Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mennyi idő alatt térül meg egy B és egy C kategóriás háztartási készülék közötti, kb 30.000 Ft árkülönbözet? fórum

Mennyi idő alatt térül meg egy B és egy C kategóriás háztartási készülék közötti, kb 30.000 Ft árkülönbözet? (beszélgetős fórum)


10. Sylvia81 (válaszként erre: 9. - Ac7e7ad779)
2010. okt. 7. 13:57

Na igen.

De gondolj bele: megy a tévé, rádió, ha nem, akkor is készenlétben van. Van hűtő, mosúgép, szárító, mikro, esetleg még a tűzhely és a sütő is elektromos, töltöd a telefont, esetleg van világítós órátok is, meg még a jó ég tudja...

Sok kicsi sajna ebben is sokra megy. :S

2010. okt. 7. 13:53
Elmélkedek azon is, hogy minden háztartási készülékünk, beleértve a klímát is , A kategóriás, mégis nyáron, mikor orrba szájba ment a klíma, fizettünk 15 E-t, télen meg olyan 10 körül. Mi lenne, ha minden B-C-s lenne?! Nem készült valahol a világban ilyen felmérés, mekkora a különbség egy energiatakarékos és egy "pazarló " háztartás között? ( igaz, most azért is ennyi a számla, mert itthon vagyok gyed-en a kicsivel, minden nap főzés, villanyt is csak többet használunk, meg most is megy a számítógép ...)
8. ac7e7ad779 (válaszként erre: 7. - Puritan)
2010. okt. 7. 13:50

Ja, ja, ha annyi pénzem lenne, mint amennyi nincs, én is harcos greenpeace aktivista lennék :-)))


De köszi a tippet, ezt meg fogom nézni.

7. puritan (válaszként erre: 1. - Ac7e7ad779)
2010. okt. 7. 13:48
mosógépnél és szárítógépnél azt is nézd, hogy súlyautomatikás egy energiatakarékos gép, ami annyit tesz, hogy érzékeli a ruha mennyiségét és ehhez mérten adagolja illetve melegíti a vizet, ezzel is energiát spórol meg...meg hát ugye a Föld :)
2010. okt. 7. 13:44
Ugye-ugye, én is ezt mondom. Meg ráadásul most böngészem itt a műszaki adatokat, és egyszerűen nem fogom fel, hogy miért éves energiafogyasztást adnak meg egyiknél, míg a másiknál ciklusra bontva adják meg. Hát hogy lehet azt összehasonlítani ?! Meg honnan tudják, hogy én mennyit használom évente? Adja meg ciklusra bontva mind, 'oszt jó napot!
2010. okt. 7. 13:41

Szia!

Ezt így konkrétan nem tudom, de egy háztartásigép eladó ismerősöm szerint az energiatakarékos készülékek sosem hozzák be azt az összeget, amit elkérnek értük. Azzal indokolta, hogy a ma gyártott gépek már nem működnek olyan sokáig, mint a tizen-huszonéve készítettek.

2010. okt. 7. 13:38
Jah, de akkor azt is írd meg, kérlek, mennyi egy kW áram. :D
2010. okt. 7. 13:37

Mi is most állunk vásárlás előtt. :)

Én abból indulok ki, hogy pl. egy A-s 1,93at fogyaszt, egy B-s meg 3,2t. Azért az markáns különbség.

De ha megírod, kiszámolom neked én is. :)

2010. okt. 7. 13:35

Szia!

Szerintem érdemesebb megvenni a Bt.

Mennyi a fogyasztása a két készüléknek pontosan?

2010. okt. 7. 13:34
Szárítógépet vennék, az A kilőve, ebben a háztartási géptípusban horror drága. Viszont a b és a C között kb 30.000 Ft van. Számolok, osztok, szorzok, nem jutok semmire. Érdemes egyáltalán a B-st venni, szerintem legalább 5 év, mire "hasznot hoz" vagyis megtérül az árkülönbség. Vagy nem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook