Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyi az esélyem, hogy hozzám kerülnek a gyermekeim? fórum

Mennyi az esélyem, hogy hozzám kerülnek a gyermekeim? (tudásbázis kérdés)


2013. szept. 19. 16:55
Adj be egy gyermek elhelyezési kérelmet.Ezt nagyon fontos megtenned,mert mostanában egyre nagyobb "divat" hogy apuka lelép a gyerekkel.Ameddig nincs hivatalos bírósági végzés a gyermek elhelyezésről,addig ezt legálisan meg is teheti.Mindezt csak azért írom,mert ahogy leírtad a párod...van munkád,vagy van hova menned dolgozni,hol laknátok? Egyébként nagyon nyomós oknak kellene lenni,hogy egy anyától elvegyék a gyereket.
11. fcbcd01d00 (válaszként erre: 1. - Vicuskacicuska26)
2013. szept. 19. 15:42
Nagyon rendkívüli oka kell hogy legyen annak, hogy a férfinél helyezzék el a gyerekeket. Pl. ha a nő alkoholoista, vagy ilyesmi.
10. 39dbe380da (válaszként erre: 9. - Vicuskacicuska26)
2013. szept. 19. 14:14
Hát akkor hajrá!
2013. szept. 19. 14:11
3 gyermekem van, de csak a két kicsi az övé!
2013. szept. 19. 14:08
2 gyerek van vagy 3. Az adatlapodon lévő bemutatkozó szöveged alapján kérdezem.
7. 39dbe380da (válaszként erre: 4. - Vicuskacicuska26)
2013. szept. 19. 14:05

Én a helyedben beballagnék a lakóhelyed szerint illetékes bíróságra és jegyzőkönyvbe mondanám a a gyermekelhelyezés iránti keresetet. Kérhetsz ideiglenes intézkedést is.

Törekedned kell arra, hogy az eljárás alatt nálad legyenek a gyerekek, mivel megszokott környezetből nehezebben mozdítanak ki gyereket.

2013. szept. 19. 14:02
ja, és nem vagyunk hivatalosan egy pár!
5. 39dbe380da (válaszként erre: 3. - Bowie)
2013. szept. 19. 14:02

Ja csak az a papír a világon nem jó semmire.

Elviheti a gyerekeket, az apa pedig ugyanazon jogon vissza is viheti. Ebben a fázisban az nyer, aki erősebb.

A gyermekelhelyezésről a bíróság dönt.

2013. szept. 19. 14:01
bowie, a gyerektartásos papírban föl van tüntetve hogy én nevelem őket. Nem hiszem hogy ilyen könnyen lemondana a gyerekekről:( Köszi.
2013. szept. 19. 13:44

Papírod van róla, hogy te neveled a gyerekeket, nem vagytok hivatalosan egy pár...

Mehetsz..majd ő, ha akar indíthat gyermekelhelyezési pert..de nem fog.

2013. szept. 19. 13:34
Uramisten.
2013. szept. 19. 13:31

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek!

10 éve élek együtt párommal, az első 6 év nem is volt rossz hanem utána kezdőttek a gondok :(

Terhes lettem kisfiammal, és ez után minden megváltozott. Már nem úgy tekintett rám ahogy előtte, mint a szerelmére, hanem mint a gyereke anyjára (ha értitek miről beszélek).Eltelt a 9 hónap és megszületett Ádámunk. Szép volt minden, nagyon szerette,szereti csak engem hanyagolt! Nemsokra rá terhes lettem a kislányunkal, hozzá kell tennem hogy az Ádi születése óta 5 hónap után akkor voltunk először együtt, és mindjárt teherbe is estem.Abban bízva hogy hátha kislány lesz megtartottuk. A terhesség alatt sem változott semmi, és Noémi megszületése után sem, ugyanolyan rideg és tartozkodó volt velem. Az évek teltek multak és kapcsolatunk azóta csak rosszabb lett, sokkal rosszabb.Úgy döntöttem elhagyom, és ezt közöltem is vele. Erre neki az volt a válasza hogy én mehetek de a gyerekeket nem vihetem sehová!!! Annak idelyén egy NAV-os ügye miatt csináltattunk egy gyerektartásról szóló papírt, ami szerint havi 15.000ft gyerektartást kell fizetnie. Nem is ez a lényeg, hanem hogy engem ez a papír mire jogosít fel??Benne van az is hogy én nevelem a gyerekeket, de ha el akarom hagyni akkor ezzel a papírral a kezemben elvihetem-e gyerekeket magammal???Vagy be kell mennem a gyámhatóságra és kérelmeznem kell a gyerekelhelyezést?? Ahoz viszont az ő beleegyezése is kell, és tuti hogy nem eggyezik bele!!Elég agresszív ha a gyerekekről van szó, ami valamilyen szinten érthető is: Sajnálom, mert tudom hogy a gyerekeknek ugyan úgy szükségük van az apjukra is mint az anyjukra, és higgyétek el nagyon sokszor megpróbáltam ujra és ujra, de nem megy már! Belefáradtam az örökös veszekedésbe, és az idegrendszerem is tönkre ment ez miatt. Nem akarom hogy egy idegroncsot lássanak a gyerekeim:(.

Nagyon kérek mindenkit hogy segítsetek tanácsot adni, hogyan tudom ezt megoldani!!!

Köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook