Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi hálapénzt adtál/adnál egy szülésznőnek? fórum

Mennyi hálapénzt adtál/adnál egy szülésznőnek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
57. pmjudit (válaszként erre: 54. - Tipi-topi)
2011. febr. 4. 11:49
Én mindkét gyerekemet a veszprémi kórházban szültem. A másodiknál egyáltalán nem lehetett orvost választani, akkor mindenki kénytelen volt az ügyeletesnél szülni. Ő vette le a köldökzsinórvért - ezért adtunk neki több pénzt. A szülés közben szóltunk, hogy lesz ez is.
2011. febr. 4. 10:46
Csak az orvosnak...mellényzsebébe csúsztattam egy huszast, megveregettem a vállát, és a fülébe súgtam: Jó szűkre varrd pajtás!
2011. febr. 3. 23:13
Most olvasom, hogy van olyan kórház, ahol figyelembe veszik, van-e fogadott orvosod. Ez alapján raknak jobb ill. rosszabb szobába. Az 1. sz. Női Klinikán (SOTE-n) nekem volt, mégis egy elmeháborodott, nagyon szegény nő mellé fektettek, akinek semmilyen tisztálkodó felszerelése és váltó ruhája sem volt. Olyan körülmények között élt, hogy nem volt telefonja otthon sem, így nem tudott egyeztetni a férjével, hogy mit hozzon be neki. kikapcsolták a gázt és a villanyt. A saját gyerekéről nem tudta, hogy a tegnapi nap folyamán hányadik hónapra született, de a még a nevét sem,amit ő adott neki. Gombás volt a körme, nem engedték, hogy így a babájához nyúljon. De ollót sem adtak neki és krémet, amivel rendbe hozhatná magát.
2011. febr. 3. 23:03
Érdeklődni szeretnék, hogy köldökvért az ügyeletes orvos is levesz, vagy ezt előre egyeztetni kell a szülést levezető orvossal? Mert a második bábámnál, nem szívesen fizetném ki a készenléti időt az orvosnak hálapénzként. Fontosabb dolgokra szánom. :-) A köldökvér levételért szívesen adnék valamennyit, de ha nem muszáj, ezért nem fogadnék orvost.
2011. febr. 3. 22:59
Én az 1. sz. Női klinikán (SOTÉN) szültem. Volt fogadott szülésznőm (Zsuzsanna), aki miután beértem a kórházba, csak 6 órával később érkezett meg. Mivel az ügyeletes szülésznők tudták, hogy van választott szülésnőm, ez idő alatt rám se néztek. A Doktor nőm is csak szülés előtt 2 órával jött, pedig elvileg ő is készenlétben állt. Adtam nekik 15.000 Ft-ot, ill. 60.000 Ft-ot, bár ezt utólag sokallom.
52. 0a969f72e1 (válaszként erre: 50. - Nyuszko83)
2010. okt. 29. 17:58
Gratulálok!!!!
2010. okt. 29. 13:15
hű de jó ez a fórum, nekem is szülésznőm lesz majd
2010. okt. 29. 13:14

Túl vagyok a szülésen. :)

Ügyeletes doki és szülésznő, éjjel 11-től hajnal 5-ig. A szülésznő nagyon rendes volt, sokat segített. 5000ft-ot adtam neki és egy doboz csokit.

49. 0a969f72e1 (válaszként erre: 45. - Nyuszko83)
2010. okt. 4. 21:37
Én is szívesebben költöttem volna a babára azt a pénzt amit odaadtam, de mivel első babával voltam várandós, nagyon féltem, hogy mi lesz, mert én 80%-ban csak rosszat hallottam, ha nem volt valakinek fogadott orvosa. Szülésznőt azért fogadtam, mert vele a szülés előtt is tartottam a kapcsolatot, megmutatta a szülőszobát, mindent elmondott és soron kívül csinálta az Nst. Szóval engem inkább a félelem vezérelt erre a fogadok orvost-szülésznőt útra.
48. 0a969f72e1 (válaszként erre: 47. - 3265084553)
2010. okt. 4. 21:32
Hát ez is embertől függ. Tényleg minden tisztelet azoké a szülésznőké - eü-s dolgozóké - akik nem várnak plussz pénzt a munkájukért. Azt viszont nehéz kideríteni, hogy éppen milyen ember lesz ott, amikor menned kell szülni...
47. 3265084553 (válaszként erre: 44. - 0a969f72e1)
2010. okt. 4. 17:19
Egyébként a "nem fogadott" szülésznők akik ott valtak, nagyon rendesek, kedvesek voltak, és tökéletes munkát végeztek.
46. 3265084553 (válaszként erre: 44. - 0a969f72e1)
2010. okt. 4. 17:16
Fogadott orvosunk nekünk is volt (aki éppen Ausztriában síelt akkor), de fogadott szülésznő nem.
2010. okt. 4. 16:03

Sziasztok!

Én 2 éve szültem a kisfiamat, az ügyeleteseknél.

Hosszú volt a szülés, az egész éjjel morcos szülésznőt az utolsó fél órára egy nagyon rendes váltotta le. A doki az utolsó negyed órában volt jelen. Minden simán zajlott.

Egyikőjüknek sem adtam egy fillért sem.


Ebben a hónapban szülöm a 2. babámat, most sem fogadtam senkit.

Majd meglátom, hogy adok-e pénzt, de nem tudok olyan összegeket tenni a borítékba, amikről ti írtatok....

44. 0a969f72e1 (válaszként erre: 43. - 3265084553)
2010. szept. 29. 11:55
Akkor neked szerencséd volt. A környezetemben aki csak "úgy bement szülni", az mind pórul járt. Amikor a szülőszobáról vittek fel elhelyezni az osztályon, az első kérdés az volt, van-e fogadott orvosa és ki az, így helyeztek el normális kórterembe. Egyetértek veled és azzal, hogy ennek nem lenne szabad így működnie, mert a tb-t fizetjük keményen, és mindenki megkapja a fizetését, de valahol mi emberek rontottuk el, mert hozzá lettek szoktatva és várják. Tisztelet a kivételnek!!!!!
43. 3265084553 (válaszként erre: 42. - 0a969f72e1)
2010. szept. 28. 18:50
Akkor igen, de nem tettem/tennék ilyet, ezen semmi nem múlik.
42. 0a969f72e1 (válaszként erre: 41. - 3265084553)
2010. szept. 28. 17:27
De ha megfogadod, és munkaidő kívűl megy be hozzád? Akkor sem?
2010. szept. 28. 11:45
Nem jár hálapénz azért, ha valaki rendesen elvégzi a munkáját. Azért kapja a fizetését.
2010. szept. 28. 11:41
Mi 25ezret adtunk a szülésznőnek tavaly novemberben, annak ellenére, hogy végül császárral szültem. De ott volt velem végig, amíg vajúdtam, meg amíg ők vajúdtak, hogy mi is legyen (romlott a baba szívhangja folyamatosan, túl is hordtam...). Előkészített a műtétre, a műtőben is ott volt, és oadahozta hozzám a babát, ahogy kiemelték. Majd miután megvizsgálták, megfürdették, öltöztették, visszahozta és odatette rám és tartotta, amíg varrtak. Sok, de igazából nem sajnáltam tőle. Hálás vagyok, hogy a császárral együtt jó emlék maradta szülésem.
2010. szept. 26. 16:35
Nem aláznám meg pénzzel, inkább valami kedves ajándékot adnék.
38. Bettus0105 (válaszként erre: 35. - Fatima2009)
2010. szept. 26. 16:32

Sziasztok!


Én 9 napja szültem a kislányomat, a dokinak nem a magánrendelésére jártam, hanem az SZTK-sra, így az nem került pénzbe, de megfogadtuk, hogy majd legyen bent a szülésnél.

Kitudakoltam (merthogy ő nem mondott árat), hogy a magánrendelésének a 10-szeresét illik kb. adni, ami 7 ezer, így 70 ezret adtunk, de meg is érdemelte, mert táppénzen volt egész héten (a derekával), és bejött a kedvemért éjjel 2-kor.


Szülésznőt is fogadtunk (őt 2 héttel csak a szülés előtt, mert addigra döntöttük el), neki 25 ezret adtunk (elősz9r 30-at akartunk, de ő viszont pont "szolgálatba" volt azon az éjjelen, így nem miattam volt ott kifejezetten). Szóval drága szülés volt, de rendesek voltak velem, a szülésznő azóta fel is hív telefonon, hogy mi újság velünk, szopi, stb...

37. 0a969f72e1 (válaszként erre: 30. - YummyMummy)
2010. szept. 26. 16:06
Mi felénk sajnos van miért félnie a kismamának. A hugomnak nem volt fogadott orvosa, mert ő nem akart pénzt kidobni feleslegesen és nem akarlak elkeseríteni, de nem járt valami jól. Persze ki kell fogni egy lelkiismeretes orvost, csak olyan kevés van szerintem, aki nem vár valamennyit a zsebébe.
2010. szept. 26. 16:03

Sziasztok!


Én tavaly szültem és volt fogadott orvosom, aki 50-et kapott, magánrendelésére jártam és ott is kb. ennyit a 9 hónap alatt, de szinte végig bent volt velem a szülőszobában. Fogadtam szülésznőt is, ő azt mondta, hogy amennyit gondolunk, így kapott 15-öt, és ő sem hagyott magamra csak egy pár pillanatra ment ki, végig segített, mondta hogy mikor mi lesz. Nagyon jó élmény maradt a szülésem, és nem bántam meg hogy ennyibe került:

2010. szept. 26. 14:45

Sziasztok!


Szerintem ez is nagyon változó. Egyrészt attól is függ, hogy valaki megfogadja-e a szülésznőt, vagy nem és csak szülés után ad, ha úgy gondolja megérdemli. Ha valaki megfogadja, akkor sme mindegy szerintem, hogy éppen abban az időben amúgy is bent lenne a szülésznő, vagy csak kimondottan a kismama kedvéért kell bemennie a kórházba hajnalban otthonról.


Én rákérdeztem egy szülésznőre, ő azt mondta, mivel még nem tudnak számlát adni, ezért nem mondhatnak árat - volt aki túlfizette, volt aki alul, de általában az a szokás, hogy az orvosok árának a fele. Ez meg nem 10ezer :-( De szerintem ez tényleg sok mindentől függ én a körülményektől teszem függővé a dolgot (dokit fogadni nem tudok).

2010. szept. 22. 12:42
Mi most döntöttük el, egy ismerős ajánlotta, hogy nem csalódtunk benne, a fiatal dokinak 15 ezret, a szülésznőnek vagy ajándékcsomag, ami úgyis 10 ezerbe bele kerülne, vagy kp. 10 ezer:)
2010. szept. 8. 12:46

Mi az orvosnak 30000 forintot adtunk, a szülésznőnek 15000 forintot.

De hallottam már ennél több pénzekről is...és kevesebbről is. Nekünk ennyi volt, és így belőttük a "középső" kategóriát...

32. Hatan
2010. jún. 29. 12:45

Összegzés: 1. gyermek 1997. kezdő orvos volt, rendelőbe jártam, kórházba szüléskor 5000.- kapott. Rögtön áttett a magán pácienseihez. Szülésznő 2000.- mégis ő volt ott velem egész hajnalban. Doki elhúzott.

2 gyermek 2001-ben rendeléseknél 3000.- cca:. 35000.- szülés után 25000.- szülésznő semmit mert ügyeletes volt és elment nyaralni (nem találtam meg).

3. gyerek 2004-ben rendeléseknél 5000.- cca:.45000.- szülés után "magukra bízom" (kiírva 75000 volt a rendelőben) kapott 60000.-

4. gyerek 2008-ban rendeléseknél 10000.-! ennyi volt a tarifa. Szülést már 100000-ért vállalta! NA EZT MÁR NEM FIZETTEM KI!!!!! Szülésznő 10000.- kapott.

Jelzem normális szülés volt mindegyik komplikáció mentes. Ami a lényeg magánorvos volt, mentem utána akármelyik kórházba dolgozott. Oké jó doki de így utólag nem fizetnék egy fillért sem. Mindezt a pénzt gyed-gyes mellett szedtem össze. Férjem minimálos fizetéséből. Gondolhatjátok mi mindenről mondtunk le, "hogy biztonságban" szüljek. JA és ugyan úgy a kórházakban szültam tehát NEM a jobb ellátást, tisztább ágyat vagy a jobb kiszolgálást kaptam. A pénz semmi előnyt nem jelent.

Már bánom a sok pénzt de szép és egészségesek a gyerkőceim és ŐKET EGYEDÜL CSINÁLTUK!!!!:D

31. erababa1111 (válaszként erre: 30. - YummyMummy)
2010. jún. 29. 12:30

Én a dokimnak most nem is adok pénzt (2. baba), s végülis normálisan ellát... a szülésnél majd meglátom, hogy adok-e valamit.

A szülésznőmnek majd a szülés után hálálkodom, mert most is sokat segített... (a dokim nem "juttatott" semmilyen előnyhöz, hogy hálálkodnom kellene, a szülésznőm pedig segített, amiben csak tudott)

2010. jún. 28. 14:17

Sziasztok!

Néhány hetes kismama vagyok, és anyagilag nem állunk úgy, hogy hálapénzeked osztogassunk. Félek, hogy így viszont nem fognak rendesen ellátni engem vagy a babámat. Van, aki azt mondja, hogy ennyit megér a baba, de ha egyszer nincs erre többszázezer forintomm viszont a férjem és én is hosszú évek óta rendesen dolgozunk és fizetjök a tb-t, és most először vennénk igénybe. Elkeserít, hogy ahelyett, hogy a babánknak örülnék ilyesmin kell rágódnom.

2010. jún. 21. 21:35

Szörnyű volt ezeket olvasni

Leég a bőrömről a kép

Még jó, hogy már nem dolgozom kórházban...


akkoriban büszke vvoltam rá, hogy ápolónő voltam, ma már nem biztos, hogy az lennék...

Nem tudnám kivédeni, azt amit belénk neveltek egykori tanáraink.

Hogy a paraszolvencia, nem elfogadott, és hogy szégyen...ha kaptam, akkor mindig próbáltam hárítani, de volt, hogy mondták senki nem érdemli meg annyira mint én... Volt hogy csokiba rejtették... Tiszta cikinek tartottam...

28. mamcili (válaszként erre: 10. - D0b7178f40)
2010. jún. 21. 21:27

ilyenből kéne jó sok :)

Én dokim sem fogadott el sdemiit, még a végén a bort sem akarta elfogadni, mondván ez az ő dolga és kap érte fizut, és nwem csak velem volt ilyen...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook