Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi idős korig éhség az oka az éjjeli ébredéseknek? fórum

Mennyi idős korig éhség az oka az éjjeli ébredéseknek? (tudásbázis kérdés)


1 2
36. 65a6a1a41e (válaszként erre: 35. - M0ncsa)
2014. jún. 9. 10:55

"önző, kibírhatatlan alak lesz belőle"-nem, azért ez így kisarkítás. Ha valaki ilyen lesz, az nem azért van, mert az anyja reagált 6 hós kora után is. El kell különíteni a szükségletek kielégítése iránti vágyat a manipulációtól.


Témát zárva pedig, 17 hónapos korában elhagytuk a szoptatást közös megegyezéssel. Én úgy éreztem eljött az idő, ő pedig egyetértett velem és sírás nélkül egyetértve velem alkalmazkodott hozzám. Gond nélkül elfogadta helyette a kedvenc italát: banánturmix. Azóta is szépen alszik éjjel.


Minden jót kívánok mindenkinek!

35. M0ncsa (válaszként erre: 32. - 65a6a1a41e)
2013. júl. 9. 18:44
Annyit tennek meg hozza, hogy ha tanultal pszichot, akkor azt is tudod, hogy a babak 6 honapos korig csak akkor sirnak, amikor bajuk van. Utana kezdenek el "manipulalni". Ugyhogy 6 honapig mi is ugrottunk minden nyekkenesre, de utana lassan, fokozatosan meg kell tanitani varni, turelmesnek lenni, kulonben nagy korara egy onzo, kibirhatatlan alak lesz belole, beilleszkedesi problemakkal, stb.
34. M0ncsa (válaszként erre: 32. - 65a6a1a41e)
2013. júl. 9. 18:36

Szerintem meg kell talalni egy arany kozeputat. Gondolom, nem csak en, hanem masik anyuka is tudja, mikor sir a gyerek hisztibol, es mikor azert, mert baja van. Ha mas nem, hat csak megremult valamitol (multkor nagyon rohogtunk: elfekudte a fiam a kezet, es halalra remulten visitott, mert felebredt ra, hogy elzsibbadt :D Szegenyke. Termeszetesen addig szeretgettuk, amig meg nem nyugodott.)


Nade, hogy a konyvben leirt metodusrol is szo essek, 3 napja alkalmazzuk. Tegnap mar eljutottunk odaig, hogy este 9-tol egyhuzamban aludt fel 4-ig, akkor is csak felalomban nyoszorgott a cumiert, megkapta, aludt tovabb 5:30-ig (ami nalunk mar nagyon istenes).


Ami az ehseget illeti, abban is valaszt kapsz a konyvben: 6-7 honapos korara eleg tartaleka van, hogy ne legyen ehes ejjel. Kiprobaltam, es tenyleg, csak rossz szokas volt az ejszakai eves. Most az van, hogy eszik este 8-kor gabonakasat, teleissza magat, aztan reggel 7-8-ig nem ehes. Persze napfuggo, neha hamarabb megehezik, neha kesobb. De egy ekkora baba 10-12 orat siman kibir eves nelkul; csak arra kell figyelni, hogy napkozben eleget igyon, foleg ebben a hosegben (kutacs).


Egyebkent en is hallgattam pszichologiat, fejlodeslelektanbol is kitunore vizsgaztam, ha ez nalad nyom a latban a velemenyt illetoleg.

Ami meg a termeszeti nepeket illeti (nem csak az afrikaiakat, hanem az indianokat is felhozhatnank peldakepp amugy), egyreszt eleve teljesen mas kulturaban novekednek a gyerekek, mint nyugaton, ugyhogy eleve nem lehet osszehasonlitani a kettot, en nem hiszem, hogy csak a csecsemo- es kisgyermekkori szuloi kozelseg szamit.

Ami meg a mindenhova hurcibalast illeti, az kerlek azert van, mert az afrikai nepek a 3-orankenti szoptatast hasznaljak termeszetes fogamzasgatlokent, mivel mas nem all rendelkezesukre. 3 orankent megszoptatjak a gyereket, minimum 2 evig, ha ehes, ha nem, es ez a gyakori szoptatas magasan tartja a prolaktinszintet, igy meggatolja a peteerest -> nem lesz terhes a mama. Ezt meg speciel a nogyogyaszomtol tudom, tok erdekes tanulmany :)

33. noozimanoo (válaszként erre: 32. - 65a6a1a41e)
2013. júl. 9. 07:06

Nálam annyiból más a helyzet, hogy szinte a legelejétől nincs mellettünk az apa, akinek szintén igényei lennének velem szemben.

Próbálkoztam a külön (egy szobában, de kiságyban) altatással, kaotikus időszak volt! A fiam nem aludt, én még annyit se. A ház, az udvar éppcsak el nem szaladt a fejünk fölül.

Most a fiam 2 hónapja mellettem alszik dupla ágyon. Ha igénye van rám, nem ordítani kezd, egyszerűen álmában, a sötétben odabújik hozzám. 2 hónapja 1x ébred éjjelente, korábban volt ez 11 is! Ő is nyugodtabb, kipihentebb, többet mosolyog, rólam nem is beszélve. Ja, és szinte altatni se kell őt!

Én ezzel a mellettem alvással úgy voltam: Kinek tegyek kedvére, ha még a fiamnak sem? A másik, amit hosszú hónapok alatt megfigyeltem: MINDIG volt valami baja, ha jelzett! Beismerem, volt, hogy szikrányi türelmem se volt 5 perc találgatás után, letettem Őt, abban a pillanatban büfizett pl akkorát, akár egy felnőtt. Én hiszem, hogy oka van a sírásuknak, nyöszörgésüknek. Nem arra jönnek ők a világra, hogy minket ész nélkül szivassanak, hanem hogy általuk is szebb legyen a mi életünk is!

Mi pedig azért segítjük Őket a világra, hogy mindent megadjunk nekik, nem? Akkor pont a gondoskodástmért ne adnánk meg, a 'mindig számíthatsz rám'-érzéstől mért kellene megfosztani őket?

Nyilván, fogom kapni az "X éves a gyerekem, nem éjszakáztam vele, mégis számíthat rám"-reakciókat. Állok elébe! ;)

Ez csak az én véleményem/tapasztalatom.

32. 65a6a1a41e (válaszként erre: 28. - M0ncsa)
2013. júl. 8. 21:49
igen letöltöttem és magát az "alvástanítás" részt alaposan átolvastam és a többit is átnéztem. pszichót hallgattam az egyetemen és ezek a módszerek bár van akiknél nem sír a pici és működni tud sok babánál viszont nagyon is negítvan sül el. a nem megfelelő reagálás (pl. ő téged akar, de te határozottan nem mész a közelébe és kimégy-ahogy javasolja a könyv), a késleltetett válasz tanult tehetetlenséget okozhat a babában. ezt azért írom feltételes módban, mert nem következik be automatikusan. nem az a reakció jön, ami a vágyával összhangban van=kevesebbszer jelez. ezt számos állatkísérlet is bizonyítja, ahogy a kötődést is, azaz hogy az anya nemcsak a táplálás miatt fontos, hanem maga a gondoskodás, közelség miatt. úgy gondolom a kisfiamnál ez utóbbi miatt van az ébredés már, és nem az éhség miatt. csak erre nem találtam sehol sem választ a neten, meddig lehet éhség a babánál éjjel az ébredés, ezért tettem fel itt a kérdést. egyébként eszembe jutott még az egyik előadásunk, ahol beszéltek törzsi, természeti népekről (afrika). ők mindig hordozzák a babákat, és a baba mindig az anyával alszik elég sokáig és bizony minden nyekkre felveszik. az apával együtt vannak napközben, mert együtt vándorolgatnak vízért és megfigyelték ezeknél a családoknál, hogy ezeknél a gyerekeknél nincsenek viselkedés-vagy magatartászavarok, nem hisztiznek és nem "játszmáznak"-drámáznak. azaz összefüggést találtak azzal, hogy pont ha kielégítik a szükségletét a gyereknek, pont hogy jobban leválik és nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb lesz. igen, nekünk más társadalmunk van...ezért gondolkodom én is azon meddig kell még éjszakáznom..pedig lehet tanulhatnék ezektől a népektől :-/
31. M0ncsa (válaszként erre: 29. - Szafaripók)
2013. júl. 3. 19:09

Azt hittem, kapok a posztomra hideget-meleget, erre tessek :DDD


Nem azzal van amugy a bajom, AMIT hirdetnek, hanem AHOGYAN. Gondolom, nem az en ismerosom az egyetlen anyuka, akit depresszioba kergettek (es nem mellesleg mellgyulladasba) a pettyet radikalis "ha nem szoptatsz minimum 10 eves korig, baltas gyilkos pszichopata lesz a gyereked"-nezeteikkel. Nem beszelve arrol, hogy nekem olyba tunik, hogy naluk a neveles annyit tesz, hogy a szulo teljesen alarendeli magat a gyereknek - nem a gyerek erdekeinek, hanem minden egyes hulyesegenek. Ennek a hozzaallasnak az eredmenyerol meg lehet kerdezni a pedagogusokat, peldaul...


Az anyatej jo, szoptatni kell, de nem kell(ene) igy frocsogni mindenkire, aki valamit maskent csinal vagy gondol, mint ok.

30. Assua
2013. júl. 3. 13:35
Az en kisfiam 17 honapos es idonkent meg ejszaka kel az ehseg miatt (pl. tegnap ejszaka is). Nem gyakran, de havonta egyszer-ketszer.
29. szafaripók (válaszként erre: 28. - M0ncsa)
2013. júl. 3. 12:53

:))) Hú, már azt hittem, csak én vagyok ilyen véleménnyel az LLL-ről.

Én egyszer kérdeztem meg egy LLL-mániás anyukát, aki kioktatott, amiért én "csak" 3 hós koráig voltam képes szoptatni a gyerekemet (aki egyébként egy hósan átaludta az éjszakát), hogy mégis, mennyit kéne, hogy szopizzon egy 3 hós. Jött a félrebeszélés, mire elmondtam, hogy addigra az én fiam már BŐVEN TÚL VOLT a napi 1 literen, sokszor többön is, ő vállalná ezt a mennyiséget sokszorosan mondjuk "csak" a gyerek 1 éves koráig?? Érdekes, erre nem vágta rá az igent...

28. M0ncsa (válaszként erre: 24. - 65a6a1a41e)
2013. júl. 3. 11:40

Mar tobbszor olvastam, hogy a konyvrol sok negativumot lehet hallani, pledaul - es itt csak es kizarolag a dragalatos Le Leche Liga linkje kovetkezik.


Oszonten, kicsit elegem van az LLL-bol, mert nem ez az elso (es gondolom nem is az utolso) alkalom, hogy a weboldalukon marhasagokat olvasok, persze kommentelni nem lehet. Oszinten, az LLL verben forgo szemu, csopogo togyu veranyainak velemenye szamomra egy csoppet sem relevans.


Makka, olvastad a konyvet, vagy csak az o velemenyuk alapjan irtad, amit irtal? Merthogy en vettem a faradsagot, es elolvastam. Szo sincs benne tanult tehetetlensegrol, gyonyoruen elmagyarazza a folyamat hogyanjat es mikentjet, es nem latom azt a pontot, ahol a gyereknek huuudenagyon serulnie kellene.


Ami az ehseget illeti, tettem egy probat a konyv szerint, nem vagtam bele a szoktatasba, csak egy kis kiserlet:

A szokasos ejszakai tejezes/vizezes/cumizas helyett (aminek eredmenyekeppen 1-1,5 orankent ebredt, kvazi szomjasan/ehesen), csak az inyet kentem be fajdalomcsillapito zselevel. Ez uj volt neki, szokatlan, es valoszinuleg nem az, amire szamitott. Az eredmeny: miutan fel 8-kor bevacsorazott, es lefekves elott teleitta magat, ebredt egyszer ejfelkor (zsele), majd 2-kor (ismet zsele), majd huzta a lobort 6-ig (!!!). Akkor evett, de akkor se sokat, a szokasos adagja felet kb. - maskor ekkorra mar 3 deci tejnel tartottunk az ejszaka folyaman. Szoval igaza van a konyvnek, nem volt ehes. Ja, es 6-kor visszaaludt, es eleteben eloszor aludt 8-ig, amikoris egy telefonhivas felebresztette. Kipihent volt, jo kedvu, elmaradt a reggeli hiszti. Megerte? Meg hat. Lehet, hogy nem is lesz szukseg az atszoktatasi procedurara, "megjavul" anelkul is, csak a rossz szokasokat kell kiiktatni, meg egy picit atrendezni az evesi orarendet - ehhez (is) remek tampontot ad a konyv.


Minden szenvedo anyukanak sok szerencset, majd meg jelentkezem, mi ujsag errefele :)

27. 65a6a1a41e (válaszként erre: 26. - Rinike)
2013. júl. 1. 14:11
mindkét sógornőmnél akkor maradt el az éjszakai ébredés, mikor már nem szopiztak a gyerekek...kiváncsi leszek nálunk mi válik be:-)
26. rinike
2013. jún. 30. 22:09

Nekem a most 20 éves fiam, 1 éves koráig szopott, de még 2 és fél éves koráig másfél-2 óránként felkelt éjjel. A kislányom most 7 és fél hónapos, 3-4 óránként kel fel éjjel, bármit csinálok. A suttogót már olvastuk, megnézem majd az Aludj jól gyermekemet is.

Azért bejelölöm kedvencnek ezt a fórumot, hátha jönnek még jó ötletek.

25. Szilvita (válaszként erre: 17. - Esther78)
2013. jún. 30. 21:20
Ha ez így lesz még 8 hónapos korában is, szerencsés vagy:) Mert sokszor akkor romlanak el a babák:p
2013. jún. 30. 21:07

köszönöm az eddigi válaszokat!

jól lakik, anyatejes, nem cumizik, vizet nem kér. csökkenteni az adagját??akkor éhes lesz!

húú erről az aludj jól gyermekemről elég sok negatívumot hallani pl. itt is: [link]

nem vagyok benne biztos, hogy ez mindenkinél beválhat. ha a baba elfogadja kezdetektől és nem sír akkor igen, de ha sír, akkor igazából csak tanult tehetetlenséget tanítunk vele.

23. bring12 (válaszként erre: 20. - M0ncsa)
2013. jún. 30. 14:57
Szia! Olvasd el a Suttogót! Szerintem az a baba ébred fel aki nem tanult meg egyedül visszaaludni. Szerintem minden gyerkőc megébred éjszaka csak ha egyedül vissza is alszik nincs gond. 2 gyerekem van a kislànyom 4 naposan aludta végig az mázli a fiam 6 hetesen .
2013. jún. 30. 14:29
Az internetről is le lehet tölteni az Aludj jól gyermekem könyvet (inkább füzet) ingyen, 1 óra elolvasni. Keress rá, nekünk bevált, én is teljesen kész voltam a nemalvástól.
21. M0ncsa (válaszként erre: 20. - M0ncsa)
2013. jún. 29. 01:11

Ja, es ha esetleg ez szamit valamit, a rend:

6-kor vacsi, 7-kor furdes, utana megy az agyaba, 8-ra az esetek legnagyobb reszeben elalszik, gyakran egyedul. Az ejszakat gyakorlatilag reggel 6-ig vegigalussza, leszamitva a kozbeni ebredeseket, amikor cumit/vizet/enni ker (pontosan tudja am, mire van szuksege, a tobbit visszautasitja, vegig kell egyenkent probalni).


Valaki, otlet?

20. M0ncsa (válaszként erre: 19. - LiliAle)
2013. jún. 29. 00:59

Megis milyen modszerrol van szo?

Csak mert en mar probaltam:


1) Este jollakatni

2) Fokozatosan higitani a tapjat

3) fokozatosan csokkenteni az adagjait

4) vizet adni neki tej helyett

5) cumit adni

6) csak megnyugtatni


...most gondolkodom, lehet, hogy kihagytam valamit, de mivel eleg komas vagyok (masodszor kelt 8 ota), nem jut eszembe.


Szoval a fentiek nem segitettek, ha van meg barmi tipp, fel kiralysagomat a megoldasert :)

2013. jún. 28. 21:31
6 hónapos koruk után át kell tudniuk aludni az éjszakát, ha nem az nem az éhség miatt van, hanem rossz szokás. Én 4 évig nem aludtam a 2 gyerekemmel. Utána megváltásként elovastam az Aludj jól gyermekem cimű könyvet és azzal a módszerrel (nem kell sirni hagyni) 3 nap után aludtak. Fel a fejjel, szerezd be a könyvet!!
2013. jún. 28. 19:58
Azt hiszem mi szerencsések vagyunk vele. 1 hónapja kibújt alul 2 fogacskája is, de azt se vettük észre. Nem volt nyűgösebb, nem volt változás az étkezésében nem kelt fel éjszaka se.
2013. jún. 28. 19:57
Lili 5 hónapos és már vagy 2-3 hónapja átalussza az éjszakát. Nem tudom mi volt nála a döntő. Fogalmam sincs, semmit nem csináltunk vele. Egyszer csak nem ébredt fel. Nagyon furcsa volt, éjszaka többször is felébredtünk megnézni hogy minden rendben van -e vele. Az elmúlt 2-3 hónapban talán 2-3 alkalommal ébredt fel éjszaka. 17-18 órától már nem alszik, vagy van amikor korábban, 21-kor fürdünk fél 10-kor eszik, de addigra már olyan fáradt, hogy bealszik kaja közben, és reggel 7-8-ig alszik. Tápszert eszik, de van amikor este már nem is eszi meg az egész adagot, mert bealszik. Éjszaka felébred többször is, de nem kelt fel minket, csak néha ébredünk fel arra, hogy mocorog az ágyában, de pár perc múlva visszaalszik.
16. noozimanoo (válaszként erre: 12. - M0ncsa)
2013. jún. 28. 19:27
Mi is tápszeresek vagyunk, és a közelség hiánya is kizárható, mert dupla ágyon alszik mellettem.
2013. jún. 28. 18:29
Hát vannak szerencsések, akiknek hamar átalusszák az éjszakát, van amelyik gyerek többször is felkel éjszaka! Mi 16 hónapos korunkig szopiztunk, igaz akkor már csak 1x kelt fel éjjel! Most 33 hónaposan is szinte minden éjjel felébred 1x pisilni és inni! Aztán alszik tovább reggelig! És teljesen mindegy mennyire van lefárasztva estére, mennyit iszik lefekvés előtt! Úgyhogy nem tudok mást mondani csak azt, hogy kitartás! A sógornőmnek a babája alig múlt 2 hónapos és már majdnem minden éjjelt végig alszik! :-)
14. M0ncsa (válaszként erre: 13. - Szafaripók)
2013. jún. 28. 18:14
Tekintsd magad mazlistanak :)
2013. jún. 28. 18:12

Mi napirend szerint "éltünk" az első perctől kezdve.

1 hósan kezdte átaludni az éjszakát, most 3 éves elmúlt, és csak a fogzáskor kelt éjjel, egyébként kiszámíthatóan jól alszik.

1 hósan esténként kb. 180 ml anyatejet evett, úgy este 9 körül, és reggel fél6-ig nem ébredt.

12. M0ncsa (válaszként erre: 10. - Noozimanoo)
2013. jún. 28. 18:03

Na ez megy nalunk is. Megtomhetem este gabonakasaval, trukkozhetek vizzel, cumival meg kisebb adagokkal, csak gyakrabb ebredes a vege.

Ja, amugy nem szoptatok, tapszeres baba, szal nem cicifuggoseg a gond.


Azt amugy tobbektol is hallottam, hogy akik sokaig szoptattak, sokaig volt gond az ebredesekkel is. Meg ha mar nagyobb, az elvalasztassal is ugy altalaban, mert 1 eves kor utan mar csak passiobol cicizik egy gyerek.

2013. jún. 28. 17:50
Az enyém is ébredt úgy két éves koráig, sőt még mostanában (4 éves) is sokszor felkel éjjel, csak most már megoldja, átjön mellénk és alszik tovább. Szerintem (így utólag) nem az éhség az oka, hogy ébred egy ekkora gyerek, hanem a közelség hiánya, de tény, hogy könnyebben alszik vissza, ha kap inni valamit. Aludj, amikor csak tudsz, mert ez még így lesz egy darabig.
10. noozimanoo (válaszként erre: 7. - Orsi1971)
2013. jún. 28. 17:21
Nálunk nincs éjjel altatás, bepuszilja a maga majd'2decis adagját, és alszik. Ha nem adom neki, visítva ébred újra és újra. Próbálkoztam éjjel vízzel is, fél óra múlva újra riasztott.
2013. jún. 28. 17:19
Az enyémek amig szopiztak egy éjszakat nem aludtak át, teljesen mindegy volt mit ettek vacsorára :-( Két éves korukban befejeztük a cicizést azóta alszanak :-)
2013. jún. 28. 17:19
Az én Törpöm 1 évet töltötte a héten, ma mérték, 11.6 kiló. Adhatok én neki bármit, bármennyit, úgyis ébred éjjel legalább 1x, inkább 2x. :/
2013. jún. 28. 17:17

Hát, kapaszkodj meg, de az én lányom 20-21 hónapos kora óta kezdte el átaludni az éjszakákat. (Most 22 hónapos és reggel-este még szopizik.) Én is fáradt voltam, néha hulla fáradt, de inkább adtam neki cicit minthogy hagyjam sírni és esetleg annyira felébredjen hogy ne lehessen csak órák múlva visszaaltatni. Ennek a sokszor nem könnyű kivárásos technikának az lett a vége hogy egyszer csak nem kelt fel, este negyed 10-től reggel 7-ig aludt.

Nem hinném hogy azért ébred a kisfiad mert éhes. A mélyebb alvás után jön a felületes alvási szakasz amiből sok baba nem tud visszaaludni, felébred, altatást igényel. Ez van... Valaki azt mondta nekem hogy egy gyerek alvási ciklusa 2 éves korára kezd a felnőttéhez hasonlítani.

Kitartás!!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook