Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Melyik ujjakkal kell gépelni az alfanumerikus billentyűzet számait? fórum

Melyik ujjakkal kell gépelni az alfanumerikus billentyűzet számait? (tudásbázis kérdés)

1 2
33. globus (válaszként erre: 28. - Sommersby)
2017. okt. 31. 20:31
Én pl. nem szeretem, ha a billentyűzetet szögbe kitámasztják, az alsó kis lábaival. Csak laposan fekhet, így tanultam meg, különben melléütök. Vagy hamar elfárad a csuklóm, rendellenes helyzetben tartva.
2017. okt. 31. 20:28
31. a03dd05915 (válaszként erre: 30. - SzánI.)
2017. okt. 31. 20:25
Az.
30. SzánI. (válaszként erre: 23. - Gribedli***)
2017. okt. 31. 20:22
A nulla az a bal kisujj. ???..
29. Sommersby (válaszként erre: 13. - Globus)
2017. okt. 30. 11:56
Szerintem már nem használnak sehol. Maximum "nosztalgiából", aki hagyományos írógépen tanult, az "szórakozhat" vele. Sokkal gyorsabb a számítógép bill., főleg, ha már hozzászokott a kezed. (Írógépen a betűtávolságok is sokkal nagyobbak, nagyobbat kell "átnyúlni" két betű között.
28. Sommersby (válaszként erre: 19. - Channa*)
2017. okt. 30. 11:52

A hagyományos írógépen írni, rendesen kell a leütőerő (én anno még Robotron mechanikus írógépen vizsgáztam tízujjas vakírásból, na, ott rendesen kellett az erő, és, ha elütöttél, akkor az bizony ott maradt, nem lehetett törölni.)

Utána, mikor bejöttek a számítógépek, kezdtem írni számítógép billentyűzeten, sokkal kisebb leütőerő kell hozzá. Nem fárad el annyira a kéz, csukló. Viszont az fontos, hogy milyen a billentyűzet (ha pld. nagyon laza, "könnyen jár", akkor valóban egy leütéssel akár több betű is keletkezhet). A másik, ha akad, nehéz a billentyűzet, az is lehet hiba forrás. Az arany középút jó, egy jó, nem túl laza és nem túl leragadó billentyű.

27. e21ca100cb (válaszként erre: 24. - Gribedli***)
2017. okt. 30. 11:34
Én is így tanultam anno.
26. kristo_f (válaszként erre: 13. - Globus)
2017. okt. 29. 20:06

Szerintem sehol . Pár forintért tudtam eladni a gömbfejes szövegszerkesztős gépemet

De

[link]

és letölthető a billentyűzetre a klasszikus irógép és hang is, mintegy nosztalgiaképpen

[link]

25. 12d083b51b (válaszként erre: 24. - Gribedli***)
2017. okt. 28. 15:44

Így helyes, ahogy mondod, így tanultuk a suliban.


Aztán a munkahelyen a számológépet vertük vakon, és közben írtuk az eredményt, könyvelési kartonokra, stb. stb. Útáltam, hogy a számológépen vakon, 10 újjal, majd felveszem a tollat, ... leteszem a tollat...


Megtanultam, hogy a tollal kezemben, a középső ujjammal vakon verem a számológépen a számokat, toll a kezemben, leírom az eredményt, és tovább verem a gépet...

Azóta is csak így vagyok képes vakon használni a klaviatúrán a jobb oldali számokat, ha toll van a kezemben. És amióta már gépen könyvelünk, stb. stb. és beültem rögzíteni, akkor is tollal a kezemben könyveltem vakon. A szokás nagy úr!


[link]


Egy kis nosztalgia.

2017. okt. 28. 15:31
Bocsánat, a második kéz az mind BAL KÉZ!:)
2017. okt. 28. 15:31

Jobb kéz mutatóujj: 7, 8

Jobb kéz középsőujj: 9

Jobb kéz gyűrűsujj:0


Bal kéz mutatóujj: 6, 5

Jobb kéz középsőujj 4

Jobb kéz gyűrűsujj: 3

Jobb kéz kisujj: 2, 1

2017. okt. 28. 15:27

Na, most direkt megnéztem, hogy a felső sorban lévő számokat melyikkel kell, esküszöm, nem emlékeztem erre, én a számokat mindig néztem. De ez a kép nagyon egyszerűen bemutatja.


[link]

2017. okt. 28. 14:29

Én is azt mondom, tanuld meg a jobb oldalon levő számokat írni, mint a felső sorban levőket a 10 ujjaddal tapogatni.

Szebbek a számok, ráadásul egyforma méretű helyeket foglalnak el, ha esetleg bármikor is szükséged lesz 1-2 számot egymás alá írnod, sokkal szebb lesz anyag, mint a felső sorban levő számokkal.

20. gribedli*** (válaszként erre: 19. - Channa*)
2017. okt. 28. 14:04

Igen, elütöd, de azonnal törölheted is!


Hagyományos gépeken dobhatták ki az egészet. Ha indigót használtak, még a gyorsírógépeken is ugye csak az első példányt tudták hibajavítózni.

19. Channa* (válaszként erre: 18. - Gribedli***)
2017. okt. 28. 13:46

Ja, nem úgy könnyebb, mert attól az ujjak és csukló valóban nagyobb igénybevételnek volt kitéve (én sem gépeltem ilyenen, csak, amikor tanultam), hanem azért körülményesebb, mert nem kell olyan erő a leütéshez és ezért könnyebb elütni, több az előtési lehetőség, stb.

Sok klaviatúrához elég hozzáérni és már írtam is valamit, így már az alapállás felvétele is "veszélyekkel" jár. Természetesen hozzászokunk, csak azt mondják nehezebb megtanulni így a gépírást.

18. gribedli*** (válaszként erre: 12. - Channa*)
2017. okt. 28. 13:38
Épp ez az, hogy a klaviatúrán könnyebb a gépelés, nem körülményesebb, legalábbis anyám azt mondja, hogy neki azon a gyorsírógépen is folyton ìnhüvelygyulladása volt,ami nem az a régi fajta,de ehhez képest a számítógépen írni sokkal könnyebb, mert nem fáj, mert nem kell annyira lenyomni Nekem meg nincs viszonyítási alapom,de hiszek neki.
17. gribedli*** (válaszként erre: 13. - Globus)
2017. okt. 28. 13:31
Szerintem nem, én is számítógépen tanultam.
2017. okt. 28. 13:16

A betűk feletti számokra gondoltam. Tényleg nem volt kötelező, de most szeretném megtanulni. A jobb oldali numericus padon tudom a gépelést. Amikor csak számokat kell gépelni, akkor azon szoktam.

De jó lenne megtanulni a felső sorban a számokat is, amikor egy mondatban max. csak 1 db szám van, ez gyorsabb lenne.

15. globus (válaszként erre: 14. - Channa*)
2017. okt. 28. 12:59
Nekem az szokatlan, hogy az Ó betű melletti Back egy ideje jóval kisebb lett. Egyéb karaktereket passzíroztak be, a Vissza gomb helyett Ú-t, vagy Ó-t ütögetek :)
14. Channa* (válaszként erre: 13. - Globus)
2017. okt. 28. 12:57

Nem, szerintem már sehol nem használnak, de én még azon tanultam gépelni ezer évvel ezelőtt:DDDDD

Írógépen megy a vakongépelés, klaviatúrán nem annyira. Persze nem nézek mindig oda, hogy mit írok, de időnként ránézek a művemre, meg a billenytűkre is:DDDDD

13. globus (válaszként erre: 12. - Channa*)
2017. okt. 28. 12:54
Írógépen nem tudnék, mert számítógépen tanultam meg, még egy DOS-os programmal régen. Itthon, saját szórakozásra, imádtam vele minden nap tökölni :D Írógépen jóval erősebbek a billentyűk és sorok között a szintkülönbség nagyobb. Használnak még hagyományos írógépet valahol?
12. Channa* (válaszként erre: 11. - A03dd05915)
2017. okt. 28. 12:50

Így. Alapállás a középső betűsoron és onnan nyúlunk felfelé és lefelé az ujjainkkal.


Szerintem klaviatúrán elég körülményes a vakon gépelés, mert nem kell hozzá akkora erő, amit amúgy a gépírás igényelt.


Miért kérdés ez manapság? Szerintem senkit nem érdekel már, hogy valako tud e vakon gépelni, és ha elvárás, akkor sem nézik, hogy a megfelelő ujjainkat használjuk, nem?

2017. okt. 28. 12:41
10. globus (válaszként erre: 8. - Gribedli***)
2017. okt. 28. 12:17

[link]

Itt lehet gyakorolni.

2017. okt. 28. 12:16
A szamokat meg az iskolaban sem volt kotelezo vakon gepelni.
8. gribedli*** (válaszként erre: 7. - Globus)
2017. okt. 28. 12:12

Ja, közben rájöttem!


Nem stimmelt ez a fel-le:D

7. globus (válaszként erre: 4. - Gribedli***)
2017. okt. 28. 12:07
Nem, hanem a jobb oldali számblokkra vonatkozik.
2017. okt. 28. 11:58

Az 5-os a kozepso ujjal.

Ha a felsosorbol gepelsz, akkor az 1-esen a bal kisujj a kiindulo pont, az 5-6 meg a mutatoujje;

a 7-8 a jobb mutatoujje, a 9-es a kozepso ujje, a gyurus ujje a 0.

Nalam legalabbis igy van a laptopon.

2017. okt. 28. 11:57
Amúgy ki fogom próbálni, kösz:)
4. gribedli*** (válaszként erre: 2. - Globus)
2017. okt. 28. 11:57
Tényleg? Ez az, hogy én az oldalsó számblokk számait szoktam. Ez, amit te mondasz,a felső sorban lévő számokra vonatkozik?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook