Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyi idő mire megkapom a személyimet és mit kell magammal vinnem, hogy megcsináltassam, ha lejárt? fórum

Mennyi idő mire megkapom a személyimet és mit kell magammal vinnem, hogy megcsináltassam, ha lejárt? (tudásbázis kérdés)

2009. aug. 17. 20:17
Még valami: A bevásárló központokban lévő okmányirodákban általában reggel sorba kell állni és ugyanaz napra adnak időpontot, ha benne vagy az aznap fogadható limitbe.
2009. aug. 17. 20:16

Ha lejárt akkor 3000,-Ft-ot vigyél magaddal, valamint a lejárt személyit. Ha nem a szocializmusban készült régi címeres, keményfedelű személyid van akkor kell a születési anyakönyvi kivonat. ha nincs meg a születési, az önkormányzatnál ingyen kiadják, természetesen annál ahol születtél.

A legegyszerűbb a központi okmányirodába menni (Visegrádi utca). Lefényképeznek, befizeted az általuk adott csekken a pénzt, és kb. 1 hét múlva meg van az új személyi.

2008. aug. 13. 16:46
Szerintem az illető okmányirodától függ, kell-e időpontot kérni, vagy azonnal megcsinálják. Mindenképpen érdemes odatelefonálni.
2008. aug. 13. 14:52
ez nem lustaság, egy telefon nem terhel le. csak lefogadom, hogy ha adnak időpontot, az jövő hónapra lesz, ha besétálok 1 nap alatt megvan. ez, hogy lenne lustaság, egy telefont megejteni senki sem lehet lusta :), csak sajnos 21 év alatt ilyennek sikerült megismernem a mi kis országunkat!
15. teltzsu (válaszként erre: 13. - Wickucy)
2008. aug. 13. 12:05

"gondolom telefonon a maguk érdekében úgyis azt mondják, hogy kérjek időpontot 2 hónapra előre"


Ekkora sületlenséget én még nem hallottam!


Sajnálom, ha így gondolkozol.

Talán ha nem lennél lusta, és utánanéznél, és intézkednél a saját ügyedben, akkor nem írnál le ilyen baromságokat. :P


Sok sikert és minden jót.

2008. aug. 13. 11:56

A Központi Okmányirodában tuti lehet időpont nélkül. De vannak kihelyezett irodák is, ott is lehet szerintem.

Itt megtalálod: [link]

Ha most gyorsan megcsináltatod, kész lesz mire utazol.

De siess, mert a papírral, amit adnak addig, míg nincs igazolványod, nem mehetsz külföldre.

13. Wickucy (válaszként erre: 12. - Teltzsu)
2008. aug. 13. 11:53
gondolom telefonon a maguk érdekében úgyis azt mondják, hogy kérjek időpontot 2 hónapra előre. mint a fogorvos, ha időpont kell vársz 2 hetet, ha haldokolsz odamész és majd behívnak. de azért köszi!
12. teltzsu (válaszként erre: 11. - Wickucy)
2008. aug. 13. 11:51
Ahogy az első hozzászólásban írtam, hívd fel a területileg illetékes (kerületi) okmányirodát, és kérdezd meg őket, sorszám kell-e, vagy mehetsz-e anélkül is.
11. Wickucy (válaszként erre: 9. - Teltzsu)
2008. aug. 13. 11:43
szóval itt nincs olyan, hogy reggel 8- ra bemegyek és kivárom a sorom? mindenképpen időpont kell?
2008. aug. 13. 11:37
Amíg küldik postán, addig kapsz egy Igazoló lapot, amivel tudod magad igazolni.
9. teltzsu (válaszként erre: 8. - Loch ness)
2008. aug. 13. 11:37

Azért én nem halogatnám. Nekem is aktuális volt a személyi csere, és július elején már csak augusztus 15-re tudtak időpontot adni...


Ha pesti vagy, talán a Visegrádi utcában a Központi Okmányirodában 1 nap alatt, előzetes időpontegyeztetés nélkül is el tudod intézni, de inkább hívd fel őket is.

2008. aug. 13. 11:34
Na, közben a személyire is született válasz. Lényeg, hogy jövő hónapig bőven el tudsz készíteni személyit is, útlevelet is!
2008. aug. 13. 11:33
Útlevelet két hét alatt elkészítenek, még sürgősségi sem kell hozzá. Szerintem szül. anyakönyvi kivonat nem kell hozzá, csak a régi személyi + lakcímkártya.
2008. aug. 13. 11:33

Területileg illetékes okmányiroda. Hívd fel őket, lehet, hogy időpontot kell kérned.


Vinned kell a lejárt személyidet, lakcímkártyát, ha van.

A pótlás 1.500 Ft, és általában 1 héten belül tértivevénnyel postázzák az új igazolványt.

2008. aug. 13. 11:31
az a helyzet, hogy nekem lejárt, de pont 1 hónap múlva, 14- én megyünk Olaszországba (útlevelem sincs, azzal sem tudok menni), így jó lenne, ha elkészülne addig, mert nem tudom mit csinálok! mi az, hogy esetleg? :) esetleg jó lenne, ha nem kérnék, mert biztos megvan valahol, de nem tudom hol.. :)
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2008. aug. 13. 11:28
Bp. Központi Okmányirodában. Esetleg kérhetik a születési anyakönyvi kivonatot is.
2008. aug. 13. 11:26
ügyintézéssel együtt 1/2 óra kb.
2008. aug. 13. 11:26

Minimum két hét.

A régi személyit, lakcímkártyát, pénzt.

2008. aug. 13. 11:25
Mennyi idő mire megkapom a személyimet és mit kell magammal vinnem, hogy megcsináltassam, ha lejárt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook