Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mennyi idősen fürdethetem meg a cicámat? fórum

Mennyi idősen fürdethetem meg a cicámat? (tudásbázis kérdés)


13. emagdi
2009. aug. 27. 09:55

macskasamponnal vagy babasamponnal megfürdetheted.

rendszert nem kell belőle csinálni (amúgy sem hagynák szerintem) de beköltöztetés előtt/után nyugodtan megfürdetheted őket.

utána ha már a lakásban vannak csak, akkor már nem lesznek koszosak.


viszont állatorvoshoz is vidd el őket beoltani, és/vagy vegyél állatpatikában bolhairtó cseppet (macska súlyának-korának valót!! és féreghajtó tablettát vagy pasztát). a bolha és féreghajtás nagyon fontos, az állatorvos beoltás az ajánlott (későbbi betegségek elkerülése véget).

2009. aug. 27. 03:25
Nem tudom hány hónapos cicát lehet fürdetni, szerintem ha létezik macskasampon, azzal megteheted, ha nagyon muszáj, de ha a kérdés nem a macseszra vonatkozott volna, akkor elmondom, hogy te viszont sosem leszel elég idős hozzá hogy megfürdesd. Az én macskám egyszer nagyon összekoszolta a lábait és csak bele akartuk állítani a vízbe a mosdókagylóban, hát hárman fogtuk le, és így sem sikerült. Furfangos egy jószágok és úgy hajlik a testük hogy az hihetetlen.
11. 99279bb06f (válaszként erre: 9. - 2b124faaf3)
2009. aug. 23. 22:36

Ne fürdesd meg, inkább csak törölgesd meg nedves ruhával. Ne legyen rajta mosószer, vagy sampon. Embernek használatossal meg végképp ne fürdesd, mert az mérgező számukra, és a sampon eltömíti a pólusaikat. Ők azon keresztül lélegeznek, nem úgy, mint az ember.


Ha teheted, minél előbb vidd el orvoshoz. Az ad majd neki bolhaírtót, féreghajtót és ha azok kidöglenek belőle, akkor fog enni rendesen és fog mosakodni is.

2009. aug. 23. 22:18

Én tavaj találtam egy macsekot, aki pár hetes lehetett. Annyira bolhás volt, hogy állandóan sírt a csípések miatt.

Simán megfürdettem kutyáknak való bolhaírtó samponnal. Nem lett tőle semmi baja.

2009. aug. 23. 19:59
kb 2 órahosszája van nálunk koszos helyről mentettem meg!Éhezett meg azt mondták agyon utik ha nem hozom el "igényes "helyről hoztam!
8. 99279bb06f (válaszként erre: 6. - 2b124faaf3)
2009. aug. 23. 18:42

Mitől koszos? Valahova beleesett?


Kérdeztem már: tisztálkodik rendesen a cica?

2009. aug. 23. 18:15
muszály lesz
2009. aug. 23. 18:15
tiszta koszos szegény!
5. c95c921ae7 (válaszként erre: 4. - C95c921ae7)
2009. aug. 23. 16:00

Tele voltak(jav)


Persze nem laknak bent most sem.

2009. aug. 23. 15:59
Én mikor idehoztunk két tiszta bolhás kismacskát, akik salakban aludtak a néninél és televoltak kis kemény salakszemcsékkel, kb. azonnal megfürdettem őket. Kint a teraszon, 35 fok volt. Cicasamponnal..szerintem nem zavarta őket, 3 szor cseréltem vizet..Utána kiderült, hogy hófehérek:).
2009. aug. 23. 15:55
Semennyi idősen nem szabad macskát fürdetni. De ha már megteszed csak neki való samponnal tedd, de teljesen felesleges és egy hatalmas sokknak teszed ki a cicádat.
2009. aug. 23. 15:53

Nem kell fürdetni a cicákat.

Nem szokott mosakodni az evés után, a lefekvés előtt?

2009. aug. 23. 15:42
Mennyi idősen fürdethetem meg a cicámat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook