Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Melyik ujjon kell a kisérőgyűrűt viselni? fórum

Melyik ujjon kell a kisérőgyűrűt viselni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
63. Boldogság1 (válaszként erre: 60. - D78af6978e)
2011. okt. 5. 11:55

Nem értem én ezt a csajt:))

Nekem is megkérte a párom a kezemet,kaptam egy gyűrűt..Szeretnénk hamarosan eljegyzést arra meg megvesszük a karika gyűrűt:))Ilyen egyszerű:))

Úgy veszem észre,hogy kicsit nagyon önfejű a leányzó..Nem is ír napok óta!!

2011. okt. 4. 23:27
nem mindegy?? A lényeg ,hogy eljegyeztek..
61. 03e8385f6c (válaszként erre: 55. - P.marianna)
2011. okt. 4. 23:22

Javítok...


"Anyám, történelemtudás zéró."

Válasz: Abszolút zéró!


"Sajnálom, ha a drágaköves gyűrűvel való leánykérés számodra "amerikai filmekben" létezik csak."


Válasz: Ne sajnáld!Amikor gyerek voltál még csak szalagos magnó volt, nekem már kazettás de az új generációnak már "természetes" a Valentin nap is...a CD is, meg az űrhajó is:)


"Mások számára azonban nem."


Válasz: Valóban nem, sokan már "alkalmazzák ezt a fortélyt" - látványos, nagyon attraktív - nagyanyáinkat még többnyire a jó kis 14 karátos, félcentis karikagyűrűvel jegyezték el.

60. d78af6978e (válaszként erre: 57. - Boldogság1)
2011. okt. 4. 22:51

En ezt egy kicsit lenyegretorobben fogalmaztam meg,rogton ki is toroltette a hozaszolasomat a delikvens:-))

De a velemenyunk egyezik..Csak azt nem ertem,miert kellett itt is osztania az eszt,mikor egy egyszeru de nagyszeru kerdesrol van szo...Es ahany haz annyi zokas,ahonnan en szarmazom mai napig karikagyuruvel jegyzik el a menyasszonyt,es kap hozza kiserogyurut is nem feltetlenul koveset..Ez a gyemantgyurus dolog nyugat majmolas mint annyi mas kis hazankban..(Valentin-nap,Halloween stb..)

2011. okt. 4. 18:28

A jegygyűrűt az ókorban a bal kéz negyedik ujján viselték, úgy vélték ugyanis, hogy innen egy véna egyenesen a szívbe, a szerelmi érzés otthonába vezet. Manapság a kezet illetően megosztott az egyes népek véleménye. Nálunk először a bal kézen hordják, majd az esküvőn átkerül a jobb kéz gyűrűsujjára. Nem így Franciaországban, ahol a karikagyűrűt a bal kézen viselik. Az izraeliták viszont a jobb kézen viselik, csakúgy mint a görögök.


Manapság azonban ezek a tradíciók, szokások elmosódni látszanak. Van aki a karikagyűrűt hordja jegygyűrűként is. Valamint a gyűrűk formájának már tényleg csak a fantáziánk szab határt.

58. 03e8385f6c (válaszként erre: 55. - P.marianna)
2011. okt. 4. 17:05

Sajnos édesanyád vélhetőleg nem magyar történelem "tudós".

Egy lightos forrás...

[link]

57. Boldogság1 (válaszként erre: 55. - P.marianna)
2011. okt. 4. 16:29

Jesszusom!!

Te ennyire önfejű,makacs nő vagy??

Vagy az frusztrál,hogy a te kezeden nincsen karikagyűrű??

56. mosolyka1111 (válaszként erre: 30. - 5e48d37001)
2011. okt. 3. 18:04
Lánykérő gyűrűnek is hallottam én is, amúgy tény, hogy külföldi minta. Még egy 15 éve is karikagyűrűvel jegyezkedtek el. Most meg tényleg a gyémántgyűrűs lánykérés van divatban, és esküvőig nem is hordanak karikát.
55. P.marianna (válaszként erre: 52. - 03e8385f6c)
2011. okt. 3. 15:16

Az "elmúlt pár száz évben" nem viseltek karikagyűrűt a felek. Anyám, történelemtudás zéró.


Sajnálom, ha a drágaköves gyűrűvel való leánykérés számodra "amerikai filmekben" létezik csak. Mások számára azonban nem.

54. 03e8385f6c (válaszként erre: 53. - 6187eb1c9a)
2011. szept. 30. 14:24
Nekem is beledagadt az ujjam még '98-ban, úgyhogy egy év múlva le is vetettem:) és ez a boldog állapot azóta is tart:)
2011. szept. 30. 14:10
Kinek a pap,kinek a papné...,én speciel nem szeretem a gyűrűt, csak karikagyűrű van az ujjamon,az is azért,mert nem tudom lehúzni:)
52. 03e8385f6c (válaszként erre: 13. - P.marianna)
2011. szept. 30. 13:03

Ja...a filmekben.

Mármint az amerikai filmekben, merthogy Magyarországon a karikagyűrűs verzió élt az elmúlt pár száz évben - amíg persze nem kezdtünk neki a Valentin-nap és Halloween ünneplésének.

51. kolibri0123 (válaszként erre: 39. - Eaedab0e25)
2011. aug. 20. 13:16
:D Én nem rég regisztráltam itt, de a Jogásznővel sűrűn összefutni! :D Van egyfajta stílusa, és még csodálkozik, ha valaki visszamer írni! :D
50. kolibri0123 (válaszként erre: 38. - Eaedab0e25)
2011. aug. 20. 13:14
:)Ez így van!:)
49. eaedab0e25 (válaszként erre: 48. - F758a7200f)
2011. aug. 13. 09:16

Talán túl tudod tenni magad ezen a bakin :-D


:-D

Nekem is sikerült nagy nehezen, hogy nem hordtam a karikát:-D

48. f758a7200f (válaszként erre: 38. - Eaedab0e25)
2011. aug. 13. 07:51
De ha a kozepso ujjra kellett volna tennem (mar keso:DDD), akkor elcsesztem valamit...
2011. aug. 13. 07:48

En eljegyzeskor kaptam egy koveset es azt mondtak hogy oda kell tennem ahol kesobb a karika lesz (bal gyurus). Ezutan amikor ferjhezmentem, kaptam egy kiserot is (magyaran kulfoldon is 3 gyuru a szokas). Tehat az eljegyzesi koves atkerult a jobb gyurusujjra es a bal gyurusujjamra a karikagyuru, majd folotte egy masik koves, a kiserogyuru. Es azert "kiseri" hogy a helyen tartsa a karikagyurut:) (nem mintha lecsuszna enelkul csak a flancot valahogy ki kell magyarazni ;DDDDD)


Aki viszont nem vesz kiserot, az az eljegyzesivel is helyen tarthatja a karikagyurut, szoval eljegyzesibol valik kiserogyuru:)


Legalabbis nekem igy magyaraztak

46. 5e48d37001 (válaszként erre: 45. - 5e48d37001)
2011. aug. 13. 07:26
pl. 34-es hozzászólás:-))
45. 5e48d37001 (válaszként erre: 39. - Eaedab0e25)
2011. aug. 13. 07:25
Mindig van egy aktuális szakmája,ahol éppen vitatkozik:D
44. P.marianna (válaszként erre: 42. - Eaedab0e25)
2011. aug. 12. 11:04
Pusztán egyetlen zárójeles megjegyzés: én nem írtam magamról semmit ide, sem a tudásomról, sem kérkedéssel, sem máshogy, így mérhetetlenül érdekes, hogy kinek szántad a megjegyzésed, miszerint ki nem kérkedik a tudásával. De mindegy is, ahogy látom.
43. P.marianna (válaszként erre: 42. - Eaedab0e25)
2011. aug. 12. 11:03

Úgy látom, te is az a nőfajta vagy, aki képtelen abbahagyni.


Hiába próbálsz személyeskedni, én ennyi szót vesztegettem rád.

42. eaedab0e25 (válaszként erre: 41. - P.marianna)
2011. aug. 12. 10:50

:-D


:-D


:-D


Hm, mostanra azt gondolom kimosolyogtam magam:-) Jogásznő -- elismerésemet próbáltam kifejezni vele!


Köszönöm a helyesírási leckét! Igazán leköteleztél! Engedd meg, hogy ezek után gratulációmat fejezzem ki azzal kapcsolatban, hogy egy éjszaka alatt felvértezted magad ezzel a bonyolult szakzsargonnal:-P, hogy KARIKAGYŰRŰ -(most már tudom, hogy egybe írandó, nem külön) megértetted a jelentését és egy újabb hozzászólásban sikerült még a kötőszavakat is kiforgatnod!:-)

Elismerésem, újból!


Ha általad vélten, az az igazán jó jogász, aki ki tudja forgatni más emberek minden szavát, akkor javaslom sajátítsd el a jó modor ALAPszabályait is, ezt a stílust pedig tartogasd a tárgyalóterem falain belülre.


Tényleg, hogy is van az a szólás-mondás, ami arról szól, hogy az igazán okos ember soha nem kérkedik a tudásával??



A felmerülő helyesírási hibáimat lennél drága kijavítani?

41. P.marianna (válaszként erre: 39. - Eaedab0e25)
2011. aug. 12. 10:34

Javaslom, hogy mielőtt megpróbálsz kioktatólag fellépni, sajátítsd el a magyar helyesírás szabályait, miszerint a kísérőgyűrű egybe írandó, nem külön.


Egyébként nem dőlnék kardomba, ha olyan valaki próbál megjegyzéseket tenni rám, aki számára a jogásznő kifejezés szitokszóként szerepelhet :D

40. Cucicsillag (válaszként erre: 39. - Eaedab0e25)
2011. aug. 11. 22:39

Egyetértek:o)

Gondoltam, írok még egy pár hasznos infot, de sztem a fórumindító (is) már rég elmenkült erről az oldalról:o)

39. eaedab0e25 (válaszként erre: 36. - P.marianna)
2011. aug. 11. 18:44

Ez a bicskanyitogató stílusod egyébként rémlett valahonnan... Rá is jöttem, volt szerencsénk már egymáshoz!


Ha Te mindenkinél ennyire műveltebb vagy, mint amilyennek hiszed magad, szerintem ne ezen az oldalon csetelj/fórumozz.


Mellesleg az általad annyira nagyra becsült, mély hitű műveltséged, intelligencia szinted olyan magas, akkor építsd be a szókincsedbe a kísérő gyűrűt... Jogásznő!

2011. aug. 11. 18:37

Jézusom!


Ezen így összevitatkozni??


Amúgy a kísérő megy a bal középre, karika a bal gyűrűsre. -eljegyzéskor


Esküvőkor átvándorol a karika a jobb gyűrűsre és onnantól a kettőt egy ujjon hordják. - ÉN így hordom.


De esküvőig nem hordtam soha a karikát, mert frusztrált.

37. bc8bec3b9b (válaszként erre: 30. - 5e48d37001)
2011. aug. 11. 17:50
A jegygyűrűt az ókorban a bal kéz negyedik ujján viselték, úgy vélték ugyanis, hogy innen egy véna egyenesen a szívbe, a szerelmi érzés otthonába vezet. Manapság a kezet illetően megosztott az egyes népek véleménye. Nálunk először a bal kézen hordják, majd az ESKÜVŐN átkerül a JOBB kéz gyűrűsujjára....,Tehát a menyasszony a balon viseli......
36. P.marianna (válaszként erre: 35. - 5e48d37001)
2011. aug. 11. 16:05

Történetesen én nem dolgoztam eladóként. Sem falun, sem városban.


Mi nem használjuk a környezetemben a kifejezést, azt pedig gondolom, nem várhatjuk el mindenkitől, hogy ékszerbolti eladó által használt szavakkal legyen tisztában, ha nem használják környezetében ezt a kifejezést. Az az eladó dolga.


A témát magam részéről lezártam egy ideje, ha nem kötne bele újra és újra valaki, hogy miért nem ismerem a szót vagy miért más szokás szerint tartottam ezeket a dolgokat.

35. 5e48d37001 (válaszként erre: 34. - P.marianna)
2011. aug. 11. 15:58

Történetesen én dolgoztam 3 évig egy áruház arany-ékszer osztályán,nem falun,hanem megyeszékhelyen.A fiatal párok általában 3 db gyűrűt vásároltak,2 karika,egy kísérőt. Azért csak általában,mert a pénz dominál,volt,hogy csak karikagyűrűket választottak.

Mellettünk dolgozott egy ötvös házaspár,akinél sokan rendeltek kísérőgyűrűket. Fokoznám azzal,hogy az utazó ékszerügynök mindig azzal állítot be,hogy szuper kísérőgyűrűi vannak.

Nem falusi volt,hanem bp-i.

Szerintem nem része az alapműveltségnek,de olyan lekezelő stílusban írtál,hogy nem bírtam megállni azt,hogy ne írjam le azt amit tudok.

Részemről a téma lezárva.

34. P.marianna (válaszként erre: 33. - 5e48d37001)
2011. aug. 11. 15:37

Őrület, hogy az alapműveltség része ez és nem is tudom, hogyan lehetek házas anélkül tizenakárhány éve, hogy nem ismertem ezt a szakkifejezést...


Talán azért, mert ékszerbolti eladó vagyok. Esetleg...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook