Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Menni vagy maradni? fórum

Menni vagy maradni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
39. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 34. - 0b099f6590)
2007. jan. 31. 19:53
Hat ez szomoru. Nem tudom, mi a helyes, ez a legszornyubb, hogy fogalmunk sincs rola, mi segitene a lanynak. Segitene-e rajta a fiu, vagy csak rontana-e a helyzeten. Hogyan allna a lanyhoz a fiu, ha kiutazna? Jo lenne-e ha a lany szembesulne azzal, hogy a fiu esetleg mar megvaltozott, nem szereti ugy? Az is lehet hogy a fiu viszatalalna hozza es rengeteg erot tudna adni a parjanak. Abban vagyok csak biztos, hogy a remeny nelkuli elet szornyu. Iszonyu, amin keresztul kell mennie, nagyon egyutt erzek vele. Csak remelem, hogy van eselye a felepulesre es jo kezekben van.
2007. jan. 31. 19:49

Azt hiszem a kérdés le lett zárva.

A fiu, a hirre reagálva - többek közt - ezt irtan nekem, most 5 perce e-mailban.

"Én eltűnök, mert nem akarok rosszat Neki, jót úgysem tettem már rég.


Remélem majd helyre jön a sérülése is hamar.



Én nem mentem magam, de azért nekem sem volt könnyű. Most sem az. Majd lesz ami lesz."



Azt hiszem, ehhez már hozzátenni semmit nem lehet, de ugy gondolom, hogy egy ilyen ember már nekem sem lehet barátom.

37. 4912cc9864 (válaszként erre: 1. - 0b099f6590)
2007. jan. 31. 19:37
Sziasztok. Csak most kapcsolodtam bele a témába... Szerintem maradjon a fiú, ha másképp nem is, akkor lelkileg támogassa a lányt, ez nagyon fontos. Nézzünk élyen magunkba, melyikönk tudná otthagyni a párját, ha tudná ezt rolla
36. be52089f0e (válaszként erre: 34. - 0b099f6590)
2007. jan. 31. 19:33

Jaj, Istenem. Nagyon sajnálom. Bízzunk abban, hogy ez észheztéríti a barátját és megteszi, azt amit már rég megkellett volna tennie. Kiutazik a szerelméhez.

Szorítunk érte.

35. be52089f0e (válaszként erre: 34. - 0b099f6590)
2007. jan. 31. 19:33

Jaj, Istenem. Nagyon sajnálom. Bízzunk abban, hogy ez észheztéríti a barátját és megteszi, azt amit már rég megkellett volna tennie. Kiutazik a szerelméhez.

Szorítunk érte.

2007. jan. 31. 18:45

Sziasztok.

Sajnos rossz hirekkel kell szolgálnom.

Beváltotta a fenyegetőzését és megkisérelte az öngyilkosságot.

Egyenlőre sokkal többet nem tudok.

33. 0b099f6590 (válaszként erre: 32. - Be52089f0e)
2007. jan. 31. 17:15
Köszönöm a nevében is! Igérem továbbitom neki!
2007. jan. 31. 17:11
Elírtam: Érte szurkol nagyon sok ember.
2007. jan. 31. 17:10

Nagyon örülönk ha tényleg segíthettünk.

Mond meg annak a lánykának, hogy kitartást. Legyen ereje. Nagyon sok ismeretlen ember vele van és szurkol értem!

2007. jan. 31. 15:32

Köszönöm nektek a sok segítő szót.

Egy néhány hozzászólást továbbitottam is a lánynak.

Próbálom a lelket tartani benne, és támogatni, bármi legyen is adöntése.

29. 70f88a822c (válaszként erre: 28. - Ancika)
2007. jan. 31. 14:49

Maximálisan egyetértek Veled!

Jobbulást, és sok-sok erőt kívánok neki a küzdelemhez!

28. Ancika
2007. jan. 31. 14:42
Ha én lennék egy ilyen szituációban akkor biztos hogy végig ott maradnék a szeretett ember mellett. Akár a haláláig. Szerintem ez a kapcsolat akkor sem fog már működni ha a lány túléli, legyőzi a rákot.
27. ViBo
2007. jan. 31. 14:33

Én egy kicsit megértem a fiút, és azt is elhiszem hogy ennek ellenére szereti a lányt, hiszen még mellette van, ha nem így lenne már rég "lelépett" volna. Gondolom hogy a fiúnak épp elég lelki vivódás most ez, hiszen mesze van tőle akit szret és ráadásul lehet hogy halálos beteg. A lánynak nem kellene mondanija szerintem hogy keressen mást, mert ezzel méginkább "a lovat" adja a fiú alá.

Nem tudna a fiú kiutazni utánna és valahogy ott boldogulni, így együtt lehetnének és akkor nemhiszem hogy keresne más lányokat és a lelket is tarthatná a kedvesében, biztos hogy sokkal jobban gyógyulna szerintem. Azt mondják hogy nagyn sok akaraterő kell a gyógyuláshoz, és az biztos egy pluszt adna, kár hogy néha nem elég.

Sajnos a baráti körömben már találkoznom kellett ezzel a betegséggel egy 16 éves fiút vesztettünk el, minden igyekezet hiábavaló volt.


Szerintem mindenki nevében nagyon drukkolunk neki, nekik!

2007. jan. 31. 14:25

egyértelmű hogy szakítsanak mert csak szenvednek egymás mellett.nem hiszem hgy a srác szerelmes ha ezt teszi a lánnyal.más nőkkel van és közbe nem engedi el a lányt.hu

szerintem az a megoldás ha szakítanak.

2007. jan. 31. 13:09

Elgondolkodtam azon, hogy a lánynak vajon mi lenne a jobb.

Ha végérvényesen végetvettne ennek a kapcsolatnak vagy ha a fiú továbbra is hazudna és hitegetné a szerelmével, főleg úgy hogy a lány tud is egy-két kalandjáról.

Egyik sem. De talán jobban megtudna azzal a gondolattal barátkozni, hogy nincs többé a fiú. Biztos hogy jobban fájna a szakítás, de azért az sem könnyű, hogy tehetetlenül fekszik egy kórházban és azon jár az agya, hogy most éppen kivel csal meg az a "férfi" aki állítólag szeret engem.

Az biztos, hogy csak a család és a barátok támogatására számíthat szegény lány.

Én nagyon drukkolok neki.

24. 0b099f6590 (válaszként erre: 23. - Be52089f0e)
2007. jan. 31. 12:44

Én is így gondolom. Ha igazán szeretek valakit, ha igazán szerelmes vagyok valakibe, akkor nem érdekel, hogy más milyen pillanatnyi testi örömöt tud felajánlani.

És ha igazán szerelmes vagyok, akkor mindent megmozgatok azért, hogy tegyek is valamit a szerelmemért.

23. be52089f0e (válaszként erre: 17. - 0b099f6590)
2007. jan. 31. 12:18

Már elnézést kérek, de milyen férfi az ilyen? Számomra a férjem ilyen helyzetben akkor lenne igazán férfi ha megtudná állni nők nélkül.


Tudom, hogy nagyon nehéz dönteni, azóta is ezen rágódom, de szerintem jobb ha a lány elengedi. Megpróbálhatja, hogy kihívja magához a fickót, de szerintem semmi értelme. Ha igazán szeretné a lányt, akkor már mindent feladott volna és kiment volna hozzá. Ez a szerelem és ez a férfiasság.

22. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 19. - 0b099f6590)
2007. jan. 31. 11:48
Nem tudsz mit tenni. Neked ez egy lelki terror a sajat nehezsegeid mellett. Probalod vigasztalni, de a lany sem tudja hogy mit var toled, csak gondolom egyedul van es maganyos, de azert megkeseriti az eleted ezzel, mert nyilvan nem akarod hogy ongyilkos legyen. Igazabol Te sem tudhatod, milyen stadiumban van a betegsege, ezert a fiunak kellene magara vallalni ezt a tisztet, es tenyleg kimenni hozza, vele lenni. En megprobalnam a lanyt ravenni, hogy a fiut hivja ki, egyreszt ha kimegy a fiu, talan sok minden valtozhat. Lehet azert panaszkodik neked, hatha a fiut nyomni fogod, veled figyelteti ot stb. Vagy engedjek el egymas kezet, tenyleg hagyja a fiut, vagy hivja ki, ne messzirol tartsa ezt a nyomast felettetek. Ez tarthatatlan mindenkinek, neked, a fiunak es neki is.
21. anitus
2007. jan. 31. 11:44

az én hugom is nagyon beteg rákos volt.(kopkopkop) 3 évet szenvedett, de kilábalt belőle. Nagyon szorítok a barátnődnek hogy sikerüljön neki meggyógyulni.

A fiunak pedig azt üzenem, hogy később ezt a viselkedést nagyon meg fogja bánni és visszafordítani már nem tudja.

20. d@nu
2007. jan. 31. 11:39

Elég furcsa helyzet állt elő, ettől függetlenül azt hiszem, mindkettőjük reakciói érthetőek. Itt főleg arra gondolok, ami az elengedlek-nem engedlek el részt érinti. Azt hiszem, amíg hazudnak a másiknak az igazi érzéseikkel kapcsolatban, addig nem lesz előre lépés. :( Persze ezt könnyű kijelenteni, mint kívülálló.

Hiszem, hogy azzal segíthetnél a barátnődnek, hogy rávezeted arra, önmagával kell foglalkoznia, nem a pasijával, és a jelenlegi helyzetben nem az a cél, nem az az "élete értelme", hogy megtartson magának egy férfit, hanem hogy meggyógyuljon.

19. 0b099f6590 (válaszként erre: 18. - 1a50c86bb0)
2007. jan. 31. 11:21

Igen, zsidó vallásu, és kettős állampolgár.

Igen, végülis kimehetett volna, de hogy miért nem tette, ezt a mai napig sem tudom.Talán csak szóban volt ez a nagy "szerelem".

Ami engem most a legjobban aggaszt, hogy a lány folyamatosan azt irja, hogy nem akarja tovább csinálni, meg akar halni, öngyilkos lesz.

Én innen mit tudnék tenni érte?

2007. jan. 31. 11:17
Most eszembe jutott valami. Gondolom a lany zsido vallasu, ha ott kezelik. A fiu ha igazan szerette volna, elvette volna felesegul, es ott lehetne most mellette, foghatna a kezet az utolso pillanatig, dolgozhatott volna mellette, el tudta volna magat tartani. A masik, ha a lany kuld neki egy meghivo levelet, ugyanugy kimehet Izraelbe, a levelet bemutatja a repteren, beengedtek volna, vizumot kapott volna, foleg ha elmondja hogy a baratnoje beteg, szuksege van ra. Szoval ha szerelem, akkor ez nem lett volna gond. Lehet a szerelem segitett volna a lanynak, foleg evekkel ezelott.
17. 0b099f6590 (válaszként erre: 15. - Be52089f0e)
2007. jan. 31. 11:02

Igen, elég borzasztóan érzem magam. Sokszor vesztünk össze már emiatt, mert én is sokszor jöttem rá, hogy miket müvel /egy munkahelyen dolgozunk/. Ezt mondtam neki én is, hogy ha ennyire nem birja nő, és szex nélkül, akkor szakitson a lánnyal, azzal "csak" egyszer okoz fájdalmat, de ezzel a folyamatos hazudozással viszont állandóan.

Kérdeztem tőle én is, milyen szerelem az, amikor a barátnődnek folyamatosan azt mondod, szeretlek, közben pedig más nők után szaladozol?

Nálam egyébként is a hüség egy párkapcsolatban a legfontosabb helyen áll, és nagyon elitélem az olyanokat, akik hütlenek.

Neki a válasza erre mindig az, hogy ő csak a lányt szereti, de szüksége van a nőkre, mert igy érzi csak hogy férfi.

2007. jan. 31. 10:44
En ezert tartottam meg az izraeli eu.biztositasomat is, sot aranykartyara fizetunk, mert barmi van, barmi tortenik, ott akarjuk magunkat kezeltetni. Engem 2.5 evig varattak, hogy kaphassak ilyen biztositast, es allitolag meg szerencsem volt hogy ilyen hamar megadtak, hiaba volt a ferjem izraeli. Ha ott van, van remeny, hacsak nem nagyon keson ment oda, de remeljuk hogy nem!
2007. jan. 31. 10:41

Elolvastam a történetet. Nagyon szomorú.


Nagyon csúnya a fiútól, hogy becsapja azt a lányt, akit állítólag szeret. Biztos neki is nehéz lehet, hogy az 5 évből 3 év már így telt el. De hát akkor is. Akit szeretek azzal nem így viselkedem, főleg egy ilyen szomorú helyzetben.


Jocóanya az írtad, hogy egyikőjüket sem szeretnéd elveszíteni. Ne haragudj de én úgy gondolom, hogy egy ilyen férfi ezt nem érdemli meg. Ha a szerelmét így cserben tudja hagyni, pont akkor amikor a legnagyobb szüksége van rá, akkor amikor a lelki dolgok is nagyon sokat segíthetnének a gyógyulásban, az a férfi nem érdemli meg, hogy egy ilyen helyzetben mellé álljanak.

14. 278c85ecf4 (válaszként erre: 13. - 1a50c86bb0)
2007. jan. 31. 10:37

Jaj, de jó!

Ezt is meséld el a barátnődnek!!

Annnyira szorítok neki!!

Csak ne adja fel!

13. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 11. - 0b099f6590)
2007. jan. 31. 10:35
Furcsa, meg Izraelben voltunk, amikor egy baratnomnek az anyukaja rakos volt es ugy mondtak, hogy mar nincs sok neki hatra, mig azota telefonon beszelgetunk, eltelt 6 honap, es azt mondja hogy ugy latszik eletben fog maradni. Ha Izraelben van, akkor szerintem ne adjatok fel a remenyt!! Az ottani korhazakat ossze sem lehet hasonlitani az europaiakkal, ott mar a mentosok olyan felszereleseket hasznalnak, amikre korhazaknak nem futja pl. Magyarorszagon 1 darabra se.
12. 278c85ecf4 (válaszként erre: 9. - 0b099f6590)
2007. jan. 31. 10:29

Te is azt tudot tenni(amit nyilván teszel is), hogy mellette vagy, és nem hagyod neki, hogy feladja!

És valóban: a remény hal meg utoljára!!!

11. 0b099f6590 (válaszként erre: 10. - 1a50c86bb0)
2007. jan. 31. 10:28

Sajnos nem lehetnek együtt, mert a lány külföldön van. /Izrael/ a fiu pedig itthon.

Interneten, sms-ben tartják a kapcsolatot.

Igen nagyon nehéz nekem is, de egyiket sem akarom magára hagyni.

10. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 7. - 0b099f6590)
2007. jan. 31. 10:25
Olyan nincs, hogy nincs remeny. Amig el, hinni kell, hogy van gyogyulas. Biztos kap keszitmenyeket, talan egyre jol fog reagalni a szervezete. En mindig ugy gondolom, hogy amig van elet, van remeny is. Neked meg iszonyu nehez lehet, en igy egy olvasas utan tudom, hogy egesz nap ezen fogok ragodni meg szomorkodni. A fiunak pl. a lany mellett kellene lennie, fogni a kezet, nem otthon varni a csodat, ahogy Kiszel enekli. Neked valahogy magad ki kell vonnod ez alol, mert ez iszonyu lelki teher.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook