Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Menni vagy nem menni... osztálytalálkozó fórum

Menni vagy nem menni... osztálytalálkozó (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
53. Mazsinka (válaszként erre: 51. - Spatifillum)
2014. ápr. 30. 17:04
Tetszik vagy nem tetszik, ez az igazság. Egyébként én sem volt az egyiken, mert van egy-két ember, akiket egyenesen utálok, és nem volt kedvem velük jópofizni. Viszont a gimisre meg azok nem jöttek, akik gimi után nem tanultak tovább, és cikinek érezték, hogy azt meséljék, milyen jó a sarki trafikban melózni, míg a másik Norvégiában jár egyetemre, a harmadik énekes lett, a negyedik meg ünnepelt divattervező. No, ezekhez képest, lehet a következőre én sem megyek. :DDD
2014. ápr. 30. 17:00

Menni. Kit érdekel, hogy a másiknak olyan vállalkozása van, hogy felveti a pénz-ma ez számít sikeresnek-, vagy befolyásos állása van.

Ki lehet állni magadért: én ez vagyok, ez lettem.

Nekem volt olyan osztálytalálkozóm, hogy a srácnak volt 3 gyereke, de nem azok fényképeit hozta el, hanem a tenyészlovaiét mutogatta. Szerintem ez sokkal szánalmasabb, mint h én nem lettem gazdag, de boldog, az igen.

51. spatifillum (válaszként erre: 50. - Mazsinka)
2014. ápr. 30. 15:34

..érdekes, viszi valamire...->

Nem így akartam megfogalmazni (mert sértő), de ha neked ez így megfelel, és leírod, legyen.

Köszönöm, hogy visszaválaszoltál nekem, de nem tartottam rá igényt:)


Még ha te indítottad volna ezt a topikot...

50. Mazsinka (válaszként erre: 49. - Spatifillum)
2014. ápr. 30. 15:29
Általában azok nem mennek, akik nem vitték semmire, vagy úgy érzik, hogy nem vitték. Mert nincs mivel kérkedni. Valaki ezt szégyelli, más meg nem. Aki okosan teszi, az elmegy, jó képet vág, elmondja a mondókáját, aztán hazamegy. Meghallgatja azokat, akik kérkednek, vannak szép számmal, azokat, akikről meg csak azt hiszi, hogy kérkednek, miközben számunkra normális és hétköznapi, hogy évente két nyaralás-telelés, 13. fizetés, és minden, mi kell. A hétköznapi élet is erről szól. Van, aki viszi valamire, kérkedik vele, a másik csak elmondja, ha megkérdezik, míg mások nem viszik semmire, és ezt vagy elfogadják, vagy szégyellik, és nem érek rá aznap címszóval elmismasolják. Vannak, akiket meg pusztán hidegen hagy pár kötsög, vagy nagyon rossz emlékei vannak a suliból. Aki nem megy el, azt mindig megbélyegzik, és találgatni kezdik, miért nem ment el. Pedig hát, mindenkinek egyéni döntése, érzése mindez.
2014. ápr. 30. 15:11

Az általános iskolai osztálytársaimmal szívesen találkozom, előző alkalommal jól elbeszélgettünk azokkal, akik akartak egymással kommunikálni, de mindenki elfért/megfért a másikkal:) Most is elég nagy létszám várható, pedig aztán szidást azt kaptunk, hogy nem voltunk összetartóak.


A középiskolásra a megkeresés ellenére nem mentem: kellemes szórakozást kívántam és leírtam, (csak emlékeztettem az illetőt), hogy nem megyek, mert nem éreztem jól magam a gimiben.

A "kivagyiság" firtatása miatt sem állt szándékomban oda menni. Aztán utólag megtudtam (egyik osztálytársam édesanyja mesélte, vele általánosból a barátság), hogy a lánya sem volt, mert mindegyik meséje a dicsekvésból állt: ki, mire vitte eddigi életében.

Igen, itt az utóbbi társaságban (ahogy várható volt)elég sokan sikeresek, de....

2014. ápr. 30. 14:03

Én nem, soha. Az általános iskolai egyszer volt, arra elmentem, de a középiskolaira nem mentem és nem is megyek. Nem vagyok rájuk kíváncsi.

A férjem viszont alig várja, mert idén lesz neki a középiskolai, szép kerek :)Nekik nagyon összetartó, szuper osztályuk volt. A miénk nagyképű, anyám-apám valaki így én különleges vagyok, stréber, a másikon átgázolós osztály volt. Broááááf.

47. Érdekes73 (válaszként erre: 39. - A3cf563916)
2014. ápr. 30. 13:49

Nem lehet így általánosítani szerintem...Nálunk írtam a 25 éves általános iskolai batyus volt és most májusba megint lesz ugyanúgy batyus. Akkor a szervezővel én lepriviztem hogy ne legyen éttermes sokba kerülő rongyrázós buli és egyetértett.Persze volt akinek nem tetszett hogy ilyen snassz de ez volt a többségnek nem futja a felesleges rongyrázásra :)Na és tényleg jól sikerült.Úgyhogy aki nem volt az bánhatja :) Biztos van azért akire te is kíváncsi lennél. Nem hiszem hogy mindenki olyan borzasztó volt az osztályotokba :)

A szakközepes 15 éves is viszonylag jó volt. Francos helyen volt de nem kellett fizetni bérleti díjat ki mit fogyasztott azt fizette.

Amúgy nem tudom mit jelent neked pontosan a villogás...Szerintem mindenkinek mást az is.Engem pl nem bosszant ha vki jobban néz ki vagy jobb anyagi körülmények között van :)

46. moonlight13 (válaszként erre: 45. - Moonlight13)
2014. ápr. 29. 21:53
Ja, és aki nem tudott eljönni, vagy épp nem volt kedve, utólag már sajnálkozott, mikor mindenki áradozott, hogy mennyire jól sikerült! :)
2014. ápr. 29. 21:52
Nekünk pár hónappal ezelőtt volt. Nem mondom, hogy mi nagyon összetartóak voltunk, de ezt valahogy mindenki nagyon várta.És valószínűleg pont ettől, hogy ennyire akartunk egymással találkozni, baromi jól sikerült! Már szervezzük a következőt, mert nem volt időnk kibeszélni magunkat! :)
44. alidamolnar (válaszként erre: 35. - A3cf563916)
2014. ápr. 29. 17:24

Ezt én is írhattam volna:)

Nekem is csak az a kínos, hogy a szervező a legjobb középiskolai barátnőm, és nekem nem csak emailt ír, hanem külön fel is hív, hogy megyek-e, ugye megye?

Kínos lesz azt mondani, hogy nem.

2014. ápr. 29. 17:12

Most vagyok pont egy ilyen helyzetben, május végén lesz a középiskolai osztálytalálkozó.

Nem megyek, egyszer voltam (10 éve). Az osztályunk nem volt különösebben összetartó, én pedig a 4 év alatt is elég távolságtartó voltam.

Akkor nem éreztem jól magamat abban a közegben, akkor most sem érezném jól magamat az osztálytalálkozón. Nálunk egyébként a klikkesedés is érződik még az osztálytalálkozón is, pár évtized után is.

Valahogy úgy vagyok ezzel, hogy őket nem én választottam be az életembe. És ha akkor, 1980-84. nem érdekelt, hogy mi van X, vagy Y vagy Z életében, (és fordítva), akkor most mi a bánatért érdekelne, de komolyan....

Hát, nálam ez van...

2-3 ember van, aki igazán érdekelne, de velük a szülővárosomban össze tudok futni, ha anyámhoz megyünk.

42. 0a13a7d41c (válaszként erre: 1. - A3cf563916)
2014. ápr. 29. 17:06
Mennék, ugyanis én soha semmi jóból nem szeretek kimaradni. Ha hívnak valahová, megyek. És örülök ha hívnak. Ez az élet értelme, menni, menni és menni...
41. Leoborta (válaszként erre: 39. - A3cf563916)
2014. ápr. 29. 14:22

Konkrétan a volt osztályunkban nincs villogó, csak az évfolyamban, de tényleg kevés, és vannak akik jól beszólnak nekik :))), mégis intelligensen. Csak ezért már megéri elmenni. :) Az osztályból aki nem jön, az nem tud. Egyetlen ember szívódott fel évek óta, arról nem sokat tudunk.

Ha pl. csak úgy összejövünk félévente, akkor is vagyunk legalább 10-en.

40. f6390e6b9b (válaszként erre: 38. - A3cf563916)
2014. ápr. 29. 13:49

Sokat változtam.Egy visszahúzódó,mindent eltűrő kisegér voltam,most az ellenkezője! :)

Mondhatni,megmutattam nekik! :)

Szinte mindenki eljött,és jól éreztük magunkat,és ez volt a lényeg!

39. a3cf563916 (válaszként erre: 37. - Leoborta)
2014. ápr. 29. 13:40
Jó, hogy ilyen is akad, de ritka, mint a fehér holló. De azért itt is vannak "villogók", akik akár elronthatják a hangulatot...a maradék 10 % nem akar menni, vagy csak éppen azok nincsenek ott, akik akkor nem érnek rá?
38. a3cf563916 (válaszként erre: 36. - F6390e6b9b)
2014. ápr. 29. 13:36

Kivétel erősíti a szabályt :-)


Ezzel nyilván bizonyítottál, hogy "Te is jó vagy, nem?" Vagyis jól esett,hogy annak ellenére elmentek és jó volt,hogy anno kirekesztett voltál.


Ne érts félre, nem gonoszkodom, csak érdeklődöm.

2014. ápr. 29. 13:25

Érdekes ilyeneket olvasni...mert mi tényleg őszintén érdeklődünk egymás felől, nincs felvágás, pedig vannak befutott (pénzesek is) emberek, magas pozícióban lévők, stb... De ha összejövünk, akkor mindenki a régi eszetlen, jókedvű tinédzser. Aki nem jön, az hiányzik. A részvétel 90 százalékos.

Hogy tovább fokozzam: szoktunk egész évfolyamos talákozót is szervezni, kicsit sokan vagyunk, de az is jó. Szerettünk a giminkbe járni, kedveltük egymást, habár itt is akadnak olyanok akik csak villogni jönnek, de azt ignorálom.

Az általánostól viszont hányni tudnék...ott sok jót nem kaptam. Akik onnan érdekesek, azokkal máig tartok valamilyen kapcsolatot.

2014. ápr. 29. 12:11
Nekünk még csak általános találkozó volt.Azt is én szerveztem.Kirekesztett voltam 8 éven keresztül,és mégis összehoztam.Jó volt!
2014. ápr. 29. 11:25
Igazából csak azért érzem kényelmetlanül magam, mert a szervezővel most is tartom a kapcsolatot, s kényelmetlen - lesz - neki megmondani mi a szitu...tudja, hogy nem szeretem a talikat, - sosem mentem el - de azért mégis nem szeretném megbántani.
34. a3cf563916 (válaszként erre: 30. - Szafaripók)
2014. ápr. 29. 11:23

Elégedett vagyok,de pont azért nem megyek el,mert nem érdekel mások hogy büszkélkednek a nem boldog élettükkel, munkájukkal,családjukkal boldognak beállítva.

Nem azért nem érdekel, mert boldogtalan vagyok, hanem azért, mert nem vagyok kiváncsi egyesek fennhéjázó, magamutogató "Én vagyok a Jani" stílusára.

33. a3cf563916 (válaszként erre: 27. - 993dda84ef)
2014. ápr. 29. 11:19
Pontosan.
2014. ápr. 29. 11:19
négy év múlva lesz. nem megyek. :D
31. a3cf563916 (válaszként erre: 24. - 993dda84ef)
2014. ápr. 29. 11:18
Na, igen, ez pont így van.Szóval minden az ellen szól hogy elmenjek.
2014. ápr. 29. 10:47

Akik azt hozzák fel érvnek, hgoy nem érdekli őket a "rongyrázás" meg a "magamutogatás", azért teszik, mert nem büszkék/boldogok a saját életükkel? Csak mert én úgy gondolom, hogy ha elégedett vagyok azzal, amim van, akkor nem fog érdekelni, hogy másoknak mi jutott vagy mi nem...

Nálunk legalábbis az egész arról szólt, hogy elmeséltük, ki hol végzett, merrefelé dolgozik, van-e családja. Persze a többség tudott a másikról, de volt, akiről nem. Mert nem mindenki éli az életét a facebookon pl.

Egyébként meg ha nem tetszik a szervezés A) szólni kell, B) meg kell szervezni. Nálunk is opció volt, hogy étterem legyen-e, vagy menjünk a suli egyik nagytermébe/valakihez, ahol elég nagy a hely és mindenki visz valamit. Érdekes módon a 85 % az étterem mellett szavazott. Lefoglaltuk a különtermet, és mindenki fizette, amit fogyasztott - tehát volt, aki semmit. Annyi kikötése volt az étteremnek, hogy legyen meg minimum az 50 ezer, de mivel 27-en voltunk, ezt nem volt nehéz összehozni...

29. Cessi
2014. ápr. 29. 10:26

4 éve volt a középiskolai osztálytalálkozóm. Meg lett válogatva, hogy kit hívnak meg.

A szervező megírta, hogy mennyit kell befizetni, mi lesz a menü stb. Akkor betegség miatt nem ehettem nagy mennyiségben szénhidrátot, jeleztem, hogy nekem nem felel meg a menü. Mivel étterembe mentünk, gondoltam ez nem okoz gondot.

De okozott, mondván, hogy már megrendelte, kifizette a foglalót, és csak azt ehetem meg.

Nagyon mérges lettem, hogy mégis mi alapján rendelte meg, amikor még vissza sem jeleztem.

Ráadásul 5000 Ft-ot kértek az étteremben egy adag vacsiért, ha csak úgy beülünk, és az étlapról megrendeljük ugyanazt, a felébe sem került volna.


Végül nem mentem el, és nem bántam meg. A találkozóra a szervezőn kívül csak egy valaki ment el, a szervezőnek kellett mindent kifizetnie. Azóta sem volt újabb kísérlet, szerintem már senki sem tartja a másikkal a kapcsolatot.


Tavaly nyáron volt az általános iskolai találkozó. Picit máshogy történt a szervezés, mindent megszavaztattak az időponttól a helyszínig. Délután kezdődött, gondoltam beugrom max egy órára, aztán valamilyen kifogással lelépek. Hajnalban jöttem haza. Nagyon kellemesen csalódtam, a szervezők kitettek magukért, és nem volt semmi versengés, meg összehasonlítgatás. Biztos, hogy a következőre is menni fogok.

28. 993dda84ef (válaszként erre: 27. - 993dda84ef)
2014. ápr. 29. 10:21
Természetesen akinek nem inge...
27. 993dda84ef (válaszként erre: 21. - A3cf563916)
2014. ápr. 29. 10:16

"mutasd meg nekik" - Oh, anyám, no komment! Ezt érvként felhozni; csodálatos, leginkább akkor, ha ezzel vki meggyőzhető, az tényleg beláthatatlan mélység a szememben...


Szerintem az osztálytalálkozó a FB 3D-s változata, hazug magamutogatás, kényszeres szereplési vágy, egy vágyott, de soha meg nem valósított, mások lenyűgözését a legfőbb rendező elvként értékelő személyiség, és önkép mesterséges megalkotása, a rólunk idegenekben kialakított benyomások agresszív befolyásolása, majd az elért "eredmények" harsány hirdetése, és kirakatba állítása. Mindenáron, és minél intenzívebben lenyűgözni a tömeget, hiszen csak akkor válok értékelhetővé, ha vadidegenek, vagy a sarki fűszeres is így gondolja. Egy folyamatosan adásban lévő műsor, ami 24 órás szerkesztést igényel.

2014. ápr. 29. 10:11
Nem voltunk összetartó társaság,általánosban sem,gimiben sem.Nem is szervez senki találkozót.Egyszer szervezett valaki,de ő is csak azért,mert akkoriban nagyon ment a szekere,és dicsekedni akart vele:) Nem szívesen voltam velük akkor sem,most sem szívesen találkoznék velük,de sokukról tudom mi van velük.Például ketten munkatársaim lettek később,stb.
2014. ápr. 29. 09:58

Én általánosra bármikor, mentem is mikor volt. de ott öszetartó az osztközösség. sokan összejártunk, és találkozók nélkül is kb midnenki tudott a másikról. nagyn jó csapat.


gimisre meg nem menék,e gyen voltam, de minek, többre nem mentem. nem is fogok, aki fontos megmaradt. amúgy emg nem volt angy osztközösség. a ronygrázás meg azthazudják egy napot, ők a janik, kzben meg haha.. kinek kell? minek vájvigyorogni?


az ált sulis az tényleg buli:D csak 4 évet voltunke együtt felsőben, de tényleg eltéphetetlen az a közeg.

24. 993dda84ef (válaszként erre: 20. - A3cf563916)
2014. ápr. 29. 09:52
Tökéletesen leírtad az érzéseimet, nálam 17 év az időbeli távolság, de kirakati bohóckodásnak tartom a bájos cseverészést, meghitt visszaemlékezést, erőltetett sztorizgatásokat olyanokkal, akikhez soha nem fűzött igazi érzelmi kötelék, nem beszélve a lóvásári hangulatról, ahogyan kimondatlanul is, de pontozásos alapon rangsorolják egymást a résztvevők, akik természetesen csupán őszinte érdeklődésből próbálják kideríteni privát életed minden részletét. Oh, hogyne, mindenképpen...:)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook