Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi idős kortól lehet ülésmagasítót használni? fórum

Mennyi idős kortól lehet ülésmagasítót használni? (tudásbázis kérdés)


16. Zsu77 (válaszként erre: 2. - 5f6073c825)
2010. nov. 5. 09:28

Nekünk is Maxi Cosi ülésünk van. A kislányom 4 éves múlt 124 cm és 26 kg, de nekünk még jó az ülés. A háttámlát lehet állítani magasabbra.

Az oldalvédelem miatt még próbáljátok az ülést valahogy beállítani.

15. 5f6073c825 (válaszként erre: 14. - Szoszilvi81)
2010. nov. 4. 21:03

Igen, jó nagy :))

Magas és husi is.


Hát, nem tudom, mit csináljak, igen, nekem is az övvel van a bajom, nem tudom, hogy nem lenne-e rossz helyen a nyakánál, ha csak magasítót használnánk.


Na, majd még informálódok.


Köszi mindenkinek.

14. szoszilvi81 (válaszként erre: 13. - 5f6073c825)
2010. nov. 4. 20:39

A gyerekülésnek le lehet venni a háttámláját?

A lényeg szerintem az, hogy a biztonsági öv, hova esik a gyereknek, ha nyakán megy keresztül, akkor még nem elég neki az ülésmagasító, az ülés háttámlája vezeti az övet, azért jobb.

A mi gyerekülésünknek állítható a fejtámlája, szeretem is azt az ülést, viszont amit a kicsinek vettem, már nem. ÉN most azon agyalok, hogy szét kéne szedni a kicsiét, odaadni a nagynak, és a nagy ülésébe ültetni a kicsit.

Jó nagy a kisfiad, vagy az enyém kicsi ;). A kisebbik fiam januárban lesz 4, de ő még csak 15,5 kg, és 103 cm.

2010. nov. 4. 19:30

Köszönöm a válaszokat!


Anyósülés kizárva, ott nem szeretném vinni :)


Tehát ha jól értem, nem elég az ülésmagasító, mert nincs a kisfiam 135 cm. ??? Jól értem?


De ez az autósülés, ami nekünk van, úgy látom, már kicsi, pedig 15-36 kg-ig van és nem volt olcsó mulatság (25000 Ft volt 2 éve)... De úgy látom kicsi neki, magasságra legalábbis, mert a feje már túllóg az ülésen.


Nos, akkor elég lehet csak a magasító?

2010. nov. 4. 19:13

Azokban a gépkocsikban, amelyek gyerekülés rögzítésére nem alkalmasak, 3 évnél fiatalabb gyermek nem szállítható, 3 évnél idősebb és 150 cm-nél kisebb testmagasságú gyermek is csak a hátsó ülésen utazhat.


A gyermekülés rögzítésére alkalmas gépkocsikban 3 év alatti gyerekek első és hátsó ülésen is kizárólag autósülésben utazhatnak (tehergépjárművekben is). Első ülésre csak akkor rögzíthetjük az autósülést - minden esetben a menetiránnyal ellentétes irányban-, ha az üléshez nincs felszerelt légzsák, vagy a légzsák működésbe lépését előzetesen megakadályozták (kikapcsolták).


Nem szállítható az első ülésen harmadik életévét betöltött, 150 cm-nél alacsonyabb testmagasságú gyerek, még gyerekülésben sem.


3 év feletti, de 135 cm alatti gyermeket kötelező a hátsó ülésen, gyerekülésben szállítani, kivéve, ha ez a gyári kialakítás miatt nem szerelhető be - például nincs a hátsó üléshez tartozó biztonsági öv.


135 és 150 cm közötti gyermek az első ülésen csak gyermekbiztonsági rendszerben szállítható, míg a hátsó üléseken akkor is, ha a biztonsági övvel megfelelően rögzíthető.

11. szöszi(szi) (válaszként erre: 5. - 859d58d4d8)
2010. nov. 4. 19:11
Én úgy tudom,hogy ez a bébihordozóra vonatkozik.De lehet,hogy tévedek.
2010. nov. 4. 19:10

KRESZ 48. §


(7) A gépkocsiban utazó 150 cm-nél alacsonyabb gyermeket - a testsúlyához igazodó kialakítású - gyermekbiztonsági rendszerben kell rögzíteni. A 3 évnél fiatalabb gyermek csak gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve szállítható. A gépkocsi első üléséhez a gyermekbiztonsági rendszer csak akkor szerelhető be - a jármű szokásos haladási irányával ellentétes irányban - ha az üléshez légzsákot nem szereltek fel vagy a légzsák működésbe lépését előzetesen megakadályozták.


(8) A gyermeket nem kell gyermekbiztonsági rendszerben rögzíteni:


a) ha a gyermekbiztonsági rendszer beszerelésére a gépkocsi a gyári kialakítása alapján nem alkalmas (az ilyen kialakítású M1, N1, N2 és N3 kategóriájú gépkocsiban a 3 évnél fiatalabb gyermek nem szállítható, illetve a 3. életévét már betöltött és 150 cm-nél kisebb testmagasságú gyermek az első ülésen nem szállítható);


b) ha gépkocsi hátsó ülésén utazik, 3. életévét már betöltötte, legalább 135 cm magas és az üléshez beszerelt biztonsági övvel - testméretéhez igazodóan - biztonságosan rögzíthető;


A teljes doksi itt:

[link]

2010. nov. 4. 19:09
Márminthogy magasítót használni, de azzal sem ülhet előre a gyerek. Épp emiatt néztem utána én is
2010. nov. 4. 19:08

Anyósülésre csak hordozót lehet rakni, semmilyen más gyerekülést. Nemrég néztem utána.

Magasítót meg ha jól emlékszem 125 centitől (mármind ha csak sima magasító, nem a támlás

2010. nov. 4. 19:07
Én úgy tudom 150 cmtől már nem kell gyerekülés.
6. szöszi(szi) (válaszként erre: 3. - 859d58d4d8)
2010. nov. 4. 19:07
150cm-től már nem kell semmi.Elöl is ülhet.
2010. nov. 4. 19:04
Anyós ülésre csak akkor, ha nincs a kocsiba légzsák, vagy ki van kapcsolva!
4. szöszi(szi) (válaszként erre: 1. - 5f6073c825)
2010. nov. 4. 19:02
Amint megtud benne ülni,már beleültetheted.Ez kb.2 éves kor.Akár az anyos ülésre is,ha emelővel együtt van 150cm.
2010. nov. 4. 19:01
150 cm-től
2010. nov. 4. 18:58

Sziasztok!


Kisfiam 4 éves, 27 kg és 114 cm, Maxi Cosi autósülésünk van, olyan, amiben már az autó biztonsági övét kell bekötni.

A kérdésem az lenne, hogy mennyi idős kortól vagy hány cm-től lehet ülésmagasítót használni?

Van erre valami kresz szabály?

KÖSZÖNÖM!

2010. nov. 4. 18:56
Mennyi idős kortól lehet ülésmagasítót használni? SEGÍTSETEK!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook