Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Melyik sampontól lesz szép selymes, egészséges a haj? fórum

Melyik sampontól lesz szép selymes, egészséges a haj? (beszélgetős fórum)


1 2
56. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 55. - Tímejka)
2010. nov. 19. 06:02

Nekem vannak fotóim, a titkos naplómban, ha érdekel jelentkezz rá.

Hát... elég fura a hajam eredeti színe.. világosbarnás,szőkés vöröses :)

55. Tímejka (válaszként erre: 54. - Fa8f3f5c02)
2010. nov. 18. 20:55
Kizárólag a hajamról nincs fotó, de majd csinálok. :) Magamról egyelőre nem szívesen tennék ki fotót. Ha Neked van fotód a hajadról, én is szívesen megnézném. Egyébként milyen színű az eredeti hajad?
54. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 53. - Tímejka)
2010. nov. 18. 18:22
Ez könnyen előfordulhat :) Amúgy van képed a hennás hajadról? Én nagyon kíváncsi vagyok másnak milyen :)
53. Tímejka (válaszként erre: 49. - Fa8f3f5c02)
2010. nov. 18. 17:49

Én is festettem már be a hajamat növényi hajfestékkel, csak - sajnos - az elég drága, úgyhogy maradok a hennánál. Egyébként én minimum 5 órát szoktam rajta hagyni, és tényleg nagyon szép, egészséges hajam van, úgyhogy nagyon örülök, hogy rátaláltam. :)

A soraidat olvasva, gyanús, hogy ugyanazon oldalt szoktuk olvasgatni. :)

52. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 50. - A10e31f3b5)
2010. nov. 18. 14:14
Nem értettem félre. Csak szerintem nem helyes, ha könyökből azt mondjuk egy dologra, hogy bizony az sem a legjobb... mert, ez és ez az eset volt... Pedig bele kéne előbb gondolni, hogy nem e az illető hibázott?
51. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 47. - A10e31f3b5)
2010. nov. 18. 14:12
Minden kornak fontos volt a női szépség. Egyedül, a középkori életfelfogásban nem. Mivel ekkor a testet elhanyagolták, és a hit és a lélek fontosságát hangsúlyozták.... S egyre inkább előtérbe kerülnek, a régen használt, és bevált természetes alapanyagok. Vajon miért? Egyre többen allergiásak a mai világban, a betegségek csak úgy bombáznak minket. S ezért az új,szintetikus adalékok a felelősek elsősorban. Plusz a környezetszennyezés... stb. stb. Nincs olyan étel amiben ne lenne tartósítószer. Nincs olyan kozmetikum sem. Ezen akarnak változtatni, a szervezet előbb utóbb feltelítődik a mérgekkel.
50. a10e31f3b5 (válaszként erre: 49. - Fa8f3f5c02)
2010. nov. 18. 14:08

bármit írok, félreérted.


Nem hibáztattam semmilyen terméket. Leírtam néhány példát. Nem kellene támadásnak venni.


Ha nincs párbeszéd, nincs fórumozás. Részemről ennyi volt. Semmi gond. Néha egymást meg nem értő emberek is találkozhatnak a neten.

49. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 48. - Tímejka)
2010. nov. 18. 14:04

Én is festettem régebben, a hajam vörös garnier.. s egyéb társai festékekkel. Szerencsére nem vágta tönkre a hajam. Aztán mikor már több hónapja nem festettem a hajam, elkezdtem hennázni. Igen, a henna színe hajszín függő. Árnyalatok is lesznek benne. Amit egy bolti festék nem tud, egyszinű, árnyalatok nélküli hajat eredményez, így előfordul a paróka hatás. Természetesen, h valaki gyakorta hennázik egyre mélyebb vöröses tónusú lesz. Pl én majdnem 2 órát hagytam a hajamon, tűzvörös lettem, és semmi baja nem lett a hajamnak. Nagyon szép fénye lett. Nem egy bizonyos terméket kell hibáztatni, utána kéne nézni a használatának.

Amugy... már létezik más színskála is természetes festékeknél. Pl.: nugátbarna, legutóbb avval festettem a hajam. Növényi hajfestékről van szó. És elismert márka.

48. Tímejka (válaszként erre: 46. - A10e31f3b5)
2010. nov. 18. 12:28

Én éveken keresztül szőke voltam, utána lettem fekete, majd vörös. Aztán pár hónap pihentetés után kezdtem el a hennázást. Most már nagyon szép élénk vörös a hajam. Ha az ember eredeti hajszíne sötétebb, akkor sötétebb vörös árnyalatot kap a haj, ha viszont világos az eredeti hajszín, akkor a haj is világos vörös lesz.

Valószínűleg az ismerősödnek azért ment tönkre a haja, amikor henna került rá, mert nem várta meg azt a 3 hónapos pihenőidőt, amit ilyenkor muszáj, ugyanis, ha a szintetikus festékkel keveredik a henna, akkor valóban ezt idézi elő.


Mindenesetre én örülök a hennának, mert tényleg csak jótékony hatását tapasztaltam. Nyilván aki nem akar vörös lenni, annak nincs más választása, marad a szintetikusnál.

47. a10e31f3b5 (válaszként erre: 43. - Fa8f3f5c02)
2010. nov. 18. 09:41

arra próbáltam rávilágítani, hogy nincsenek abszolút igazságok, mint a matematikában.


Nem igaz, hogy a mesterséges festékek, szinezők egytől egyik károsak. Ha így lenne, akkor a hajfesték-gyártók népirtást követnének el. Rengetek laborvizsgálatot elvégeznek, mielőtt bármit is piacra dobnának. Hiszen nem gyilkosok.


A természetes dolgoknak is van káros mellékhatása, a sok jótékony hatás mellett. Ha citromlét tennék csak úgy töményen a hajamra, biztos, hogy kifakulna, pedig a citrom nem mesterséges termék.


Régen a nők mindent használtak, ami a kezük ügyébe került. De a szépségideál teljesen más volt. Az, hogy Kleopátra mit használt szinte mellékes, mert abban az időben nem volt szempont a fényes, puha haj. Sőt, szerintem néha még tetves is volt a csaj.

Manapság meg akinek nem fényes a haja, az nem is ember.


Nem is kell ilyen messzire menni. A nagymamám soha nem értette a zsíros haj fogalmát. Nem fogadta el, hogy a zsíros haj ápolatlan, mert amikor ő volt fiatal az volt a szempont, hogy a hajat könnyen be lehessen fésülni kontyba. Soha senki nem hordta kibontva a haját. Egyszer a húgom frissen mosott haját nem tudta összefogni, ezért fogott egy darab szalonnát és rákente. Igen, a szalonna természetes anyag, nem károsította a haját, de nem hinném, hogy ápolta, mert a zsír magához rántja a port, a kormot, lepedék keletkezik a fejbőrön és máris megvan egy rossz mellékhatás, pedig a szalonna nem tartalmaz vegyszert.


Ismerek személyesen olyan embereket, akik a legtisztább henna örleményt tartották a hajukon vagy 50 percig és letört hajuk, rezes-foltos lett a színe és a fodrász a vágáson kívül semmit nem tudott javasolni. A henna is csak azoknak jó, akik egyáltalán nem festik a hajukat, soha sem festették és beletörődnek abba, hogy mostantól vörösek akarnak lenni egy életen át.


Igaz, hogy az nem egy rossz megoldás a fejbőr meg a hajhullás szempontjából, de én, konkrétan nem akarok vörös lenni, nekem a henna nem felel meg.


Nagyanyáink praktikái akkoriban persze, hogy jók voltak, amikor a cukros víz volt a hajfixáló.


Azt nem fogadom el, hogy a bolti festék káros, a növényi, természetes kencék meg egyáltalán nem azok, mert nem mindegy mire és hogyan rakod fel.


Lehetünk allergiásak teljesen természetes dolgokra - mogyoróra, porra, mert ilyen időket élünk, hogy a poratkára is tüsszögünk - pedig a poratka egy természetes kisállat, nem mesterséges.


Ha naponta disznózsírral főznék, rövid időn belül érszűkületem lenne, pedig a zsír természetes. Mégis káros.


Szóval mindenki találja meg a megfelelőt.


Kicsit olyan dolog, mint a kórházi szülés kontra ötthonszülés. Választás kérdése. Az összes következménnyel.

46. a10e31f3b5 (válaszként erre: 44. - Tímejka)
2010. nov. 18. 09:28
ha a természetes hajszín barna, akkor vöröses árnyalatot ad a henna őrlemény, vagy idővel teljesen vörös lesz?
45. Tímejka (válaszként erre: 42. - A10e31f3b5)
2010. nov. 17. 20:01
Persze! A Te döntésed, hogy továbbra is fested a hajadat. Én is ilyenekkel festettem kb. 14 évig, utána tértem át a hennára. Az jó, ha neked pozitív tapasztalataid voltak a hajfestékkel kapcsolatosan, mert nekem elég gyakran kellett vágni a hajvégeket, mert kegyetlenül töredezett, úgy nézett ki, mint valami seprű, ezenkívül korpásodott (bármilyen drága sampont is kipróbáltam), viszketett, sebesedett a fejbőröm. Most már elégedett vagyok. :)
44. Tímejka (válaszként erre: 43. - Fa8f3f5c02)
2010. nov. 17. 19:58

Én is hennával festem a hajam már 1 éve. Össze sem lehet hasonlítani a káros hajfestékekkel! Arról nem is beszélve, hogy egyáltalán nem fakul. Csak azért kell újrafesteni, mert lenő.

Amióta hennával festem a hajamat, sokkal szebb és egészségesebb, nem töredezik a vége és nem hullik. Most persze nem azokra a hajfestékekre gondolok, amelyek kb. 1%-ban tartalmaznak hennát, hanem magára a hennaörleményre, ugyanis sokan összekeverik a kettőt. Egyetlen hátránya van: kizárólag vörös hajat lehet vele elérni. Úgyhogy aki szőke vagy barna szeretne lenni, azoknak tényleg nem ajánlom.

43. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 42. - A10e31f3b5)
2010. nov. 17. 09:09

A hajfestékekkel kapcsolatban a szakértők nem találták az egészségkárosító hatására vonatkozó bizonyítékokat, bár a vizsgálatba bevont tanulmányok feltételezik az összefüggést a hajfesték alkalmazása, illetve a hólyagrák, a nyirokrendszeri rák és a leukémia kialakulása között. Ugyanakkor ma már egyre több tanulmány bizonyítja egészségkárosító hatását.

A hajfestékben levő káros anyagok a fejbőrön keresztül felszívódnak, és a szervezetbe jutnak. Miután a testbe kerülnek, a méregürítési folyamatoknak köszönhetően a húgyhólyagban rakódnak le nagy koncentrációban: így fordulhat elő, hogy a hólyagrák legmagasabb számban a fodrászokat érinti. A tanulmány szerint a sötét színű hajfestékek inkább okoznak például bizonyos vérképző betegségeket, mint világosabb társaik.

Már a hetvenes években rájöttek, hogy a mellrák kialakulása és a hajfestékek alkalmazása között is összefüggés van, később a festékhasználat gyakorisága és a mellrák előfordulása között is kimutatták a párhuzamot.

A hajfestékek alkotóelemei színek szerint eltérnek. A világos hajfestékek gyakran hidrogén peroxidot tartalmaznak. Ez az anyag maró hatású, belélegezve fejfájást, hányingert okozhat, de az idegrendszert is károsíthatja. Sötét hajfestékekben p-feniléndiamin található, ez a vegyi anyag feltételezhetően mutagén, azaz károsítja az emberi örökítő-anyagot, a DNS-t, lehetséges rákkeltő, allergén és irritáló hatású. A vesét, az immun, ideg- és légzőrendszert is károsíthatja.


És ez tévhit! A henna nem károsít!

Előfordulhat, hogy hennaként adnak el egy bizonyos vegyületet, a para-phenylenediamint (PPD), vagy indigót. Tudni kell, hogy a henna és az indigó nem okoz sebeket, hólyagokat, a PPD-től viszont a bőr felhólyagzik, viszketni fog, hajra kenve pedig kopaszodást okozhat.

Szerencsére kis odafigyeléssel megelőzhetjük a bajt, hiszen néhány technikával megállapíthatjuk, melyik az igazi, tehát melyik a henna.

Mindennek utána kell nézni, hogy kell használni, nem lehet csak úgy bumm bele váltani. Én most egészséges és bio termékeket használok, azonnal leváltok mindent stb. A természetes kozmetikumok nem ártalmasak, maximum, ha valaki allergiás egy összetevőre. Vannak allergizáló növények, de el kell ismernünk, nem rakódik le semmi a szervezetünkben, nem okoz hosszú távon semmi betegséget.


A legrégebbi - az indiai irodalomban is szereplő, és Kleopátra által is használt - hajfesték a henna, amely nemcsak festék, de egyben hajápoló szer is. Az erős vörös festéket adó növényre sokan esküsznek, mivel a kémiai alapú festékekkel szemben teljesen befedi a hajat - az ősz hajszálakat is -, és fényessé, dússá teszi azt. A henna, mint a legrégebben ismert hajszínező, korunkban ismét reneszánszát éli. Ezt az ősi készítményt már ismerték a régi rómaiak és egyiptomiak is.


A hajszín bánhatja, ha frissen festett, vagy frissen dauerolt hajra festünk rá hennával. Ilyen esetben érdemes legalább 2-3 hetet várni.


A hennával történt festés után több hónapig nem javallott peroxidtartalmú festéket, színezőt használni, mert nem fogja be a hajat, és a hajszálakat is roncsolhatja. Ezekért nem a henna felelős, hanem a szintetikus szerek, melyek mélyen beleszívódnak a hajszálakba.

42. a10e31f3b5 (válaszként erre: 41. - Tímejka)
2010. nov. 17. 07:38

...tele van szintétikus anyagokkal, amelyek mellesleg ápolják a hajat. A hajfestésről még senki sem bizonyította be, hogy rákot okoz. Azt igen, hogy némely hajfesték tartalmazhat káros, akár rákkeltő anyagokat, amelyek nem szívódnak fel, vagy ha igen, kipisiled mindazzal a káros anyaggal, amit megeszel, megiszol és belélegzel.


Szerintem a dohányzás káros. A hajfestés nem igen. A dohányzás nagyon sok betegséghez és hát rákos megbetegedéshez vezet.


Nem vagyok ellene a természetes szereknek. De éppen úgy károsíthatják a hajat (hogy témánál maradjunk), mint a szintétikus festékek. A henna nagyon sok embernek törte le vagy égette el a haját, pedig csak egy porrá zúzott növény.


Sok nőnek 40 felett fakó lesz a haja, akkor is ha soha nem festette. Egy jó minőségű hajfesték megbontja a haj szerkezetét és puhábbá, fényesebbé, alakíthatóbbá teszi. Mindamellett, senkit nem beszélnék rá a hajfestésre, ha nem muszáj. De messze nem olyan káros, mint ahogy sokan hiszik. Terhes nők is festik a hajukat. Fogalmam sincs, hogy a magzat mennyit szív be ezekből, végül is a hajunk kiáll a fejünkből, onnan nem jut be semmi a keringésünkbe. Ami a fejbőrön át azalatt a félóra alatt bemegy, az ott marad a hajhagymában - tény, hogy erről nem sok kutatás készül. Viszont, ha egy anyuka dohányzik, iszik, esetleg drogozik, nem kérdés, hogy károsul a magzat.


Egy időben voltam én is naturális megszállott és sóból készült bőrradírt használtam. Soha többé nem tenném. Azon nyomban kiszárítja a bőrt.


Nem kell átesni a ló másik oldalára ezekkel a naturális dolgokkal. Nem mindenkinek válnak be. Amellett, hogy igen, igazad van, talán jobb lenne, ha több természetes anyag készülne. De ahhoz, hogy azt egyáltalán fel tudd kenni, sok mesterséges adalék kell, ami, nyilván káros. Akkor ne fessünk hajat.


De én továbbra is festem. Mert szép akarok lenni.

2010. nov. 16. 21:00
A L'Oreál is tele van káros anyagokkal...
40. a10e31f3b5 (válaszként erre: 39. - Tímejka)
2010. nov. 16. 15:09
a természetes dolgok is árthatnak... Vannak jó minőségű hajfestékek. Festés után három héttel azért nem kellene kifakulni a L'Oreálnak...
39. Tímejka (válaszként erre: 38. - A10e31f3b5)
2010. nov. 16. 14:48

Szerintem inkább a hajfestéktől fakóbb a hajad, nem pedig a házi praktikáktól. Eleve a hajfesték tele van mindenféle káros anyaggal, míg a házi praktikák kizárólag természetes anyagokból állnak. Mint tudjuk a természetes, natural dolgok sosem ártanak.

Egyébként a citrom inkább azoknak ajánlott, akik világosítani akarnak a hajukon, mert leszív a színből egy picit, míg a almaecet erősíti, élénkíti a hajszínt. (Persze ezek is csak a természetes hajszínre, vagy pedig a természetes anyagokat tartalmazó "hajszínezők"-re vonatkoznak)

38. a10e31f3b5 (válaszként erre: 36. - Fa8f3f5c02)
2010. nov. 16. 11:46
köszönöm, de nem merem kipróbálni. Most már egy hónapja fakó a hajam a házi praktikáktól... Ebben is van citrom és ecet, mindkettő savas. Talán beválik azoknál, akik nem festik a hajukat...
2010. nov. 16. 11:31

5 ml-es méz (1 teáskanál)

3 tojás sárgája

30 ml-es aloé

15 ml-es citromlé

15 ml-es alma (bor) ecet

Remélem mindent jól fordítottam. Ez egy, hölgy házi receptje.

36. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 35. - A10e31f3b5)
2010. nov. 16. 11:24
Nyilván, mindenki a jót várja el az adott termékkel kapcsolatban. Megkeresem neked, egy külföldi oldalon olvastam egy tojássamponos receptet.
35. a10e31f3b5 (válaszként erre: 34. - Fa8f3f5c02)
2010. nov. 16. 07:53
jó, én ezzel hajlamosabb vagyok egyetérteni. De ha már nyers tojással mosom a hajam több, mint egy hónapja, akkor nem száraz és fakó hajra számítok... Az a kanál vodka benne ennyi bajt okozhat? Azért tettem bele alkoholt, hogy leoldja a tojás sárgáját, hogy ne tapadjon a hajamra.
34. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 30. - A10e31f3b5)
2010. nov. 15. 19:04
A fodrászok mindent összehordanak. Egyiktől azt is hallottam, hogy a teafa zsírosít. Pedig, nem zsíros olajról van szó. Tényleg fontos a belső táplálás, de a sörélesztőben csak bizonyos nyomelemek találhatóak meg. S a hajnak ennél komplexebb összetevő kell. B vitaminok, A- vitamin, Szelén, C vitamin. S ezenkívül minden másra, mint a szervezetünknek. De a külső hatásokkal szemben külsőleg is kell védekezni. A természetes anyagoknak mind, mind megvan ugyanaz a tulajdonságuk, mint a szintetikusnak, sőt. Nincsenek mellékhatásaik! Ez nagyon fontos szempont! Nem is beszélve arról, hogy hatékonyabbak is.
33. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 30. - A10e31f3b5)
2010. nov. 15. 18:57
Igen, s tele van szintetikus anyagokkal. Ezért én inkább Faith in Nature termékeket ajánlanám.
2010. nov. 15. 18:06
az én tapasztalataim szerint, minden 'átlátszó' sampon szárítja a hajat, nehezen fésülhetővé teszi, még akkor is ha balzsamot, pakolást esetleg fésülést könnyítő spray-t használsz vele (bár nagyban javít a helyzeten, mert nélkülük rémesebb). nekem a 'krémes' állagúak jönnek be (hozzáteszem, hogy gyorsan zsírosodó a hajam, a 3. napon már mosnom kell, vagy sapka :D)
2010. nov. 15. 16:49
A tojássampon minden típusú hajra jó. A korpás és a zsíros hajra is. A korpás hajnál egy kis szódabikarbónát kell tenni a tojáshoz, zsíros hajnál meg egy kis teafaolajat. Az alkohol valóban szárítja a fejbőrt.
30. a10e31f3b5 (válaszként erre: 29. - Fa8f3f5c02)
2010. nov. 15. 08:02

a fodrászomnak az a véleménye, hogy a hajat csakis belülről érdemes táplálni (sörélesztő), az a biztos...

Engem is idegesít, hogy nem habzik, nem érzem tisztának, de a végeredmény jó volt, kivéve a szagát. Viszont mintha hamar zsírosodott volna.

Furcsa volt a színe, kopottasnak tűnt, akkor az alkohol miatt lehetett.

Jó termékei vannak a Kerastase-nak, főleg az éjszakai pakolások, meg azok az oldatok, amelyek hőre fejtik ki a hatásukat, de azok nagyon sokba kerülnek.

29. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 28. - A10e31f3b5)
2010. nov. 15. 06:35

Az alkohol nem tesz jót, főleg, ha túl tömény. Kopik, nincs elég tápláló és színvédő hatóanyag benne.

Engem idegesít, ha egy sampon nem habzik. Tény, hogy a tojássampon teljesen natur, de nem biztos, hogy minden hajra megfelelő, sőt. Egy korpás, zsíros hajra, biztos, hogy nem jó.

Rengeteg bio, natur sampon létezik már elérhető áron.

28. a10e31f3b5 (válaszként erre: 22. - D344aee4de)
2010. nov. 15. 06:23

na azt hiszem mégiscsak elszúrtam valamit. Az itt tanultakat ötvöztem a nők lapja nevű szaklappal. Ott azt írták néhány hete, hogy kell egy kis alkohol is a tojássamponba. Ami volt otthon, abból tettem, egy löttyintést. Néhány hétig csak tojássamponnal mostam hajat. Azt vettem észre, hogy bár jó a tartása, mégis, mintha kopna a festék a hajamról. Ezen kívül valamelyest száraznak éreztem és pont az a cél, hogy a festett hajat ne szárítsa még jobban. Gondolom, az alkohol eléggé szárít. Azt ki kellene hagynom.


Olvassa ezt valaki, vagy magammal beszélgetek?

2010. szept. 30. 16:01
Kancatejes sampon :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook