Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Melyik rosszat a kettő közül? fórum

Melyik rosszat a kettő közül? (beszélgetős fórum)


2017. okt. 20. 10:41
Az én kisfiamnak is ovis korban kezdődött a tikkelése,9-10 éves koráig egyre erősödött, aztán most, hogy 11 éves fokozatosan elmúlt. Ovis korban a szorongás abból adódik, hogy tikkel, ez nem egy akaratlagos mozgás, nem tehet róla, nem tudja abbahagyni, nem érti, hogy mi történik vele, de persze azt érzékeli, hogy a környezetét, a szüleit zavarja és emiatt még inkább tikkel. Azt írod, hogy szeptemberben visszatért. Nálunk is úgy volt, hogy nyáron elmúlt, aztán ősszel valamilyen más formában visszatért. Úgy mondják, hogyha egy éven túl fennáll, akkor érdemes szakorvoshoz fordulni, a Vadaskertben van külön tik-taktika csoport, nekünk nagyon jó tapasztalataink voltak. Könyvet is tudok ajánlani: Tárnok Zsanett: Tic-taktika, ebben nagyon hasznos tanácsokat adnak a szülőknek. Ami biztos, hogy a sportolás csökkenti a tüneteket, nekünk a biciklizés mellett a jóga is nagyon sokat segített, de a karate is szuper lehet, különösen, ha sikerélményt okoz. Azt talán jó, ha tudod, hogy sokakat érint, legfőképpen kisfiúkat, de vanak nagyon jó szakemberek, akik tudnak segíteni.
13. 73ab74c6e4 (válaszként erre: 12. - 4c1a787e8f)
2017. okt. 20. 09:44

Köszönöm.

Utána olvastam. Nem érzem szükségét, hogy egy ilyen tortára elvigyem, ugyanis rá egyetlen dolog sem jellemző, amik a honlapon a "kinek ajánljuk" címszó alatt fel van tüntetve. A fiamnak, nagyon jó mozgása van (szeptemberben kezdett karatézni), szépen beszél, választékosan, okos érdeklődő, tehát iskolaérett lesz szeptemberre, és a fejlődése is teljesen jól működött, nem voltak anno kihagyott mozgásfejlődési szakaszok sem.

12. 4c1a787e8f (válaszként erre: 11. - 73ab74c6e4)
2017. okt. 20. 07:21

Csak lehet, ezzel egy év alatt közel végleges megoldás lenne, amúgy meg még 4 év múlva is a maradékkal fogtok küzdeni.


Természetesen sokan felnőttek enélkül, én a saját tapasztalataim alapján ezeket a tornákat - amik nem is tornák, hanem agyi működést szabályozó terápiák - nagyon hatékonynak, és valós fizikai segítségnek látom. Természetesen a pszichoterápia mellett.


Ötleteket kértél, természetesen nem kötelező elfogadni, de nem baj, ha tudsz erről is, még hasznodra lehet.


Mindazonáltal minél kisebb a gyerek, annál hatékonyabb a terápia, 9 éves kor felett már nem is igen csinálják..

11. 73ab74c6e4 (válaszként erre: 8. - 4c1a787e8f)
2017. okt. 19. 21:57
Ezeket én nem ismerem. Nem akarom túltolni ez a pszichés dolgot, épp elég, hogy eljárunk a pszichológushoz.
2017. okt. 19. 21:56
Ma már nem vette be a cumit. Megfogta, de nem kellett. Adtam neki rágót. Használ. Nagyon köszi a tippet. Holnap mondom is majd a dokinak, hogy ettől megnyugszik.
9. 73ab74c6e4 (válaszként erre: 6. - Channa*)
2017. okt. 19. 21:55
Holnap megyünk megint. Majd említem neki. Van egy kis szorongása, de még nem jöttünk rá hogy konkrétan mitől van. (csak tipp van)
2017. okt. 19. 19:54
Alapozó torna? TSMT?
2017. okt. 19. 19:11

Hagynám a cumit. Nagyfiú... Már most sok az elvárás..?

A tick mindenképpen valami pszichés kompenzálás, ha a cumival megszűnik.

Voltatok már neurológián?

2017. okt. 19. 18:34

És mit szól hozzá a pszichológus? Említetted neki?


Tegnap segített a cumi, vajon ma is és holnap is?


Egyébként sajnálom!

5. 73ab74c6e4 (válaszként erre: 3. - Indasik)
2017. okt. 19. 12:52

Rágó! Ez jó ötlet! Nagy ritkán szokott, adok ma neki egyet. Kíváncsi leszek hasonlót vált-e ki.

Na, igen a cumit semmiképp nem adnám vissza, ő is szégyellné más előtt.

A tikkel kapcsolatban valakinek van tapasztalata?

2017. okt. 19. 12:32

Én is rágót adnék neki.

Vagy rágókát, babáknak valót.

2017. okt. 19. 11:49
5 évesen már rágózhat is. Az nem nyugtatja meg? Vagy az ujja. Cumiért szerintem már jobban csúfolnák a többiek.
2017. okt. 19. 11:08
Inkabb az ujja.
2017. okt. 19. 09:48

Sziasztok!

Kisfiam 5 éves. Sajnos szeptember óta visszatért a tikkelése. (az orrából ad ki furi hangot, kb 5 mp-enként)

Köztünkszólva, amúgy nagyon zavaró, járunk gyerekpszichológushoz, bár egyenlőre még nincs változás.

Erre tegnap teljesen véletlenül, megtalálta az utolsó cumiját (amit emlékbe tettem el), amiről már 3 éve leszokott. Bevette, rágcsálta, nézte a tévét. Ott ült mellettem 1 órácskát és ezidő alatt szinte megszűnt a tikk. Persze neki is feltűnt. Mert őt is zavarja, de nem tud ellene tenni.

No, most az a kérdésem, mit tegyek? Hagyjak egy ilyen nagyfiút cumizni?? Vagy esetleg mondjam neki, hogy az ujját is szipókázhatja...nemtudom. Elbizonytalanodtam. Mert ez a tikk komolyan őrületbe kerget már lassan minket, szülőket. :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook