Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Melyik víztisztító gépet érdemes megvenni? fórum

Melyik víztisztító gépet érdemes megvenni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
59. Sirga (válaszként erre: 58. - Kanalasorvosság)
2011. nov. 12. 12:47

A kancsó tényleg jó? Úgy értem, többször találkoztam már szűrős kancsóval, de azt hittem, kamu. Ezek szerint tévedtem. De, ahogy a szűrőknél, gondolom, ennél sem mindegy, melyiket veszi az ember ... Tudnál márkát ajánlani?(Akár priviben.)

Így van, a 200.000 rengeteg. De a csapra szerelhető, megbízhatónak tartott márkák sajnos még efölé is bátran elérnek. :/ Nem is bírnánk megfizetni!

58. Kanalasorvosság (válaszként erre: 56. - Sirga)
2011. nov. 8. 11:26

200.000 az rengeteg.

Egy sima víztisztító legfelső ára valahol 30.000 környékén van. És erre jön a szűrők cseréje, esetleg a visszasózó.

A vízlágyítós sem kerül 200-ba. Hacsak nem a vezetékekbe építed be!(Bár a vízlágyítás használatának érveinél van pár logikai bukfenc amúgy is).


Szerintem ivásra érdemes víztisztítót használni amire a "kézi"(értsd pár literes) berendezések bőven elegendőek és több darabot véve, tisztítókazettákkal betárazva sem éri el a 200.000-es beruházást!

- Egy jó szűrős kancsó 4000-15000-ig terjedhet a kényelmi szolgáltatásoktól függően(elektromos kijelző stb)

- Bele a szűrő 1000-5000-ig


Mi 3 kancsóval meg szűrőkkel sem fizettünk többet 20.000-nél. Bár régebben vettük és több darabban(van elektromos kijelzősünk és simánk is) de sztem most sem lenne ennél több.

2011. nov. 7. 09:33
Én csak az Ökonetes RO-t ismerem,nekünk ez van.Nem tudom,h most éppen mennyibe kerül,kb 70ezer körül van,de a szűrőcsere csak 3-4 ezer körül van egy évben.Ennél olcsóbbat szerintem nem igen találsz,vagy nem tudom,h az milyen lehet.Nekünk ez bevált,szeretjük a víz íztelenségét.Nálunk nagyon szörnyű a csapvíz,büdös,meg minden,de tisztítás után tényleg finom.:-)
56. Sirga
2011. nov. 6. 19:23

Tanácsot kérnék!

Látom, elég rálátásotok van a dolgokra, én pedig nem értek hozzá. Víztisztító gépet szeretnénk venni. Sajnos fogalmam sincs, melyik szűrő- és egyéb a legjobb, ezért kérdezek, remélve, hogy pártatlan véleményeket olvashatok.

Hallottam egy csúcsszuper gépről - 200ezer körüli áron. Na, ez pont az, ami nem fér bele. Szeretnénk 20-25ezer környékén megállni úgy, hogy a szűrőcserére se menjen rá a gatyánk, de a víz is iható legyen.

Várom a tanácsokat, köszi előre is! :)

55. Kanalasorvosság (válaszként erre: 54. - Pethoevi)
2011. okt. 15. 08:56

Továbbra is ugyan azt mondom amit az 51-es kommentemben!

Mindenki nézzen utána alaposan mit akar inni és ne higyjen a kereskedőkenk akik eleve a saját terméküket mindenek felett állónak mondják ki és az összes többit károsnak!

Az olyan "tanácsoknál" meg ahol egyenesen károsnak mondják ki a sima vizet is ott nevessünk egy nagyot és felejtsük el a dolgot! Hisz a forrásvizeket évmilliók óta issza minden élőlény és bizony sok mindenbe belehaltak már de a tiszta forrásvíz ivásába még senki...

54. pethoevi (válaszként erre: 53. - Kanalasorvosság)
2011. okt. 14. 08:35

ÁÁÁÁÁÁÁÁCSI!

Ki mondta,h a víz haszontalan?????!!!!!!!

Én azt mondtam,h az ásványi anyag a nagy átverés az ásványvízben!

Nyugi,nem magamtól találtam ki!

Megnézném a szervezeted,h mennyi ásványi anyag van benne,ha nem eszel vitamindúsan,csak iszod a magnéziumos vizet...

És tudod a poén az,h hiába olvasgatsz utána neten,újságban.A valóságot a legritkább esetben tudod meg,mert senkinek nem érdeke...

53. Kanalasorvosság (válaszként erre: 52. - Pethoevi)
2011. okt. 13. 23:45

Úristen!!

Ugye ezt nem gondolod komolyan?????

Szerinted akkor mit hasznosítunk a vízből?

Szerintem alaposan nézz utána annak amit mondasz!


Mindnki másnak is azt javaslom hogy elöször nézzen utána a dolgoknak mielőtt kijelenti hogy a víz teljesen haszontalan!


Sőt! Ne higyjetek se pethoevinek se nekem!

Inkább olvassatok utána! Mert az egészségetek a tét!!

Arról hogy a víznek és a benne lévő anyagoknak milyen életbevágó szerepük van:

[link]

Pár víztisztító hivatalos tesztje:

[link]


Igyekezzünk ne csak olyan oldalakat nézni ami egyértelműen valamelyik oldal ferdített infóit mutatja akár csapvíz, akár desztilláltvíz, akár valamelyik víztisztító cég oldala az.

52. pethoevi (válaszként erre: 51. - Kanalasorvosság)
2011. okt. 13. 22:16

Az emberi szervezet nem tudja hasznosítani a vízben lévő sókat,ásványi anyagokat.Az ásványvizekbe az ízesítés miatt tesznek magnéziumot,stb.Ez a nagy átverés benne,reklámozzák,h mik vannak benne...pf...

A víztisztítókhoz kapható visszasózó patron,de csak az íz miatt,mert van,akinek szüksége van rá,mert úgy szokta meg,úgy szereti.

Ásványi anyagot csak táplálékból hasznosíthatunk.

2011. okt. 13. 22:06

Sok jó víztisztító van és sok jó ásványvíz!!

Amiket olvastam azok tipikusan a "nem bírok megülni a lovon mert valamelyik oldalon le kell zakóznom" nézőpontba tartoznak!

Akkor a lényeg pár pontban:


1. Amit nem mondanak el az Ásványvíznél: Ha egy fajtát fogyasztasz valamelyik fajtából az bizonyos ásványi anyagok túlzott fogyasztását fogja jelenteni. Nem ajánlott. Ha már valaki CSAK ásványvizet akar inni akkor cserélgesse őket összetétel alapján!


2. A víztisztítókról: a csapvízből sok mindent kiszürnek ugyanakkor tessék utánanézni a fogyasztóvédők kutatásainak! Kiderül hogy sok nagyon hasznos ásványi anyagot túlzottan kiszürnek és ha valaki CSAK azt fogyasztja akkor brutális hiánya lehet a szervezetnek, annak minden egészségügyi mellékhatásával! A legtöbb megszürt vize több fontos anyagból is az egészségügyi minimum érték alá csökkent olyan anyagokat amikre nagy szüksége van a szervezetnek az egészséges működéshez!!! vagyis bőven szedj melléjük ásványi anyagot. Hogy melyik szűrő miből szür ki többet kevesebbet és így miből lesz hiányod azt fogyasztóvédők tesztjeiből látod mert a gyártók ezt a termékükre NEM ÍRJÁK RÁ!!! Ami részemről kicsit tisztességtelennek gondolok, de ez van...


3. Csapvíz: egyáltalán nem olyan veszélyes mint gondoljuk de messze van az egészségestől! Valamint több kutatás(Greenpeace stb) is kimutatott már ivóvízben ilyen olyan szereket HELYILEG! Szóval elméletileg bevizsgálják és a jó de azért nekem is folyt már ki kicsit zavaros vagy maszatos víz! De hogy káros lenne az túlzás lenne!


4. Felszerelt vízlágyító: az ivóvízre nehogy rászereljünk vízlágyítót mert életveszélyes!!!! Ha lágy vizet innál csak, hamarabb szomjanhalnál mintha egyáltalán nem innál vizet! A víz keménységét különböző anyagok(többek közt ásványi anyagok) okozzák amik létfontosságúak a sejtek működéséhez és a vízből vonják ki! Ha a bevitt vízben nincs akkor a sejtekből a vízbe vonódik vissza és "kiszáradnak" a sejtek!


Szerény véleményem hogy simán lehet használni víztisztítót,ásványvizet, csapvizet de SEMMIKÉPP ne használjunk csak egyfélét! Én igyekeztem alaposan utánanézni adolgoknak és jelenleg helyzettől függöen mind a hármat(tisztított, ásványi,csapvíz) használom!

2011. okt. 13. 19:43

Nekem van egy barátom, akivel folyton küldözgetjük egymáshoz ezeket a házaló cégeket, és egy körülbelül két hónapja hívtak egy ilyen víztisztítós cégtől, kijött az ügynök.

Végre úgy magyarázta el a vízben levő szennyezettség okát, hogy meg is értettem, sőt meg is mutatta. Nem az volt a megdöbbentő, hogy mi volt a vízben, mert azt sejtettem, hanem az volt a megdöbbentő, hogy mi van az ásványvizekben. Úgy hogy engem teljesen meggyőzött. Gondoltam kipróbálom, és azóta is azt isszuk. Végre azt kapom amire a víztől számíthatok. Szintelen. Szagtalan. Íztelen.

Ja és ami a legfontosabb , még az ára is egészen elfogadható.

Ha esetleg valakit érdekel, akkor a Healcon-tól vettem.

2011. máj. 26. 21:18
Nekünk Nikken víztisztítónk van . [link]
2011. ápr. 27. 21:35

A palackos ásványvízen akkor mekkora haszon lehet, ha kb. 5 forint az előállítási költsége, beleértve a palackozást is? És persze ezek nem jó vizek, mert tele vannak szervetlen ásványi anyagokkal, amik max az érfalra rakódnak le, de a szervezeted nem tudja hasznosítani őket... És ezekben még tartósítószer is van, elállnak egy évig is, nem buggyannak meg...érdekes :)

Persze, választhatok hogy akkor most szűrt, és tiszta vizet vizet iszok, bár az "halott" vagy csapvizet, amiben klór, és gyógyszermaradványok vannak. Maximum el lehet költözni a hegyekbe, valami tiszta vízű forrás mellé... ha az egyáltalán még teljesen tiszta :)

47. Erzsó08 (válaszként erre: 34. - Kirizsu)
2011. ápr. 25. 09:50
Köszönöm a válaszod.
46. pethoevi (válaszként erre: 44. - Gine)
2011. ápr. 10. 17:16

Én is ilyen vagyok,hetekig nézelődök,utánaolvasok,mielőtt ilyen volumenű dologba belevágunk.

Hát pedig,ha a dokid is ezt mondta,akkor csak van benne valami.;-)

45. Gine (válaszként erre: 39. - 3e0ba54fb8)
2011. ápr. 10. 16:13
Osztom,én is jól körbejártam a témát,nem a negatív forumozók véleményére adtam.ha ezt tenném,semmi nem lenne
44. Gine (válaszként erre: 35. - Pethoevi)
2011. ápr. 10. 16:11

Én nem úgy vettem ezt meg,hogy csak a hasamra csaptam,tehát tudom,hogy nem hülyeség.Szerencsére szüleim vannak olyan ismerősei,hogy mielőtt megveszek egy nagyobb érték dolgot,mindennek alaposan utána tudnak nézetni,így volt ez a tisztítóval is,szakemberekkel nézették meg.Az Ökos is kiváló értékeket mutatott egyébként,50 alatti egységet:)A Lux tisztító viszont 200 fölöttit!

Vízügyes mondta,hogy igen,az elosztóban jó a vízminőség,de mire elér hozzánk,jobb ha nem is tudjuk,hogy mi van benne,és csodálkozunk,hogy betegek vagyunk.A régi orvosom is ajánlotta az egyik páciensének,mivel vesebeteg...és én is ezért mertem belevágni,mert a dokik is megmondták,hogy jobb,ha befektetünk erre,nem hülyeség egyáltalán.

Engem sem érdekel,hogy másnak mi a véleménye,mit iszik,lényeg,hogy nekünk teljesen tiszta a vizünk.Ja,és igen,az én orvosom is azt mondta,hogy az ásványokat nem a vízzel kell pótolni,hanem a kajával,még nevetett is,hogy ki mondta ezt nekem:)erről ennyit

...és ha viszek magammal vizet,semmiképp nem műanyag palackot használok erre a célra

43. Gine (válaszként erre: 33. - Vakri)
2011. ápr. 10. 15:59
jah,nem akartam reklámozni,de Zepter:)
42. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 40. - Vakri)
2011. ápr. 10. 14:20
Mielőtt megvettük a Nikkent egy kenwood víztisztító kancsót használtunk, az még tízezerbe sem került. én elégedett voltam vele, de az irodában nem bírta a strapát :)
41. pethoevi (válaszként erre: 40. - Vakri)
2011. ápr. 10. 11:57

hát akkor most mondok egy meglepőt!

Azonnal keresd fel az Ökonetes ismerősödet,ugyanis most áprilisban a víztisztító 60 ezer alatt van,mert akciós!Nasa fejlesztés,RO,stb.

Mondom,szerintem kár lenne egy ilyen elv miatt kitolni magaddal,mert a gép nagyon nagyon jó,és sokaknak bevált már!

40. vakri (válaszként erre: 39. - 3e0ba54fb8)
2011. ápr. 10. 11:35
Ezt csinálom vagy két hete. :-) Mármint, hogy járom körbe a témát, de mindenki másra esküszik. Nincs többszázezer forintom víztisztítóra, és most ne gyertek azzal, hogy megtérül, meg az egészség. Max 50-et tudunk kigazdálkodni és részletről se akarok hallani, soha az életben semmit nem vettem hitelre, nem 40 évesen fogom elkezdeni.
2011. ápr. 10. 10:06

Otthon CaliVita gépünk van, az irodába Nikkent vettünk, mindkettő minőségi vizet állít elő.


Aki vásárlás előtt elő, annak azt javaslom, hogy jó alaposan járja körbe, szerezze be a termékleírásokat, hasonlítsa össze és ne a különféle fórumokon elhangzottak alapján döntsön.

Ott ugyanis az a tapasztalat, hogy aki hallomásból ismeri, uram bocsá' nem engedheti meg magának, az általában fújolja, s azokat, akik elégedett használók, azonnal "leleplezik", hogy tuti valamelyik hálózat forgalmazói :)

38. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 21. - Vakri)
2011. ápr. 10. 10:00

Használsz pl. L'oreál, Garnier, Nivea vagy hasonló termékeket? Szerinted azoknak a valós értéke mennyi a kiskereskedelmi árhoz képest?


Amit egy MLM hálózat szerinted ingyenélői zsebébe teszel, azt a máshol a szállításra, a reklámra, a reklámfilmet készítő asszisztens taxicsekkjére, a reklámügynökség és a forgalmazó cég marketingigazgatói tárgyalásaikor elfogyasztott ebédet fizeted ki :)


Azt nézd, hogy ár/érték arányban megéri-e vagy sem. MLM-ből hosszú távon úgy is csak azok élnek meg, akik tisztességesen csinálják.

37. pethoevi (válaszként erre: 30. - Kirizsu)
2011. ápr. 10. 08:41
Mondd már el,h mivel foglalkozol,h ennyire bánt téged a tiszta víz!
2011. ápr. 10. 08:39
Bocsi,egy "i" lemaradt,Kirizsu!
35. pethoevi (válaszként erre: 27. - Gine)
2011. ápr. 10. 08:39

hát osztom a véleményedet!

Én belátom,h Mo-on elvileg tökjó a csapvíz,de vagy klóros,vagy nálunk pedig annyira termálos,h iszonyú a szaga is,sokszor fürdésnél is gáz.Arról nem beszélve,h az elöregedett csövekről olyan trutyi folyik időnként,h azt hiszem,krokodilokkal fürdök.Ezért mi már a házba bejövő vizet is szűrjük.Ez csak egy durva szűrő,ami bármelyik háztartási boltban megvehető,de eszméletlen undorító lesz egy hónap alatt.

Én nem akarok senkit meggyőzni arról,h éljen egészségesebben,igyon tisztább vizet.Őszintén szólva letojom,mindenkinek a maga dolga.


Ja,és már csak egy kérdésem van:mi oka lenne az ÁNTSZ-nek,h azt hazudja,ha valaki bevizsgáltatja a saját csapvizét egy kis faluból,h azt hazudja,a szűrő kiszűrte belőle az arzént?Erre még válaszolj,kedves Krizsu!

34. Kirizsu (válaszként erre: 33. - Vakri)
2011. ápr. 10. 08:05
zep mellé rakj egy ter -t...
33. vakri (válaszként erre: 27. - Gine)
2011. ápr. 10. 07:25
Mi a bánat az zepi? A google sem ismeri.
32. Kirizsu (válaszként erre: 29. - Pethoevi)
2011. ápr. 9. 23:52
Dehogynem...
31. Gine (válaszként erre: 30. - Kirizsu)
2011. ápr. 9. 23:12
bocsi,nekem áegészségügyis ismerősöm mérte be!
30. Kirizsu (válaszként erre: 27. - Gine)
2011. ápr. 9. 23:11
Na pont erre mondom én, hogy nép hülités és be kéne tiltani az ilyen dolgokat. Mármint az ilyen reklámot...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook