Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyi idő jut kikapcsolódásra? fórum

Mennyi idő jut kikapcsolódásra? (beszélgetős fórum)


2014. ápr. 24. 10:16
ma sok:))
2014. ápr. 24. 09:17
valtozo
2014. márc. 31. 23:34

Az egész élet egy kikapcsolt állapot.(univerzum-konektorból kihúzva a ventillátor)

:(((

2014. febr. 2. 21:37
Kikapcsolódva dolgozok, úgyhogy sok...
2014. febr. 2. 21:25
amennyit csak akarok
2014. febr. 2. 21:05
hetvegek altalaban leginkabb
22. ina87
2014. febr. 1. 20:52
Nagy ritkán jutunk el kikapcsolodni 2fö oka van anyagi és idő,hol az egyik hol a másik nincs.néha tud hiányozni de lasan kezdünk hozá szokni,egy évbe 1xer ha eljutunk valahová.de ez nem mindég volt igy,kb 2,5éve alakult igy:-(
21. 25800e2d09 (válaszként erre: 1. - Nyúl81)
2014. febr. 1. 20:06
Viszonylag ritkán már ami az ilyen kollektív fizetős kikapcsolódást illeti. Márciusra van egy koncert tervbe. Amúgy beülni egy sörre valahová vagy csak úgy lébecolni 2 havonta. De nekem nincs is igényem rá. Inkább itthonülős vagyok a párommal együtt. Videójáték, rajzolás, olvasás, netezés. Nekem ez a gyakoribb :-)
2014. febr. 1. 20:06

Igen, arra van időnk, ami számunkra fontos.

Én általában sporttal kapcsolódok ki. Hetente 3x1 órát tornázok, tavasztól késő őszig bicajozunk is. Margit szigetre, Római partra, stb., illetve strandra is bicajjal megyünk. Általában szerdán, mert akkor olcsóbb a belépő. Moziba ritkán járunk, mert nagyon hangosak a mai mozik és ez zavaró. Számomra nem ér annyit az egész, amit kifizetek érte és utána még napokig halláskárosult vagyok. Pattogatott kukoricát itthon is tudok csinálni és persze filmet is tudok nézni bármilyet, már nem 25 évvel ezelőtt van, amikor max az Onedint vártuk a Tv-ba, illetve alig vártuk a legújabb Terence Hill filmet a moziba:)

Színházba csak akkor megyünk, ha tényleg olyan darab van, ami érdekel. Nem vagyok kultúrsznob, hogy azért járjak, hogy elmondhassam:)

Bulizni szeretek járni a haverokkal és a kollégákkal, illetve szívesen elmegyek bowlingozni is vagy biliárdozni vagy csocsózni:) Szeretek barátnőzni is, ami abból áll, hogy összejövünk valakinél vagy egy kávézóba és fecsegünk, vihogunk egy kávé mellett.

19. gribedli*** (válaszként erre: 16. - Living Dead)
2014. febr. 1. 10:14

XDDD


A babzsakfotelt. Amugy van nekik is, csak az gyerekmeret es ok az enyemet akarjak mert oriasi

2014. febr. 1. 09:55

Viszonylag elég.

Havonta pár alkalommal koncertre megyünk, filmeket nézünk itthon, a technika elég jó, és nem zörögnek-vihognak körülöttünk.

Nem télen szoktunk túrázni járni, vagy vadasparkba, állatkertbe, várat nézni, bringatúrákra stb.

Nyáron pár fesztiválra is eljutunk.

Így a mindennapokban mondjuk tévé, internet kapcsol ki.

Befolyásol a belépők ára, többször és több helyre eljutnánk, na meg messzebbre ha megtehetnénk.

2014. febr. 1. 09:40
amíg délután alszik1-2órát :D
16. Living Dead (válaszként erre: 15. - Gribedli***)
2014. febr. 1. 09:33
A varrógépet vagy a babzsákfotelt? :D
15. gribedli*** (válaszként erre: 13. - Living Dead)
2014. febr. 1. 09:27

:))))


Alolam kilopjak a kolykok

14. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Nyúl81)
2014. febr. 1. 09:24

A forumcim alapjan csak az idore vagy kivancsi, de szerintem jobb lett volna ugy kerdezni, hogy mennyi idotok es penzetek van ra, mert ez is erdekel.


Mi 5-en vagyunk es itthon szoktunk kikapcsolodni, mert sehova nem vihetem el az osszes gyereket egyszerre, mas mas eletkor es erdeklodesi kor.


Moziba havonta 1x megyek veluk ugy, hogy csak 1-et, vagy csak 2-ot viszek el es addig a ferjem vigyaz a picire vagy a kozepsore is, ha a film egy nagyobbaknak valo film. Igy maga a koltseg nem eget rengeto, mert nem mind megyunk, hanem a csaladnak csak egy resze.


A ferjem el szokta vinni oket, vagy csak a nagyot, vagy a kozepsot is meccsre, szinte minden hetvegen, de neki a belepo a munkaja miatt ingyenes.


Baratoknal vendegeskedes gyerekekkel, ez nem kerul semmibe, max egy visszahivasba. Amit tervezek, ha a legkisebb egy icipicit nagyobb lesz, talan most nyaron mar megerett a dologra, elmegyunk egyutt egy kozeli szafariba vagy allatkertbe (kineztem a torinoi zoom-ot), rendszerint minden nyaron elmegyunk ilyen helyekre 1x, de nincs az, hogy kotelezo szinhaz stb. havonta.


Ugy gondolom, akinek igenye van erre, megtalalja az idot ra, ha akarja es osszeszedi a penzt ra ugy, hogy cserebe lemond valami kevesbe fontos dologrol (ami szamara kevesbe fontos)

2014. febr. 1. 09:18
Mivel a kérdés az, hogy mennyi idő jut a kikapcsolódásra, nem pedig mennyi pénz... nekem már az is annak számít, ha elkucorodhatok a babzsákfotelba egy jó könyvvel, vagy végre van időm a varrógép elé ülni és kreálni ezt-azt.
2014. febr. 1. 09:12
Idő arra van, amire akarod, hogy legyen. A "nincs rá időm" rossz kifogás.
11. f8db0709b8 (válaszként erre: 10. - Moonlight13)
2014. febr. 1. 09:02

Helyben is van szép dolog....azt megusszuk egy 10ből....

Régebben könnyebb volt,most nagy drágaság van..hiába melózik az ember,mire kifizetsz mindent,örülsz ha következő pénzig kijössz...nekünk nem az a fontos,hogy menjünk,hanem hogy együtt vagyunk..és együtt minden körülmények között jól tudjuk magunkat érezni :)

10. moonlight13 (válaszként erre: 8. - F8db0709b8)
2014. febr. 1. 08:56

És arrafelé nincs hasonló lehetőség?

Azért Pesten sem olcsó a megélhetés! Mi sem élünk fényesen, de úgy gondolom,hogy annyit dolgozom, hogy néha megérdemlem, hogy legalább egy múzeumba vagy színházba eljussak. Persze, ahol munka nélkül vannak a családban, ott nyilván ez megengedhetetlen!

2014. febr. 1. 08:42

semennyi :( a tv előtt is max. alszunk....

A gyerek puszilgatásában kimerül minden szórakozás....

8. f8db0709b8 (válaszként erre: 5. - Moonlight13)
2014. febr. 1. 08:38
DE mivel vidéki vagyok,minden sokba van!
7. Anyagi (válaszként erre: 1. - Nyúl81)
2014. febr. 1. 08:35

Mennyire befolyásolja ezt a belépő ára?


Sajnos nagyon!

Valamint az is, hogy rengeteget kell dolgozni a megélhetésért! Sokszor csak arra van erőm, hogy lerogyjak az ágyba, vagy a tévé elé max.


Persze lennének vágyaim, de sajnos nem olyanok a lehetőségeim...

Azért néha muszáj kigazdálkodni valami kis örömöt, kikapcsolódást mégis, különben az ember kiég. Persze csak gazdaságosan....

6. moonlight13 (válaszként erre: 2. - Ekka)
2014. febr. 1. 08:33
Egyetértek!
5. moonlight13 (válaszként erre: 3. - F8db0709b8)
2014. febr. 1. 08:33

Szerintem nem csak a "felső réteg" tud kikapcsolódni, persze attól függ, mit nevezel kikapcsolódásnak! Ha pl. nem vidékről utazol fel Pestre, akkor a belépő árát kell megfizetned, de pl. családi múzeumbelépők néha ingyen is vannak meghatározott napokon.

Szerintem egy-egy kirándulás is kikapcsolódás, vagy egy Duna-parti séta. Nem feltétlenül kell a legdrágább helyekre menni ahhoz, hogy az ember kikapcsolódjon.

Mondjuk a színházi előadások tény, hogy nem a legolcsóbbak, de azért azok között is van megfizethető áron jó darab.

4. f8db0709b8 (válaszként erre: 3. - F8db0709b8)
2014. febr. 1. 08:30
kikapcsolódni itthon,séta,kirándulás...egyebek...és ez nem kerül vagyonokba :)
2014. febr. 1. 08:28

Szia!

Kikapcsolódni a mai világban ...szerintem csak a felsőréteg teheti meg....

Mi vidéken élünk,és mondjuk ahhoz hogy csak az állatkertbe eljussunk,utiköltséggel együtt icce 15ezerbe lenne,és még nem ettünk....szerintem dominál a pénz,hisz mi ebből a pénzből mondjuk 2 hétig eszünk...így nem járunk sehova...

2. Ekka
2014. febr. 1. 08:27
Annyi időt, mint amennyit szánunk rá. Nem kell feltétlenül 'pénzes' kikapcsolódás, annyi más dologgal is lehet töltődni.;-)
2014. febr. 1. 08:24

Sziasztok! Engem az érdekelne, hogy kinek, mennyi ideje van kikapcsolódásra? Milyen gyakran jártok színházba, moziba, sporteseményre? Mennyire befolyásolja ezt a belépő ára?

Megköszönöm, ha normális stílusban válaszoltok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook