Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi idős kortól lehet megállapítani, hogy a gyermekünk színtévesztő? fórum

Mennyi idős kortól lehet megállapítani, hogy a gyermekünk színtévesztő? (tudásbázis kérdés)


10. mel81 (válaszként erre: 9. - Ipi)
2009. szept. 26. 21:01

Ne is mondd! Apám színtévesztő és az öcsém is. Szóval Anyám is örökíti, így én is. Ha fiam lesz, lehet, hogy ő is örökli.

Apám nagyon jól fest, de a zöld és barna keverése miatt leginkább tájképet szeret festeni. Én is nagyon szeretek rajzolni, festeni, és ha lesz egy fiam, aki szintén, hát, szenved majd a színtévesztés miatt.

Egyébként lehet kapni elvileg olyan szemüveget, ami korrigál, így például festés közben is használható.

9. ipi
2008. márc. 25. 12:38

Sziasztok, én is indítottam egy ilyen fórumot... Az én fiam ugyanis másfél éves kora óta tudta a színeket, lila, rózsaszín, narancs, sötétkék, stb... Mostanában, meg a zöldek és a pirosak =piros, de ha kérem a zöld ceruzát a többi közül, akkor ideadja azt. Mondták vigyük el szemészetre, de hát a színtévesztéssel úgysincs semmi tennivaló. Meg még nem is biztos, de azért nekem rosszul esne, hogy rajzos családban színtevészető a gyermek :-S

Valóban fiúk öröklik, a lányoknál nagyon ritka, valami fél %.

Nálatok viszont tuti bohóckodásról van szó, ha hetente váltogatja a kedvenc színt :))))

8. Manhattan22 (válaszként erre: 3. - Sizsu)
2007. máj. 15. 12:41
Ez érdekes, mert a kolléganőm színtévesztő, a zöldet és a barnát vagyis egyes árnyalatait keveri...
7. d06c313406 (válaszként erre: 3. - Sizsu)
2007. máj. 15. 10:02

Kisfiú

Akkor majd késöbb aggódok,köszi

6. d06c313406 (válaszként erre: 4. - 4c35511f0b)
2007. máj. 15. 10:01

Köszi szépen!

Csak kicsit megijedtem!Pár hónapja még legalább a 4 fontos színt felismerte,azóta egyik héten minden kék,másik héten piros,most például sárga a favorit!

Nem lehet,hogy csak bohóckodik!?

5. 4c35511f0b (válaszként erre: 4. - 4c35511f0b)
2007. máj. 14. 20:19
úgyh még ne izgulj szerintem,,,
2007. máj. 14. 18:15

Ezt találtam neked:

"A színeket teljes biztonsággal kisiskolás korukban képesek megkülönböztetni a gyerekek, ennek ideje egyénileg változó. Lehetséges, hogy az iskolakezdés előtti szűrésnél még azt tapasztaljuk, hogy összekeverik a színeket, ez azonban normális, és nem utal tényleges eltérésre. Gyakran csak véletlenül - például sportorvosi igazolás kiadása előtti vizsgálatnál - derül ki, hogy színtévesztő vagy színvak a gyermek"

3. sizsu (válaszként erre: 1. - D06c313406)
2007. máj. 14. 18:13

Kislány vagy fiú?

Mert a lányom (most volt 4februárban), össze-vissza mondta a színeket kb egy éve. Elkísértük a mamát szemdokihoz, és megkérdeztem tőle ugyanezt. A nemét, kérdezte, mert azt mondta, hogy ha lány, akkor tutira nem színvak ill. tévesztő, mert az szinte kizárólag a fiúk "kiváltsága". Szóval ha lány, akkor csak lusta megtanulni a színhez tartozó nevet. Ha fiú, akkor az ovi középső és nagycsoportjában kell felhívni az ovónéni figyelmét, hogy egy kicsit erre jobban figyeljen oda, tanítgassák... és ha biztosan nem azért téveszt, mert keveri, akkor azt kisiskoás korban tudják csak tutira megállapítani.

2007. máj. 14. 18:08
Dehogy is!!!!!!ne ijedj meg ha keveri a szineket,az enyémek is keverték minimum 5 éves korukig!
2007. máj. 14. 18:04
Szerintetek egy 3 éves kisgyerekről meg lehet állapítani,hogy színtévesztő?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook