Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi gyógyteát igyunk egy nap? fórum

Mennyi gyógyteát igyunk egy nap? (beszélgetős fórum)


2013. márc. 23. 19:06
Sziasztok!Az éhomi vércukrom mindig 7 érték felett van.Tudna valaki erre valami gyógyteát ami használ?Hogy normál legyen a vércukrom?Egyálltalán ezen tud segítteni a gyógytea?És ha igen akkor az mennyi idő után mutat változást a vércukron?Köszönöm ha valaki tud segíttenni!
2013. febr. 24. 11:30
Mennyi ideig lehet huzamosabban citromfűteát inni?Mellette Frontint,Citapramot szedek.A teát pedig napi egy bögrével iszom este.
17. edit-a (válaszként erre: 7. - Nyuszitapi)
2008. dec. 31. 22:54
Nyugodtan ihatod a rooibos teát,gyümölcsteákat (inkább a valódi gyümölcsdarabost ajánlom,nem a filterest,de ha csak az van akkor minőséget,pl. Millford,Teekanne),hársfa,kamilla nyugodtan mehet.
2008. dec. 31. 22:53
Egy nap egyszer zsályatea ajánlatos, valamint természetgyógyász szerint minden nap másik gyógytea és a sort hetente ismételni.
15. edit-a
2008. dec. 31. 22:52

A zöld tea és a rooibos tea nem gyógytea.:) Az másik kategória.A gyógytea az ami gyógynövényekből áll.

Akkor kell szünetet tartani,ha egy bizonyos keveréket iszol,pl. vesére,vagy szívre,vagy méregtelenítőt stb.

nyugodtan ihatod,semmi bajod nem lesz.

2007. jún. 12. 08:58
Mondjátok, miért kell mindig túlzásokba esni? A gyógyteák tényleg gyógyítnak, de pár hetes kúra után szünet kell. A húsételek is kellenek, de nem csak hús. Ha valamilyen betegséged van, akkor nem biztos, hogy a bármilyen gyógyteát ihatsz. Nem szabad skatulyázni,semmi sem jó vagy rossz, hanem kicsit ez is, meg az is. Sőt az is megeshet, hogy gyógyszerekkel együtt nem szabad egyes gyógyteákat vagy táplálékkiegészítőt szedni. A gyógynövények anyagai nem úgy hatnak, mint a gyógyszerek, amelyek egy folyamatba egy bizonyos ponton lépnek be és bizonyos anyag keletkezésével egzakt hatást váltanak ki. Ezért kísérletezni kell a gyógynövényekkel, a hatás egyénenként változó lehet és semmiképpen sem szabad túlzásba vinni szerintem.
2007. márc. 20. 14:59

Sziasztok!

Minden gyógyteára érvényes,hogy szüneteltetni kell?Milyen mellékhatása lehet?

Szia Nyuszitapi!Írtam privit!!!Puszi.

2007. márc. 20. 13:41
Ja, ezeket miért nem irják rá a dobozra? a mellékhatásokkal , meg a túladagolási tünetekkel együtt.
2007. márc. 20. 13:41

Akkor épp itt az ideje , hogy szünetet tartsak, bár a citromfüves teámat sajnálni fogom , mert attól olyan nyugodt voltam, de ez van...

Négy hét? nem elég egy hét , ha az alatt megiszom napi 2,5 liter ásványvizet?

10. Rika1
2007. márc. 20. 12:33
A gyógynövények nem ártalmatlanok.Mellékhatások,és túladagolási tünetek léphetnek fel.Mindenféleképpen szünetet kell tartani egy bizonyos idő után.:)
9. zacyne (válaszként erre: 3. - Bazsó)
2007. márc. 20. 12:23
2hétig napi 1l,azután 3hétig 1bögre,aztán szünet
8. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 4. - Nyuszitapi)
2007. márc. 20. 12:18
Nekem azt mondták a herbáriában,hogy nem árt a szünet,azért,hogy kicsit ürüljön a szervezet!!Gondolom ez a négy hét elég arra,hogy ha nem is mind,de valamennyi kiürüljön belőlünk,mert lehet,hogy az sem jó,ha nagyon felhalmozódnak a különböző anyagok!
2007. márc. 20. 10:01

Köszi!

Tudnátok valamit arról is irni , hogy szoptatás alatt milyen teákat lehet inni/ nem a szopis teákra gondolok/.

Egy éves a kisfiam és még mindig szopizik.a citromfü teát is azért iszom , mert állitólag nyugtató és antibakteriális.

Egyébként minden teával kapcsolatos hozzászólást köszönök és még megköszönnék!

6. Bazsó (válaszként erre: 4. - Nyuszitapi)
2007. márc. 17. 19:29

Nyugodtan lehet inni több hónapig,csak kúraszerűen.Nagyon jó méregtelenítő!

Az ajánlott napi adag 1,5 dl,8-12g,ezt a mennyiséget nem ajálott túllépni mert alergiás tüneteket okoz.

Nagy mennyiségben gyomorpanasz,bőrégés,vizeletpangás fordulhat elő.

Vizelethajtó ezért a szervezet káliumkészletét kimerítheti.Nem ajánlott szívbetegség vagy vesebetegség miatt fenálló ödéma elmulasztására.

Cukorbetegeknek vércukor csökkentő hatása miatt ajánlott szintén kúraszerűen,orvosi ellenőrzés mellett.

Igen jó a pattanásos bőrre is,de a főzet.

2007. márc. 17. 15:51

Gyógyteák nem károsak,sőtt))))!

Nagyon egészségesek.Annyit igyunk ,amennyi jól esik.Ha este fogyasztod,csak arra ügyelj,hogy túl sötét ne legyen,mert élénkítő,és serkentő hatásuk miatt nem tudsz aludni.Én vegyesen készítem el.Csipkebogyó,csalán,zöldtea,vagy valami más,de a csipke,zöldtea mindíg benne van.4-5 bögrével is megiszom egy-egy este.

2007. márc. 17. 13:23

Sziasztok!

Bocs , hogy eltünte , de közbejött egy vendégsereg tegnap.Este meg a citromfű hatása miatt nem tudok a netre menni , mert szinte azonnal elalszom.

Köszi az infókat!

Erika75 miért kell 4 hét szünet? Olyan lassan ürül ki a tea a szervezetből. Te is szoktál szünetet tartani , milyen teákat iszol és miért.

Bazsó a csalánteát pedig csak olyan rövid ideig lehet inni? Kúraszerűen?A csalántea mire jó, én úgy tudom aknéra és nőgyógyászati gondokra. Vagy nem ?

3. Bazsó (válaszként erre: 1. - Nyuszitapi)
2007. márc. 15. 17:21
A csalánteát úgy tudom csak 1 hétig szabad inni.
2007. márc. 15. 16:32
Szia!!!Én csak gyógyteát iszom,és a 10 éves lányomnak is azt adok!!!Nekem azt mondták,hogy nyugodtan lehet inni,nem lesz bajunk tőle!!Eddig nem is voltunk betegek,hál'istennek!!!De,ha mégis tartasz a hatásától,akkor 6 hét taázás,4 hét szünet,és utána folytathatod!!!
2007. márc. 14. 15:26

Sziasztok !

Én napi 3-4-szer 3 dl. gyógyteát iszom / zöldtea, rooibos tea és citromfű tea/, de a párom már tegnap kérdőre vont vajon ez a túlzott teafogyasztás nem káros-e. Nektek mi a véleményetek? A gyógyteáknak is van " másik oldala ", ha sokat iszunk belőle lehetnek károsak is / vese, máj panaszok /.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook