szerintem nem sokat változtak az árak és ő tápszeres volt és így került olyan 20.000ft-ba havonta.Persze sok mindentől függ pelenka minőség stb.
2010. júl. 10. 20:33

Ezt most komolyan kérdezted?

Ez iszonyú kiszámíthatatlan.Nem lehet beosztani hogy csak ennyit vagy annyit költök a gyerekemre.Hiába csinálsz egy költségvetést tutira nem tudod követni.Az a legjobb ha nem tervezel és hagyod hogy történjenek a dolgok...

Persze ezzel nem arra gondolok hogy nem kell munka vagy havi bevétel,ezek nélkül ne is vállalj gyereket és ne hidd hogy a gyes vagy a csp állja egy gyerek szükségleteit...

4. Clau26 (válaszként erre: 2. - Mamcili)
2010. júl. 10. 20:33
100000 havonta???
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook