Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi idős kortól lehet a gyereket több napra "elengedni"? fórum

Mennyi idős kortól lehet a gyereket több napra "elengedni"? (tudásbázis kérdés)


14. _kleo_
2008. dec. 27. 14:40

Én sem adnám ilyen piciként másnak a gyerkőcöm. Nekem olyan bő 1.5 éves volt a nagyobbik mikor először a nagyszülőknél töltött 2 éjszakát. Előtte 1-2 hetente látták egymást, 1-1 napot töltöt náluk, és nagyon talpraesett gyerek, jól feltalálja magát, egyáltalán nem anyás.


A kicsi márciusban lesz 2 éves, talán jövő nyáron megpróbáljuk egy éjszakára rájuk hagyni. Olyan már volt, hogy itt nálunk a nagyszülők vigyáztak rájuk este, de megvárta mindkét gyerek, míg este tízkor hazaértünk, pedig fél 9 körül már aludni szoktak.

13. h.editke (válaszként erre: 7. - Bb52f751dd)
2008. dec. 26. 15:58
Nem sajnáltad a 10 és fél hónapos gyerekedet annyi időre másra hagyni? Szerintem az csak önáltatás, hogy nagyon jól elvolt a papával és a mamával. Az olyan kicsi gyereknek az anyja mellett a helye, ha pedig olyan dolga van vigye magával.
12. Ada12 (válaszként erre: 11. - Ymanie)
2008. nov. 17. 21:32
Köszi, azóta persze megoldódott, túl vagyunk rajta és többször volt már el :)))
11. Ymanie (válaszként erre: 2. - Ada12)
2008. nov. 17. 21:13

Miért érné trauma?

Ha ismeri és szereti őket,akkor nem lesz gond.Nyugodtam elengedheted.

10. Ada12 (válaszként erre: 7. - Bb52f751dd)
2008. jún. 2. 15:07
Igen egyere inkább így gondolom, s közben arra is rájöttem, h nem is Velel lesz gond...., inkább velem :))) nem bírom ki Nélküle.
9. Ada12 (válaszként erre: 8. - RLindi)
2008. jún. 2. 15:07
Másfél éves
8. RLindi (válaszként erre: 6. - Ada12)
2008. jún. 2. 14:39

Ez már egy jó alap ha szerti pket és jól elvannak együtt.


Jázmin olyan 3-4 hónapos korátol szoktattuk, először persze csak 1 éjszakára.


Mekkora a gyerkőc egyébként?

Szerintem max. este lehet gond az elalvásnál,de biztos túljtnak első este ezen is.

2008. jún. 2. 14:22

Szia!Mi a pici lányomat tavaly nyáron 5 napra hagytuk először egyedül a nagyszülőknél,akkor 10,5 hónapos volt,és nem volt semmi gond!Nagyon jól el voltak a mamával,papával,pedig ők a távolabbi nagyszülők,akikkel csak hétvégéken találkozunk.

Szerintem nyugodtan rábízhatod a tesódékra,pláne ha imádják is egymást.Biztos nem lesz semmi gond,3 nap nem olyan sok :)

6. Ada12 (válaszként erre: 5. - RLindi)
2008. jún. 2. 08:12

Igen, imágják egymást. Többször volt már velük, de eddig csak esküvőre mentünk, meg hasonló, tehát másnap már találkoztunk. Viszont ez most 3 nap.


4-5 napot mióta van el? Hány hós korától?

5. RLindi (válaszként erre: 4. - Ada12)
2008. jún. 2. 00:53

DE volt már náluk máskor is? Sokat találkoznak? Nagyon anyás? Ez mind fontos tényező.

Mi úgy szoktattuk a kislányomat,h. a nagyszülőknél ellegyen. Simán elvan 4-5 napot nélkülem. Persze nekem nagyon hiányzik,de azért örülök,h. nincs ilyen gond.

2008. jún. 1. 21:47
Igen biztosan igazad van, de most vagy több nap vagy semmi,mert nem tudjuk megoldani a köztes napokat :(
2008. jún. 1. 15:28
Sztem attól függ mennyire anyás,mennyit volt,van a tesódékkal.Én mondjuk mindig azt mondom,hogy nem árt a fokozatosságra törekedni,tehát pl.először 1 napot aludjon velük,ha ez simán zajlott akkor lehet fokozni és ha tök szuperül elvan velük,akkor meglehet próbálkozni több napra "odaadni" nekik.
2008. jún. 1. 15:24

Testvéremék szeretnék elvinni pár napra másfél éves kislányunkat(nekem is lenne elfoglaltságom), de nem tudom nem árt-e Neki?


Érheti vmilyen trauma emiatt?

2008. jún. 1. 15:23
Mennyi idős kortól lehet a gyereket több napra "elengedni"?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook