Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mennyi idő alatt mennyit fogyhatok ettől a diétától ha napi 1 óra görkorival kiegészítem? fórum

Mennyi idő alatt mennyit fogyhatok ettől a diétától ha napi 1 óra görkorival kiegészítem? (tudásbázis kérdés)


9. fe9e12ede0 (válaszként erre: 7. - 2d5a00656a)
2009. máj. 6. 13:53

Örülök neki, hogy gondolatindító cikknek találtad. Valóban nem nők írták, de szerintem nemcsak nők olvashatják. Belinkelek 2-t, amit viszont NŐ írt, és pasik is tanulhatnak belőle :)

[link]

[link]

Nem állítom, hogy teljesen kardio nélkük nem sikerülhet egy fogyás, persze ketogén diétával megy, és sportolni sem kell - de ugye ez napi kb.50 g szénhidrát fogyasztás mellett nem is igazán lehetne (pld. Attkins)... Koplaló agy és idegrendszer kényszerből átáll ketonok égetésére, tehát a teljes szervezet zsírbontásból fog működni. Napi 1500-2000 kcal alapanyagcsere mellett elég gyorsan leviszi a zsírt. Ilyen esetben kardio edzés ólomnehéz lábakkal, leverten szinte mazochizmus. Megvan az ára. Ha mindenképpen ilyen gyorsan kell lepakolni a zsírt, akkor már inkább CKD, abban vannak szénhidrát feltöltős napok, és akkor feltöltött glikogénraktárakkal lehet sportolni.

Ha "zsírégető" zónában akarsz elégetni 1 kg zsírt, az alkalmanként 350 kcal/óra elégetésével számolva testvérek között is 26 nap. Ennek az az ára, hogy nagyon lassan megy. Gyakorlatilag 1 hónap. Ezért javasoltam olyan módszerek bevetését is, ahol anaerob "trükkökkel" felpörgetjük az anyagcserét. (focisták sem "zsírégető" zónában játszanak, mégsem zsírosodnak el. (még ha edzés alatt nem is fogy olyan sok zsír, mégsem híznak el) Bringán is lehet anaerob zónába intervallumozni, meg futás közben is. Kipakolt glikogénrakrár mellett 2-3 napig biztos nem fogsz hízni, legalábbis szénhidráttól nem, mert minden felesleges szénhidrát az izom raktárainak visszatöltésére fog szolgálni. Így a diéta is elviselhető marad, nasi is belefér. Mogyoróscsoki helyett csokis mazsola :) mnyamm Ennek meg az az ára, hogy kell hozzá bizonyos fokú kondi... (futni viszont nem szabadna mindenkinek....

[link] - pasik írták nőkről :))

Az anyagcsere felpörgetéséhez nem feltétlenül súlyzók kellenek. Bár ez is megér egy misét (nőknek is):

[link]

Viszont a rengeteg aerob munka növeli a kortizol szintet, minek következtében lebomlik az izomzat, ráadásul zsírmegőrzésre serkenti ez a katabolitikus stresszhormon a szervezetet. Főleg a köldök körüli elízást okozza. Rengeteg stresszt okozva. (aerob túledzés - sokat tudnék róla mesélni, van elég saját negatív tapasztalatom) Szerintem az optimális megoldás valahol középúton van.

8. zebracsikó (válaszként erre: 4. - Megryan)
2009. máj. 5. 22:05

jaj, ne viccelj, én is ironikusan írtam ezt.


Igazándiból a kérdésed megválaszolhatatlan.

Kb. olyan kérdés, hogy "mennyibe kerül egy cipő?"

7. 2d5a00656a (válaszként erre: 6. - Fe9e12ede0)
2009. máj. 5. 21:50
A cikkek nagyon elgondolkodtatóak,de a a kardiomentes, csak súlyzós edzésen alapuló változat szerinrtem csak hímnemű és csak testépítő emberkéknek jó.Nekünk nőknek a súlyépítő edzésmód zsírbontó mellékhatással,nem tudom érvényes formula -e???/Tartok tőle a cikkek nem nekünk íródtak:)/
2009. máj. 5. 06:49

Szia! Az a nagy kérdés, hogy testsúlyt akarsz veszíteni, vagy zsírt! Tegyük fel, hogy szervezeted energiaszükséglete 2000 kcal naponta. Ha ezt testzsírból szeretnéd nyerni, 1 kg zsír durván 92000 kcal energiát ad, azaz 5 napra elegendő. Persze testsúlyt többet veszíthesz, de ez csak az izmok energiaraktárául szolgáló glikogénnel távozik, valamint a szervezeted drasztikusan leépíti az izomzatot, aminek következtében a diéta után akár a 2szeresét visszahízhatod. A napi 1 óra görkori 3-500 kcal további energiát igényelhet, de nem tartom jó ötletnek minden nap. Ha mindenképp ilyen gyors tempóban szeretnél fogyni, inkább olyan diétát kövess, ami figyelembe veszi az élettani alapokat. Pédául: [link] vagy: [link]

Ha tartós eredményre vágysz, akkor ajánlom a köv. cikkeket: [link]

[link]

2009. máj. 4. 22:37

Huuu nem tudom hogy mennyit fogyhatsz, de nagyon éhes lehetsz ...:S Én változtatnék ezen az étrenden, mert nem viszel be (elég) szénhidrátot, márpedig ha mozogni akarsz kelleni fog...

Én nem helyeslem az ilyen drasztikus mószereket, ráadásul tipikusan ezek után jönnek vissza a kilók az utóhatásként jelentkező falási rohamok miatt...:(

4. megryan (válaszként erre: 3. - Zebracsikó)
2009. máj. 4. 22:17

Próbáltad?


Paradicsomlé helyett lehet mást is? ÚÚÚtálom...

2009. máj. 4. 22:03
5 nap alatt 2,25 kg-ot fogysz.
2009. máj. 4. 22:02

7 órakor: 2 dl paradicsomlé

9 órakor: 2 dl tej

11 órakor: 10 dkg felvágott, vagy bármilyen fehér hús

13 órakor: 10 dkg valamilyen, lehetőleg sovány sajt

15 órakor: 2 db gyümölcs, vagy zöldség

17 órakor: 2 dl tej

19 órakor: 2 db gyümölcs vagy zöldség

2009. máj. 4. 22:02
Mennyi idő alatt mennyit fogyhatok ettől a diétától ha napi 1 óra görkorival kiegészítem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook