Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mélyvénás visszérgyulladásom van. Azt szeretném kérdezni, hogy a megkeményedett erek vissza fognak-e "puhulni"? fórum

Mélyvénás visszérgyulladásom van. Azt szeretném kérdezni, hogy a megkeményedett erek vissza fognak-e "puhulni"? (tudásbázis kérdés)


30. szabóné erzsi (válaszként erre: 29. - Nina1006)
2014. nov. 8. 15:19
a férjemnek most volt a jobb lábánál trombózis ö neki térdtöl lefele fájt ötet a háziorvos küldte be a sebészetre ultrahangra ami kimutatta a mélyvénás trombózist öt mindjárt ben fogták a belgyógyászaton mindennap 2 szurit kapott hasba és mindig ellenörizték a véralvadást már otthon van vérhigitót szed lioton géllel kenjük a lábát kompressziós harisnyát hord jól van a trombózist komolyan kell venni ötet leszurták a korházba mivel a fiam vitte be kocsival hogy a háziorvos mért nem hivott hozzá mentöt neki nem volt se piros se kék a lába csak be volt egy kicsit dagadva és még is trombózisa volt
2014. nov. 5. 11:37
Sziasztok. Nekem tanácsra lenne szükségem visszérgyulladás - mélyvénás trombózis ügyben. Kb 2 hete el kezdett fájni a jobb combom, hátul, középtájon, egy kb 10 cm-es területen. Nem volt időm igazán foglalkozni vele, annyira nem volt elviselhetetlen a fájdalom. Eltelt egy hét, és egyik nap arra ébredtem, hogy borzalmasan fáj. Mutattam a lányomnak, mert én nem látom, hogy nézze már meg, nincs-e valami sérülés a combomon. Ő mondta, hogy irtózatosan piros a bőröm, és egy kb öklömnyi dumót is lát. Elkezdtem tapogatni, de nem is bírtam hozzáérni, annyira fájt. Ez este volt, másnap elmentem a háziorvosomhoz, aki azonal beküldött a kórházba, angiológiára, trombózis gyanúval... A kórházban a doki azt mondta, azzal nyitott, hogy kimondott ilyet, nem is úgy nézek ki, mint akinek trombózisa van. Aztán megnyomkodta, mondtam, hogy borzalmasan fáj, óvatosan nyomkodja. Kérdezte, hogy nem csípett-e meg valami, mert ez nem trombózis, hanem valamilyen csípés. Mondtam, hogy nem tudok róla. Azt javasolta, hogy liotonnal kenjem meg flectorral. És pinetessem, polcoljam. És - mivel ülőmunkát végzek - ne üljek... És ha mégis továbbra is fájna, nem lohadna le egy héten belül, jöjjek vissza, mert akkor mégis trombózis... (Mindez péntek délután fél 3-kor volt, úgy, hogy fél 4-ig van csak rendelés. Családom szerint csak nem akart foglalkozni velem.) Na a lelettel visszamentem a háziorvosomhoz, aki láthatóan megdöbbent, de nem mondta, hogy nem ért egyet. Azt mondta, hogy mindenképp jelentkezek nála a héten... A kérdésem a következő: A combomon 25 éve van egy ujjnyi vastag viszzértágulatom, kb 10 cm hosszú, ami szülés után jelentkezett, a fartőtől jön ki és fut le a combom beső oldalán kb 10 cmre. Ez sosem fájt, gondot nem jelentett, csak mikor menstruálok - gondolom a vérbőség miatt - kicsit olyan húzó érzés van benne. De más gondom nem volt vele, orvosok látták folyamatosan, de nem mondták, hogy gond. Na, péntek óta ugyanúgy fáj a combom, bár nem piros, estére borzalmasan fáj, és a göb is megvan ugyanúgy, csak ez a nagy visszerem is fáj már nagyon, és egészen a térdhajlatban is fáj. Tehát nagyobb felület fáj. Olyan, mintha égne a bőröm, mintha nyílt seb lenne rajta. Forró a tapintása is. Tegnap, tegnap előtt éjszaka lázam is volt. Fáj minden érintésre. A családomban előfordult mélyvénás trombózis. A kérdésem: szerintetek ez trombózis lehet, vagy visszérgyulladás? Mert tuti nem csípés... És tényleg bánt, mert voltam orvosnál is, de tök feleslegesen... Pénteken megyek vissza a háziorvosomhoz, de tartok tőle, hogy hiába fog megint beküldeni az angiológiára...
28. Lilia
2012. okt. 15. 16:22

Sziasztok!!!Elolvastam ezt a topicot a Julcsi83 hozzaszolasai olyanok mintha en irtam volna...:( szorol szora...

Mivel Svajcban elek nem szivesen jarok orvoshoz.

Mult heten voltam kaptam egy antibiotikumot es egy kremet de javulast nem tapasztalok, olykor eltunk a tenyernyi tuzforro piros foltom a labszaramrol olykor visszajon.

Apranaxxokkal birom a napjaim...

Olyan informaciot olvastam 3-5 het a gyogyulas.

Valoban igy van ez???


Szep napot!!

2009. nov. 8. 18:06
Nekem is csak a véletlen szerencsén múlt, hogy csak ennyi bajom lett. Az enyémet is műteni kell majd. Én szeretek/szerettem (kb. 2 éve voltam uszodában legutóbb) meleg vízben pancsolni az uszodában, eddig kb. 5-ször voltam a gyógyvizes melegvízben kb.40-50 fokos, de akkor semmi bajom sem volt, ezután pedig azért nem fogok menni, hogy nehogy bajom legyen. Vannak dolgok, amikről majd le kell mondanom, ha nem akarom, hgy bajom legyen. Nekem kb. másfél hónapja van visszeres bajom, még csak tanulgatom, hogyan kell ezzel élni. Meda majd olvasd el azokat a dolgokat, amiket a fórumba az elejére írtam. Két doki közül az egyik nekem azt mondta, hogy nincs bajom, pedig már akkor is be voltak gyulladva a visszereim, külső, belső egyszerre. Sajnálom, hogy ez történt veled.
26. Meda
2009. nov. 8. 15:34
A reumatológusnak.
25. Meda
2009. nov. 8. 15:33

Az orvosnak kellett volna tudnia hogy mivel jár ha reumás fizikoterápia részeként melegvizes kezelést ír elő és a 10 alkalomból álló vizitorna után mi következik? Mert amint vége lett utána jött egy másik baj.


Buta egy helyzet, csapdában érzem magam.

2009. nov. 8. 14:12

Az hogy hogy élj nem igazán érdekli őket!Én anno 50 %-ot kaptam:álló munkát,nehéz fizikai munkát,

sérüléssel járó munkát,sok járkálással járó munkát nem végezhetek,csak könnyű fizikai munkát ami ülő munka!Az ülő munka elősegítit a trombózis kialakulását!Többször volt trombózisom,mélyvénás is, többször volt lábszárfekélyem,most orbáncom volt,műteni nem lehet,azt mondta az érsebész,ha megműt akkor az felér egy amputációval!!

23. Meda
2009. nov. 8. 13:45

Azon gondolkodom, jár a fejemben, hogy a térdkopásos fizikoterápia részeként a hidroterápiás vizitorna (melegvizes kezelésnek mondják kopásos betegeknek)ártott-e a visszereimnek?


Előttem ez még rejtély, mert évtizedekig vastagok voltak az ereim, és most hónapokig melegvizes kezelés, aztán hirtelen előjön a térdhajlati árokban bőrpír, amit hajlításkor égő, forró "vágást" éreztem, mint akit meghegesztettek. . .

4 nap múlva már csúnyább lett. . . erre először 1 hétig antibiotikum, majd végleg Endotelol maradt >:-(

A seb márb múlik, de a hege ott maradt. De a lelkem,lelkem ezt nem viseli el.

Azt mondja az érsebész műtét kell, de nem most.


Tényleg: kopás és visszérgy. a kettő együtt nem megy. És hogyan éljek?


Ki tudja????

Oda kellett volna figyelni és kinek?

22. smudlaagi54 (válaszként erre: 21. - Meda)
2009. okt. 29. 20:59
Sajnos mindegyik drága,de saját tapasztalat,nagyon figyelj oda a lábadra!A Preludin forte krémet tudom ajánlani,azzal naponta akár többször is bekenheted!A tablettáját még nem próbáltam!És vagy fásli,vagy kompressziós(remélem jól írtam)harisnya!
21. Meda
2009. okt. 29. 20:13

Sziasztok!


Nekem visszérgyulladásom van, mitől lehet ez?

Sajna térdkopásom is van, nekem ez eléggé hidegen-melegen érint...


Az érsebész meg 2 perc alatt leráz engem és vény nálküli gyógyszert javasol, ami nagyon drága...1-2 hetente kell vennem.

Endotelon.


>:(

2009. okt. 24. 21:09

Sziasztok!

Igen, hosszú ez az egy hét. Én sem gondoltam, hogy ilyen hosszú lesz. Az újabb begyulladás kb. másfél napig tartott, majd újabb begyulladás lett benne éjszaka, de mostanra ez is elmúlt, de nagyon fáj az egész lábam, kicsit viszket is, de nem vakarom, mert fáj ha hozzáérek. Ha a nadrágom ér hozzá, akkor is fáj, ha megyek akkor is fáj, tulajdonképpen mindenhogyan fáj. Kenegetem L.... géllel. Almaecet nincs itthon, és elfelejtettem venni. C vitamint vettem be. Majd megírom, hogy mit mondott az orvos.

2009. okt. 20. 20:58

Vitaminokat eszel?

Az ereknek kell a C vitamin(is), hogy ne képződjön vérrög: a szelén stb.

Borogathatod almaecetes vízzel is. Ez nem csak gyulladásgátló, de pótol egy csomó ásványi anyagot is.

Az egy hét még nagyon hosszú.

2009. okt. 20. 20:03
Egy hét múlva megyek az érsebészetre, remélem, fog majd foglalkozni velem az orvos. Ma délutánra kicsi területen megint begyulladt a visszerem. Remélem, hamar meggyógyul.
2009. okt. 16. 14:08

Ráadásul ahonnan másoltam, a tabletta alá a krémet írták... És csak most vettem észre! :(

Ez már a tabletta:


Tudjuk, hogy a jó vérkeringés az egészségünk egyik záloga illetve alapja, és ehhez elsőrendű fontosságú a testünk "motorjának" a szívünknek kiegyensúlyozott működése. A jó keringéshez azonban nemcsak jól működő szívre, hanem egészséges "csőhálózatra" azaz az erekre is szükségünk van. Ha az érrendszerben gondok vannak, a keringésben zavarok támadhatnak.


Ha keringési rendszerünk jól működik, szívünk és ereink is egészségesek, akkor zavartalan mind a tápanyagok, mind a salakanyagok szállítása a szervezeten belül. Ez különösen fontos lábaink esetében.


A vérerek egészségének megőrzéséhez, fenntartásához kitűnő segítséget adnak a Plerudin tabletta hatóanyagai.


Hatóanyagai közül a rutin elősegíti a vérerek egészségének fenntartását, a szelén pedig segíti a sejtek védelmét a szabad gyökök okozta károsító hatásokkal szemben. Ezeken kívül további flavonoid és polifenol komponensek teszik még eredményesebbé a készítményt.

16. f64f0d9a69 (válaszként erre: 15. - Smudlaagi54)
2009. okt. 16. 14:05

Igazából mindenkinek szántam akit érinthet.

Nem én használom a családban, de tudom már, hogy nagyon jó. Ez nem gyógyszer.

Azt én nem írok ide, mert semelyiket nem szedem és nem is ismerem.

15. smudlaagi54 (válaszként erre: 14. - F64f0d9a69)
2009. okt. 16. 12:35
Köszi nagyon aranyos vagy hogy megírtad!Ne értsd félre,de most úgy érzem,hogy az a napi 30 db,amit nem erre szedek pont elég egyenlőre!Már attól is rosszul vagyok ha gyógyszert látok!
14. f64f0d9a69 (válaszként erre: 13. - Smudlaagi54)
2009. okt. 16. 12:31

PLERUDIN TABLETTA



A Preludin visszérkrém összetevői fájdalom- és gyulladáscsökkentő hatásúak, oldják a visszeres, vérömlenyes terület görcsös, fájdalmas feszülését. Az orvosi pióca kivonat véralvadásgátló hatása segíti a káros kötőszöveti lerakodások, véraláfutásos elszíneződések felszívódását.



Alkalmazási javaslat:

- Súlyosabb, elhanyagolt állapotú visszeres bántalmak (visszeres csomók, gyulladásos vénatágulatok, a beteg területen megjelent kékes-lilás elszíneződések, vizenyős duzzanatok) kiegészítő kezelésére;

- Ütődéseknél, rándulásoknál keletkező vérömlenyek, fájdalmas duzzadások, vizenyők gyors felszívódásának elősegítésére;

- A panaszok kiújulásának megelőzésére.

2009. okt. 16. 08:44

Julcsi! Az a krém amit javasoltam neked,a Preludin Forte nagyon jó.Azért is,mert ha bekened vele a lábad,és egy vízes ruhával beborogatod,amikor pihenteted akkor is nagyon jó.A tablettájáról nem tudok véleményt mondani,mert azt még nem próbáltam ki.Kipróbáltam a Vadgesztenye krémet,a Liotont,a Venoruton krémet,egyedül a Preludin az ami használ

nekem.Én évek óta ezt használom!

12. Julcsi83 (válaszként erre: 11. - Klárcsi)
2009. okt. 15. 22:50
Életemben először szeptemberben kezdtem dolgozni. Szeptember 23.-án érte a sérülés a lábam. 23.-án este már éreztem, hogy fáj a lábam, amikor az ágyban összeért a két lábszáram. Meg is tapogattam, kicsit meleg volt, mintha picikét púpos is lett volna, gondoltam biztos szúnyogcsípés vagy hasonló lehet, csak nem vehettem észre a csípést. 24.-én fájdogált a lábam ott, azon a helyen, de volt, amikor nem is fájt, gondoltam, majd elmúlik. 25.-én pénteken fájt, gondoltam, lehet valami baja lesz a lábamnak, este már bekentem vadgesztenye krémmel, gondoltam az csak nem árthat, és mivel a hűtőben volt a kenőcs, gondoltam, hogy a hideg kenőcs biztos jó lesz rá, mert ugye melegnek éreztem a lábam kb. tenyérnyi helyen. Szombaton, 26.-án elmentem jégakkut venni (3. boltban kaptam), és jegeltem a lábam, gondoltam akármiféle gyulladás van rajta, majd elmúlik a jegelés hatására. Vasárnap is fájt a lábam, jegeltem. Hétfőn ugye mentem dolgozni. Szerda délután mentem el a háziorvoshoz, hogy valami baja lehet a lábamnak. Ott mondta az asszisztens, hogy ennek baja van, és, hogy ne menjek dolgozni, mert az egészség többet ér, fontosabb, mint a munka. Mentem dolgozni csütörtökön. Péntek reggel elmentem a háziorvoshoz, írt fel gyógyszert, és mondta, hogy hogyan kezeljem a lábam. Kérdeztem, hogy jöjjek-e a hétfő délutáni rendelésre, ha még baja lesz (reméltem 1-2 nap alatt elmúlik ez az egész). Az orvos azt mondta, hogy hétfő reggel menjek, ha még baja lesz. Hétfőn úgy ébredtem, hogy megyek dolgozni, össze is pakoltam a holmimat, csak mivel nem tudtam zoknit húzni, mert térdbe se hajlott a lábam, így anyukámmal húzattam fel a zoknimat, a cipőmet is, a nadrágot nagy nehezen felhúztam. Be volt fáslizva a lábam, gondoltam a visszeres lábnak használ a fásli, de így is csak vánszorogtam. Sirdogáltam is, mert fájt a lábam, piros volt, és olyasmiképpen fájt, mintha megégett volna a bőröm, és olyan megfogalmazhatatlan fájdalom volt ez, de ekkor még csak az alsó lábszáram fájt. Előző héten hétfőn (sérülést követő 5. napon) egy barátnőmmel nézettem meg a lábam (védőnő is), mert orvoshoz nem tudtam menni, és nem is akartam, mert gondoltam, ha nincs baja, akkor olyan blamás, hogy megint megyek. Ő akkor azt mondta, hogyha visszér lenne, akkor úgy fájna, mintha vágnák a lábam. Persze mondta, hogy azért nézessem meg orvossal is. Azóta fájt úgy is, mintha vágnák. Én inkább úgy mondanám ezt, hogy úgy fáj, mintha kampóval tépnék belülről (ez a combom felől), vagy vágnák(alsó lábszáron). A többit írtam a 9. hozzászólásban. Én 2 hétig voltam itthon, és még kellene kb. 2 hét pihenés mire úgyahogy helyrejönne, de muszáj vagyok menni dolgozni és járkálni a lábamon. Remélem, hogy nem fog még jobban begyulladni a lábam, mert azért, ha lassan is, de már javulgat. A lábam még most se hajlik ki rendesen. Be van keményedve a térdem alatt az ér, és amiatt nem tudom kinyújtani a lábam, se bahajlítani, olyan köztes helyzetben a legjobb neki. Sántítok is. Amikor megyek, akkor most a combom belső felén fáj a legjobban a lábam, azon a részen most is ba van gyulladva. Ha nem lenne olyan fontos a munkahely, akkor nem is mennék dolgozni, de ha újra begyullad a lábam, akkor muszáj leszek nem menni. Még táppénz előtt átfutott az agyamon, hogy mi lesz velem táppénz után, ennek tudatában gyógyulgattam és szenvedtem itthon. Ha nem mondja az orvos, hogy akár meg is halhatnék, ha elindul egy vérrög, akkor mentem volna dolgozni, gondoltam volna, mások is járnak betegen dolgozni, majd helyrejövök én is. Már másfél nagy tubus Lioton gélt rákentem a lábamra. Majd megkérdezem az orvostól, hogy kenjem-e inkább azzal a másik fajtával, aminek a hatóanyaga olyasmi, mint aki a trombózis elleni inekcióban van. Én alig lépcsőztem az elmúlt két hétben. Nálunk otthon 2 lépcsőfok van a teraszon, azon is nehézkesen megyek fel. Sajnálom, hogy anyukádnak is fájt a lába. Neki biztos jobban fájt, mint nekem az elmúlt időszakban. Nem haragszok, hogy írtad. Lehet szégyen is nekem, hogy 26 évesen (nemrég volt a születésnaponm)ilyen bajom van, mert kövér is vagyok, de eddig semmi baja se volt a lábaimnak, egyiknek se. Sokat szoktam gyalogolni, kilómétereket, cipekedni is szoktam, és semmi baja se volt, sosem fájt.
11. klárcsi (válaszként erre: 10. - Julcsi83)
2009. okt. 15. 16:09
Igen, sajnos ismerősek a tünetek, az anyukám anno négykézláb jött fel a lépcsőn, de ő idősebb volt Nálad /40 éves/, arra emlékszem, hogy 1 hónapig otthon volt, ez volt életében az egyetlen betegállomány, jó lenne, ha nagyon kímélnéd, sok minden kialakulhat emiatt, és ne haragudj, hogy azt írtam, hogy talán nem is gondoltad komolyan a topic indítást. A gyógyszerek ismerősek, sajnos... De most tulajdonképpen dolgozol?
2009. okt. 15. 13:19
Voltam orvosnál. A sebészeten azt mondta a doki, amikor rákérdeztem, hogy hogyan kezeljem a lábam (felsoroltam azokat a lehetőséget, amiket a visszeres láb ápolásáról eddig hallottam), hogy talán lehetne borogatni is, talán kenjem valamilyen krémmel, talán fáslizhatom is, de az egészet úgy mondta, hogy talán lehetne csinálni, de végülis nem muszáj és úgyis el fog múlni, meg, hogy biztos volt már ilyen bajom stb. Szóval olyan semmilyen volt az egész. A háziorvosnál is voltam (ott voltam először, kíváncsiságból mentem el a sebészetre, gondoltam, hogy hátha ott is mond valami hasznosat az orvos, de oda inkább ne mentem volna...), ott kaptam gyógyszert, és tanácsokat. Ma 22 napja érte a lábamat egy ütés, attól gyulladt be bokától combközéptől kicsit feljebbig. Én is tudom, hogy fiatal vagyok az ilyen betegséghez. Tulajdonképpen azt se tudtam, hogy baja van a lábamnak, csak piros volt a bőröm és meleg és mivel fájt is a lábam és alig tudtam menni, elmentem a háziorvoshoz, hátha mond rá valamit. Még aznap mentem a sebészetre is, ahol majdnem semmit se mondott az orvos. 4 nap múlva még kevésbé tudtam menni. Most majdnem 2 hét múlva már kevésbé van begyulladva a lábam, de nagyon fáj, legjobban a combom fáj, és még meg vannak keményedve benne az erek, és sántítok is. Tehát mivel nem gondoltam, hogy bajom van, nem is mentem volna orvoshoz, ha nem aggódtam volna a pirosodás és a meleg bőrfelület miatt. Szinte a véletlen szerencsének köszönhető, hogy a háziorvoshoz mentem először, mert ha a sebészetre megyek először, akkor azt gondoltam volna, hogy nincs baja, kis semmiség és majd elmúlik, és ugyanúgy járkáltam volna és mentem volna dolgozni. Így történt ez. Én detralexet szedek rá, napi 2 szemet, és Lioton géllel kenem.
2009. okt. 14. 22:57

Szerintem nem is volt ez valós felvetés, mert ha igaz lenne, itt lenne a téma kezdő, ez nem egy akármi betegség, édesanyámnak ez volt, nagyon sokat szenvedett a lábaival.

Nem szeretem, ha valaki betegséggel játszik!

8. f64f0d9a69 (válaszként erre: 2. - Smudlaagi54)
2009. okt. 14. 21:08
Tabletta(Plerudin) is van mellé,bioflavonoidokkal. Nagyon jó.
2009. okt. 14. 19:04
sajnos nem fognak újra megpuhulni
6. bnedora (válaszként erre: 4. - Klárcsi)
2009. okt. 14. 19:01

Sajnos, kortól független...

A szomszédom férfi létére már 28 évesen átesett egy műteten.

2009. okt. 14. 18:59
Orvos diagnosztizálta?
2009. okt. 14. 18:54
nagyon fiatal vagy még hozzá
2009. okt. 14. 18:53
ugye voltál orvosnál?!!
2009. okt. 14. 18:52
Sok jóra ne számíts.Nagyon ajánlom a Preludin Forte krémet,nagyon jó.Az összetétele majdnem olyan mint annak az injekciónak mint amit trombózisnál adnak!És folyamatosan használd!
2009. okt. 14. 18:49
Mélyvénás visszérgyulladásom van. Azt szeretném kérdezni, hogy a megkeményedett erek vissza fognak-e "puhulni"?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook