Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi füstmentes nap kell a szervezet kitisztulásához a dohányzás abbahagyása után? fórum

Mennyi füstmentes nap kell a szervezet kitisztulásához a dohányzás abbahagyása után? (tudásbázis kérdés)


1 2
10. Droma
2006. júl. 28. 21:26
Na,akkor most hogy is van ez???
9. molntak (válaszként erre: 4. - Juniperus)
2006. júl. 14. 12:44
Már miért születne meghatározott számú petesejttel??? Nem minden hónapban termeli??
8. sanele (válaszként erre: 6. - Smithy)
2006. júl. 13. 23:29
köszike
2006. júl. 11. 14:47

Akkor én még nem vagyok veszélyben.Annyira.

"csak" egy éve cigizek,de ahogy igy olvasom azt a topikot,már két napja nem szivtam el egy szálat sem.


Az lenne a kérdésem hogy ha minden petesejtem "megfürdött" nikotinban,akkor hogyha abba hagyom a cigizést onnan is letisztul?

2006. júl. 11. 14:08
Ez igaz, az hogy a kátrány mennyi idő alatt ürül ki az viszont egyénfüggő. Ha valaki 5 évig cigizik annak hamarabb ürül ki, mint aki 40 évig(neki sohasem fog kiürülni, valószínüleg hamarabb meghal).
2006. júl. 9. 16:07
De a nikotin kiürül a szervezetből,ezért hiányzik,és ezért "kell" pótolni a cigivel.
2006. júl. 5. 08:11
5 ev
2006. ápr. 10. 09:27
A leszoktató kezelésen azt mondták, hogy a nikotin 24-48 órán belül ürül ki. A kátrány viszont leghamarabb 7 év múlva.
2. Hoxa
2006. márc. 22. 19:30

Az utolsó szál cigaretta elszívása után:


· 5 perc múlva: a szív oxigénnel való el látottsága nő

· 20 perc múlva: a pulzusszám és a vérnyomás csökken, a végtagok hőmérséklete emelkedik

· 1 nap múlva: a szívinfarktus veszélye csökken, a szervezet fizikai terhelhetősége nő

· 2 nap múlva: az íz- és szagérzékelés jelentősen javul, a lehelet dohányfüstszaga megszűnik

· 3 hónap múlva: az agyvérzés veszélye csökken, a köhögés csökken

· 9 hónap múlva: egykori dohányzása már nem veszélyezteti születendő gyermeke egészségét

· 1 év múlva: a szívinfarktus és gyomorfekély veszélye a dohányosokéhoz képest a felére csökken

· 5 év múlva: a műtéttel nem gyógyítható tüdőrák valószínűsége a felére csökken

· 10 év múlva: a műtéttel nem gyógyítható tüdőrák és más daganatok valószínűsége ugyanaz, mint a nem dohányzók esetében

· 15 év múlva: a szívinfarktus kockázata megegyezik a nem dohányzókéval

2006. márc. 22. 19:21
Mennyi füstmentes nap kell a szervezet kitisztulásához a dohányzás abbahagyása után?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook