Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi idős gyerekkel lehet menni előszőr nyaralni? Pl. Balatonra néhány napra? Vagy akár strandra? fórum

Mennyi idős gyerekkel lehet menni előszőr nyaralni? Pl. Balatonra néhány napra? Vagy akár strandra? (tudásbázis kérdés)


1 2
58. tündér74 (válaszként erre: 57. - Tündér74)
2011. júl. 12. 22:46
Szóval a védőnőnk nálunk csak kétszer volt anno, amikor kisfiam csecsemő volt. Azt mondta, hogy a problémás, hátrányos helyzetű családokhoz megy inkább többször, mert ott sajnos sokszor van egészségügyi probléma a gyerekekkel a nem megfelelő higiénia miatt és egyéb más okok miatt is.
57. tündér74 (válaszként erre: 56. - Lliinnddaa)
2011. júl. 12. 22:43

Nem tudhatjuk, hogy kinek milyen nyavalyája van, mert nem látunk bele senkibe:). (vannak olyan betegségek is, amik nem látványosak)

A védőnőnk nálunk csak kétszer volt anno,

56. lliinnddaa (válaszként erre: 55. - Reno77)
2011. júl. 12. 20:02
Ez bizony így van! Meg lehet nézni a putriban felnövő gyerekeket, azoknak nincs annyi nyavalyájuk, mint a mi gyerekeinknek!
55. Reno77
2011. júl. 12. 16:18

Mi most is nyaralunk eppen. :) nem mosok fel minden nap, pedig kutyusunk van, nincs kosz sosem, de kell, hogy erosodjon az immunrendszere. Soha nem sterilizaltam semmit, nem elunk hyposzagban, a gyerek kezet sem torlom fertotlenitovel 5 percenkent. :)


Miert is a putriban felnovo gyerekek immunrendszere a legerosebb? :)


Imadom a gyerekem, de nem fogom tulfelteni, sterilen tartani es fertotlenitoszagu anyamasszony katonajat nevelni belole.

2011. júl. 11. 21:08

Szia!

Mi idén megyünk először nyaralni a kisfiúnkkal, most múlt 15 hónapos.

Tavaly még picinek éreztem ahhoz, hogy hosszabb időre elmenjünk, igazából csak a ngyszülőkhöz jártunk haza hétvégékre, nekünk ez is kikapcsolódás volt.

Viszont míg tavaly nem, addig idén már biztosan élvezni fogja a sok lubickolást:)

53. Manon
2011. júl. 11. 20:38

Mi most félévesen voltunk előszőr nyaralni a babánkkal a Balcsin, igaz saját nyaralóban, és így tudtam milyen tisztaság van.

Védőnő szerint mehettünk, még a balcsiba is...


Én is minden reggel porszívózom, felmosok, de fél perc és a lányom talál hajszálat és minden szart, hogy hogy csinálja passz, de talál... igyekszem tisztán tartani mindent pedig...

52. tündér74 (válaszként erre: 31. - Reno77)
2011. júl. 11. 20:28

Egy kisbaba immunrendszere még éretlen és sajnos vannak olyan fertőző betegségek (pl.hányás-hasmenéses vírusok), amiket egy nagyobb gyerkőc pár nap alatt átvészel, míg egy kisbabánál akár súlyos szövődményt is okozhat.

Nem azt mondtam, hogy sterilen kell tartani egy gyereket, de kerülni kell az olyan helyeket (pár hetes babáról van szó), ahol ki van téve különböző fertőzéseknek.

51. Kismanó86 (válaszként erre: 49. - Pmjudit)
2011. júl. 11. 18:36
Mi az, hogy azon a részen? Mindenhol mászik. Na mindegy, biztosan szar anya vagyok, mert nálunk bizony talál néha hajszálat (főleg mert szinte csomókban hullik a hajam) és naponta csak egyszer mosok fel. Még él.
50. Kismanó86 (válaszként erre: 48. - Pmjudit)
2011. júl. 11. 18:34
Jó egészséget kívánok Nektek!
2011. júl. 11. 17:07
Ja, szerintem lehet csinálni olyan tisztaságot, hogy ne találjon hajszálat a baba - azon a részen, ahol ő mászik.
48. pmjudit (válaszként erre: 47. - Kismanó86)
2011. júl. 11. 17:06

Tetszik, ahogy osztod az észt - lassan 9 éves lesz a lányom, a fiam is elmúlt már 4.


Képzeld vittem, de nem pár hónaposan, nem hinném, hogy bármiből is kimaradtak volna, sőt jártak bölcsibe, oviba, a nagy már iskolába.

47. Kismanó86 (válaszként erre: 46. - Pmjudit)
2011. júl. 11. 17:02

Hát igen, de azokkal is találkoznia kell. :-) Nem tudsz olyan tisztaságot csinálni, ha egy hajszál is ott marad azt a baba megtalálja. És az udvarra vagy játszótérre kivitted?


Érted, arra akarok kilyukadni, hogy fokozatosan hozzá kell szoknia a bacikhoz.

46. pmjudit (válaszként erre: 40. - Kismanó86)
2011. júl. 11. 16:59
10x nem, de 2-3x igen, pedig papucsban vagyunk és nincs háziállat. Szerintem így normális, éppen te írtad, hogy ott a sok baci.
45. Kismanó86 (válaszként erre: 42. - Babuci81)
2011. júl. 11. 16:55
Valószínűleg nem, úgyhogy hagyjuk is.
44. Kismanó86 (válaszként erre: 43. - Mmacus)
2011. júl. 11. 16:54
Hát nem tudhatod. :-)
43. mmacus
2011. júl. 11. 16:47

AZ én legkisebbem 5 hónaposan "nyaralt" először.

Nem akartam a két nagytesót (4,6 évesek voltak) megfosztani az élménytől, ezért alakult így. Persze, a pici nem strandolt, de nagyokat aludt a friss levegőn, élvezte, hogy az egész család körülötte volt.

Most már mindhárman felnőttek, de azért figyelem majd, most, hogy beleolvastam a fórumba, nem származott-e valamiféle hátrány ebből...:)

2011. júl. 11. 16:10

Te nem értesz valamit. Én csak azt mondom ,hogy fél évesnél kisebb gyerek nem való strandra , bevásárlóközpontba stb. ha nem muszáj!!!

Nem azt mondom,hogy el kell szeparálni,hogy oviig ne is lásson más gyereket. De mindegy.

Úgy sem fogunk egyet érteni.

41. Kismanó86 (válaszként erre: 37. - Babuci81)
2011. júl. 11. 16:02
Hát nem vagyunk egyformák, de továbbra is azt mondom, nem biztos, hogy azzal tesszük a legjobbat a gyereknek, ha a széltől is óvjuk. Igazad van, tartsuk otthon, nehogy elkapjon valamit, aztán majd óvodába szinte nem is jár, mert minden sz*rt összeszed a társaitól.
40. Kismanó86 (válaszként erre: 38. - Pmjudit)
2011. júl. 11. 15:59
És mikor mászni kezdett, naponta 10X felmostál? Mert ott is rengeteg a baci. :-) Ezt tartom egy kicsit túlzásnak, de nem vagyunk egyformák.
39. Kismanó86 (válaszként erre: 35. - Babuci81)
2011. júl. 11. 15:57

Szerintem félreértetted, amit írtam. Szó nem volt a személyiségéről. Miért kellene sajnálni? A gyerek frankón végigaludta az egészet, közbeiktatva egy evést. Szerintem teljesen mindegy volt neki, a saját babakocsijában volt, levegőn.


Nagyon "kedves", amit írtál, én is örültem, mikor babám született, mindennél jobban vártam. Azon kívül én sem unatkozom itthon, mindig van tennivaló, de jól esik néha kimozdulni. A babának meg szerintem az a legjobb, ha velem lehet.

2011. júl. 11. 14:14

Szerintem egy kisbabának saját ágyára, nyugalomra, tiszta környezetre van szüksége, ahol saját napirendje szerint növekszik. Semmi szüksége a strandon a földön pléden fekvésre, hangyákra, zajra, a Balaton vízére sem. Nem beszélve az ételről és italról.

2 gyerekem van, tudom miről beszélek. Mindkettő bőven elmúlt egy éves, mikor is először lógattuk bele a lábukat a vízbe. Lányom 1 éves múlt, mikor először mentünk vele egy hétre négycsillagos szállodába.

Kisfiammal 3 hónaposan költöztünk saját- sterilre fertőlenített nyaralónkba - a hőség elől a panelból. De a Balatonba őt sem vittem be, sőt, még szoptattam nem mentem bele én sem. Este 6 után babakocsival elmentünk megnézni, a nagyot fürdés közben.

37. Babuci81 (válaszként erre: 23. - Reno77)
2011. júl. 11. 13:55

Igen ma sok a laza ezért szerintem bátor anyuka. Régen nem volt ennyi betegség és embertömeg mint most mert ahogy írtad a kapálás közben nem köhögtek 15 a babára. Egy faluban nem lakott annyi ember mint amennyi most előfordul egy bevásárló helyen. Túlmisztifikálva???

Sok ismerősöm örülne ha végre gyereke születne.

Nem a gyerek akart minket hanem mi őket. Akkor szerintem azért alkalmazkodhatunk az ő igényeihez. Amit nem biztos ,hogy egy a miénkkel.

2011. júl. 11. 13:55

Pici 3 hónapos, már mentünk a Balatonra strandra vele. Nagyobbik lányom nyári, abban az évben, amikor született, voltunk vele Balatonon, és 1 éves volt, amikor először egy hosszú hétvégére elmentünk vele.

Strandon nyilván árnyékban vagyunk. Nem hiszem, hogy jobb neki, ha itthon ülök vele a kemencéhez hasonlító lakásban, és a nagyobbik is igényli a kimozdulást. Innentől kezdve lehetünk a játszón is meg a strandon is.

Lényeg, hogy legyen naptej, kalap, árnyék.

2011. júl. 11. 13:42

Nyilván mindenki a saját belátása szerint neveli,félti vagy nem félti a saját gyerekét. Nem tisztem bírálni senkit én Tündér74-el értek egyet én sem burokban neveltem a gyerekeimet de bizonyos dolgokat azért betartottam. Még sem félnek senkitől, barátságosak,nyugodtak és még nem szedtek egy antibiotikumot sem pedig a nagy 7éves a kicsi meg 4 éves. A náthán kívül nem volt semmi bajuk.

Kismanó86-A gyerek személyiség nem attól függ,hogy 4hetesen búcsúba volt vagy sem. Ahogy írtad nem is kell remete életet élni mert lett egy gyereked. Vannak olyan dolgok amiket mi ,,túlféltő" anyukák (a babát nézve) sajnáljuk kitenni újszülött babáinkat bizonyos hatásoknak. Én örültem amikor kisbabám született és nem éreztem börtönben magam, hogy otthon voltam vele. Volt mit csinálnom nem unatkoztam és elszállt az idő.

De nem vagyunk egyformák és ez így van jól. Van aki így látja van aki úgy lényeg,hogy boldog és egészséges gyerekeket neveljen az ember!!!

34. Kismanó86 (válaszként erre: 32. - Tündér74)
2011. júl. 11. 13:04
Nyilván mindenki úgy teszi, ahogy jónak látja.
2011. júl. 11. 12:44

A kisfiam 11 hónapos volt, amikor Kanadába utaztunk. Végig aludta az utat, és ha kicsit felébredt megnézte ott vagyok-e és aludt tovább.

Én mindig mindenhova vittem magammal. Neki mindegy hogy hol vagyunk, csak anya ott legyen.


Január 3-án született, és már 2 hetes korától kivittem a babakocsiban. Semmi baja nem lett. Most is egészséges, mosolygós gyerek. Hörcsögözik, kutyázik, macskázik és nem zavarom állandóan hogy mosson kezet (persze evés előtt igen), soha semmi fertőzése nem volt még.

32. tündér74 (válaszként erre: 29. - Kismanó86)
2011. júl. 11. 12:44

Én nem mondtam, hogy burokban kell tartani a kisbabát, csak meg kell gondolni, hogy hová viszik a szülők.

Szerencsére az én fiam sem egy beteges, de nyilván ez sok mindentől függ, hogy egy gyerek beteges lesz-e vagy nem. Én egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor kapott el fertőzést a fiam, pedig már 4 éves és én bizony nem vittem pár hetesen tömegbe. 5 hónaposan vittük először bevásárolni.

31. Reno77 (válaszként erre: 28. - Tündér74)
2011. júl. 11. 12:34
Nem így van, minél kisebb a baba, annál könnyebben viseli a betegségeket. Egy nagyobb gyereket, aki sterilen volt tartva sokáig, sokkal jobban megvisel.
30. Reno77 (válaszként erre: 28. - Tündér74)
2011. júl. 11. 12:31
És később lettek sokkal betegebbek, mert 0 volt az immunrendszerük...
29. Kismanó86 (válaszként erre: 28. - Tündér74)
2011. júl. 11. 11:59
És biztos, hogy az a jó, ha burokban tartja az ember? Persze, van egy egészséges féltés az emberben, de én inkább a "bátrabb" anyukák táborát képviselem. Egyébként 10 hónapos a Lányom, eddig semmi komoly betegsége nem volt, 2X volt taknyos.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook