Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi idős korára lehet tudni, hogy balkezes lesz-e a gyerek? fórum

Mennyi idős korára lehet tudni, hogy balkezes lesz-e a gyerek? (tudásbázis kérdés)


2011. márc. 7. 22:49
Az en kislanyomnal mar amikor foni kezdte a dolgokat lehetett latni.Nem baj,ha balkezes a gyerek ,hagyni kell.
2011. márc. 7. 22:20
Az én nagylányomat apukám szoktatta a jobbkezére. Haragszom is érte. Most a pici már 2 éves elmult és ugyanugy balkezes a legtöbb esetben, de használja mind a két kis kezét szinte mindenhez.
2011. márc. 7. 20:32

Az uncsim is balkezes, 3 hónapos kora óta tudtuk, mert bal kézzel rántotta ki a cumit. Soha nem akartuk az "átszokást". Mára 28 és fél éves, úgy veri mindkét kézzel a számítógép billentyűket, hogy egy gépírónővel is felvehetné a versenyt.

A családban a nagymamám volt balkezes, és neki is mindkét keze "jobb" volt.

12. szemmelver (válaszként erre: 2. - Reka82)
2011. febr. 10. 12:46
Ki fog alakulni magától! iskolás korára eldől! ha balkezes nem szabad átszoktatni, mert neki a jobb agyféltekéje a domináns.ha átszoktatod akkor is a jobb félteke marad a domináns, de a jobb keze ügyetlenebb
2011. febr. 10. 12:11
Az én 4 éves lányom is balkezes. Már akkor, amikor önállóan használta az evőeszközt, a bal kezébe fogta, és rajzolni is csak bal kézzel szokott. Az emberek 10 százaláka bal kezes :)
2011. febr. 9. 20:55
Nekem mind a két gyerekem bal kezes. A férjem volt bal kezes kicsinek, de kedves anyósék átszoktatták. Kár volt.
2011. febr. 9. 19:17
Állítólag 3 éves korig kell eldőlnie. Hátránya nem lesz belőle. Már mindent lehet kapni balkezeseknek (pl. ollo, kés stb.) és az oviban is kapnak balkezes eszközöket. Egyébként én is úgy hallottam a balkezesek sok mindenben jobbak mint a jobbkezesek.
2011. febr. 9. 14:30
Kislányom hol ezt használja hol azt,ha balkezes lesz sem nevelem át,ők állítólag kreatívabbak is,van rá esély mivel apukája és a nagymamája is balkezes,csak anyukámat leszoktatták róla:(
7. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Reka82)
2011. febr. 9. 14:22
semmiféle hátránya nem lesz.
2011. febr. 9. 14:22
Nincs semmi problemam a balkezesekkel csak szamomra ez nagyon uj, mivel az ismeroseim kozt sincs senki balkezes es nem tudom milyen hatranyai lehetnek.
5. zebracsikó (válaszként erre: 4. - Reka82)
2011. febr. 9. 14:17

ne akard alakítani, azzal ugyanis az idegrendszer fejlődésébe szólnál bele.


Mi a problémád a balkezesekkel?

2011. febr. 9. 14:16
Nincs tapasztalatom ilyen teren de en is hallottam hogy nem egesseges a tiltas. Csak nem tudom hogy mig nincs kifejlodve lehet-e alakitani, vagy ahogy esik ugy puffen.
3. zebracsikó (válaszként erre: 2. - Reka82)
2011. febr. 9. 14:13

nehogy tiltani kezdd a bal kezének használatát!!!

Atyaég!

Azt hittem, a 21. században már nem divat átszoktatni a gyereket jobb kézre.

2011. febr. 9. 14:08
15 honapos kisfiam legtobbszor a bal kezebe fogja meg a targyakat. A csaladban senki nem balkezes, lehet hogy o az lesz? Iranyitsam a jobb keze hasznalatara, vagy hagyjam kialakulni magatol?
2011. febr. 9. 14:06
Mennyi idos korara lehet tudni hogy balkezes lesz-e a gyerek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook