Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyi idő, mire az állam által megelőlegezett gyerektartás-pénzt elkezdik utalni? Én, mint különélő gyerek tarthatok-e rá igényt? fórum

Mennyi idő, mire az állam által megelőlegezett gyerektartás-pénzt elkezdik utalni? Én, mint különélő gyerek tarthatok-e rá igényt? (tudásbázis kérdés)

2011. ápr. 26. 19:22

Szerintem menj be a gyámügyre,mert valamit biztosan tudnak segíteni.

Az exem öccse is saját bankszámlára kapta a családit,mert az anyja alkesz volt!

3. 13d03718f8 (válaszként erre: 2. - Anchee)
2011. ápr. 26. 19:15
Hát, mint kiskorú, sztem hiába vagy jogosult, nem fogod megkapni a pénzt-de ez csak az én személyes véleményem.
2011. ápr. 26. 19:14

Az apa elzárkózik,szándékos feketemunkás,hogy ne kelljen fizetnie,korábban agresszió folyt a családban. A tárgyaláson nem jelent meg,válás nem volt,csak 2 év különélés. Havi 15öt ítéltek meg,két gyerek,visszamenőlegesen 6 hónap,előre 2 évre ítélték meg.A 6 hónapot egyben fizetik ki?

Az idősebbik gyerek vagyok.Elfajuló családi konfliktusok , "kenyér és víz" életmód,illetve szülői nemtörődömség,agresszió miatt költöztem. Tudni szeretném,mivel anyám elzárkózik a pénz(és a családi pótlék) átadásától,nekem viszont gyakorlatilag életfeltétel lenne,17 évesen. Nyelvvizsga,szakmai gép beszerzése,jogosítvány. Jelenleg,már két éve párom által vagyok eltartott.

Kinek is járna ez a pénz? A családsegítő szolgálat állítólag intézkedik,de egy hónapja húzódik az ügy,azóta járok a nyakukra.

Köszönök minden információt.

17L

2011. ápr. 26. 19:13
Mennyi idő, mire az állam által megelőlegezett gyerektartás-pénzt elkezdik utalni? Én, mint különélő gyerek tarthatok-e rá igényt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook