Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi időt javasolt várni két gyermek közt minimum? fórum

Mennyi időt javasolt várni két gyermek közt minimum? (tudásbázis kérdés)


1 2
36. Kriszti0711 (válaszként erre: 35. - M0ncsa)
2013. jan. 30. 15:25

Így is fel lehet fogni:)

De igazából nem tudom, hogy melyik a jobb!?

35. M0ncsa (válaszként erre: 34. - Kriszti0711)
2013. jan. 30. 14:53

Hehe. Jol megtrefalt a szervezeted :p

Mondjuk en sem vetettem el a helyedben. Anyunak is azt mondtam, meggondolando, mi a jobb: hogy 3 evet szivsz NAGYON, vagy 5-ot kozepesen :D

34. Kriszti0711 (válaszként erre: 31. - M0ncsa)
2013. jan. 30. 14:39

Egész pontosan 17 hónap 11 nap:)

Nem, nem menstruáltam egyáltalán... Az azért feltűnt volna:D

33. 448698db9c (válaszként erre: 3. - Cabe23552e)
2013. jan. 30. 12:34

én úgy tudom császár után 1évet sima szülés után fél évet érdemes várni!

ennyi regeneráció kell a szervezetnek hogy pihenjen!

32. M0ncsa (válaszként erre: 31. - M0ncsa)
2013. jan. 30. 12:04
Mmint 1 evre, no.
31. M0ncsa (válaszként erre: 30. - Kriszti0711)
2013. jan. 30. 12:04
En 16-ot szamoltam, es kerekitettem 1-re :) De amugy nem volt feltuno, hogy menstrualsz? :D Nalam ugy derult ki, hogy csaszarom volt, es kb. 5 het utan elkezdtem verezni (mashogy, mint a menstruacios verzes), igy visszamentem, nezzek meg, mi ez. UH-n derult ki, hogy szepen ernek a peteim, es a verzes menstruacios verzes, es azert volt mas, mert elotte ugye kikapartak :D Viccelodtunk is a ferjemmel, hogy ha nyul lennek, tenyesztenenek ezert az aldasos tulajdonsagomert :p
30. Kriszti0711 (válaszként erre: 29. - M0ncsa)
2013. jan. 29. 20:27

Majdnem 18 hónap, azért az nem olyan rossz;)

Őszinte leszek, én se, mi se így terveztük, de én pont azon nők közé tartozom akiknek volt peteérésük szoptatáskor.

Én a nagy 2 éves kora körül álltam volna neki a kistesónak, de hát nem tudott addig várni:D

Sztem a 2év is kevés, bár ki tudja?

29. M0ncsa (válaszként erre: 27. - Kriszti0711)
2013. jan. 29. 14:52
Huuu nem vagy semmi. Alig 1 ev difi, az kemeny. Anyu szerint kell 3 ev (a 2 hugom kozt 2 ev van, es azt mondta, kegyetlen volt). Bar sokan idealisnak tartjak a 2 evet. Na, tobb baratnom is a masodikat varja 2 ev kulonbseggel, majd meginterjuolom oket :)
28. M0ncsa (válaszként erre: 26. - C716dc4eab)
2013. jan. 29. 14:51

Az orvosilag hiszteriasnak diagnosztizalt emberekre jellemzo, hogy - mint a kisgyerekek -, keptelenek uralkodni az indulataikon, igy a pillanat heveben indokolatlan gorombasagokat vagnak hozza masok fejehez.


Az en nogyogyaszom, mikor megallapitotta, hogy bizony szepen ernek a peteim a szoptatas ellenere, kozolte, hogy hasznaljunk kondomot, mert fogamzasgatlot NEM HAJLANDO adni, annyira art a babanak, kulonosen a kisfiuknak. De biztos ot is mergezte az anyja csecsemokoraban, attol "ilyen" (milyen?) :D

2013. jan. 29. 13:30

Örülök, hogy beleolvastam ebbe a fórumba:)

2 lányom van, a nagy 26 hónapos a kicsi holnap lesz 9 hónapos. Most legalább látom a fényt az alagút végén vagyis a 3. évet:D Azt már fél lábon is kibírom;)

Tényleg nem egyszerű...

2013. jan. 29. 10:39

Most bántás nélkül, ha szoptatás alatt szed valaki fogamzás gátlót az átmegy az anyatejbe. Igaz van olyan gyógyszer amit szoptatós kismamák is szedhetnek, de az sem garancia szerintem.

Nem hisztériás , de goromba :)

25. M0ncsa (válaszként erre: 24. - C716dc4eab)
2013. jan. 29. 10:17
Hat, gondolom, mert 1) az igazsag faj; 2) ot biztosan nem mergezte az anyja, azert lett hiszterias :))
24. c716dc4eab (válaszként erre: 23. - Bring12)
2013. jan. 29. 09:35
Igazat írt, miért vagy agresszív?
2013. jan. 25. 21:22
Mérgezett téged az anyád azért vagy ilyen!!!!
22. M0ncsa (válaszként erre: 21. - Bring12)
2013. jan. 25. 14:35

Nem arrol volt szo, hogy nem lehet, hanem hogy nem tanacsos, mert megterhelo egyszerre szoptatni es kihordani egy gyereket, nem beszelve a kesobbi tandem pelenkazasrol.

Teny amugy, hogy a tobbsegnek nincs szoptatas alatt peteerese, de van, akinek van.

Ahhoz meg, hogy szintetikus hormonokkal mergeztel egy csecsemot, csak gratulalni tudok...

2013. jan. 25. 14:18
Szia!a férjemék között nincs egy év és semmi baja nincs az öccsének sem se anyósomnak nem is értem miért lenne!2013ban még egyesek elhiszik,hogy szoptatàs alatt nem lehet teherbe esni az hihetetlen.én szedtem fogamzásgátlót amíg szoptatttam,anyósomnak annyi teje volt,hogy a szomszéd gyereket is szoptattta mégis teherbe esett mikor 3 hős volt a férjem.nekem 3 év 3 hó van a gyerekek között és ezt ideálisnak tartom.napközben tudok a kicsivel foglalkozni míg a nagy oviban van.
20. c716dc4eab (válaszként erre: 19. - Cabe23552e)
2013. jan. 25. 10:43
Nos ahogy gondolod, .. de azért gondold át alkalmas e arra hogy két gyermekről gondoskodjon.Meg tudná tenni anélkül hogy folyton ostobaságot csinálna, talán ha várnál pár év alatt komolyabban venné hogy felelős értetek, és nem bántásból írom, nagyon sajnállak.
19. cabe23552e (válaszként erre: 18. - C716dc4eab)
2013. jan. 25. 10:39
Jó, majd akkor keresek egy olyat,aki megcsal, lelép, de k.rvára határozott. Szülök neki ötöt.
18. c716dc4eab (válaszként erre: 1. - Cabe23552e)
2013. jan. 25. 09:59
Azok alapján amit a férjedről írtál , ne szülj neki többet felelőtlen ember(((
17. Pen80
2012. okt. 9. 21:21
A kérdésre válaszolva, nekem 1 év volt, mire egyértelműen helyére került minden, fizikailag és főleg pszichésen, ezt a pszichés részt sajnos sokan elfelejtik. Az elsőt császárral szültem, a másodikat meg akartam próbálni természetes úton, ezért a doki azt javasolta, hogy a két szülés között teljen el 2 év. Eredetileg kisebb korkülönbséget akartunk, de nagyon örülök, hogy így alakult (majdnem napra pontosan 2 év van a 2 gyerek között). Sokszor így sem egyszerű, de szuper, hogy a "nagy" már általában inkább segít, mint plusz feladatot adna, viszont a 2 év még nem sok és össze fognak nőni - ez meg tapasztalat, a bátyámmal köztünk is 2 év van.
16. Pen80 (válaszként erre: 15. - Kneseva)
2012. okt. 9. 21:18
Ez ilyen szempontból mindegy, mert én meg szabadon jöttem-mentem 30 éves koromig :)
2012. okt. 9. 20:36
Nekem 1 év, két hát van a két gyerek között. Egyetértek azzal,hogy az első három év, bitang kemény,valóban olyan, mintha ikreket nevelnél, vagy még annál is nehezebb.De van egy óriás előnye. 40 éves koromra, amikor az ember még élete teljében van, és sok minden van még előtte, sokkal szabadabb asszony lettem. Volt egy 18 és egy 17 éves gyerekem.
14. manyik
2012. okt. 9. 13:57
Hát mi a kis Annakatára 4,5évet vártunk, aztán Petyus gyorsan jött. Annakata féléves volt, éppen kibújt az első foga és még éjszaka is szopizott, amikor megfogant Petya, nem akartam elhinni.Aztán Annakatát még 10hónapos koráig szoptattam. Petya ma éppen 11 hónapos, egyébként a születésük között 15hónap és 1 nap van!
13. kiszvorosz (válaszként erre: 1. - Cabe23552e)
2012. okt. 8. 16:06
Én most várom az elsőt,és kb. két évet tervezünk majd a kettő közé. Viszont amiért azt gondoltam,írhatok ide: A hugom és köztem 11 hónap korkülönbség van. Én császárral születtem,a hugi természetes úton. Anyu onnan jött rá,hogy hugi van, hogy nem ettem már a tejét 3 hónaposan,pedig volt neki.Hugi szopott egy évig. Nem ezen múlik,hogy jó testvérek lesznek -e, mi nem voltunk/vagyunk összenőtt testvérek,totál különbözünk.
12. Vancsa1977 (válaszként erre: 1. - Cabe23552e)
2012. okt. 8. 15:35

Én terhes vagyok(19 hetes),és már a 6 hetes UH-on beszóltak(akkor állapították meg a terhességet),hogy nem túl hamar estem teherbe???Most múlt nyáron 2 éves a fiam!!!!!

Meg egy másik orvos a 12.-ik hüvelyi UH-on ugyanezt kérdezte,hogy nem hamar szültem-e...

Császárral szültem 2 éve!!

2012. okt. 6. 17:08

6 hét a szülés után.Aztá hajrá:)nekem a 7-ik héten összejött:D

Viccen kivül ha nem akarsz fáradt.élettelen,kimerült lenni akkor várj legalább a gyereked 2-3 éves koráig.Külömben ugy jársz mintha ikreid lennének és hidd el tapasztalatból mondom kemény az első 3 év két picivel.Pl:egyiket szptatod a másik rádmászik egyik ezért sír a másik azért,egyik éhes,másik szomjas egyik bekakál másik leböfizi magát szóval kemény hajsza.Igaz a pozitivuma is megvan egyszerre felnőnek,enyémek jóbalátomnak hívják egymást,egy ovi,talán egy suli egyik ruha rámegy a másikra:)

10. Kukacc
2012. okt. 6. 15:02

Nekem már 6 hetes kontrollon mondta a dokim, hogy akár már most teherbe eshetek, nem lenne gond. Jelzem, császáros voltam.

Persze azóta sem estem teherbe, mert szoptatok(több, mint 9 hónapja), de nagyon szeretnék már vagy 4 hónapja áldott állapotba kerülni :)

9. M0ncsa (válaszként erre: 8. - D71ef05a8e)
2012. okt. 6. 09:47

Jah, nagyjabol igy.


Annyit tennek hozza "reszleteiben", hogy azert egy terhesseg elegge kimeriti a kismama szervezetet. Akar szoptatsz, akar nem, celszeru varni egy evet a kiserletezessel, hogy a szervezeted regeneralodni tudjon (feltoltodjenek az asvanyianyag- es vitaminkeszleteid, stabilizalodjon az immunrendszered, stb. stb.) Ha nem varsz, surgeted, ezzel veszelyeztet(het)ed a sajat egeszseged es a kicsiet is.


Ha szoptatsz, altalaban nincs is peteeres (szoptatas alatt egy prolaktin nevezetu hormon termelodik, ami akadalyozza a peteerest), ugyhogy ha akarnal, sem tudnal teherbe esni. A termeszet bolcs, tudja, mennyit bir az ember lanya :)


Aztan ott van meg az, amit a tobbiek irnak: ket egeszen kicsivel nagyon nehez. Tandem kell pelenkazni, etetni, alvast felejtsd el. Egyikojukre sem marad eleg idod, magadra vegkepp nem, ami nem biztos, hogy jo.


Nekunk a felkeszito tanfolyamon azt ajanlottak a szakik, hogy a 2 gyerek szuletese kozott legyen kb. 2 ev, az minden szempontbol idealis.

8. d71ef05a8e (válaszként erre: 2. - A6bc29c843)
2012. okt. 6. 08:29

Jaj:( Kötözködésből jeles:(


A kérsésre válaszolva: sok dolgotól függ: meddig akarsz/tudsz szoptatni (lehetséges, de nem optimális egyszerre táplálni egy csecsemőt és a benned fejlődő életet is), császárral szültél-e, és miképpen gyógyul a császárseb (nem a bőr a lényeges igazán, hanem a méh összeforrása), bírnád-e energiával, ha szinte még a nagyobb is 24 órás szolgálatot igényelne, mire megszületik a kicsi...


Nagy átlagban egy évet érdemes várni, rosszul gyógyuló császársebnél többet.

2012. okt. 6. 01:19
Szerintem a szülés módjától is függ. Nekem császár volt és egy évet mondott a doki. Persze, van aki hamarabb terhes lesz, csak nagyobb a kockázat.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook