Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mennyezetfűtés, mint alternatív megoldás... fórum

Mennyezetfűtés, mint alternatív megoldás... (beszélgetős fórum)


15. Lexibaba (válaszként erre: 5. - Felvillanyozlak1)
2012. jan. 15. 12:11

a napsugárzás sem jó az ereknek bőrnek. a Napnak egyetlen dolga van hogy a D vitamin termelődjön bennünk. Ennyi. Lehet hogy jótékony hatással van a szervezetre, de sztem nem egy életen át ebben élni!

Te sem rohangálsz kint a napon állandóan nyáron. Bemész az árnyékba.

2010. okt. 19. 12:37

Persze. Meg valahol kínjukban már a kutya szart is megpróbálják megenni.


Csak ha a jó dolgok nincsenek alátámasztva, az ellenérvek meg megcáfolva, akkor nem jó a mutató.

2010. okt. 19. 12:09
Én azért bízom benne,mivel tudom,hogy jó dolog....Ellenvélemények minden dolognál vannak....,de ilyen különbözőek vagyunk...VAN AKI SÁTORBAN,TŰZ MELLETT ÉL...:-)
2010. okt. 16. 18:45
okéééé...:-)
2010. okt. 15. 18:02

Csak hogy Te is tájékozott legyél...


Arcüregi megbetegedések kezelésekor az infrasugárzástól védeni kell a szemet.

A zuhat azért hat úgy, ahogy, mert a testet nem egyenletesen éri (abban az esetben hideg) hőhatás.



Rugalmatlan erek okozta problémák esetében (pl. visszér, rozacea) kifejetten károsan hat a sugárzó hő. Az ilyen jellegű betegségek elég gyakoriak.



Szóval tök jó ez a mese habbal és mogyoró is van a tetején (aminek jó részét nem veszem be), meg biztos szeretnél sokat eladni, de legalább ellenjavallatot írj.

2010. okt. 15. 16:53
Mivel nekem van egy csepp józan paraszti eszem, ha több nem is, végigolvasva ezt a propagandaszöveget azt a döntést hoztam meg hogy nekem ilyenem nem lesz!!!
2010. okt. 15. 16:48
Csak a tájékozódottság érdekében...
2010. okt. 15. 16:47

Egészséges és takarékos fűtésmegoldás, mely önálló vagy kiegészítő fűtésként egyaránt használható.

Az infra a gyógyító hőhatás legmodernebb eszköze.


A ma ismert módszerek között ez az egyetlen, amely természetes módon hozza létre az egész szervezetre kiterjedő gyógyító hatást. Az infra megtisztítja a kötőszöveteket és megszabadítja a szervezetet a savas salakanyagoktól, ezáltal megszűnnek, de legalábbis jelentősen csökkennek a fájdalmak és reumás jellegű panaszok.

A melegítés serkenti a vérkeringést, a nehézfémek és a méreganyagok a verejték- és faggyúmirigyieken keresztül távoznak a szövetekből. Az infravörös sugárzás tökéletesen egészséges és biztonságos minden élő organizmus számára és összhangban van saját természetes energiasugárzásunkkal. Áthatol a bőrön 4-6 cm mélységig, átjárja a szöveteket, és rezonanciát hoz létre a sejtekkel. Ez a vibráció hozza létre azt az erős hőhatást, ami:

- tisztítja, ápolja, puhává teszi a bőrünket

- megtornáztatja az ereket, erősíti a teljes keringési rendszert

- normalizálja a vérnyomást

- csökkenti a reumatikus fájdalmakat, az izomlázat

- hatására a zúzódások, műtéti hegek gyorsabban gyógyulnak

- erősíti az immunrendszert

- a stresszt, fáradtságot megszünteti

A fűtőpanel helye és időszerűsége napjainkban


Az elmúlt évtizedekben tapasztalhattuk, hogy az energia racionális felhasználása mennyire fontos része lett életünknek. Az infravörös fűtőpanel erre kínál alternatív, gazdaságos megoldást. A manapság igen nagyfokú földgáz áremelésekkel erőteljes érdeklődést generáltak az elektromos fűtésrendszerek iránt.

Mi is az infrapanel?


Az infrapanel egy tábla alakú fűtőtest olyan kialakítással, hogy a fűtő oldalán az energia áramlása maximális, ellenkező irányban pedig minimális. Ez, a működő oldalon elhelyezett szilícium kristályoknak, a passzív oldalon pedig a minőségi hőszigetelés segítségével érhető el. Az alakzata kielégíti a termékkel szemben támasztott esztétikai elvárásokat, elősegíti a rögzítést és biztosítja a termék hő és elektromos szigetelési tulajdonságait.

Hogyan működik?


A panel az elektromos energiát alakítja infravörös sugárzássá. Az infravörös sugárzás, először nem a légtér levegőjét melegíti fel, hanem közvetlenül az ott tartózkodó élőlényeket és tárgyakat fűti. Ezután melegszik a levegő, így kellemes hőérzetet eredményez, még alacsonyabb hőmérséklet mellett is. Ez a fajtája a hőnek fontosabb az élőlények számára, mint a levegő hője.

Az infrapanel használatának az egészségre nincs negatív hatása! Ellenkezőleg: javítja a közérzetet.

Miként takarékoskodik az infrapanel az energiával?


A panelekből kiáramló infravörös sugarak és a falról, bútorokról és egyéb tárgyakról való visszaverődésük kellemes hőérzetet biztosítanak a klasszikus fűtési módoknál kellemesnek ítélt hőmérsékletnél 2-4 ˚C-kal alacsonyabb hőmérsékleten is. Ezzel csökken a hő veszteség a helyiségben. A vakolat felmelegszik és hő függöny alakul ki.

Az infrapanel által sugárzott hő nem szökik ki az ablakon, így további megtakarítás keletkezik. Az egyes panelek alacsony teljesítménye, egyenkénti kis tömege és a panelek egyenletes elosztása a helyiségben lehetővé teszi, hogy a hagyományos fűtéshez képest a beépített teljesítmény legalább 80%-ra csökkenjen.

A maximális teljesítmény gyors elérése (felfutási idő max. 30 perc) lehetővé teszi alacsonyabb hőmérsékleten a minőségi szabályozást. A panelekkel elért megtakarítás 30%, átmeneti időszakban akár 60% is lehet! Éjszakai külön mért áramról is üzemeltethető, felszerelése nem engedélyköteles. Nincs tervezési, engedélyeztetési, hitelesítési beüzemelési költség, mint más fűtések esetében.

Alkalmazási területek:


Szinte ez az egyetlen villamos fűtési mód, amit bárhol lehet alkalmazni. Köszönhetően a korlátlan élettartamnak és az éghető felületre való szerelhetőségének. Helyigénye nincs, mivel a mennyezetre kerül.

2010. okt. 15. 16:45
Mennyezetfűtés??? Nem vágom.
2010. okt. 15. 16:45

"Az infrapanel az elektromos energiát alakítja hővé. A kerámiakristályok 7-10 mikron hullámhosszú sugárzással maximálják a hőleadást az egész felületen a környező térség felé. Ez éppen az a fajtája a hőnek, amellyel a nap melegíti Földünket és minden élőlény 99%-ban szívja magába."


FORRÁS: [link]

2010. okt. 15. 16:43

A napsugár az jó a z ereknek-bőrnek????

Csak mert ez ugyanazt az infrasugarat állítja elő....ám...:-)

A neten független szakértők cikkeiben leírják,hogy jótékony hatással van az egészségre...

Érdemes utánanézni...szerintem...:-)

2010. okt. 13. 23:29
Én nem használnék ilyet. Nem jó az ereknek, bőrnek semmilyen sugárzó hő.
2010. okt. 13. 18:54
Még nem is hallottam róla. Mi ez?
2010. okt. 13. 17:47
Oly érdekes s tetszik...
2010. okt. 13. 17:25

Kíváncsi lennék,hogy mi a véleménye az embereknek az infrapanelekről,mint fűtési megoldásról...?

Én ismerem,nap,mint nap tapasztalom szereléskor,de minden vélemény számít...:-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook