Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi csoportpénzt fizettek havonta? fórum

Mennyi csoportpénzt fizettek havonta? (beszélgetős fórum)


1 2
41. pteri (válaszként erre: 39. - Editta2990)
2012. febr. 20. 08:34
Sehol nem kell vinni gyümölcsöt, mert nem kérhetik, csak lehet, és mivel az ovidíjból csak hetente 1-2* futja a konyhának nálunk is visz mindenki, kb. havonta. Hallottam olyan esetről, hogy megtiltotta az óvodavezető a szülőknek, hogy vigyenek gyümölcsöt, mert az egyik kedves szülő feljelentette őket az önkormányzatnál, hogy milyen jogon kérik ezt a szülőktől? Persze joguk nincs, ebből lett a baj. Nálunk ki is hangsúlyozták, hogy ez a szülőkön múlik, ők nem kérhetik, de mindenki szívesen viszi, hiszen a saját gyerekéről van szó, és pl. az enyém is csak az oviban a többiekkel hajlandó almát enni, ezért viszek be többször is, csak enne!
40. dafke
2012. febr. 19. 22:23

500 per hó.

Gyümölcsöt mi is viszünk, havonta egyszer mindenki.

Szerintem jó dolog, ha már a kajapénzbe nem fér bele sajnos... :/

2012. febr. 19. 22:16

de durva.....gyümölcsöt kell vinni az oviba????

miert ti nem fizettek ovidijjat?

hu ez nekem magas....

38. sajert (válaszként erre: 36. - Bun Csilla)
2012. jan. 26. 17:39
Szinte kéthetente kell vinni szörpit, sütit, mert ezt vagy azt ünnepelnek. Jövőhétre is vinni kell, mivel farsangi mulatság lesz :-).
2012. jan. 26. 15:38

Szerintem szinte mindegy hogy van, valaki mindig fel van háborodva...


Nálunk havi 500 a csoportpénz, de van aki nem fizeti és azzal sem lehet semmit kezdeni.A csoportpénzt költik pl. buszjegyre ha mennek valahová, ha van közös kirándulás akkor arra (mi még egyszer sem voltunk, mégis fizetek). Tisztasági cuccok miatt szólnak ha elfogy, aztán valaki visz. Én általában viszek, más általában nem. Óvónő-dadus ajándékozás egyáltalán nem szokás, legalábbis nem pénzből. Most pl. új óvónéni jön, neki minden gyereket lerajzoltak, körbevágták, a gyerekek kiszínezték, a szülőin a szülők írhattak a hátuljára, óvónéni megkapta. De ennél több nincs. A csoportpénzből megy a Mikulásajándék, a húsvéti ajándék minden gyereknek, a búcsúzóknak év végén mesekönyv. Karácsonyra önkormányzati és pályázati pénzből kaptak játékot.

Van gyümölcs-nap, kb. 3 havonta kerülünk sorra.


Szerintem azzal sem lenne baj, ha a csoportszobát szépítenék (bár ennyi pénzből nem sok telik) mert az én gyerekemnek is jó lenne az új szőnyeg, a szebb bútor stb... Szerintem nincs ezzel gond. Így is megfizethető, mi jártunk fizetős oviba is, havi 40 ezerért kaptuk a semmit, nyomába nem értek a mostani önkormányzati ovinak. Pedig nem gazdag hely ez sem, VII. kerület... az étkezés napi 366 Ft, mi vagyunk a csoportban az egyetlenek akik teljes áron fizetik, mindenki másnak ilyen-olyan okok miatt kedvezményesen vagy ingyen jár.

Karácsonyra, farsangra, születésnapra önkéntes alapon visz mindenki amit tud, szerintem ezel sincs gond.

36. Bun Csilla (válaszként erre: 35. - Sajert)
2012. jan. 26. 14:27

Engem nem a havi ezer forint bosszant, hanem az hogy felújításra költik!!!

Ja és ezen kívül mi is viszünk farsangra azokat amit te is írtál, sőt sütit és ivólét papírra felíratkozunk ki mit visz.

Van salátanap az egész oviba olyankor minden csoport készít salátát ezekhez a hozzávalót is mi viszük.

plusz van majális melyre viszel sütit, aztán meg ott megveheted. 50 ft/ db ugrálóvár 500 ft , fagyi... ez megy az alapítványi pénzbe amiből most sószoba készült

35. sajert
2012. jan. 26. 12:32

Nálunk nincs csoportpénz, és én meg ezen vagyok kiakadva. Inkább adnék be havonta egy ezrest, mint minden hónapban tisztasági csomag( wc papír pár darab, 100-as pzs, szalvéta, fogkrém, folyékony szappan stb.), meg minden héten gyümölcs. Semmi se kötelező, de azért szólnak... A bölcsibe havonta egy ezres volt, azon megoldottak mindent. Én egy héten egyszer megyek, pénteken vásárolni, így a gyümi nálam rendszerint lemarad, így kb. kéthetente szólnak, hogy nem vittem. Most már úgy csinálom, hogy vettem 40 kg almát, aztán minden hétfőn viszek be 8 db-ot. Osszák be. Más meg semmit nem visz.

Szinte minden péntekre vinni kell különböző dolgokat. Most pl. lufit, papírtányért, szerpentint stb.. díszítik a szobát farsangra.


Inkább adnék pénzt, mint ezt a sok macerát. Ja, és azzal a szlogennel, hogy a szülőknek nincs pénzük, SEHOVA se viszik a gyerekeket. Alább olvastam, hogy havi kirándulás?? Semmi...

34. vica66 (válaszként erre: 23. - Bun Csilla)
2012. jan. 26. 11:11

Micsoda?!

Már a csoportpénzt is elég durvának tartom nálatok, na de hogy az óvónők, dajkák névnapjára is be kell adni pénzt, azon végképp kiakadtam. Mert rendben van, ha valamelyik szülő visz egy szál virágot, de elvárni, hogy a szülők ajándékra adjanak be nekik pénzt...

Nálunk havonta-két havonta kell a wc papírtól a folyékony szappanig beadni a dolgokat, 400 a csoportpénz, és félévente 2000 eszközökre. Mondjuk ez is mind olyan dolog, amit a fenntartó önkormányzatnak kéne biztosítani.

2012. jan. 26. 11:05
a csoportpénzt vagy szk pénzt nálunk új kis székekre-asztalokra költötték idén, tavaly új szekrényeket kaptak a csoportszobába, valamint új kinti-benti játékokra van elköltve és karácsonyra apróságot kapnak belőle
32. Szilvaaa (válaszként erre: 29. - Bun Csilla)
2012. jan. 26. 11:02
A mi ovin 2010. októberében adták át, szép is lenne ha fel kellene újítani vmit:)
2012. jan. 26. 11:01
Nálunk 500 Ft/hó a csoportpénz. Ebből mennek pl. sasolóovi foglalkozásra havonta. Jan. Margitszigeten voltak és jött egy néni aki ornitológus volt - gondolom őt is ki kellett fizetni. Februárban az Állatkertbe mennek. Ezekre nem kell külön fizetni. 2 havonta jut ránk a gyümölcsnap ekkor 3 kg bármilyen (nem kell 1 félét) gyümit kell vinni. Amire még plusszban szoktunk az a karácsonyi és pedagógusnapi ajándék az óvónéniknek és a dadusoknak.
2012. jan. 26. 11:01
500ft az szk pénz havonta, rajzlap,színes ceruza, olló, wc papír, fogkefe-fogkrém, ecset, szalvéta, folyékony szappan, papírzsepi év elején kell vinni, évközben, vagyis most januárban ősz óta fogkrémet folyékony szappant wc papírt és papírzsebkendőt kellett vinni. gyümölcsöt és teát még egyszer sem kértek
2012. jan. 26. 10:56
Ahogy olvasom, sehol sem a csoportszoba felújítására költik! Na ezért vagyok kiakadva, hogy itt miért?
28. R75 (válaszként erre: 21. - Serry)
2012. jan. 26. 10:43
nálunk a papírzsepit, wc-papírt, kézmosót azt 2havonta mi visszük be...
2012. jan. 26. 10:43
Szülinapra nálunk az ünnepelt visz egy tortát (ha meg tudja oldani a család), és kap egy nyomtatott emléklapot Vuk képével. Vuk csoportba jár:)
26. titati (válaszként erre: 18. - Bun Csilla)
2012. jan. 26. 10:39

Nálunk 800-1900ft között van a csoportpénz havonta, ebben benne van az adott havi kirándulás, színház, bábelőadás, szülinap, zöldség-gyümölcs stb.


Tisztasági csomagot félévente kell vinni, PZS minden hónapban egy 100-as csomag.

2012. jan. 26. 10:34
Én már a naplódban megírtam hogy nálunk hogy van. Persze gyümölcsöt lehet vinni, de nem kötelező. Meg meleg évszakban hetente egy szülő visz egy fólia ásványvizet, azt iszák a gyerekek.
24. Bun Csilla (válaszként erre: 22. - Cica0223)
2012. jan. 26. 10:31
Igen még nálunk is van gyümölcs és zöldségnap, hetente egyszer ilyenkor 1-1 gyerek viszi. Mivel ikerlányaim vannak hétfőn viszem a gyümit szerdán a zöldséget, annyit kell vinni hogy egész hétre elég legyen. Mellette mi is viszünk teát, citromlét, cukrot, mézet, sőt kekszet ropit, de ez nincs megszabva mikor ki visz megszoktuk kérdezni mi hiányzik.
2012. jan. 26. 10:27

Nálunk 2500 ft/ év /fő írószer, 1000 ft/ fő /hó csoportpénz( de inkább óvoda felújító pénznek mondanám) és évi kétszer tisztasági csomag.

Csoportpénzből nálunk felcsiszolták a parkettát, két új szőnyeget vettek, a dajkának tálalószekrényt, most új öltözőszekrényt a gyerekeknek, mikuláscsomag, pár játék karácsonyra, és névnapra 2500-3000 ft az óvónőknek, dajkáknak.

Plusz még ha van valami előadás annak az összegét is be kell fizetni!

2012. jan. 26. 10:27
Szia!!Nálunk a csoport pénz 600ft és ami kell megveszik belöle,de a tisztasági csomagot gyümölcsöt nekünk kell külön,sőt most kértek cukrot-teát,:)Nálatok hogy van?
21. Serry (válaszként erre: 18. - Bun Csilla)
2012. jan. 26. 10:26

Igen van csoport pénz havi 700 Ft.

Játékokra, papírzsepi, wc papír és egyéb eszközökre megy el.

20. R75 (válaszként erre: 18. - Bun Csilla)
2012. jan. 26. 10:25
Nálunk 2ezer volt egy évre... díszítésre (karácsony, húsvét, farsang, stb..) amiket aztán haza is hozunk költik el...
19. Serry
2012. jan. 26. 10:25
Mi a kérdés?
2012. jan. 26. 10:24
Sziasztok! Kíváncsi lennék nálatok az oviba mennyi a csoportpénz, mire adtok be pénzt? És a legfontosabb ezt mire költik???
2012. jan. 26. 10:23
Óvodai befizetések
16. wencus
2011. jan. 28. 14:29
Ja és karácsony előtt kapunk kis borítékot, hogy legyen karácsonyi ajándék a gyerekeknek. És a gyümi bevitel szabadon választott de a 22 gyerekből 4-5 szokott rendszeresen gyümit, 1 anyuka aszalt gyümit magokat én meg az üdítő felelős vagyok mindig valami 100 % os- at. A többi ül a babérjain.
15. wencus
2011. jan. 28. 14:25
500 ft/hó, plusz két havonta a tisztasági, wc papír, szalvéta, 100 pzs, nedves törlő, kézmosó.
14. pteri
2011. jan. 28. 12:50
N'lunk 500 ft.
2011. jan. 28. 09:41

Nálunk nincsen havi csoportpénz.

A nagyobbik fiam csoportjában 2000/év szokott lenni.

Kisebb még most kezdte, nem alakult ki, eddig asszem 1000 Ft-ot adtunk be még ősszel, gondolom az első félévi.


ezen kívül mi visszük a tisztasági csomagot, wc-papír, zsepi, fogkrém, szalvéta stb. ezt is egy évben csak egyszer, tanév elején.

2011. jan. 28. 09:21

5000 ft / év.

Ebben: tisztasági csomag,mikuláscsomag,karácsony,gyümölcs ilyenek

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook