Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Melyik szilikongumi karkötőkészítő készletet érdemes megvenni? fórum

Melyik szilikongumi karkötőkészítő készletet érdemes megvenni? (tudásbázis kérdés)


1 2
35. futóbajnok (válaszként erre: 34. - Puci930)
2014. okt. 15. 13:04
Szia! Ha szeretnétek, tudtok széles lapkarkötőt csinálni a youtu.e-ról. Willis Bracelet on a fork, ezt írod be, és 2 villa segítségével ügyesen tudtok boldogulni Ti is.
2014. okt. 15. 09:47

Sziasztok!

Mi is készítünk karkötőket.

Én 300Ft-ért veszem csomagját.(egyszínűt, színeset(12kapoccsal,horgolóval), van olyan amihez csúzli is van)Kb 300db van benne. Nálunk is nyerő a világítós.


Mi csak ilyen vékonyat szoktunk csinálni, ceruzavastagságút, és mi az ujjunkkal fűztük.


Széleset nem tudunk még, meg kockaalakút sem.


Üdv!

2014. szept. 9. 20:52
Azt is le szerettem volna még írni, hogy ezekre a karkötőkre tapasztalatom szerint nagyon kell vigyázni, ha azt akarjuk, hogy tartósak legyenek: vízbe ne vigyük, mosakodáskor leveszem, szappan közérakódik, könnyen elérik a gumi, persze, hiszen 100 forintos, de szerintem a többivel sincs ez másképp... Egyes gumik berepedeztek, gondolom, napfény, vagy ahogy feszül a gumi (pl.a Willis braceletnél) a szélesebbeknél. Strandon szétment a gyerek kezén, panaszkodott a kolléganőm. Klóros víz sem tesz neki jót ezek szerint. Mondjuk, én munkába veszem fel némelyiket, és már nincs olyan szép fénye a gumiknak, nem olyan élénk még a szivárványszínű sem, mint mikor megcsináltam.
32. Zamila (válaszként erre: 29. - Trapiti)
2014. aug. 31. 19:11
S alakú.Eddig nem ugrott le róla,egyikről sem még,nagyon kis stabil karkötők.
31. trapiti (válaszként erre: 30. - Futóbajnok)
2014. aug. 31. 16:09
Ez jó hír, én is S kapcsokat rendeltem pluszban, csak a videók legtöbbjén C kapocs van.
30. futóbajnok (válaszként erre: 29. - Trapiti)
2014. aug. 31. 15:06
Az S kapcsot biztosabbnak érzem ebből jóval több is van. Nekem picivel nagyobbnak is tűnik, mint a C kapocs, meg a zacskós utántöltőkhöz (gumicsomagokhoz) is legtöbbször S kapcsot adnak.
29. trapiti (válaszként erre: 25. - Zamila)
2014. aug. 31. 11:01
A kapcsokról nem ugrik le a gumi? "C" vagy "S" kapcsot használtok?
28. Zamila (válaszként erre: 26. - Futóbajnok)
2014. aug. 31. 08:12
Abszolut a véletlen műve volt,mentem fürödni és nem volt nálam hajgumi,a kezemen meg ott volt a karkötő.
2014. aug. 31. 06:13

Nagyon jók a "how to make" videók is:

how to make a single chain bracelet without the loom - ez az egyik

how to make a rainbow loom Fishtail bracelet without the loom - ez a másik

szövőtábla nélkül mutatja be a készítésüket.

De ha azt írod a karkötő neve mögé, hogy "on a fork" akkor a villás akasztgatós videókat kapod.

26. futóbajnok (válaszként erre: 25. - Zamila)
2014. aug. 31. 06:03
Tetszik ez az ötlet, eszembe nem jutott volna! Majd ki is próbálom a gyerek hajával.
25. Zamila
2014. aug. 30. 20:19
Ja és az egyik vékonyabb karkötőt én most éppen hajguminak használom :)
24. trapiti (válaszként erre: 23. - Futóbajnok)
2014. aug. 30. 13:08
Köszi :) Lassan képben leszek... gondolom először vékonyabb, egyszerűbb karkötőt csinálunk majd...
23. futóbajnok (válaszként erre: 22. - Trapiti)
2014. aug. 30. 12:56

Ha soványabb, véknyabb a karkötő, akkor magamra(az Rád is jó lesz kb.)60 gumi kell. Ez ceruzavastagságút ad, Fishtail Bracelet a neve. Ha csak egyszerű láncot rakok (Single Chain Bracelet), akkor 40-et használok.

100 a széles karkötőkhöz kell (Triple Chain-hez, vagy a Willis-hez, Triple Fishtail-hez).

Én sem tudok gyöngykrokodilt fűzni, küldheted, nyisd ki az ablakot, megy a csoki fénypostával...:D

22. trapiti (válaszként erre: 21. - Futóbajnok)
2014. aug. 30. 09:49

Anno mi a gyöngyfűzéssel voltunk így :) gyöngykrokodilt fűztem csokiért :D


Nézelődök még úgyis linkek után, mert csak októberben jutunk hozzá a felszereléshez :( de minden érdekel :)


Kb. mennyi gumi kell egy karkötőhöz? Most láttam olyan videüt ahol 100-at mond, ez kb. az átlag?

21. futóbajnok (válaszként erre: 19. - Trapiti)
2014. aug. 30. 09:31
A miénk lila. FB-on tesóm küldött jónéhány linket, ha érdekel, szólj! Van már kismillió karkötőnk. És képzeljétek, 2 floridai iskolában már betiltották ezeket a karkötőket, tilos a viselése, mert sok gyerek annyira rákattant, hogy a tanulás rovására megy, sőt, kereskedtek vele, adták-vették...
20. trapiti (válaszként erre: 14. - Futóbajnok)
2014. aug. 30. 09:19
Aranyos lehet :) még élőben nem láttam ilyen karkötőt de jópofa ötlet és szeretem az ilyesmiket...
19. trapiti (válaszként erre: 15. - Futóbajnok)
2014. aug. 30. 09:17

A szétszedhető táblát vettem, átlátszó a pöckös része, kék az a rész ami összetartja.

A gumikat is a vateráról rendeltem, mert nem nagyon fogok tudni mászkálni utána amikor otthon leszünk.

2014. aug. 30. 08:57
A kapcsokat pedig egy kindertojás belsejéből kivett dobozkában tartjuk, jó ötlet, rengeteg belefér!
2014. aug. 30. 08:15
Táblánk nekünk nincs, de karkötőt csinált a gyerek :)
16. Zamila
2014. aug. 30. 07:55
Mi nem vettünk készletet,hanem sok-sok csomag gumit,táblát meg az apjuk csinált nekik.Rengeteg karkötő készült már,hisz ketten is gyártják :))Tényleg nagyon jópofa karkötőket lehet készíteni.
15. futóbajnok (válaszként erre: 8. - Trapiti)
2014. aug. 30. 07:24
Mindkét táblán 13 pecek van a hosszabb oldalon. Ahol a peckek nem elmozdíthatók, ott kisebb köztük a távolság, a szédszedhető tábla ezért hosszabb karkötőt ad. Tehát a gumi jobban nyúlik, ezért feltételezem, hogy hamarabb elérik, elszakad, pláne, ha százforintos... A kisebb tábla az én kislányom csuklójára való karkötőt ad. Tehát gyerekméret. Így, ha magadnak szeretnél rakni valamit, jobb a sztszedhető tábla, abból 2-t egymás után rakni (mi is így szoktuk a tesómékéval), vagy villán akasztgatni.
2014. aug. 30. 07:18

Sziasztok!

Nekünk is kettő van, az egyik a kék dobozos, amiben a peckeket nem lehet elmozdítani egymáshoz képest. Made in China. Ez volt a kezdőkészlet, ezzel is rengeteget dolgozott, aztán, ahogy néztük a videókat a youtubon, és látta, hogy azzal kezdi, hogy szedjük szét a táblát, vettünk másikat, amivel ez megoldható. Itt már a peckek nem elcsúsztatva vannak egymáshoz képest, hanem egyenes sorokban. Ez sem az igazi márka, a neve loom bands (szándékos a kis betű, nehogy reklámféle legyen), a doboza fekete, és a tescoban vettük 1550 ft-ra volt leárazva utolsó darabként. Főleg ezzel dolgozik most már, egy baja van, hogy törékenynek látom, nem az az erős műanyag, tehát óvatosan kell vele bánni, és akkor tökéletes.

A gumikat 100 forintos boltban vesszük hozzá, 1 csomaghoz 12 kapocs jár, ami kell is, mert egy szélesebb karkötőhöz 3-4 is elmegy. A csúcs a sötétben világító gumi.

De csináltunk már karkötőt tábla nélkül is, 2 ceruzán, sőt, villán is...:). A fent említett videomegosztó csatornán egész leckesorozat van hozzá, nem tudom, láttátok-e. Begépelitek, Rainbow loom lesson 1 (vagy 2, vagy 23...), és jön a szélesvásznú, fekete szélű videó. Eről tanulunk angolul is... Jövök be a szobába, videó megállítva, és Kata beszél angolul, miközben rakja... Tündéri.

13. trapiti (válaszként erre: 12. - NomNom)
2014. aug. 29. 21:35

Amúgy sem tévézik :)

De én is szeretem ha alkot, sőt ezt együtt fogjuk csinálni, mert részben még szerintem segíteni kell majd neki (7 éves lesz), részben meg nekem is tetszik :)

12. NomNom
2014. aug. 29. 21:23

Jobb is az ilyet összevadászni mert csak a sok reklám meg a "márkanév" miatt kerülnek sokba. Közben meg biztosan valami egyszerű dolog. :)

Mindenesetre jól néz ki és a gyerek is legalább kreatívkodik, nem TVzik.

11. trapiti (válaszként erre: 10. - NomNom)
2014. aug. 29. 21:11

Ugye? :)


Vágül a vateráról szedtem össze két eladótól sokféle gumit, kapcsokat és 2 táblát, még így is olcsóbb volt mint a készletek.

10. NomNom
2014. aug. 29. 20:34
Hű de jópofán néznek ki ezek a karkötők! :)
9. elbb
2014. aug. 29. 19:45

Van amihez két pöcök kell, annak korlátlan a hossza. Már két pálcán kell csak horkolni. Amihez az egész keret kell, azok egy gyerek csuklójára elég a lezárásokkal. De van olyan, ami egy tömött mintasort ad ki, annak a lezárásához kell még hozzáhorkolni más mintával.

Gondolom Youtube-on is nézelődtél már, nagyon sok videó van fent, a 10 éves kislány pár perc alatt megtanulta. :)

2014. aug. 29. 19:26
Köszi :) Én is ezt a Rainboww loom-ot nézem. Ha végigfűzi az ember mekkora karkötő lesz ebből?
2014. aug. 29. 19:13

én kapoccsal egyött vettem 250 frt-ért de csak 1 szin van benne!


azt hiszem 200 drb-os!



a komplett készlet csak nagyobb gyerekeknek való,vagy a szülő megcsinálja,ha ügyes.


ezért vettem az egyszerübbet,és van benne horgolótü is,ennek segitségével könnyebb a mintakészités.

6. andi6020 (válaszként erre: 3. - Elbb)
2014. aug. 29. 19:07
jah, bocs, én nem erre gondoltam.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook