Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Menetiránnyal szemben ülhet-e gyerek az első ülésen fórum

Menetiránnyal szemben ülhet-e gyerek az első ülésen (beszélgetős fórum)

1 2
2009. dec. 12. 07:58

Sziasztok! Azert irok, mert nekunk tanitottak megvalamit, amit itt nem igazan latok: azert is ajanlott a piciket menetiranynak hattal ultetni, mert egy hirtelen fekezes eseten elorebukik a "pici" fejuk es mivel a nyaki izmaik meg tok fejletlenek, igy nem kepesek megtartani a buksit. Akar szo szerint ki is torhet a nyakuk. (It vezeteselmelet oktatason adnak egy sisakot, ami kb. 5 kg - csak hogy kiprobalhasd, milyen kisgyerekkent a kocsiban lenni...)

Mindenkinek szep napot, ovatosan vezessetek!

45. simple (válaszként erre: 44. - 228bb89282)
2009. dec. 10. 07:03
Ok, levédetem. Aztán majd saját kicsinyen tesztelem is. :-)
44. 228bb89282 (válaszként erre: 40. - Simple)
2009. dec. 9. 16:46
Ez mekkora ötlet! :D:D:D:D SZabadalmaztasd kérlek! :))))
43. 228bb89282 (válaszként erre: 36. - Simple)
2009. dec. 9. 16:45

Központi övfeszítősre cseréltük, amit még én is alig tudok kinyitni. :))) Ha ebből kibújik, Houdini a gyerekem. De nem is a csatnál nyitotta, hanem talán egy picit lazább lehetett az öv a kelleténél, de nagyon büszke volt magára. Én meg félreálltam egyet ordibálni, többet nem cisnált ilyet.


Mellesleg én sem adok neki enni-inni menetközben, mert mi van, ha egy döccenőnél félrenyel?! Mit csinálok?! Mindig mondom neki, ha megállunk, magkapja. Vagy piros lámpánál. Én is ott szoktam brékelni. :)))) Szerintem párszor hülyének is néztek, amilyen mutatványokat levágtam. :D

42. simple (válaszként erre: 41. - Benvik)
2009. dec. 9. 16:01
Külön övet nem lehet kapni?
41. benvik (válaszként erre: 40. - Simple)
2009. dec. 9. 15:54
Nem szállt ki, csak kibújt belőle. Már látta az Apja a tükörből, amikor elkezdte, így azonnal félreállt. Akkor eléggé felemeltük a hangunk, azóta nem játszik. De hamarosan megint ülést váltunk a 3-12 éves korigra. Azt viszont már csak az autó biztonsági övével lehet bekötni sajnos. Nem találok sehol olyat, aminek lenne saját öve, ami mind a két vállát fogja:-((( Isofixeset is csak egy márkát találtam, de annak sincs már saját öve:-((((
40. simple (válaszként erre: 39. - Benvik)
2009. dec. 9. 15:50
Akkor nem tudom. Vagyis de! Tépőzárat varrjál a nacijára, a teljes fenékrészre, valamint a gyerekülésbe is. Lássuk ki tud-e ugrani! :-)
39. benvik (válaszként erre: 36. - Simple)
2009. dec. 9. 15:45
Megoldják:-( Nekem a biztonsági ajtózárakat olyan profin nyitotta 1 évesen, hogy le is szereltem. Megvettem egy vagyonért őket, rá volt írva, hogy kizárt, hogy 3 éves kor alatt kinyissák. Egyszer sem látta, hogy hogyan kell, mégis kinyitotta őket.
38. benvik (válaszként erre: 35. - Simple)
2009. dec. 9. 15:43
Én is! Soha nem nyúlnék hátra menet közben, ha én vezetek. Meg lehet állni, ha annyira fontos.
37. benvik (válaszként erre: 32. - 228bb89282)
2009. dec. 9. 15:41
Egyszer a lányomnak is sikerült. Akkor az Apjával eléggé felemeltük a hangunkat. Azóta nem játszott vele. Most már mind a két hely foglalt nálunk hátul, így a lányom ül a nagy ülésbe az anyósülés mögött, a kicsi az Apja mögött a hordozóban. Neki vettünk egy visszapillantót, amit az ülés háttámlájára lehet felrakni, így látjuk mind a ketten.
36. simple (válaszként erre: 32. - 228bb89282)
2009. dec. 9. 15:40

:-)

Le kell ragasztani az övcsatot, hogy ne tudja kioldani, vagy vannak már ha jól tudom ilyen biztonsági zárasok is, ahhoz mindenképpen felnőtt kell.

35. simple (válaszként erre: 33. - Benvik)
2009. dec. 9. 15:39
Na ezek miatt a marhák miatt vannak halálos balesetek. Menet közben a vezetésre figyelünk. Álljon félre, és ott itasson, etessen. Nem csak a maguk életével játszik, hanem sok más emberével is, akik rajta kívűl az úton vannak. Bocsi de az ilyen felelőtlen embereken mindig felhúzom magam.
34. benvik (válaszként erre: 31. - 228bb89282)
2009. dec. 9. 15:38
1 hónapra már tényleg nem érdemes.
33. benvik (válaszként erre: 30. - Simple)
2009. dec. 9. 15:36
Nem tudom, én egyszer vittem egyedül a gyereket menetiránynak háttal, de azt végigaludta. Nem jutott eszembe előre rakni. Most tudom csak miért is kell látnom, hogy nem férek be hátra a két gyerek közé. Kiesik a cumi, sír, mert nem lát engem, a nővére meg csak 3 éves, nem elég neki, hogy őt látja. Így az anyósülésről szoktam kifacsarodni a lámpáknál, cumit visszaadni stb. De pl Angliában meg hátra nem rakható be a hordozó, ha nem ül mellette felnőtt. Ezen nagyon meglepődtem, amikor az ottani ismerős berakta előre a gyereket. Mondta, hogy ott egész 9 hónapos korig csak így szállítható, ha nem ül hátul mellette valaki. Azzal indokolják, hogy balesetveszélyes, ha kiesik a cumi, italt ad neki az anya, és emiatt hátrafordul. Nekem mondjuk eszembe sem jutna vezetés közben forogni. Megállok és kész. Szóval Magyarországon meg úgy van, hogy előre rakható menetiránynak háttal, ha a légzsák ki van iktatva, menetiránnyal szemben viszont csak hátra.
32. 228bb89282 (válaszként erre: 30. - Simple)
2009. dec. 9. 15:31
Ez különben jó kérdés. Én is odatettem a gyereket, de most, hoyg kettő van, már - ha újrakezdeném, mögöttem ülne -, mindkét hely foglalt. Igen, ez is nagyon fontos, hogy alapból magadat véded reflexből, ezért a bal oldalt, ahol te ülsz. De engem is nyugtatott, hogy láttam a visszapillantóból néha. Ott mondjuk fontos volt, amikor valahogy ki tudta ügyeskedni magát - máig nem tudjuk, hogyan sikerült - az auósülésből és én ezt láttam a tükörből. Olyan cirkuszt csaptam, a gyerek megtanulta és ő szól, ha beül valaki a kocsiba, hogy kösse be magát. :) Irtó édi.
31. 228bb89282 (válaszként erre: 27. - Benvik)
2009. dec. 9. 15:29
Ezt látod hamarabb is megtudhattam volna, illetve eszembe is juthatott volna. A legkisebb már nem sokáig ül hordozóban, 9,5 kg, már megvettük az új ülését (0-18kg), de még picit szeretném ebben hagyni, könnyebb vele közlekedni. Úgyhogy ezért az 1 hónapért már nem állíttatok semmit, de köszi! :)
30. simple (válaszként erre: 29. - Benvik)
2009. dec. 9. 15:28
Még akkor annyit mondj meg nekem kérlek, miért fontos az, hogy menet közben lássa a szülő a gyereket? Nekem még nincs, azért kérdezem ezeket. De ha lesz, magam mögé fogom beültetni, mert elvileg az a második legbiztonságosabb hely az autóban. A legtöbb anyuka pedig ahogy látom, hátul a jobb oldalra ülteti, mondván hogy lássa. Erre mi szükség van?
29. benvik (válaszként erre: 26. - Simple)
2009. dec. 9. 15:24
Meg, csak elöl sokkal nagyobb esély van. Nem véletlen anyósülés a neve....
28. simple (válaszként erre: 24. - Szitaszivárvány)
2009. dec. 9. 15:23
Idáig azt mondták ki kell kapcsolni a légzsákot, ha előlre rakod a gyereket. Most akkor nem értem miért írod ezt.
27. benvik (válaszként erre: 22. - 228bb89282)
2009. dec. 9. 15:23
Ha hordozó is van közte, akkor elugrasz egy Honda szalonba, pillanatok alatt kiiktatják a légzsákot. A kezedbe adják a biztosítékot, amikor meg már nem teszel előre babahordozót, visszarakják. Egyik ismerős csinálta, működik a dolog. Nekünk is ajánlotta a Suzuki, de én inkább hátra raktam a gyereket.
26. simple (válaszként erre: 25. - Benvik)
2009. dec. 9. 15:22
Hát attól is függ, milyen autóról van szó. Van amelyik direkt úgy van megépítve, hogy nem tud bejönni a motor az utastérbe, hanem becsúszik alá. Hátul is repülhetnek a szilánkok, sőt ott is meg lehet halni.
25. benvik (válaszként erre: 20. - Simple)
2009. dec. 9. 15:20
Repülő alkatrészek, üvegszilánkok stb. Nekem volt balesetem anyósülésen ülve. Hiába a másik oldarról jött belénk az autó, mégis értem jött a mentő. Meg eléggé be tud jönni a motor az utastérbe:-(
24. szitaszivárvány (válaszként erre: 20. - Simple)
2009. dec. 9. 15:19
Azért mert belepaszírozza a légzsák a gyereket az ülésbe és mivel alacsonyabb eltöri a nyelőcsövét, felnyomja az orrát az agyáig.... és szerintem még lehetne sorolni.
23. benvik (válaszként erre: 19. - Ca2ffaf6c3)
2009. dec. 9. 15:18
Ezt már megszüntették. Nem számít 2 gyerek 1 felnőttnek.
22. 228bb89282 (válaszként erre: 19. - Ca2ffaf6c3)
2009. dec. 9. 15:18
Egy Honda Jazz-ről beszélünk. :) Mini autó. :)))) De a 3 gyerekülés hátra simán befér, próbáltuk. Egy hordozó, egy 0-18 kg-ig és egy 9-36kg-ig való. :) De egy negyedik már nem, ezért is dobtam fel a témát, mert apukámmal vitatkoztunk ezen egyik nap és mondtam, hogy nem ülhet gyerek az első ülésen, ha nincs kikapcsolva a légzsák.
2009. dec. 9. 15:16

Nagyon köszönöm a válaszokat, akkor nekem volt igazam apukámmal szemben. A legnagyobb gyerek ovis, 116 centi magas, tehát még ő sem éri el a minimumot.


És marad a két forduló, hogy el tudjam őket szállítani. :)))

20. simple (válaszként erre: 18. - Benvik)
2009. dec. 9. 15:16
De miért nem lehet előre ültetni gyerekülésben gyereket ezt nem értem. Valaki tudja, érti?
2009. dec. 9. 15:15

és egyébként 2 12 év alatti 1 felnőttnek számít

tehátha beférne hátra akkor szerintem beteheted mind a 4-et, ha vannak köztük nagyobb gyerekek

18. benvik (válaszként erre: 17. - Simple)
2009. dec. 9. 15:13
Ameddig belefér a hordozóba.
17. simple (válaszként erre: 10. - C62e5b7d24)
2009. dec. 9. 15:12
Köszi. És ha mondjuk már nem újszülöttről van szó hanem nagyobbról?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook