Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Melyik tápszer olcsó és jó? fórum

Melyik tápszer olcsó és jó? (beszélgetős fórum)


1 2
15. egypt (válaszként erre: 12. - Tücke)
2010. júl. 12. 14:02
2 év alatt nem ajánlják a tejet, sajnos nagyon sok a tejallergiás gyerek. Ráadásul a tehéntej nem tartalmazza azokat a vitaminokat és vasat, amire egy 3 év alattinak szüksége van. 3 hósan elég korán van bármit is elkezdeni, bőven ráér fél évesen. Pont nemrég olvastam erről egy cikket, a kisgyerek nem mini felnőtt! Elképesztő nagy károkat okozunk, ha 3 év alattiakat úgy etetünk, mint magunkat.
14. Bri* (válaszként erre: 9. - Tücke)
2010. júl. 12. 13:52
A nagy fiam tejérzékeny volt. 2,5 év kőkemény diéta kellett, hogy kikúráljuk. Ráadásul állandóan beteg, sovány és karikás szemű volt. Úgyhogy szerintem érthető, hogy a kicsivel elővigyázatos vagyok. A dokinünk azt mondta, hogy akár 3 éves koráig is kaphat tápszert. Amúgy eszik mindent, napközben iszik tehéntejet is és kap tejterméket, tejbegrízt is. Reggel 3 dl, este 2 dl tápszert eszik meg, ez tehéntejből még nagyon sok lenne. Egyébként sok kisgyerekes ismerősöm ad a babának még 2 éves koron túl is tápszert.
13. Tücke
2010. júl. 12. 13:51
sztem kicsit elszaladt a ló a védőnőkkel meg a babák megfelelő gondozásával.... kezdik túlértékelni nagyon a védőnőket
12. Tücke (válaszként erre: 11. - Revesz.reka)
2010. júl. 12. 13:50
biztos sokan megbotránkoznk majd de az én gyerekem 4hóűsan már gyümit meg húslevest evett 6-7 hósan már csak estére kellett neki a tápszer épp hogy egy kicsi amúgy felestejet ivott estére... 10hósan milánóit falt és még csak foga se volt ... ha elejétől kezdve tápszeres a baba 3hósan el lehet kezdeni a hozzátáplálász előszőr a gyümiket aztán 4-5 hósan már a zöldségeket is meg a főzelékeket. mind1 milyen főzeléket csinálsz ha a krumpli az alapja. ( jójó persze bab, lencse, nem igazán oké)
2010. júl. 12. 13:47
én is meglepődtem.. én ugy tervezem hogy ahogy lehet adom a pépeset, majd a nrmális kaját. Csak egészségesebb a normális kaja, nem? vagy rosszul gondolom? ne értsétek félre, még kezdő vagyok...
2010. júl. 12. 13:46
Ha a te kisfiad hasfájós megprobálhatnád a humánna bébi fitt 1-et.nekünk ez bevált. nekem ezt a védőnőm ajánlotta.
2010. júl. 12. 13:39
21hós baba tápszerezik még? meg 12hós baba is? bocsi csak számomra ez hihetetlen.
8. Bri* (válaszként erre: 1. - Revesz.reka)
2010. júl. 12. 13:33
Beszélj a gyermekorvossal. Az én gyerekem 21 hónapos, a mai napig Milupát kap. Egyébként hogy ha valamilyen gyógyászati célból írják fel a tápszert, gyógytápszer, akkor magasabb a támogatás. Pl. bukós babáknak vagy tejérzékenységre hajlamos babának.
7. revesz.reka (válaszként erre: 3. - Giga455)
2010. júl. 12. 13:28
hasfájós. lehet hogyha másik tápszert kapna elmulna? :O
2010. júl. 12. 13:26
Most már mi is a DM-est esszük, tényleg jó árban van és finom. A lányom szereti, dehát már egy évesek vagyunk.
2010. júl. 12. 13:26

Legalább 6 hónapos koráig HA-s egyen, mert az hippoallergén és nem lesz allergiás reakció.

Az én lányom a BEBA HA-t ette, ami irtó drága már majdnem 3000 körül van. Mi is időközben váltottunk, mert sokallottam és sajnos a nem HA-tól kiütéses lett.

2010. júl. 12. 13:26
Nekünk nagyon beválta DM-es tápszer. Olcsó, és finom is.
2010. júl. 12. 13:21
A humana HA hipoallergén, kevésbé vált ki allergiás reakciót. Nem nagyon értek a tápszerekhez, de sokaktól hallottam, hogy nagyon nehéz eltalálni egy babánál, hogy melyik igazán jó (hasfájás, szorulás, kiütés). Ha ez bevált akkor ne válts másikra, csak ha az orvos javasolja.
2010. júl. 12. 13:19
Nem mindegyiket szokták a babák elfogadni, és nem is jó túl gyakran cserélgetni. Mindenképp HA-s tápszert adj neki, hiába drágább. Talán az említett Milupás nem HA-s.
2010. júl. 12. 13:16
2 hónapos a fiam, eddig humana ha startot evett ami 2000ft receptre. ismerősöm milupat ad az enyémmel egyidős fiának, ami csak 900ft receptre. Miért ilyen olcsó? mert nem olyan jó? melyik az, amelyik olcsó és jó?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook