Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Melyik tartalmaz több kalóriát: a joghurt vagy a gyümölcs? fórum

Melyik tartalmaz több kalóriát: a joghurt vagy a gyümölcs? (tudásbázis kérdés)


1 2
30. e974230abd (válaszként erre: 28. - Linda111)
2010. márc. 11. 20:43
Ha így eszel akkor egy alapszabály. Inkább reggel szénhidrátot,legyen az bármilyen féle ,és este fehérjét,tehát a délelőtt folyamán legyen a kiegészítőd a gyümi ,délután a joghurt.De általánosságban is áll ,hogy estére ne együnk gyümit mert nem dolgozza föl a szervezet,és károsabb mint amit használ...
29. Linda111 (válaszként erre: 28. - Linda111)
2010. márc. 11. 20:36
Ha van valakinek valmai ötlete vagy meglátása ezzel kapcsolatban, nyugodtan várom.
28. Linda111 (válaszként erre: 26. - E974230abd)
2010. márc. 11. 20:36
Nem vagyok semmilyen konkrét diétán, csak annyit teszek, hogy ebédre azt eszem amit eddig szoktam, csak valamivel kevesebbet, nem eszem tele magam, előtte és utána pedig (főleg délután) próbálok főleg csak jogurtot és gyümölcsöt enni (kenyér-kifli-stb. helyett), mivel a gyümölcs ugyis egészséges, a joghurt pedig gondolom kevésbé hizlal mint a kenyér meg hasonló kaják. Nagyjából ez a lényege.
27. Linda111 (válaszként erre: 25. - 4c4743ec7d)
2010. márc. 11. 20:31
Köszi, nagyon aranyos vagy :))
2010. márc. 11. 20:03

Okés ,te más szemszögből nézed,és lehet ,hogy neked van igazad,és mi tévedtünk a fórumindítóval kapcsolatban::)

Elnézést kérek,ha így lett volna:)és épp ezért az eredeti kérdésre válaszolnék:



A gyümölcsök kalóriaértéke erősen eltérő.Nem mindegy ,hogy milyen gyümiről van szó,bár általában a 30-50 kcal os kategóriában vannak ,de pl. a banán 120/100 kcalos./viszont "neki" más pozitívumai vannak:)/pl kálium forrás/

De viszont egy megtermettebb alma ,vagy körte 200 -250 grammos kb,és az már majdnem 100 kcal...

Egy joghurt/natur is annyi,a gyümisek ettől 10-30 kcallal többek.

A kérdés az ,hogy a diétádba épp a fehérje,vagy a szénhidrát/gyümölcs/ illeszthető be jobban,illetve melyik klappol hozzá inkább.

2010. márc. 11. 18:19

Zsuzsa88 - "Isssstenemm, aki már ebben a 2 legegészségesebb dolog közül is azt nézi, melyikben van a legkevesebb kalória, az már BETEG!"


Linda111 - "Bocs, de nem vagyok beteg... a "BETEG" megjegyzéseidet pedig légyszives tartsd meg magadnak..." (a beteg szót nem véletlen tette zárójelbe...utalás) :)

--------------------------------------------------

Minki - "...na többet nem zaklatlak kéretlenül :D "

Linda111 - "Csak nyugodtan zaklass, ha épitő jellegű tanácsaid vanak :)" (vicc volt, de szerintem ez is egyértelmű) :))


Nah csak gondoltam így hátha világosabb a dolog :))


Szép napot, és egyetek sok gyümit :))))

2010. márc. 11. 17:57

Kedves Linda!

Sorban válaszolnék,és utána elhagyom a fórumod.


1./A "beteg" megjegyzéseidet pedig légyszives tartsd meg magadnak, vagy inkább ne is irj ide! Ugyanis azért nyitotam ezt a kérdést, hogy az válaszoljon itt, aki normálisan tud!..szerinted bari oltál??"

2./"vCsak nyugodtan zaklass, ha épitő jellegű tanácsaid vanak :)--és ismét kedves...


3./Nem a válaszaid,hanem a témát leelemezni a kérdésfeltevés..mármint a gyümi kontra joghurt,ami az alapkérdés::)

23. Linda111 (válaszként erre: 21. - E974230abd)
2010. márc. 11. 17:35

Kedves Mimózalevél!

1. Ugy tünik az irásodból, mintha előtte én állitottam volna, hogy zaklatnak, pedig ha megnézed, az geyik hozzászóló használta ezt a szót viccesen, én pedig arra reagáltam vissza (szintén viccből).

2. Mivel a tudásbázis részben vagyunk, ezért abból indultam ki, hogy a kérdéseket és a hozzászólásokat az olvassa el, akit tényleg érdekel, és érdemben tud hozzászólni...aki csak ugy filózgatni akar, akár a kiirt kérdésekról, az inditson egy fórumot a fórum részben, és tessék, megteheti.

3. Nem, nem kell leelemezned a válaszaimat, mert senki nem kért meg rá, és ha visszaolvasnál rendesen, látnád, hogy az egyik illető nevezte betegnek vagy engem vagy a témát, előtte MINDENKI teljesen normális stilusban irogatott, és senkinek nem volt semmi baja....én csak ennek az egy illetőnek válaszoltam, nem rosszabb stilusban, mint ahogy ő ....szóval hogy én kezdtem oltogatni a jóindulatu hozzászólókat, meg csak én voltam mindenféle, hát én nem tudom miről beszélsz és egyáltalán mi bajod van....mert ennek az egésznek köze sincs ahhoz amikről te irkálsz.

Bocs, ha megint "pikirt"-nek tűnök, na de ezt nem tudtam szó nélkül hagyni, és most már részemről ez a téma le van zárva, ez volt az utolsó ilyen jellegű hozzászólásom!

22. Burkuska (válaszként erre: 3. - Linda111)
2010. márc. 11. 16:55
Számold ki+józan paraszti ész!
2010. márc. 11. 16:42

Kedves Linda!

Ha az ember fórumot indít akarva ,akaratlanul válaszokat vindikál.

Te ,a jelenlegi válaszaidból kiindulva,nem válaszokat ,hanem visszaigazolást vársz a saját elméletedre.Ezek az emberek nem zaklatnak,hanem válaszolnak.

Ha gondolod leelemzem a válaszaid sorrendben ,de nem kéne leosztani a jóindulatú válaszolókat:)

Nem igazán értelek,ha nem érdekel a válasz,minek teszel fel kérdést?!Itt mindenki nagyon kedves volt veled,ha visszaolvasok,csak te voltál pikirt....

20. Linda111 (válaszként erre: 19. - 61cf7811dc)
2010. márc. 11. 13:58
Csak nyugodtan zaklass, ha épitő jellegű tanácsaid vanak :)
19. 61cf7811dc (válaszként erre: 16. - Linda111)
2010. márc. 11. 13:55

Csak egy jótanács - kéred, nem kéred, kapod :D

Ne csak a kcal-t nézd, az összetevőket is, főleg a cukrot - napi 30 g fölé nem érdemes menni, ha már egészségről van szó, és azt is inkább jobb a gyümölcsökből bevinni... na többet nem zaklatlak kéretlenül :D

18. Linda111 (válaszként erre: 17. - 61cf7811dc)
2010. márc. 11. 13:55
Hmm, nagyon jól hangzik, majd kipróbálom, persze méz nélkül, mert annak a szagától is hányingerem van :)
2010. márc. 11. 13:53

Egyébként én szoktam saját krémtúrót is csinálni, ha esetleg szereted:

zsírszegény túrót összetörök / összeturmixolok valamilyen gyümölccsel, mehet bele egy kevés méz is... mellé pár egész szem gyümölcs... :)

2010. márc. 11. 13:52
Egyébként már utánanéztem a dolgoknak kalóriatáblázatban, de azért nyugodtan irjatok ide :)
2010. márc. 11. 13:50
Azt olvastam valajol hogy a gyümölcs joghurtokban a visszamaradt ,màr nem épp egészséges gyümölcsrészeket dolgozzák fel. Szóval nem állítanàm hogy a joghurt egészséges szerintem is jobb ha otthon ügyködsz valamit különben vannak kalória táblázatok a neten.
14. 61cf7811dc (válaszként erre: 13. - Linda111)
2010. márc. 11. 13:50

Mindenképp, főleg ha az a kenyér fehér :D

A szalámiról már ne is beszéljünk... :D

13. Linda111 (válaszként erre: 12. - 61cf7811dc)
2010. márc. 11. 13:48
De szerintem még mindig egészségesebb, ill. kevésbé hizlal, ha megeszem egy pohár üzleti jogurtot, mint pl. egy nagy karéj szalámiskenyeret, nem? :)
12. 61cf7811dc (válaszként erre: 9. - Zsuzsa88)
2010. márc. 11. 13:41

Az ízesített joghurtban nincs semmi egészséges, több mint 10 g cukor van 100 g-ban...

Jobb választás a natúr joghurt, abba tegyél friss gyümölcsöt, zabpelyhet ...

Sztracsatellás joghurtot is készíthetsz, ha egy kocka étcsokit lereszelsz és belekevered a natúr joghurtba - egészségesebb és finomabb, mint az előregyártott bolti :)

11. Linda111 (válaszként erre: 8. - Pirosalma)
2010. márc. 11. 13:41
A gyümölcs és a csokisjogurt között van különbség ilyen tekintetben? Mert most éppen nincs kéznél egyik sem, hogy elolvassam a leirását :)
2010. márc. 11. 13:40
Bocs, de nem vagyok beteg, pusztán kiváncsi! Sohasem foglalkoztatott, hogy miben mennyi kalória van, csak most jutott eszembe. Az utóbbi két hétben fogytam néhány kilót, mert tornázom és délután csak gyümölcsöt meg joghurtot eszem, és ezért jutott eszembe, hogy vajon melyikben van kevesebb? A "beteg" megjegyzéseidet pedig légyszives tartsd meg magadnak, vagy inkább ne is irj ide! Ugyanis azért nyitotam ezt a kérdést, hogy az válaszoljon itt, aki normálisan tud!
2010. márc. 11. 13:35
Isssstenemm, aki már ebben a 2 legegészségesebb dolog közül is azt nézi, melyikben van a legkevesebb kalória, az már beteg! Már bocsi, de tényleg! Tény és való, h mondjuk a banán nem a legfogyisabb gyümölcsök közé tartozik, de a többi...! Meg a joghurt...! Ugyan már, csajok!!!
2010. márc. 11. 13:30

Alma: 30-35 kcal/100 g.

Narancs: 40-45 kcal/100 g.

Banán (héj nélkül): 85 kcal/100 g.


Ízesített gyümölcsjoghurt: 100 kcal/100 g.


(Jellemző értékeket írtam, kisebb eltérések lehetnek, de pl. vannak egészen magas - 6-8 %-os - zsírtartalmú krémjoghurtok, ott plusz 30-50 kcal/100 g-mal lehet számolni.)

2010. márc. 11. 13:14
Attól függ milyen gyümölcs.
2010. márc. 11. 13:13
és ha pl. banán?
2010. márc. 11. 13:12
Ha narancs, alma VS. joghurt, akkor a joghurt.Abban a cukor is több.
2010. márc. 11. 13:09
joghurt
2010. márc. 11. 13:08
Pl. narancs, alma és izesitett üzleti jogurt.
2010. márc. 11. 13:07
Attol fugg milyen gyumolcs es milyen joghurt.
2010. márc. 11. 13:07
Melyik tartalmaz több kalóriát: a jogurt vagy a gyümölcs?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook