Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi idős kortól ehetnek a babák babot és káposztát? fórum

Mennyi idős kortól ehetnek a babák babot és káposztát? (tudásbázis kérdés)


2010. máj. 12. 19:59
Én egy éves kor után adtam lánykámnak
2010. máj. 12. 19:51
Hát ez az a Kvitaminra szüksége van a babának!!!azt pedig,csak a kbetűs zöldségfélékben van ügy ügye.És csak hat hónapos koráig adjuk ampullába minden hónapban,tehát 6hónapos kortól adni kell neki.
7. 7934d1ac97 (válaszként erre: 6. - Kostyi79)
2009. jan. 2. 22:03
hát az epren nagyon meglepődtem, nálunk vagy legalább is mifelénk 2 éves kort mondanak az eperre!!
2009. jan. 2. 16:23

A vega babaknak a szaraz huvelyeseket mar 8 honapos kortol ajanljak. Szerintem a nem vegaknak sem arthat meg.:D

Viccet felre teve probald ki egy kanalnyival, hogy reagal a baba. Ha nem faj tole a pocija, akkor nyugodtan add neki.

Pontos korhatarokat szerintem folosleges meghuzni, minden baba mas. Mindent akkortol fog enni, amikortol adod neki.

Angliaban elek, itt az ilyesmit sokkal lazabban kezelik. Amit nem javasolnak 1 eves kor alatt, az a tehen tej, a mez, es ha van ra allergias hajlam a csaladban, akkor a mogyoro felek.

Kapaszkodj meg, az epret, malnat, kiwit itt az elso gyumolcsokkel adjak, tehat 4/6 honapos korban, amikor elkezdik a hozzataplalast. Es nincs tobb allergias, mint barhol mashol.:)

2008. dec. 31. 11:11
Zöldbaboot már 6 hónapos kortól lehet adni,de ha gondolod beirom ide a listámat az elég sokat segithetne!
4. b329419295 (válaszként erre: 2. - Diagonalt)
2008. dec. 31. 10:40
Én a védönötölkaptam egy listát,abban az van amit leirtam!
2008. dec. 31. 10:40
Szia!karfiol,karalábé,kelkáposzta 7 hónapos kortól,bab,lencse,sárgaborsó 1 éves kortól
2008. dec. 31. 10:40

A hivatalos álláspont szerint 1 éves kortól ehet káposztaféléket és 1,5 éves kortól száraz hüvelyeseket(bab,sárgaborsó,lencse stb.)

Bár szerintem egy éves kor után lehet mindkettővel nyugodtan próbálkozni.Láttam már olyan babaszakácskönyvet,amiben 6 hónapos kortól javasolják a lencsefőzeléket...

2008. dec. 31. 10:27
Mennyi idős kortól ehetnek a babák babot és káposztát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook