Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi idős kortól nem árt a babák szemének a tv? fórum

Mennyi idős kortól nem árt a babák szemének a tv? (tudásbázis kérdés)


22. kozmami (válaszként erre: 13. - _kleo_)
2011. júl. 31. 22:22

Szimpatikus! ;)


Mi nem is igen tévézünk, csak egy kis készülék van a konyha-nappaliba, este megy mikor elpakolok!

Az én fiam 11 hónapos múlt és abszolut nem tévéztetjük, szerintem nem csak a szemének, de az idegrendszerének is roppant ártalmas.

Két hetesen tévét néz a gyerek, na az tuti nem egészséges! :(

2009. jan. 1. 22:46
Az én kislányom már két hetesen nézte a tv-t,sőt ez már odáig fajúlt ha bent a nappaliban van szombaton és mennek a mesék és mi elnyomjuk a Spongya Bobról vagy a bébi bolondos dallamokról akkor elkezd hisztizni!Ahogy visszakapcsoljuk akkor csend van, múltkor azt vettük észe hogy a Joshi Barat ment és a képernyő alján az sms-ek ahogy "futnak" az nagyon tetszik neki!!!!! Persze nem akarom én sem hogy tv függő legyen,de úgy gondolom hogy mértékletességet kell tartani mint tíltani!
2009. jan. 1. 20:55
Az én fiam 13 hónapos és ő is szokta néha "nézni" a tv-t. Inkább csak a reklámokra figyel, ott is csak a zene ami felkelti a figyelmét, meg a vau-vaukat imádja. Amúgy egy örökmozgó kis emberke, próbálok neki mesét olvasni, mondani, ha mondom jobban szereti, de leginkább kiszedné a kezemből a könyvet és tépné darabokra. Ami a legjobban leköti az a mondókázás, és éneklés, akkor tátott szájjal figyel rám. És szerintem attól hogy néha engedjük tv-t nézni még nem lesz tv-néző zombi ahogy előttem valaki fogalmazta, csak tudni kell korlátokat állítani, és más alternatívákat mutatni.
2009. jan. 1. 19:43
Kifejezetten ártalmas, de ha tényleg többet szeretnél ebben a témában megtudni ajánlom figyelmedbe ranschburg jenő:áldás vagy átok c. könyvét. nem olyan túl drága, és ezzel a témával foglalkozik, mindenkinek csak ajánlani tudom.
18. emagdi
2008. dec. 26. 19:35
a szemének lehet, hogy nem árt, de az agyának annál inkább, tekintve, hogy miket mutogatnak a tévécsatornákon általában....
17. ALLICS
2008. dec. 26. 18:57
Szerintem senkinek nem tesz jót,de a gyereknek meg főleg nem.
16. winny
2008. dec. 26. 18:55

Sziasztok.

Kifejezetten ártalmas a tv nézése a gyereknek.

Nincs rá szüksége.Ami fontos:emberi kapcsolat,szülő-k,testvér...nem a "gép"

Nekem ez a véleményem:)

15. Szamó
2007. okt. 17. 09:05

Sziasztok!

Szerintem ha a tv 100 hz-es, akkor nem árt a szemnek, mert nem vibrál, mint a régi tv-k.

Az már más kérdés, hogy mit néz a gyerek! Nekem van egy 4 és fél éves kisfiam, aki imádja a tv-t, de szigorúan szelektálom, hogy mit nézhet. Már ő szól, ha olyan mese van, amit nem nézhet, elkapcsolja onnan. A számítógépet is szereti, beszereztem pár olyan játékot, ami inkább fejleszt, mint butít. Sokat fejlődik!

14. win (válaszként erre: 12. - Kolibri)
2007. okt. 17. 07:19

Szerintem minél tovább.

Azt olvastam, hogy a gyorsan változó képek nagyon megterhelik a baba szemét és idegrendszerét, ezen kívül nagyon sokáig (tehát még a pár éves gyerekek sem!!!) nem tudják feldolgozni, értelmezni a látottak, hallottak nagy részét.


Én egyébként sem vagyok híve, hogy a gyerek a TV, dvd, videó stb. előtt üljön. Túl sok rossz tapasztalatot szereztem az elmúlt években a környezetemben. (A kersztlányom pl. elkezdett rosszul beszélni, mikor rászokott a mesenézésre. Ennek állítólag az a magyarázata, hogy a beszélni tanuló gyerek a mozgó szájat is figyelve próbálja leutánozni a hallottakat. A mesefigurák szája viszont -főleg ha nem is magyar- egyáltalán nincs szinkronban a gyerek által hallott hangokkal és ez összezavarja.)


A fiam 15 hónapos, kb. 1,5 hónapja van, hogy napközben bekapcsolom a TV-t, de akkor is a helyi csatornát, ahol hirdetések mennek és alatta zene szól. Néha átkapcsolom mesecsatornára, de -én azt mondom szerencsére- egyelőre 2 percnél tovább nem igazán érdekli, nem nézi.

13. _kleo_
2007. okt. 16. 14:03
En ugy tudom 2 eves korig a gyereknek semmi keresnivaloja a tv elott. Elsosorban en nem a szemet, hanem a lelki egyensulyat feltem. Sok olyan inger, informacio jon a tv-bol amit nem ert, nem tud feldolgozni, ezert felelemmel, szorongassal toltheti el. Mi 2 eves kora korul vettuk elo az elso rajzfilmeket (Kisvakond, MirrMurr, Futrinka utca, stb) es csak velunk egyutt nezheti, ha nem erti kerdezhet, elmagyarazzuk. Most lesz 3 eves, es nincs tv-nk. Csak DVD-ket nezunk, es csak olyasmit amit mi felnottek is ismerunk.
2007. okt. 15. 16:49
Ne ertsetek felre, nem azert kerdezem, mert azzal szeretnem lekotni, hanem meddig forgassam el a tv elol, ha bambulja.
2007. okt. 15. 11:51
Tv helyett olvashatnánk mondjuk mesét. Sztem, jobb lenne...
2007. okt. 15. 11:41
A TV mindenki szemére nézve ártalmas kortól függetlenül.
2007. okt. 13. 09:55

Nálunk szinte csak a kisfiam miatt megy a tévé (Minimax forever :D), de az is csak háttérzajnak, mert hál' Istennek egyátalán nem köti le! :) Fél percig nem bír nyugton maradni, nemhogy tévét nézni...:DDD

Ha ki van kapcsolva, bekapcsolja, és annyi, onnantól kezdve már nem is érdekli!

Pedig néha olyan jó lenne...:))):P

Egyébként én úgy hallottam, hogy minimum 3 méter lenne az ideális távolság a tévétől, de inkább a több lenne a jobb.

8. win
2007. okt. 13. 08:48

Mi nem hagytuk a gyereket nézni a TV-t nagyon sokáig. Kb. 4 hónapos korában, akkortájt kezdenek el távolabbra is látni, ő is elkezdte volna nézni. De amint ezt tette, inkább kikapcsoltuk és olvastunk.

Egyrészt nem szerettük volna, hogy bármi károsodás érje a szemét, másrészt nem akarunk 2 év múlva egy állandóan Tvt bámuló zombit a gyerekünk helyett. :)))

2007. okt. 13. 08:05
4,5 hó-s a picim és nem lehet levakarni a tv-ről a szemeit.. letakarom még a kiságy rácsait is, de elhuzza egy picit és a sarokból leskelődik:( akárhogy próbálom eldugni a tv-t, nem megy :(
2007. okt. 12. 22:07
Nem szokta hosszu ideig nézni szerencsére.Csak ha leülünk a tv elé közbe-közbe oda néz olyan mintha értené is ugy tudja nézni de aztán ez nem tart tovább pár másodpercnél.Nézeget mást.
5. M_Marcsa (válaszként erre: 3. - Cadence)
2007. okt. 12. 18:21
És érti is? Nem korai neki?
2007. okt. 12. 16:30

Az én kicsim is imádja nézni,és a számítógépet is,ha valami színes van rajta.Szerintem nem árt,csak ne hosszú ideig,és ne váljon szokássá...

Amíg tehetjük,tiltsuk - vagyis vigyük el onnan!!!

2007. okt. 12. 13:51
Szia.Az én kislányom 4honapos lesz és imádja a tv-t nézni remélem nem árt a szemének.Persze nem közelről.
2007. okt. 11. 18:27

Nem tudja senki? En sem, ezert kerdezem.:))

Az en kicsi fiam nagyon szereti bamulni, ha a kozelebe er, ami termeszetes, csak nem tudom, meddig kell szigoruan tiltani.:((

2007. okt. 9. 16:51
Mennyi idős kortól nem árt a babák szemének a tv?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook