Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Melyik tápszer olcsó és jó? fórum

Melyik tápszer olcsó és jó? (beszélgetős fórum)


1 2
45. Bri* (válaszként erre: 43. - Egypt)
2010. júl. 13. 12:56
Igazad van. És amúgy is, jobb az elővigyázatosság. ha ki lehet egy kockázati tényezőt küszöbölni, miért ne tegyük meg!?
2010. júl. 12. 17:09
Az én lányom mig felirták és olcsóbb volt milupát kapott nekünk nagyon szerette mást nem is evett meg. mióta csak boltabn tudjuk megvenni átálltunk a mildibére de az már csak babatej, szerintem a milupa nagyon jó
43. egypt (válaszként erre: 42. - Mimmo33)
2010. júl. 12. 16:19

"A gyerekorvosunk, és a védőnőnk tapasztalata az, hogy amióta felkapták a HA-s tápszereket, azóta sokkal több az allergiás gyerek."


Erre gondoltam. Talán inkább fordítva: azért kellettek a HA-s tápszerek, mert több az allergiás gyerek. Illetve régebben nem foglalkoztak nagyon az allergiával, valószínűleg régen is volt sok gyerek, csak nem azt mondták rá, hogy allergiás, hanem hogy ez vagy az a baja.

42. mimmo33 (válaszként erre: 41. - Egypt)
2010. júl. 12. 16:14
Miért ezt írtam?!Szerintem nem.
41. egypt (válaszként erre: 40. - Mimmo33)
2010. júl. 12. 16:13
Na nehogy mmár kitalálja valaki okos, hogy a HA-s tápszerek miatt van több allergiás.
2010. júl. 12. 16:09

Mi a Humana Ha-s kezdtük enni, de szorulást okozott és Beba -ra váltottunk.

A gyerekorvosunk, és a védőnőnk tapasztalata az, hogy amióta felkapták a HA-s tápszereket, azóta sokkal több az allergiás gyerek...Nem azt mondják, hogy 100% -ik a "túlzott" egészségmegóvás miatt, de közrejátszik az is.

39. Tücke (válaszként erre: 38. - Bri*)
2010. júl. 12. 15:38
akárcsak én:)
38. Bri*
2010. júl. 12. 15:19
Persze. Gyümölcsöt én is adtam már 4 hós kortól, mert ízlett neki. Lassan bevezetve és megfigyeltem, hogy nincs-e probléma.
37. Tücke
2010. júl. 12. 15:04

jó persze de azért az se jó ha a ló túloldalára esünk...


én se adtam nki azért annnyira neki úgy tejet a felestejet értsd úgy hogy 1,5dl tea+0,5dl tej és ebbe 1 kanál tápszer( amérővel ami benne volt) és már bőven 7hós volt majdnem 8:)


tejbegrízt pl csak másfél évesen evett előszőr és nem véletlenül.... de az hogy gyümit pl almát lereszelve a héja nélkül őszibarackot, héj nélkül megpépeítve meg szilvát héj nélkül pépesen ne egyen a gyerek hát neki is jó nyáron ha nem szomjazik annyira

36. Bri* (válaszként erre: 28. - Tücke)
2010. júl. 12. 14:58

A védőnő nem "nagytudású", hanem ez a szakmája. Ezt tanulta és az a feladata, hogy közvetítse feléd az új dolgokat is. Többek között, hogy mit helyes adni egy adott korú gyereknek és mit nem.


Van egy példám:

A barátnőm sógornőja - anyóssal karöltve - már 4 hónapos kortól adja a gyereknek a tejbegrízt jó hígoson. :) A gyerek 16 hónapos. 2 foga van. Beszélni még nem beszél egy szót sem csak bambán vigyorog. Aztán fel voltak háborodva, mikor a gyerekorvos megkérdezte, hogy van-e szellemi fogyatékos a családban.

(Persze, anya és nagymama :)

35. egypt (válaszként erre: 34. - Tücke)
2010. júl. 12. 14:53
Mert mindennek megvan az ideje. A szervezete még nem érett rá, hogy ezeket rendesen feldolgozza és megeméssze. (Pl. a cellulózt az emberi szervezet nem is tudja megemészteni egyáltalán.) Elméletileg úgy fél-egy éves koráig kizárólag anyatejet kéne kapnia, az lenne az ideális.
34. Tücke
2010. júl. 12. 14:50
az mért helytelen ha gyümölcsöt és zöldséget adsz neki 3-6 hós kora között már????? ezt magyarázd meg nekem......
33. egypt (válaszként erre: 30. - Tücke)
2010. júl. 12. 14:49
Persze, de nem fogom még a helytelen táplálással pluszban növelni az esélyét.
32. Tücke
2010. júl. 12. 14:49
meg hogy már egész kicsinek tömik a gyereket a gyümilével és aztán 3-4 éves gyereknek elrohadnak a fogai a sok cukros szartól.....
31. Tücke
2010. júl. 12. 14:48
egyébként meg sokkal nagyobb gond az hogy a 2-3 éves gyerek csokit chipset és kólát kap mint az hogy mikor is kezded meg neki a hozzátáplálást
30. Tücke
2010. júl. 12. 14:48
ezt nem tudhatod hiába előzöd meg magadd szerint hog nem e lesz valami olyan baja.......
29. egypt (válaszként erre: 26. - Tücke)
2010. júl. 12. 14:45
Allergia sokkal később is kijöhet, akár felnőtt korban is, és összefüggésben van a gyerekkori táplálkozással. Persze nem törvényszerű, hogy mindenkinek lesz valami baja, akit nem megfelelően etettek, de nagyobb rá az esély, és én inkább igyekszem megelőzni a bajokat.
28. Tücke
2010. júl. 12. 14:37
persze de azért ne legyen már annyira nagytudású az a védőnő ... nem ő él a gyerekemmel hanem én:D legalábbis ez a normális:)
27. Bri*
2010. júl. 12. 14:36
Szerintem ezen nincs mit vitatkozni. Mindenki maga dönti el, hogy mit csinál, aztán vagy beválik, vagy nem. Mindenesetre úgy gondolom, hogy előre kell haladnunk a korral, nem visszafelé.
26. Tücke
2010. júl. 12. 14:27
töltöttkáposztát nem is de húslevest már igen és májat is főtt májat apróra összetörve krumplival elkeverve szaftosan hogy ne legyen száraz.... 10 hósan milánóit evett a gyerekem..... amúgy meg 5és fél éves és merem álítani hogy most voltunk egy teljes orvosi kivizsgáláson semmi baja nincsen .... még csak nem is ekcémás amit örökölhetett voln tőlem... meg ugyebár allergiaként is jelentkezhet nem csak a nap válthatja ki
25. Bri* (válaszként erre: 19. - Tücke)
2010. júl. 12. 14:21

Ez már nem az a kor. Nemlehet összehasonlítani. Nekem is adtak már 6 hónapos koromban töltött káposztát. :) Te adnál a gyerekednek? Én nem! :)

A babának szüksége van az anyatejben/tápszerben lévő fehérjékre és vitaminokra és 6 hónapos koron túl a zöldségre, gyümölcsre, később húsra, tejtermékre is. Egyik sem fontosabb a másiknál, mindegyik fontos. De mindent a maga idejében!

Egyébként ne csodálkozz, ha majd lesz egy asztmás gyereked! Én annyi mindent végigcsináltam a gyerkőcökkel, hogy már jogosan tartok mindentől.

24. Tücke
2010. júl. 12. 14:20
sztem ezt mindenki így csinálja de azért mert mindenki más véleményen van még nem kell a másiknak esni mindenki a maga véleményét elmondja és snitt ezért van a hoxa.... nem azért hogy egyes emberek nagy dirrel durral közöljék hogy csak is neki lehet igaza meg ő csinálja jól....
23. egypt
2010. júl. 12. 14:19
De ha neked az úgy jó, vegyél nyugodtan mindent készpénznek, amit a védőnő mond, és nehogy véletlenül utánanézz, mert biztos igaza van mindenben.
22. egypt (válaszként erre: 21. - Revesz.reka)
2010. júl. 12. 14:17
Én nem magamban bízom, hanem utánajárok a dolgoknak, és igyekszem olyan orvosokat kérdezni, akik hozzáértők.
21. revesz.reka (válaszként erre: 18. - Egypt)
2010. júl. 12. 14:16
a védőnőnek nem biztos hogy igaza van, de neked tuti, ugye?
20. egypt (válaszként erre: 19. - Tücke)
2010. júl. 12. 14:14
Sajnos azóta változtak a körülmények. Pont a fejlődés, a túlzott higiénia és a környezetszennyezés az oka az allergia kialakulásának. Nem maguk a természetes anyagok az allergének, az a baj, hogy ezek szennyező anyagokoz kapcsolódva jutnak a szervezetbe. Szóval sajnos tudomásul kell venni, hogy erre nekünk jobban oda kell figyelnünk.
19. Tücke
2010. júl. 12. 14:10
erről beszélek én is .... hogy nem biztos hogy igaza van ... a tejet nekem is ellenezte.... de igazából elmegy a picsába az össze nagytudású .... az anyukáink hogy nőttek fel meg a nagyszüleink????? sztem ez is hogy ennyi liszt és tejérzékeny gyerek van már koros betegség 21dik század......
18. egypt (válaszként erre: 16. - Tücke)
2010. júl. 12. 14:08

Azt nemtudhatod előre, hogy tejérzékeny lesz -e, sokszor 2-3-4 éves korban alakul ki.

Tök mindegy, mit mond a védőnő, nem biztos, hogy igaza van.

17. Tücke (válaszként erre: 15. - Egypt)
2010. júl. 12. 14:07
de sok zöldség és gyümölcs tartalamaz nekik fontos vitaminokat itt nem a feles tejen van a hangsúly ... hanem azon hogy a gyümölcsökkel zöldségekkel bejutott a szervezetébe az a vitamin amit a tápszerekbe mesterségesen kevernek bele
16. Tücke (válaszként erre: 14. - Bri*)
2010. júl. 12. 14:05
persze ha tejérzékeny az más megint de én azt tapasztaltam hogy abban a 2hétben amíg csak tápsert evett többet hízott mint elötte szopi alatt egyértelműnek tartottam hogy leszoktatom a tápszerről és inkább adok neki normális kaját... gyümi ez az amaz én 5és fél éve szültem nekem akkor azt mondta a védőnő h mivel 3hós koráig szopizott és utána utasította el az anyatejet 4hósan kezdhetem meg a hozzátáplálást de ő akkor azt mondta hogy aki az elejétől tápszeres az 3hósan elkezdheti ezeket...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook