Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyi a normális korkülönbség férfi és nő között, ha a férfi idősebb? fórum

Mennyi a normális korkülönbség férfi és nő között, ha a férfi idősebb? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
68. Kata75 (válaszként erre: 67. - P.g.zsuzsa)
2009. okt. 12. 09:53

Igen, a gyerekvállalás tényleg lehet kor függvénye, és a hitel is, de utóbbi nem minden esetben.

Az én férjem még csak 40, de 10 éve is mióta együtt vagyunk nagyon ellenzi. Persze más, ha igazán fontos dologról van szó (pl.első lakás), de mindig is azt mondja, hogy ha nincs rá pénzünk nem vesszük meg. Igaz, hogy nincs pl autónk mióta ellopták (amit ugye nem elég megvenni), de hála semmilyen hitelünk sincs, és ebben az időszakban is egyenlőre simán vesszük az akadályokat.

Én már előbb beleugrottam volna, de kedves párom "visszarángatott" a földre:))


Még a gyerek témára picit visszakanyarodva. A hugom (27) most pl. szintén ebben a cipőben jár, mivel a vőlegénye jövőre tölti a 40-et. Lassan 12 éve vannak együtt. Bár Ő még várna, de párjának a kora miatt mindenképp mostanában szeretnének babát. Sajnos mint kiderült nekik sem megy könnyen, de mindent megtesznek az érdekében, hogy minél hamarabb jöjjön az a gyermek:)))

67. p.g.zsuzsa (válaszként erre: 66. - Kata75)
2009. okt. 12. 09:37

Persze, sok múlik a személyiségen, de azért egy ember 50 felett mégiscsak másként gondolkodik bizonyos dolgokban (pl. gyerekvállalás, lakáskölcsön), mint mondjuk egy 30 éves.

Az én párom is arra hivatkozott, hogy ha legalább 10 évvel fiatalabb lenne, akár még 2 gyereket is bevállalna (2 már van), de így 50 felett örül annak is, ha a kisebbik (most 6 és 1/2 éves) diplomaosztóját megéri.

66. Kata75
2009. okt. 12. 09:16

Köztünk 9 év van a férjem javára, de nem igazán emiatt érzek némi különbséget. Inkább az alap természetünkben, de ez nem gond, mert szépen kiegészítjük egymást:))

Persze Ő a komolyabb, megfontoltabb, viszont iszonyat makacs.....én szétszórtabb, de jobban kibeszélősebb vagyok, így semmi nem marad bent:)) Tehát még időben mindent letisztázunk.


Szerintem ha a pár személyisége "illik" egymáshoz, akkor a kor nem számít. Persze biztosan vannak olyan dolgok, amik nagy korkülönbségnél már jobban felszínre kerülnek, de alapból nem ezen múlik egy jó kapcsolat. Befolyásolhatja, de nem ezen áll, vagy bukik.

65. p.g.zsuzsa (válaszként erre: 64. - Tinamama)
2009. okt. 12. 09:04

Nálunk a fő probléma inkább a gyereknevelés. Legtöbb vitánk a gyerekek miatt van.

Meg én merészebb lennék, jobban bele mernék fogni dolgokba, de ő reálisabb, nem szeret kockáztatni. (Pl. lakás csere, kölcsön felvétel)

64. tinamama (válaszként erre: 62. - P.g.zsuzsa)
2009. okt. 9. 18:42
Na nálunk ugyanez a probléma.Egy éve kezdtem ujra dolgozni,de nem ott ahol azelött.mondjuk az sem lett volna jobb,mert ott is sok a férfi(szülésznö voltam,dokik és mütösök mellett).Addig nem is volt gond amig otthon voltam,de miota dolgozom már kétszer majdnem szétmentünk amiatt,hogy szerinte nekem van valakim a munkahelyen.Ha már nem ugy ment a szex,rögtön ezt hozta elö nekem meg teli volt vele a hócipöm.Kis ideje már jól megvagyunk,de ott motoszkál a kisördög bennem,hogy mikor kerül elö megint a téma...
63. Mya01
2009. okt. 9. 14:22
Szerintem a 30 év már sok, de ez emberfüggő.Nem feltétlenül a korkülönbségen múlik egy kapcsolat. Köztünk 11,5 év van, én nem érzékelem, néha a párom szerint bizonyos dolgokban észrevehető,engem nem zavar.
62. p.g.zsuzsa (válaszként erre: 61. - Tinamama)
2009. okt. 9. 11:46

Hát eléggé féltékeny még most is. Főleg, hogy ő is úgy csábított el, hogy éppen mással voltam még. De igazából nem adok rá okot, hogy féltékeny legyen. Általában mi a délutánokat és a hétvégéket is együtt töltjük a gyerekekkel. Az időmbe se férne bele.

De, azért volt már rá példa, nem is egyszer. Ugyanis olyan munkahelyen dolgozom, ahol férfiakkal vagyok körülvéve.

61. tinamama (válaszként erre: 60. - P.g.zsuzsa)
2009. okt. 8. 20:36
Szia! nálatok nem volt probléma a féltékenység
2009. okt. 7. 11:32

Sziasztok!

Az én férjem 19 évvel idősebb. Már 16 éve vagyunk együtt, van két gyermekünk. Nem mondom, hogy minden "fenékig tejfel", de megvagyunk. Néha kiérződik azért a korkülönbség. Némely dologba más a véleménye, de ez lehet hogy egy egykorúval is így lenne. Egyedül a harmadik gyerek kérdésénél hivatkozik a korára.

59. Bcicus
2009. okt. 3. 02:58

Annyi amennyi, a mostani párommal kevesebb mint 3 év az előző párom 17 évvel volt idősebb és nem a korkülönbség miatt mentünk szét.

Van ismerősöm akik között kb 35 év van.

58. tinamama (válaszként erre: 49. - Elfelejtett jelszó)
2009. okt. 3. 02:30

Sokat tiltottak töle,de ez egy 19 éves lánynál nem használ,föleg ha nagyon szerelmes.aztán anyum rákos lett és fél év alatt elment...Rá egy évre együtt laktunk és az elsö babánkat vártam.Apum nagyon nehezen fogadta el,de mikor a 2.gyerek született,megtört a jég és azóta jóban vagyunk.

Néha majdnem feladtam,mert sokat veszekedtünk,de eddig mindig sikerült megmenteni a dolgokat.

57. vekvik (válaszként erre: 56. - Reni79)
2009. szept. 30. 11:58
vannak kivételek:)
56. reni79 (válaszként erre: 55. - Vekvik)
2009. szept. 29. 19:51
Nekem meg volt 12 évvel idősebb és negyede anyira nem becsült meg mint már 4 éve a nálam 5 évvel fiatalabb!
55. vekvik
2009. szept. 29. 12:23
nekem volt mindössze 1 évvel fiatalabb párom, na soha többet, pedig nem volt nagy a különbség.
2009. szept. 29. 12:02
Arra nem gondol senki, hogy a férfiak korábban halnak? Én pl nem akarok 60 évesen özvegy lenni, úgyhogy célszerű szerintem velünk egykorút vagy fiatalabbat választani
53. panini
2009. szept. 29. 11:25
na jó, de a 10 év az egyáltalán nem sok ( ha a férfi az idősebb). Az én szüleim közt is annyi van, és fel sem tűnik :)
2009. szept. 29. 11:23
Nekünk a 2 gyönyörü lányt erdményezett
51. reni79 (válaszként erre: 50. - Pancsipanna)
2009. szept. 29. 11:18
szerintem is igy van!Ha egy kapcsolat működik teljesen mindegy ki mennyivel fiatalabb vagy idősebb.
2009. szept. 29. 11:17
Szerintem nincs ilyen a kor nem számít ha a két fél szereti egymást köztünk 10 év van
49. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 45. - Tinamama)
2009. szept. 29. 11:01
A szüleid mit szóltak anno amikor megismerkedtél egy korukbeli pasival?
48. vekvik
2009. szept. 29. 10:58
mármint az az elvárás hogy mindenki a saját korosztályából válogasson...:D
47. vekvik
2009. szept. 29. 10:56
szerintem a szerelem nem korhoz kötött, ez csak társadalmi elvárás, vagy szabály. :D:D:D
2009. szept. 27. 13:28
Nem mondom,hogy nem lehetnek az emberek boldogok ha nagy a korkülömbség de van olyan amikor teljesen eltérő a gondolkodásmódjuk.
2009. szept. 27. 13:11
A párom 22 évvel idösebb,és döccenökkel,de jól megvagyunk már 12 éve.Van 3 gyerköcünk.
2009. szept. 27. 13:08
Én két és fél évvel idősebb vagyok a férjemnél!:)
2009. szept. 25. 22:24

15 évvel idősebb a férjem, és egyszerűen imádom, tudja hogy mit akar, már nem zöldfülű

de ezt mindenkinek maga kell eldönteni hogy mi fér bele

42. MMea
2009. szept. 25. 21:26
Max 10 év, a szüleim közt is majdnem 10 év van, kicsit kevesebb és boldog házasságban élnek. :-) A nők sokszor előbb érnek.
2009. szept. 25. 21:11
5 év.
40. vvicus
2009. szept. 25. 20:54
Köztünk 10 év van, de nem venni észre, mindig is érettebb voltam a koromnál, mindig is idősebbekkel lógtam, mert nővérem 12 évvel, bátyám 8 évvel idősebb nálam. Szinte az összes barátom nem velem, hanem a férjemmel egyidős, nálam legalább is min. 4 évvel idősebb. :-)
2009. szept. 25. 20:25
Sziasztok! Nálunk 12 évvel idősebb párom és jól megvagyunk,már több,mint 7 éve! Szerintem sem a kor számít.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook