Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi banánt ehetnek a babák? Miért "riogatnak" a káliummal? fórum

Mennyi banánt ehetnek a babák? Miért "riogatnak" a káliummal? (tudásbázis kérdés)


1 2
2020. ápr. 5. 20:45
Túl magas a kálium tartalma!(?) ez miért baja, A kálium létfontosságú elem a a szervezet számára. Van egy-két bolond, aki ezzel riogatja az embereket, akkora kárt csinált vele, hogy megkérdőjelezhető a népírtás szándéka is egyben. Ugyan régi a hozászólás, az orvosok is rettegnek a káliumtól. Vajon miért? Ha folyamatosan rendben van a kálium bevitel, nem is lenne szükség orvosra. A napi beviteli ajánlott mennyiség 2-3-4 ezer miligramm. A valóságban a töredékét vesszük csak magunkhoz, ne csodálkozzunk a végkifejleten! A fizikai terhelés és izzadás miatt a leadás nagy ekkor emelni kell a beviteli mennyiséget. Lásd sztrókot szenvedett sportolóink. Az orvosaink szégyene!!! A másik leadási mód vizelet, vízhajtás. Ha alapban kevés a bevitel, a hormonális kommunikáció blokkolva van, ez miatt több betegség kialakul a háttérben. Lásd agyalapi mirigy funkciói. A kálium az orvosok réme! Nem kell orvos sem, ha a kálium ellátottság megfelelő a szervezetben. A szív gyógyszere a kálium. Továbbá a hormonális kommunikáció alapja. A felnőttkori betegségek ennek hiánya miatt alakulnak ki! Mindemellett a kálium ellátottság és kimutatása a szervezetben egy téves gyakorlatot követ, ez miatt halnak meg rengetegen szív és érrendszeri, ...stb egyéb ehhez köthető okok miatti betegségekben. Van néhány káliumos hozzászólásom itt a hoxán is már. Jómagam, 2 éve pótolok káliumot, több krónikus nyűgöm abba maradt!!! Pl laktózérzékenység. 2 tip diabetesz, Visszatérve: A gyermekeknek nagyon szüksége van a káliumra. az agyalapi mirigy ennek kommunikációjában termeli a Grow hormont! Tehát a megfelelő növekedés velejárója! Van olyan ismerősöm, akinek a gyerekorvosa havi 1 gramm káliumot ad elosztva. a helyes növekedés támogatására. Megjegyzem, nem itthon szerezte a diplomáját!
2010. aug. 11. 14:03

Tegnap voltunk a gyerekorvosnál és megkérdeztem.Azt mondta, hogy azok, akiknek nincs gond a májműködéssel, nyugodtan ehetnek banánt, amennyit csak akarnak.

Azok a gyerekek nem ehetnek(sokat)akiknek valami van a májukkal.

viszont kérdeztem a görögdinnyét is, arra pedig azt mondta, hogy inkább csak 2 éves kor után, hisz ez az egyik legallergizálóbb gyümölcs:S:S:S


Ezt nem is gondoltam volna:S

Mi mondjuk már ettünk párszor...de lehet egy kis ideig még hanyagoljuk.

39. 6f731e9185 (válaszként erre: 38. - BeaÉrd)
2010. júl. 24. 13:58

Pickwick, gyerektea, ez van ráírva, és mostmár több , mint 7 decit megiszik egy nap.

Ilyen melegben kell is neki a folyadék...persze ccsakis hidegen...

38. BeaÉrd (válaszként erre: 25. - 6f731e9185)
2010. júl. 23. 22:58

hali!

milyen az a sima gyerektea?

2010. júl. 21. 13:05
Én is adtam neki 4-5 hósan. Igaz csak heti 1-2x, és akkor sem egy egészet, de soha nem volt gond. Sőt állítólag a magját is ki kellene szedni, de nem tudtam és mindig maggal együtt kapta, attól sem volt baja soha.
2010. júl. 17. 21:54

Nemsokára megyünk dokihoz az egy éves vizsgálatra...mostmár rá fogok kérdezni...

Kíváncsi vagyok, hogy ő mit mond

2010. júl. 17. 21:52
Túl magas a kálium tartalma és az a szivnek nem jó,úgy tudom.Naponta max egyet,azt is kisebbet,és ha lehet ne minden nap.
34. anikko (válaszként erre: 31. - Vikianya)
2010. júl. 17. 21:47
na ezt mondom a védőnő meg a másik anyukának ugyan ezt mondta
33. a908366fdb (válaszként erre: 32. - Vikianya)
2010. júl. 17. 21:46

Az nálunk nagyon megy:) Mind a kettő:D

Imádja:D

32. Vikianya (válaszként erre: 30. - Anikko)
2010. júl. 17. 21:42
Ja és inkább a bulátát javasolta meg a kölesgolyót
31. Vikianya (válaszként erre: 30. - Anikko)
2010. júl. 17. 21:41
furcsa, hogy mennyire eltérnek az orvosok véleményei. Nekem azt mondta, hogy ne adjak 1 év alatt, mert felesleges cukor van benne, meg egy kisbabát nem kell nasira szoktatni :S
30. anikko (válaszként erre: 29. - Vikianya)
2010. júl. 17. 21:37
Azt mondta szűkség van a gabonára. 6 hós volt amikor ezt mondta a doki!
29. Vikianya (válaszként erre: 19. - Anikko)
2010. júl. 17. 21:33
a kekszet orvos javasolta? Nem értem, hogy miért kéne keksz egy 1 év alatti gyereknek
2010. júl. 17. 21:30

Nekem még soha nem ivott gyümölcslevet és teát a kisfiam:D

CSak vizet, és szereti is nagyon, mivel fogalma sincs arról, hogy milyen a tea:D

Na jó, úgy ivott gyümilevet, hogy amikor az almát reszeltem, a levét kiöntöttem pohárba kicsit felhigítottam és úgy megitta kaja után. De amúgy csak vizet kap....

de ezen a banános dolgon most meglepődtem....nekem soha nem mondta a védőnő, hogy ne adjak sokat....mondjuk hónapok óta nem is láttam, Zalán jövőhónapban lesz egy éves....

Nem sokat találkoztunk vele:D:D

27. tulasi
2010. júl. 17. 21:14
nekem meg sem fordult a fejemben, mi lesz ha nem szereti a vizet. probalkoztunk... megbeszeltuk milyen finom... ezek szerint tenyleg finom
26. anikko (válaszként erre: 25. - 6f731e9185)
2010. júl. 17. 21:10
7dl?????
25. 6f731e9185 (válaszként erre: 23. - Tulasi)
2010. júl. 17. 21:09

De jó nektek:D


Nekem mindennap főznöm kell kb 7 deci teát és meg is issza, igaz pici cukor, citromlé az kell különben az sem kellene.

Eddig hippes instant teát adtam neki, de a sima gyerektea olcsóbb és az van benne amit én beleteszek:D


NA jól lekanyarodtunk a témától:D

24. anikko (válaszként erre: 23. - Tulasi)
2010. júl. 17. 21:09
A gyümi lé nem cukros, csak ugye a gyümölcs cukor, de a teába is nagyon picit tettem, amúgy én is nagyon teás vagyok, egy mozdulattal több amikor az magamét csinálom :)
23. tulasi
2010. júl. 17. 21:07

en cukrosat meg sem probaltam. eloszor jottek a grimaszok, majd megbekelt, es megszerette.

meg lusta tipus is vagyok, nem volt kedvem teat kesziteni, vettem vizet es iszogatjuk

22. 6f731e9185 (válaszként erre: 11. - A908366fdb)
2010. júl. 17. 21:05
Kb 6 hónapos kora óta, bocsi h leléptem, de dolgom akadt:S
21. anikko (válaszként erre: 20. - Tulasi)
2010. júl. 17. 21:02
Szereti a vizet? jó neked! Milán csak tea meg gyümi lé. védőnő arra fogta h az anyatejesek mind így vannak, de ezek szerint csak nem
20. tulasi
2010. júl. 17. 20:59

en a kortere es az oszibarackra rakerdeztem,: hogy istenments, meg nem.

nem hiszem hogy hallgatok a dokira, nem erzem hogy most mar kene akarmi mas a tej melle, majd 1 -2 ho mulva. persze vizet azt neha iszunk, ilyen melegben, szereti az izet,de azt sem igazan keri,

19. anikko (válaszként erre: 17. - Tulasi)
2010. júl. 17. 20:54

Tényleg? Nekem azt mondta h almalé, majd alma, majd kekszes alma majd körte majd kekszes körte, és utána a banán, de nekünk csak akkor kellett elkezdeni amikor 6 hós volt, szóval mire a banánhoz értünk kb 8 hónapos volt már

Ja és másik anyukának ua a védőnő azt mondta h ne adjon a babának kekszet mert fölösleges szénhidrát, adjon inkább tejpépet

2010. júl. 17. 20:52

nem azzal van a baj, hogy megeszik naponta mondjuk 1 banánt

de annál többet szerintem nem szabad

17. tulasi
2010. júl. 17. 20:51
ez jo, lanyom 4 honapos, szopizik, es a doki ket hete, mikor oltason voltunk, mondta, hogy mar kezdjuk el az almalevet kostoltatni, 1 hetig majd a banannal is probalkozhatunk
2010. júl. 17. 20:40

mert nagyon magas a cukortartalma

de nagyon nagyon

egyébként vérsűrítő hatása is van állítólag

bár ennek most itt talán nincs jelentősége

15. anikko
2010. júl. 17. 20:35
Amúgy a hippes kaja ami banános az 4 hós kortól van
14. anikko
2010. júl. 17. 20:34
Az én fiam is imádja, majdnem minden nap eszik egyet, én erről nem is hallottam, pedig engem mindig riogat valamivel a védőnő
2010. júl. 17. 20:31

Kedves Anyukák,

a kálium és a nátrium pl. a szív működésére és testünk vízháztartására van hatással. Ha a két elem közötti egyensúly borul - ha túl sok az egyik, kinyírja, jelentősen csökkenti a másikat- a fentiek zavarán túl az idegrendszer és az izomműködés is zavart szenved.

A banánnak a szénhidráttartalma is magas, és egyetlen darab fedezi egy kis ember egésznapi szénhidrátszükségletét. A mi gyerekorvosunk pl. csak felet javasolt egyéves életkor környékén.

2010. júl. 17. 20:17

Sziasztok, az én fiam is már kb 6 és fél hós kora óta kap banánt, és naponta egy elfogy simán...

De nem látszik rajta hogy bármi baja lenne tőle...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook