Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi az órabére vidéken egy bébiszitternek? fórum

Mennyi az órabére vidéken egy bébiszitternek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
110. 93ca7ebb15 (válaszként erre: 50. - Éva82)
2014. jan. 25. 01:56
Na, ezzel viszont egyetértek, hogy több 2 óra minőségi idő, mint 24 úgyis együtt vagyunk egész nap, unjuk egymást típusú.
109. 93ca7ebb15 (válaszként erre: 44. - Éva82)
2014. jan. 25. 01:53
Bocs, de nekem nem lenne tökéletes az a világ, ahol nekem évekig otthon kell maradnom a gyerekkel, csak mert nő vagyok.
108. M0ncsa (válaszként erre: 106. - Bowie)
2014. jan. 24. 14:42
Szegenyek :(((
107. M0ncsa (válaszként erre: 102. - Nbandus)
2014. jan. 24. 14:42

Szerintem ez nem szerencse, hanem csaladtervezes kerdese. Tudniillik, hogy az ember addig nyujtozik, amig a takaroja er. Gondolj csak bele: a ferjed akkor is 8 oraban dolgozna, ha nem 1, esetleg 2, hanem 6 gyereket kellene eltartania? Ugye, hogy nem.

Ha a gyerekvallalasnak az lett volna az ara, hogy a ferjem napi 12 oraban lett volna kenytelen dolgozni, hogy eltartson minket, egyszeruen nem szulok. Ilyen egyszeru... Mert a gyereknek apa is kell. Latnad, hogy csimpaszkodik ra, amikor menne dolgozni, vagy hazajon... es mintha ora lenne beultetve a fejebe, fel 6-korul mar elkezdi keresni az apjat, hogy hol van. Szoval nekem senki ne mondja, hogy jo es normalis, ha az egyik - akarmelyik - szulo alig latja a gyereket. A csonka csaladokrol itt nem is szolnek, az kulon tortenet.

106. bowie (válaszként erre: 105. - Éva82)
2014. jan. 24. 11:47

Épp ez a helyzet a lentebb mesélt családnál is. Csak ő mondjuk szeretett volna a lányával maradni 2 éves koráig, de történt egy tragikus dolog és nem úgy alakult a helyzet. Örököltek egy házat, amit a megtakarított kis pénzükből felújítottak. A szomszédba hoztak egy nagy csomó bálát, amit a tulaj nem tudott rögtön elpakolni. Aztán éjjel 3 kis kamasz kölyök úgy döntött, hogy azt föl lehetne gyújtani. Az említett család épp nyaralt, a házuk meg leégett. 2 évig pereskedtek még a biztosítóval, de nem mondhatnám, hogy nyertek az ügyben...mindenüket elvesztették. Mindkettő diplomás, dolgos ember. így esett meg, hogy a kislány (aki az esetnél 4 hónapos volt) alig 7 hónaposan bölcsibe került, az anyuka meg visszament dolgozni. Másik városba jár, így van ez a helyzet, hogy reggel sem és este sem találkozik vele a kislány. Gondolkodtak, hogy átköltöznek oda, ahol dolgozik az anya, de ott majd duplaannyiért vállalták volna a kislányt, meg a lakbér is több lett volna, így maradt ez a csúnya helyzet. A férje meg szerződéssel dolgozik egy kutatáson, úgy, hogy néhány hónapot itt, néhányat ott, és stb.

Aztán most hamarosan szülni fog a bébiszitter, a kislányt szokatják az új szitterhez..és szegény nem kezeli túl jól a helyzetet. Az anyuka viszont csak nyáron jöhet majd szabadságra.

105. Éva82
2014. jan. 24. 11:14
Ja, és még annyit, hogy ez a helyzet nem azért van így, mert nem akarok a gyerekemmel lenni, vagy, hogy ilyen emancipancimanci lennék. Egyszerűen csak felnőtt, egészséges munkaképes diplomás ember vagyok, és kell a pénz. Ezt hozta az élet, valószínűnek tartom, hogy a lányomnak is dolgoznia kell majd, ha eljön az ideje....
104. bowie (válaszként erre: 103. - Éva82)
2014. jan. 24. 10:54
Nem is vagy kevesebb, és nagyon jól oldod meg.
103. Éva82
2014. jan. 24. 10:40
A munkaidőt nem mi alakítjuk, hanem a munkáltató, vagy éppen a végzett munka jellege. Tehát ez a történet úgy működik, hogy akkor dolgozol-e vagy sem ezekkel a feltételekkel. Én, mint munkavállaló pedig eldönthetem, hogy kell a pénz, vagy sem. Kollégiumi nevelőként sokat dolgozok este, és hajnalban. A gyerekem szerencsés, mert az apjával van esténként, reggelente a nagyapjával, napközben oviban, nem babysintérrel. Engem viszonylag keveset lát hétközben, de fürdésre, meseolvasásra mindig itt vagyok. Hétvégén mienk a világ, na és sokat beszélünk telefonon is. Szerintem ez a helyzet sokkal jobb, mintha otthon lennék, és a pénzhiány miatt állandóan feszültek, idegesek lennénk. Igyekszek, hogy a házimunkát akkor végezzem, ha a gyerek alszik, hogy amikor ő velem van, akkor igazán, minőségileg vele lehessek. Ennek az az ára, hogy hétvégén is keveset alszok, mert éjjel vasalok...stb. De megéri!!! A gyerek így is ragaszkodik hozzám, szeret, kiegyensúlyozott. Meg lehet találni az egyensúlyt, és én sem érzem magam kevesebbnek, mint aki otthon ül!!!
102. nbandus (válaszként erre: 98. - M0ncsa)
2014. jan. 24. 09:10

Ezzel én is egyetértek! Hihetetlen számomra, hogy (leginkább) apukák hogy képesek napi 12 órákat vagy többet dolgozni... Mi van így a családdal? Ok, van mit enniük és elkölteni, de közös programok? Apakép?


Nagyon szerencsésnek mondhatom magam, hogy a párom és én is 8 órában dolgozunk (néha túlóra), és bőven van időnk egymásra, gyerekre, magunkra...

101. bowie (válaszként erre: 100. - Michelle.r)
2014. jan. 24. 06:40

Igen, itt a lényeg, hogy lehet összeegyeztetni és együtt megélni a kettőt. :) Ez a lényeg..de az, hogy egy pici gyerek heti hat napot reggeltől estig ne legyen a szüleivel kicsit sem, az úgy gondolom nem jó dolog.

Itt az egyik kislány még az oviban tavaly pl ott zokogott, mert nem értette, hogy miért nem a bébiszitter jön az anyák napjára, mikor ő általában ovi után este 9-ig, meg még vasárnap délig vele volt. És náluk nem a karrier és nem a tudatos jövőtervezés miatt kell ennek így lennie. Nyilván ebbe bele lehet magyarázni, hogy biztosan vacak anya, mert vasárnap délután nem játszott tutira a gyerekkel, de nem így volt, mert a kislány mindig mesélte, hogy miket csináltak..aztán áttért arra, hogy de előtte a bébiszitterrel miket csináltak.

Aztán persze az anyukája meghívta a bébiszittert az anyák napjára, mert egyértelműen ő is azt szerette volna, hogy a lánykának jó legyen..aztán a kiscsaj a bébiszitterhez ment oda először az anyák napja végén, az ő ölébe ült (persze, hiszen a szüleit csak vasárnap délután látta..reggel már nem voltak, mikor felébredt, este még nem, mielőtt elaludt, tehát itt kőkeményen csak a vasárnap délután), anyuka meg nézte összetörve, csak azért, mert most az élet őket erre kényszeríti..tehát nem az ő döntésük alapján alakult ez a helyzet.


Nálunk az apja maradt le az első mászásról. Húzgálta egész nap a gyereket és várta, hogy mikor fog mászni...elment a boltba dinnyéért, én meg leraktam a földre a kicsit és már ott sem volt.:DD


Az, hogy valaki nem látja a gyereke első lépteit, nem azt jelenti, hogy nem jó anya..de nyilván szeretted volna látni, meg gondolom az apukája is.:) Enyém gyermek, a kicsi, ünnepeltette magát, úgyhogy úgy csinálta, hogy lássuk, és ünnepelhessük.:DD

100. michelle.r (válaszként erre: 96. - Bowie)
2014. jan. 23. 23:23

Aki nem hoz meg bizonyos döntéseket, azt lehet, hogy az élet sokkal kellemetlenebbekre fogja kényszeríteni. Szerintem lehet a karriert és a családi életet együtt megélni, úgy hogy egyik se sérüljön.


Én sem láttam az első lépését, mert a kis nyavalyás kihasználta, hogy éppen szemenként nyomkodom a borsót az ebédjéhez, és egyszer csak megjelent mellettem, állva. Nem előző nap, sem a következőn, amikor a bébiszittyó volt vele. Megfosztott attól, hogy érdemes, jó anya lehessek :P :o)))

99. bowie (válaszként erre: 97. - 7a3a05277b)
2014. jan. 23. 19:41

Nem tudom.

Biztosan van olyan, akinél nem merül föl, ezek szerint..

98. M0ncsa (válaszként erre: 97. - 7a3a05277b)
2014. jan. 23. 16:46

En meg tudod, mit nem ertek? Hogy hogy johet letre egy ilyen extrem szituacio eleve, ahol az egyik fel kidolgozza a belet is, a masik meg otthon van a gyerekekkel. Nyilvan utobbi is rengeteg munka, de akkoris van modja az otthoni penzkeresesnek, illetve anyagi terhek csokkentesenek. Vagy gondolkodunk elore, es kevesebb gyereket vallalunk - annyit, amennyit el tudunk tartani heti normal munkaidovel, esetleg nemi tuloraval.

Persze van olyan is, hogy igy egyeznek meg a felek, es ez nekik jo, ahogy van. Mondjuk azt viszont ketlem, hogy a gyerekeknek is jo, ha alig latjak akar az apjukat, akar az anyjukat.

2014. jan. 23. 16:34
Erről jutott eszembe: miért van az, hogy ha egy anya "nem látja a gyereke első lépéseit", az maga az akasztófáravaló vétek és tragédia, ellenben az, ha egy apa nem látja ugyanezt, az teljesen normális, sőt, fel sem merül problémaként?
96. bowie (válaszként erre: 95. - Michelle.r)
2014. jan. 23. 13:37
A fórum ezen részéhez nincs hozzáfűznivalóm. De továbbra is tartom azt a véleményem, hogy nem normális helyzet az itt nálunk, hogy rengeteg szülőnek kell tizenórákat güriznie heti 6 napon keresztül (mondjuk tudok olyat is, aki minimálért 7 napot dolgozik), lemondva arról, hogy esetleg lássa a gyereke pl első lépéseit. Csupán, mert ez kell ahhoz, hogy megéljenek. S nyilvánvalóan ez nem azt jelenti, hogy lenézem a dolgozó nőket, bár lehet volt, aki annak akarta érteni. Mondjuk magamat még sosem néztem le munka miatt.:) Habár úgy gondolom elég érthető volt az, hogy megjegyeztem, hogy teljesen más, ha valaki a karrierje, jövője, vagy akármi miatt úgy dönt, hogy pl 6 hónaposan bölcsibe adja a gyerekét (mert annak az a megfelelő élethelyzet), vagy valaki arra kényszerül, holott esetleg szívesebben maradna vele akár 2-3 éves koráig otthon (neki nyilván nem megfelelő az az élethelyzet). Mert szerintem a kettő nem ugyanaz. De lehet csak szerintem.:)
95. michelle.r (válaszként erre: 78. - Bowie)
2014. jan. 23. 12:12
Tényleg ne. Bár a minek szül az ilyen még annál is dehonesztálóbb.
94. michelle.r (válaszként erre: 44. - Éva82)
2014. jan. 23. 12:06

Nem. Egy normális világban haszálom az agyamat, ha már adott a Jóisten :), és ezért nem szólnak le és nem néznek le az olyan emberek, akik ezt másképpen gondolják.


De úgy tűnik, ebben az országban még egy egyszerű kérdést se lehet feltenni, hogy ne az legyen a vége, hogy pusztán abból, hogy valaki bébiszittyóra ízza a gyerekeit, az derüljön ki, hogy szülnie sem kellett volna :S.

93. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 66. - Tücsimücsi)
2014. jan. 23. 11:33
Bocs, hogy beleszólok a vitába, de a főállású anyasági havi 25.650- forint nettó bért jelent, és feltétele a három gyerek. Emellett heti 30 órában munkát lehet vállalni, vag yéppen időkorlátozás nékül, ha azt az otthonában végzi. Biztosan nem dolgozik ez a hölgy akit említettél? Mert bizony ilyen is előfordulhat!
92. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 33. - Tücsimücsi)
2014. jan. 23. 10:54
A piacon van üzletük, ahol mindketten melóznak, sőt mi több! MÉg az anyuka két testvére is ott melózik, és mindeközben még alkalmazottaik is vannak! Igen, keveset vannak a kicsivel, de náluk ez így működik, amivel én sem teljesen értek egyet, de ez van. Irtó kedvesek, télapóra, karácsonyra hozzák az ajándékokat az én gyerekeimnek is, és a kicsi nővére aki a fiammal egyidős, hihetetlenül jól nevelt kislány. Őt két évesen egy évre hazavitték Vietnamba a szülők. Na az milyen nehéz lehetett? De visszajött, és egy tünemény. Jól nevelt, okos gyerekek, akik ebből profitálni fognak, hisz mindkét nyelvet, mindkét kultúrát megtanulják majd. :)
91. Guruljka (válaszként erre: 87. - Vica66)
2014. jan. 21. 16:06
...és ha ráadásul, az anya vagy az apa a gyerek egy bizonyos koráig rövidített munkaidőben dolgozhatna.
2014. jan. 21. 14:51
Akinek nagyon fontos, hogy megbizhato legyen a munkahelyen, tudja megoldani a tappenzt, stb., es meg a munkaviszonya is folyamatos, annak bizony hosszutavon megeri - meg ha fogcsikorgatva is a bebiszitter.
89. 7a3a05277b (válaszként erre: 88. - Nbandus)
2014. jan. 21. 14:21

Én azt teszem a magam esetében ;)

Csak a jelenség felfoghatatlan és szánnivaló számomra, általában.

88. nbandus (válaszként erre: 84. - 7a3a05277b)
2014. jan. 21. 14:13
Te ugyanazt mondogatod, közben senkinek sem szánod... akkor miért ismétled meg 3-szor ugyanazt? Nem a nők a gonoszak,ellenségesek, hanem maga az ember. És akkor mi van? Engem ugyan nem érdekel speciel, hogy ki mit gondol arról, hogy a lányomat mikor adtam bölcsibe, az se, hogy ki mit gondol arról, mennyit keresek, mennyit foglalkozom a családommal stb. Ezekkel mind magamnak számolok el, és lesz*rom, hogy ez kinek tetszik vagy nem tetszik. Szerintem tedd te is ezt! ;)
87. vica66 (válaszként erre: 71. - Bowie)
2014. jan. 21. 14:12
Szerintem az lenne a (majdnem) tökéletes világ, ha az anyuka(vagy akár az apuka) szabadon, (anyagi)kényszer nélkül dönthetne arról, hogy otthon marad, ameddig a család számára szükséges, vagy dolgozik főállásban részmunkaidőben, stb.
86. tücsimücsi (válaszként erre: 85. - 7a3a05277b)
2014. jan. 21. 14:12
akkor jó, mert azt hittem rám céloztál
85. 7a3a05277b (válaszként erre: 81. - Tücsimücsi)
2014. jan. 21. 14:11

Nem mondtam, hogy te ilyeneket írtál volna. Nem neked írtam, nem rólad írtam...


Én ebből kiszálltam, szélmalomharc.

84. 7a3a05277b (válaszként erre: 83. - Bowie)
2014. jan. 21. 14:09

Hm.... harmadszor.


NEM írtam rólad. BIZONYOS nőkről írtam, vagy általában a nőkről, lévén nem ismerlek és ez a téma érdekes, nem a személyed.


De ebben a topicban többen is öltözködtök, ahogy látom.


Igaz, egyszerűbb nem akarni érteni.

83. bowie (válaszként erre: 80. - 7a3a05277b)
2014. jan. 21. 14:07

Valahogy én nem azt látom a sorokban, amit te..


Én gyanúsan másképpen élek, mint sok ember...dolgozni nem kényszerből dolgozom, pedig szültem. Kétszer is. Szóval nem tudom te mely sorokból vetted ki épp az ellenkezőjét, de grat.

2014. jan. 21. 14:06

Tessék, így szólt a mondat:


Ne haragudj de akkor sem tartom helyénvalónak hogy valaki egy héten egy napot tölt a gyerekével, hagyjuk most a karriert és a pénzt.

81. tücsimücsi (válaszként erre: 80. - 7a3a05277b)
2014. jan. 21. 14:05

Na szóval : Nem normális", "nem tartom normálisnak, "nehogy már az legyen a normális", "


Ilyeneket én nem írtam!!


33. hozzászólásomat keresd vissza! Vagy bemásoljam?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook