Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mennyi idő alatt adhatok le 20 kg-ot, ha naponta futok kb fél órát és utánna alhasi falhasi csípő gyakorlatokat is végzek? fórum

Mennyi idő alatt adhatok le 20 kg-ot, ha naponta futok kb fél órát és utánna alhasi falhasi csípő gyakorlatokat is végzek? (tudásbázis kérdés)


18. Anthico (válaszként erre: 4. - Helga9110)
2012. júl. 28. 20:29

Ne az legyen a cél, h minél hamarabb 20 kg-mal kevesebbet mutasson a mérleg. A szervezetnek van egy egészséges tempója, ami biztosítja, h a leadott kg-ok tényleg leolvadt zsírból jönnek, és h nem is terheled meg vele a szervezeted. A hirtelen megereszkedett bőrt meg sem említem.


Amit eddig csináltál, azzal jött fel az a 20 kg, tehát ha valóban tartós megoldást akarsz, akkor nem fogyókúrákban kell gondolkozni, hanem életmódváltásban. Ebbe beletartozik a megfelelő étkezés, nem pedig a kiéheztetés. A testednek tápanyagra van szüksége, különben vagy az lesz, h a szervezeted elkezd raktározni (nem fogysz, és ha többet eszel, rögtön hízol), és/vagy lelassul az anyagcseréd, és/vagy lemeríted a szervezeted a kevés tápanyagbevitellel (leves, tészta és társai :S), és/vagy nemcsak zsírból fogsz fogyni.


Nem az a cél, h holnaptól alig egyél, és minden nap km-eket fuss így rögtön, hanem az, hogy átállj egy egészségesebb, hosszan tartható életmódra.

2012. júl. 28. 20:15
Én egy évet adnék ehhez magamnak:)
2012. márc. 17. 14:11
3-4 hónap alatt simán.
15. Jasmine24 (válaszként erre: 12. - Helga9110)
2012. márc. 17. 02:05
Ahogy Ardilla is irja, ez kifogas csak! Ha valaki akarja, megoldja. Biztos Te is megtudod majd oldani magadnak. Nem baj, ha ebedre azt eszed amit az anyos fozott, de pl vegyel 1 fele akkora tanyerat es probalj fele akkora adagot enni, mint addig. De ne csinald, hogy csak napi 2x eszel.
14. Jasmine24 (válaszként erre: 9. - Gumicsirke)
2012. márc. 17. 02:01
Az 5-6 etkezest nem ugy kell erteni, hogy annyiszor tomok magamba egy jo nagy tanyer csirket rizzsel. Az lehet 1 yoghurt, gyumolcs, 1 db sovany sajt vagy turo. A lenyeg, hogy soha ne hagyjuk ehezni a szervezetet, mert akkor kezd el raktarozni.
2012. márc. 16. 21:19

Ha akarsz, akkor tudsz válogatni. Meg kell beszélni a drága mamival, hogy mostantól fogva hogy legyen. De ehhez neked is kell akarnod, nem mindjárt kifogással kezdeni! :-)

Azért mondom, mert volt idő, amikor még főztek rám, (én meg persze tanultam), akkor is tudtam diétázni, meg amikor már én főztem másra szinte naponta, és mellette dolgoztam és tanultam is, akkor is tudtam diétázni.

Ha az akarat megvan, akkor szinte mindent lehet. Lefogyni is. :-)

12. Helga9110 (válaszként erre: 8. - Jasmine24)
2012. márc. 16. 21:12
Hát nagyon nem tudok válogatni az étrendben, mert párom anyjánál lakunk és mind ketten tanulunk még, ugyhogy az "anyósom" főz ránk, de ha tehetem megpróbálok úgy enni...a kenyeret hanyagolom, és ha tudok eszek almát, vagy épp répát(nyersen natúran).Tudom nem a leg egészségesebb az étkezésem, de erre van lehetőségem jelenleg...
11. andi6020 (válaszként erre: 4. - Helga9110)
2012. márc. 16. 21:12
tésztát minek?
2012. márc. 16. 21:10
Inkább lassabban add le, mint gyorsan! És nekem az a tapasztalatom, hogy ha valaki rendszeresen sportol, akkor vékonyabb lesz, de ez nem jár akkora súlyváltozással. Szerintem azonos térfogatú izom nehezebb, mint a zsír. Szóval inkább centikre próbálj meg fogyni, ne annyira a súllyal foglalkozz! És kerüld a magas glikémiás indexű kajákat (interneten megtalálod, hogy melyek ezek), minden másból pedig mértékkel, inkább többször keveset egyél, de ezt írta más is. Szerintem néha lehet tésztát is, meg ha jó voltál, akkor egy-két kocka keserűcsoki belefér, mondjuk futás után. Jutalomfalatka. :-) Ne felejtsd el, hogy jó sokat, napi több litert kell inni! Csapvíz is megteszi, de főzhetsz híg zöldteát is, az most nagyon trendi. Sok sikert és ne add fel! :-)
2012. márc. 16. 21:08

Azért abba belekötnék, hogy az 5-6 étkezés a jó..:) mindenkinek más jön be, ráadásul erről elég eltérő véleményeket lehet hallani, egy fogyókúraszakértő azt mondja, hogy pont 3x kell enni egy nap. A fene se tudja, nekem is a napi 3x-i étkezés jött be, de van, aki 4-5 étkezéssel fogyott le. A lényeg szerintem, hogy 3x azért tényleg egyél, és ne szemetet.

A 6 előtti vacsihoz pedig annyit tudok hozzáfűzni, hogy tényleg állítólag az a lényeg, hogy lefekvés előtt 1-2 órával már nem szabad enni, mégis rögtön meglátom másnap a mérlegen, ha 6-7 után eszem, pedig 1-2-kor fekszem:D

8. Jasmine24 (válaszként erre: 1. - Helga9110)
2012. márc. 16. 20:52

A kajaval van gond, ahogy alattam Lilla is irta. Hiaba mozogsz, ha nem eszel rendesen.

De persze nem tesztakat, meg edesseget kell enni napi 5x, hanem tiszta taplalekot (zoldseg, sovany hus, gyumolcs, zab, stb)

7. e072f779c9 (válaszként erre: 4. - Helga9110)
2012. márc. 16. 20:44

Ilyen gáz étkezéssel nemigen. Vagy ha igen, leépül szépen az izomzatod is, és kevesebb leszel kg-ra, de jó puha, és zsíros maradsz.

Napi 4-5-6 étkezés a normális. 1,5 g szénhidrát/kg, 2,5 fehérje/kg. A 6 után nem evés akkor jó, ha 7-kor már alszol. Nyugodtan ehetsz lefekvés előtt pl. sovány túrót. Amúgy szálkásító étrend, aerob (intervallum mégjobb) és súlyzós edzés.

2012. márc. 16. 20:44
én 9 hónap alatt adtam le 20 kg-ot, bár én nem nagyon mozogtam, csak a kajára figyeltem. Most, hogy lefogytam, most kezdek el mozogni, azóta feljött 1 kg, remélem, hogy csak az izmom növekszik:D
2012. márc. 16. 20:32

étkezéstől függ


kb.4-5 hónap

2012. márc. 16. 20:32
naponta 2szer eszek, leves, vagy tészta, ami épp van és 6 után nem eszek
2012. márc. 16. 20:30
2 hónap alatt fogytam így 10kg-ot,de bringáztam is naponta
2. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Helga9110)
2012. márc. 16. 20:29
az attól is függ,mit és mennyit eszel...
2012. márc. 16. 20:27
Mennyi idő alatt adhatok le 20 kg-ot, ha naponta futok kb fél órát és utánna alhasi falhasi csípő gyakorlatokat is végzek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook