Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi időre viheti el az apa a 10 hós babát? fórum

Mennyi időre viheti el az apa a 10 hós babát? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. nov. 26. 13:03
Amúgy meg amint felmondott a munkahelyén és látszott, hogy huzamosabb ideig nem talál mást (igazából lett volna csak mindet elutasította) akkor már leadtam a jelentekzésemet több helyre is de a legtöbb helyről még csak vissza sem hívtak.
46. TyukLáb (válaszként erre: 42. - 60aacfbc4c)
2013. nov. 26. 12:43
Ja persze és majd elmegyek egy újszülött csecsemő mellett dolgozni?!?!?! Persze... és majd otthon hagyom az apjára, aki még csak át sem volt hajlandó pelenkázni, ha olyanról volt szó, és azt sem tudta mit kell vele csinálni, és egyszer sem ovlt hajlandó fürdetni, meg öltöztetni.... Egy anyának az a dolga, hogy a GYEREKE MELLETT!!!!!! maradjon!!! Nem pedig 8-10-12 órában gürcöljön, amíg a férje otthon NEM LÁTJA EL a gyereket, és azon aggódjon, hogy vajon a gyerek jól van, amíg ő távolvan!!!
45. csinoska2012 (válaszként erre: 44. - 60aacfbc4c)
2013. nov. 25. 20:47
Azt hiszem nem érted itt nem a bosszuról van szó,hanem arról,hogy a gyerek jó és biztonságos helyen legyen.
44. 60aacfbc4c (válaszként erre: 40. - Csinoska2012)
2013. nov. 25. 18:25

Nem az apát védtem, aki nem dolgozott, csak leírtam, hogy ha anya és apa nem dolgozik, és a gyereknek nincs rendes kaja, apa és anya is hibás.


Egy dolog az apa joga, mint utaltam is rá. A másik, szerintem legfontosabb az a kérdés, hogy mi a jó a gyerekemnek. A harmadik, hogy mi a jó nekem hosszú távon: a bosszú az exen, vagy egy kis segítség, ha esetleg csinálnék magamnak egy szabad estét vagy hétvégét.

43. 60aacfbc4c (válaszként erre: 40. - Csinoska2012)
2013. nov. 25. 18:22
Mindkét szülőnek.
42. 60aacfbc4c (válaszként erre: 39. - TyukLáb)
2013. nov. 25. 18:21
Szóval két évig Te sem dolgoztál... Utána is csak 4 órában. Szóval legalább annyiban hibás vagy abban, ha csak rizst ettetek, mint a férjed.
41. 7a3a05277b (válaszként erre: 40. - Csinoska2012)
2013. nov. 25. 08:10
Az apának és az anyának.
40. csinoska2012 (válaszként erre: 38. - 60aacfbc4c)
2013. nov. 24. 20:35
Hmmm..az utolsó mondatodra reagálnék, apai jogok stb.szépek,az apának kellene eltartani a családot ,a gyermekét....no comment
39. TyukLáb (válaszként erre: 38. - 60aacfbc4c)
2013. nov. 24. 19:03
Amint lejárt a gyed és elmehettem dolgozni el is mentem dolgozni. 4 órában tescoztam kösz a kritikát
2013. nov. 24. 18:45

Az apának ugyanolyan joga van a gyerekhez, mint az anyának, kivéve fizikai bántalmazás esete. Sőt, a gyereknek is joga van mindkét szülőjéhez, ha lehetséges.


Az anya, aki ezt meg akarja tiltani, nem csak önző, de buta is, Mert szép dolog a bosszú, egy gyereket felhasználni rá, már kevésbé, de arra gondoltál-e, hogy ha olyan marad a viszony apukával, akkor időnként lesz egy ingyen bébiszittered, és könnyebben építed újra az életed?


Aki meg azt írja, hogy nem volt a férjének munkája, ezért főtt rizst ettek, attól kérdezem? Neki volt?? Mert ha ő sem dolgozott, jogtalan a kritika.

37. TyukLáb (válaszként erre: 32. - Csinoska2012)
2013. nov. 23. 22:56
Örülök, hogy már nyugiban vagytok! :) Én is védeni akarom Bogit, más se hiányozna nekem, mint hogy valami történjen vele...
36. TyukLáb (válaszként erre: 35. - 103cacdfd2)
2013. nov. 23. 22:55
Másfél éve kezdőtek a problémák (Pénteken lesz két éves Bogi) Akkor még nem voltak ezek a gondok. Viszont azóta... ls egykét dolgot le se írtam... pl 5-6 hónapig nem volt munkája, és volt, hogy két napig csak főtt rizst ettünk... Soha nem hittem volna, hogy idáig fogunk jutni. Amikor összeházasodtunk azt hittem életem legjobb döntését hoztam meg.... Szentül meg voltam róla győződve.
35. 103cacdfd2 (válaszként erre: 31. - TyukLáb)
2013. nov. 23. 09:20
Ilyen embertol szultel gyermeket????
34. Myra (válaszként erre: 13. - Ef7b486c67)
2013. nov. 23. 08:22
Ez így igaz, de ha eddig az apa nem foglalkozott a gyerekkel akkor bizony nem szabad odaadni neki.Nyugodtan mond hogy nem adod és kész és sürgősen kérj ideiglenes elhelyezést.
33. Myra (válaszként erre: 4. - Szeszi22)
2013. nov. 23. 08:18
Mivel a gyerek még nagyon kicsi, nem viheti el. Te viszont kérheted soron kívül az ideiglenes elhelyezést megfelelően megindokolva magadnál. Nálunk egy-két nap alatt döntöttek.
32. csinoska2012 (válaszként erre: 31. - TyukLáb)
2013. nov. 23. 07:14
Pontosan erről van szó nálunk is.Annyival egésziteném ki,hogy engem megis ütött és azt hiszem a kicsibe is tenne kárt ha részeg lenne.Nem kell elitélni azt aki félti és óvja a gyermekét az apától hiszen nem tudja más ki mit élt át mellette.Végre túl léptünk rajta nyugalomban élünk és ezt is akrom,hogy igy legyen és ennek ö már nem része:)
31. TyukLáb (válaszként erre: 30. - Ef7b486c67)
2013. nov. 22. 17:27

Kérdés mi a gyerek érdeke... Az hogy az arcába fújja a drága apuka a cigifüstöt? Hogy azt lássa, hogy a drága apuka nem játszik vele, csak egész nap a számítógép előtt ül és kövöldözős játékokkal játszik? Vagy hogy egész nap tv-t néz, és ha kikapcsolom akkor elhord mindennek?


Jó tény, nem vert meg minket, nem ivott /iszik, nem drogozik.


DE viszont a magyar nyelvben használatos összes csúnyaszóval képes minket illetni, a gyereket is meg engem is, és nem szeretném, ha a gyerkenek is minden második szava a ba****eg lenne. És még bőven sorolhatnám ám... Szerintem itt inkább az az érdeke, hogy a lehető leg kevesebb időt töltse vele.

2013. nov. 21. 21:31
Azt szeretem mikor egy anya önállóan eldönti mi a jó a gyermekének...haragszik az apára ...mert annak Ő már nem kell:)Ezt nem kell kivetíteni ..Lehet attól még tökéletesen megfelelő az apai feladataira...Mindig a gyermek érdeke az első...Tessék ezt megtanulni..Nem zsarolunk a gyermekkel...mindig Ő az első...és mindig szüksége van mindkét szülőre..Normális esetben...
2013. nov. 21. 20:36
Pont ebből volt most nálunk a vita. Pár hete költöztem el a férjemtől, a kétéves kislányunkkal. Állandóan nyavajog, hogy látni akarja a gyereket, és hogy miért tiltom meg neki. De én nem tiltom meg neki, csak egyszerűen nem érzem biztonságban a gyereket mellette, mert tudom, hogy amíg otthon voltunk, addig sem foglalkozott vele. Úgy kellett kikönyörögni, hogy játszon vele, vagy hogy foglalkozzon vele. Bár állítja el tudja látni. Kénytelen vagyok neki megengedni, amíg nem csinál valami hülyeséget. Vannak a Bíróságon nyílt napok, ahol ingyenesen a tárygalások előtt lelehet papírozni a gyermekelhelyezést, de nem tudom, hogy ezek hogy működnek, én is ezt akartam, csak közben sikerült megoldanunk másképp. Mivel most kezdi a bölcsit, én meg a továbbtanulást esti tagozaton, ezért úgy lesz, hogy amikor suliban leszek (kedd/csütörtök) akkor ő hozza el a bölcsiből, nála alszik, másnap ő viszi bölcsibe, és minden második hétvége. Nem viheti a tudtom nélkül vidékre, ahogy én sem az ő tudta nélkül.. Nem vagyok boldog attól, hogy így alakult, hogy ilyen sokat lesz nála, mert nem bízom benne, de nem akarom, hogy a nyakambavarrjon valami hülyeséget. Csak imádkozni tudok, hogy minden rendben legyen a csajszival.
2013. nov. 21. 19:59
csak mikor szerelmes az ember elvakult, aztán meg azon gondolkodik hogy védje meg a gyerekét elzüllik az apja...
27. csinoska2012 (válaszként erre: 25. - 7a3a05277b)
2013. nov. 21. 15:03
Igy van és nagy hiba volt, de a kislányom itt van akit imádok.A múlton már nem tudok változtatni de a jelenen és a jövön igen.
26. ef7b486c67 (válaszként erre: 23. - Kattyus)
2013. nov. 21. 14:59
Tudom:)
25. 7a3a05277b (válaszként erre: 24. - Csinoska2012)
2013. nov. 21. 14:59
Valamiért mégis ezt a férfit választotta a gyereked apjának, mégis neki szültél és nem másnak, szerelmes voltál belé, kapcsolatban éltetek, stb.
24. csinoska2012 (válaszként erre: 21. - Kattyus)
2013. nov. 21. 14:56
Nem hinném, a gyermekem nyugalmát védem! addig boldog és nyugogd gyerek mig nem ismeri jobban az apját.
23. kattyus (válaszként erre: 22. - Ef7b486c67)
2013. nov. 21. 14:51
Pontosan erre gondoltam:)
22. ef7b486c67 (válaszként erre: 21. - Kattyus)
2013. nov. 21. 14:46
Az a baj,hogy ezt sokan elfelejtik...és a gyereket valami bosszúállás tárgyának tekintik..Nem a gyerek érdekeit nézik ...nem ám..Csak ,hogyan szúrjunk ki a másikkal megoldásának.)
2013. nov. 21. 14:43
Sajnos úgy látom sokan tekintitek a gyereket egy tárgynak. Akárhonnan nézzük, a gyereknek 2 szülője van. Még akkor is ha a szülők közt megromlott a kapcsolat. Neki akkor is szüksége van a szüleire ha ők utálják egymást.
2013. nov. 21. 14:25
Nálunk a családsegitöben van, a baba 18 hónapos,az apa csak az én jelenlétemben jöhet a közelébe.
19. ef7b486c67 (válaszként erre: 18. - Szeszi22)
2013. nov. 21. 14:14
Mond nekik ,hogy adják vissza a diplomájukat...ennyi:))
2013. nov. 21. 14:08
Köszönöm, most beszéltem 2 ügyvéddel is, mivel a gyerek 3 év alatti így nem számít hogy megvan e az elhelyezési, hacsak az anyuka nem veszélyezteti a gyerek fejlődését. Az apuka csak anyuka jelenlétében viheti el, vagy a gyerek lakhelyén látogathatja
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook